ChkDsk bozuk kümeleri nelerdir?

Sorulan: Tony Danielsen | Son Güncelleme: 17 Nisan 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem veri depolama ve depolama
4.1/5 (2.405 Görüntüleme. 14 Oy)
" Kötü sektör " ve " kötü küme " terimleri, bir dijital depolama aygıtının veri okuma ve yazma için kullanılamaz hale getirilmiş belirli bir bölümünü ifade eder. Bir bilgisayar bozuk sektörler veya kümeler bulduğunu söylediğinde, bu, bağlı bir depolama ortamının erişemediği bir bölümünü belirlediği anlamına gelir.

Aynı şekilde, insanlar soruyor, chkdsk bozuk sektörleri düzeltecek mi?

Sert kötü sektörler tamir edilemez, ancak önlenebilir. Windows , " Chkdsk " adlı dahili kontrol diski aracına sahiptir. Bu aracı zaman zaman çalıştırmanız önerilir. Diski hatalara karşı tarar, mantıksal hataları düzeltir , bozuk sektörleri algılar ve işaretler, böylece Windows artık bunları kullanmaya çalışmaz .

Benzer şekilde, hangisi daha iyi chkdsk R veya F? chkdsk / r , chkdsk / f ile aynı şeyi yapar, yalnızca diskteki bozuk sektörleri de kontrol eder ve okunabilir bilgileri kurtarır. chkdsk / f , bozuk sektörleri değil, yalnızca disk hatalarını kontrol eder. Microsoft'un chkdsk için ayrıntılı bir sayfası vardır.

Bununla ilgili olarak, bir sabit sürücüdeki bozuk sektörler nasıl düzeltilir?

Sürücünüzde yalnızca birkaç bozuk sektör varsa, CHKDSK komutunu çalıştırabilir ve bu bozuk sektörleri onarmak için sürücüyü biçimlendirebilirsiniz:

 1. Yumuşak bozuk sektörleri düzeltmek için CHKDSK komutunu çalıştırın. Windows tuşuna basın ve cmd yazın.
 2. Sabit sürücüyü tekrar kullanılabilir olacak şekilde biçimlendirin. Windows Dosya Gezgini'ni açın, sabit sürücünüzü bulun ve sağ tıklayın.

Chkdsk'de kaç aşama var?

üç

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Chkdsk çalışmazsa ne olur?

Yöntem 2. Çalıştır Sistem sorunu çalışmıyor CHKDSK komutunu düzeltmek için geri yükleyin. PC'de CHKDSK'yi cmd komutuyla çalıştıramadığınızda, bu sorunu gidermek için sistemi önceki bir duruma/noktaya geri yüklemek için bir sistem geri yüklemeyi deneyebilirsiniz.

chkdsk güvenli mi?

3 Cevap. Normal şartlar altında, Windows sürümünüz için tasarlanmış olanı kullandığınız sürece tamamen güvenlidir . Ancak, bozuk kümelerde kötü olarak işaretlenmemiş önemli dosyalar olabilir ve bu kümeler aralıklı olarak çalışıyor olabilir.

Chkdsk f'r ne kadar sürer?

Chkdsk işlemi 1 TB sürücüler için genellikle 5 saatte tamamlanır ve 3 TB'lık bir sürücüyü tarıyorsanız gerekli süre üç katına çıkar. Daha önce de belirttiğimiz gibi, chkdsk taraması seçilen bölümün boyutuna bağlı olarak biraz zaman alabilir . Bazen bu işlem birkaç saat sürebilir, dolayısıyla hasta olabilir.

SSD'nin kötü sektörleri olabilir mi?

SSD'nin bozuk sektörleri olacak mı ? SSD'nin bozuk blokları olabilir ve bununla dahili olarak ilgilenir. SSD bunları kullanımdan kaldırır ve mümkün olduğunda verileri kurtarır ve sahip olduğu yedek bloklara başka bir yere taşır. Her şey dahili olarak gerçekleştiği için bununla hiçbir ilgisi yoktur.

Windows 10'da chkdsk var mı?

Windows 10'da CHKDSK . İstemi Komutanlığı Gönderen: Windows 10 kullanıcıları aşağıdaki yöntemlerden birini seçerek bu programı çalıştırabilirsiniz. Bilgisayarımdan.

Sabit sürücüde bozuk sektörlere ne sebep olur?

Sabit Diskte Kötü Sektörlerin 8 Ana Nedeni
 • Aşırı ısınma. Sabit diskler, 20~25℃ arasındaki sıcaklıklarda iyi çalışır.
 • Aşırı yaşlanma. Her sabit diskin beklenen bir ömrü olduğunu bilmelisiniz.
 • Dosya Sistemi Hatası. Dosya sistemi hatası, sabit sürücülerde bozuk sektörlere neden olabilir.
 • Virüs/Kötü Amaçlı Yazılım Saldırısı.
 • Bilgisayarı Yanlış Şekilde Kapatın.
 • Sallama veya Vurma.
 • Statik elektrik.
 • Toz.

Sabit disk onarılabilir mi?

Sert ve yumuşak sektör olmak üzere iki tür sektör vardır. Çoğu durumda, Windows, neredeyse her zaman bir yazılım arızasıyla ilgili olduğundan, yumuşak kötü bir sektörü onarabilir . Sürücüyü biçimlendirmek bunu hemen hemen her zaman çözecektir. Zor bir kötü sektör Ama eğer, bu tamir edilemez fiziksel hasar, gösterir.

Bir sabit sürücüyü onarmak için kiralık araçları nasıl kullanırım?

4 Ekim 2016 tarihinde yayınlandı
 1. USB sürücünüzü girin.
 2. Dos Programlarına girin.
 3. Sabit Disk araçlarına girin.
 4. HDAT2 4.53'e Girin (Test/Onarım Kötü Sektörü)
 5. Ardından otomatik ve klavyenizi seçin United States (veya bekleyin burada otomatik olarak yapacaktır)
 6. Enter'a basın ve Sürücü seviyesi testleri menüsüne basın.
 7. Bozuk sektörleri Kontrol Et ve Onar'a girin.

Biçimlendirme bozuk sektörleri kaldırır mı?

Bir birimde Tam biçimi çalıştırmayı seçtiğinizde, dosyalar biçimlendirme ve sabit disk bozuk bölümleri taranır söz konusu cilt kaldırılır. Hızlı biçimlendirme seçeneğini, bölümünden biçim kaldırır dosyaları seçer, ancak diskte bozuk kesim taraması etmezse.

Bozuk bir sabit sürücüyü nasıl düzeltirim?

Bozuk sabit diski biçimlendirmeden onarmak ve verileri geri almak için bu adımları izleyin.
 1. Adım 1: Antivirüs Taramasını çalıştırın. Sabit sürücüyü bir Windows PC'ye bağlayın ve sürücüyü veya sistemi taramak için güvenilir bir virüsten koruma/kötü amaçlı yazılım aracı kullanın.
 2. Adım 2: CHKDSK Taramasını çalıştırın.
 3. Adım 3: SFC Taramasını çalıştırın.
 4. Adım 4: Bir Veri Kurtarma Aracı kullanın.

chkdsk f dosyaları silecek mi?

Hayır CHKDSK vermedi ve "silme" dosyalar değil. Bu diskte tanımlanamayan veri alanları bulur ve bunları kaydedebilirsiniz. Gelecekteki olası kurtarma için chk dosyaları . Ancak, / f veya / r seçenekleri olmadan CHKDSK çalışan CHKDSK diski taramak ve sadece dizin / dosya yapısı restore sağlayacak gibi görünüyor.

Chkdsk'nin çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım?

Diski Denetle (CHKDSK) sonuçlarını görüntülemek için şu adımları izleyin:
 1. Denetim Masası'nı açın.
 2. Yönetimsel Araçlar'ı açın.
 3. Olay Görüntüleyici'yi seçin.
 4. Olay Görüntüleyicide Windows Günlüklerini genişletin.
 5. Uygulama günlüğünü seçin.
 6. Uygulama günlüğüne sağ tıklayın ve Bul'u seçin.
 7. Kutuya wininit yazın ve Sonrakini Bul'a tıklayın.

Chkdsk Aşama 4'ü durdurabilir mi?

4. veya 4. aşamada durdurursanız herhangi bir hasar olmamalıdır. Sormadın, ama anladığım kadarıyla chksdk, sabit diskin ömrünü ihmal edilebilir bir miktarda azaltıyor. Özelliği sık sık veya sorun yaşadığınızda kullanın. Birçok kez sıklıkla chkdsk'in ve durdurma kullanın.

Chkdsk R'den sonra ne olur?

CHKDSK parametreleri
sürmek. Bu, D: sürücüsünü kontrol eder ve herhangi bir hata bulunursa, CHKDSK bunları onarmaya çalışır. Herhangi etrafında onarımı veya işe bir kez daha kötü sektör ve girişimleri için / R CHKDSK çekleri tüm disk yüzeyi çalıştırırken o eğer o, bulduğu.

Chkdsk'nin bulduğu hataları düzeltmek için kullanılan iki anahtar nedir?

Chkntfs'in başka bir şık numarası daha var: size bir diskin kirli olup olmadığını söyleyebilir. Komut isteminde chkntfs d: yazmanız yeterlidir. Chkdsk'e algıladığı hataları düzeltmesi talimatını verir. Bu en yaygın kullanılan anahtardır .

Chkdsk F'nin kullanımı nedir?

Check Disk'in kısaltması olan chkdsk , DOS ve Microsoft Windows tabanlı sistemlerde dosya sistemini ve sistemin sabit sürücülerinin durumunu kontrol etmek için kullanılan bir komut çalıştırma yardımcı programıdır. Chkdsk komutu, diskteki hataları listeler ve düzeltir.

chkdsk F komutu nedir?

" check disk "in kısaltması olan chkdsk komutu , belirtilen bir diski kontrol etmek ve gerekirse sürücüdeki verileri onarmak veya kurtarmak için kullanılan bir Komut İstemi komutudur . Chkdsk ayrıca sabit sürücüdeki veya diskteki hasarlı veya hatalı çalışan sektörleri "bozuk" olarak işaretler ve bozulmamış tüm bilgileri kurtarır.