CI ve CD araçları nelerdir?

Sordu: Lorri Carpenter | Son Güncelleme: 30 Haziran 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem programlama dilleri
4.3/5 (147 Görüntüleme . 38 Oy)
Adımları otomatikleştirmek ve raporlama sağlamak için Jenkins, CircleCI, AWS CodeBuild, Azure DevOps, Atlassian Bamboo veya Travis CI gibi bir CI / CD aracı kullanılır. Tipik bir CD ardışık düzeni oluşturma, test etme ve dağıtma aşamalarına sahiptir.

Bununla ilgili olarak, CI ve CD ne anlama geliyor?

Yazılım mühendisliğinde, CI / CD veya CICD genellikle sürekli entegrasyon ve sürekli teslim veya sürekli dağıtım birleşik uygulamalarına atıfta bulunur. Kurumsal iletişim bağlamında CI / CD , kurumsal kimlik ve kurumsal tasarımın genel sürecine de atıfta bulunabilir.

Ayrıca Docker'ın bir CI CD aracı olduğunu da bilin. Temel ürün, sorun izleme, analiz ve Wiki gibi özelliklere sahip web tabanlı bir Git deposu yöneticisidir. CI / CD bileşeni, derlemeleri tetiklemenize, testleri çalıştırmanıza ve her bir tamamlama veya gönderme işleminde kod dağıtmanıza olanak tanır. Oluşturma işlerini bir sanal makinede, Docker kapsayıcısında veya başka bir sunucuda çalıştırabilirsiniz.

Ayrıca soru şu ki, Cicd araçları nelerdir?

Bilmeniz Gereken En İyi 14 CI/CD Aracı | 2019 için güncellendi

 • Jenkins. Jenkins, merkezi oluşturma ve sürekli entegrasyon sürecinin gerçekleştiği açık kaynaklı bir otomasyon sunucusudur.
 • Çember CI. CircleCI, hızlı yazılım geliştirme ve yayınlamayı destekleyen bir CI/CD aracıdır.
 • Takım Şehri.
 • Bambu.
 • GitLab.
 • Ahbap.
 • Travis CI.
 • Kod gemisi.

CI ve CD arasındaki fark nedir?

CI ve CD Arasındaki Fark Basitçe söylemek gerekirse, CI , kodu bir ana hat kod tabanına entegre etme işlemidir. CD , uygulama değişikliklerinin kullanıcılara iletilmesi için kod entegre edildikten sonra gerçekleşmesi gereken işlemlerle ilgilidir. Kodun test edilmesini, hazırlanmasını ve dağıtılmasını içeren süreçler.

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Jenkins bir CI veya CD mi?

Jenkins , Java ile yazılmış açık kaynaklı bir otomasyon sunucusudur. Yazılım projelerini sürekli olarak oluşturmak ve test etmek için kullanılır, geliştiricilerin bir CI / CD ortamı kurmasını sağlar. Ayrıca Subversion, Git, Mercurial ve Maven gibi sürüm kontrol araçlarını da destekler.

CI CD'nin amacı nedir?

CI / CD , yeni kodu entegre etmenin geliştirme ve operasyon ekipleri için neden olabileceği sorunlara bir çözümdür (AKA “entegrasyon cehennemi”). Özellikle, CI / CD , entegrasyon ve test aşamalarından teslimat ve dağıtıma kadar uygulamaların yaşam döngüsü boyunca sürekli otomasyon ve sürekli izleme sunar.

CI CD DevOps mu?

DevOps , modern geliştiricilerin harika ürünler oluşturma şeklidir . Yeni Sürekli Entegrasyon, Sürekli Teslimat ( CI / CD ) ve Sürekli Dağıtım yöntemleri DevOps'un yükselişiyle birlikte geldi . Çoğu ekip, kodu kontrol etmek ve yeni ortamlara dağıtmak için otomatik süreçlere sahiptir.

CI CD'si DevOps ile aynı mı?

DevOps , yazılım oluşturmayı, test etmeyi ve yayınlamayı kolaylaştırmak için çevik ilkeleri (işbirliği, iletişim, doğru araçları kullanma) kullanan çevik bir geliştirme uygulaması ve zihniyetidir. CI / CD , çevik geliştirmeyi uygulamak için doğru otomatik test araçlarını kullanan bir DevOps taktiğidir.

DevOps'ta CI CD araçları nedir?

Adımları otomatikleştirmek ve raporlama sağlamak için Jenkins, CircleCI, AWS CodeBuild, Azure DevOps , Atlassian Bamboo veya Travis CI gibi bir CI / CD aracı kullanılır. Tipik bir CD ardışık düzeni oluşturma, test etme ve dağıtma aşamalarına sahiptir.

CI CD ve DevOps arasındaki fark nedir?

Çevik, DevOps ve CI / CD'yi ayırt etmenin hızlı ve kolay bir yolu: Çevik, teslimatı hızlandırırken değişimi vurgulayan süreçlere odaklanır. CI / CD , otomasyonu vurgulayan araçları vurgulayan yazılım tanımlı yaşam döngülerine odaklanır. DevOps , yanıt vermeyi vurgulayan kültür vurgulayıcı rollerine odaklanır.

GitLab'da CI CD'si nedir?

GitLab CI (Sürekli Entegrasyon) hizmeti, geliştirici kodu uygulamaya her gönderdiğinde yazılımı oluşturan ve test eden GitLab'ın bir parçasıdır. GitLab CD'si (Sürekli Dağıtım), her koddaki değişiklikleri üretime yerleştiren ve üretimin her gün dağıtımıyla sonuçlanan bir yazılım hizmetidir.

AWS'de CI CD'si nedir?

Bu Hızlı Başlangıç otomatik AWS üzerinde sürekli bir entegrasyon / sürekli teslimat (CI / CD) boru hattını dağıtır. CI / CD için AWS hizmetlerinin CI orkestrasyon hizmetidir AWS CodePipeline, ve Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) örneklerine kod dağıtımları otomatik hale AWS CodeDeploy içerir.

CI CD'yi nasıl edinirsiniz?

CI/CD En İyi Uygulamalarına Giriş
 1. Boru Hatlarınızı Hızlı Tutun.
 2. CI/CD Ortamınızı İzole Edin ve Güvene Alın.
 3. CI/CD Ardışık Düzenini Üretime Dağıtmanın Tek Yolu Yapın.
 4. Mümkün Olduğu Her Yerde Üretimle Pariteyi Koruyun.
 5. Yalnızca Bir Kez Oluşturun ve Sonucu Ardışık Düzen Yoluyla Tanıtın.
 6. En Hızlı Testlerinizi Erkenden Çalıştırın.
 7. Sürüm Kontrol Sisteminizde Dallanmayı En Aza İndirin.

Farklı CI araçları nelerdir?

En İyi 8 Sürekli Entegrasyon Aracı
 • Ahbap.
 • Takım Şehri.
 • Jenkins.
 • Travis CI.
 • Bambu.
 • GitLab CI.
 • Çember CI.
 • Kod gemisi.

Maven bir CI aracı mı?

Maven araç /ortam inşa ediyor. Jenkins bir CI ( sürekli entegrasyon ) aracıdır . Maven daha çok Ant'ın yerine geçiyor. Eklentiler aracılığıyla projenin oluşturulmasına yardımcı olur, örneğin derleme ve sürüm kontrolü, JUnit testleri, vb.

AWS CI CD'si nedir?

AWS CodePipeline, hızlı ve güvenilir uygulama ve altyapı güncellemeleri için yayın işlem hatlarınızı otomatikleştirmenize yardımcı olan, tam olarak yönetilen bir sürekli teslim hizmetidir.

En iyi CI aracı nedir?

En popüler ücretli ve ücretsiz açık kaynaklı CI araçlarını içeren en iyi 15 aracın listesi.
 • Ahbap.
 • Jenkins.
 • Düşünce işleri.
 • Urbancode dağıtımı.
 • Jenkins.
 • Performans.
 • Bambu.
 • Hudson.

BitBucket bir CI aracı mı?

“ Özel projenizi ücretsiz olarak sürekli entegrasyonla geliştirmek istiyorsanız, BitBucket ve CircleCI harika bir kombinasyon. BitBucket size ücretsiz özel depolar sağlar ve CircleCI size ücretsiz bir kapsayıcı verir. Şimdiye kadar kullandığım en kolay CI hizmeti. ”

Git bir CI CD aracı mı?

GitLab CI / CD , sürekli metodolojiler aracılığıyla yazılım geliştirme için GitLab'da yerleşik bir araçtır : Sürekli Entegrasyon ( CI ) Sürekli Teslimat ( CD ) Sürekli Dağıtım ( CD )

Git bir CI aracı mı?

Sürüm Kontrol Sistemi desteği
Bir CI / CD sisteminin temel direği, temeldeki Sürüm Kontrol Sisteminin (VCS) desteklenmesi ve entegrasyonudur. En popüler VCS'ler Git , Subversion, Mercurial ve Perforce'dir. VCS projeleriniz için destek sunan bir CI aracı seçmek çok önemlidir.

CI aracı nedir?

Sürekli Entegrasyon ( CI ), geliştiricilerin kodu sık sık, tercihen günde birkaç kez paylaşılan bir havuza entegre ettiği bir geliştirme uygulamasıdır. Her entegrasyon daha sonra otomatikleştirilmiş bir yapı ve otomatikleştirilmiş testler ile doğrulanabilir. Bunlar arasında revizyon kontrolü, yapı otomasyonu ve otomatik test bulunmaktadır.