Gömme montaj lambaları nelerdir?

Sordu: Anje Escat | Son Güncelleme: 19 Mart 2020
Kategori: ev ve bahçe iç dekorasyonu
4.6/5 (228 Görüntüleme . 18 Oy)
Gömme - Montaj Aydınlatması
Gömme montajlı bir ışık , tipik olarak, tavana gömme olarak monte edilen kubbe şeklinde bir aydınlatma armatürüdür. Yarı gömme montajlı bir ışık daha dekoratiftir ve ışığın tabanı tavanın hemen altına uzanır. Stil açısından, yarı gömme montajlı ışıklar , sarkmamaları dışında sarkıt lambaları taklit edebilir.

Ayrıca, gömme montaj lambasını nereye koyarsınız?

Hem gömme hem de yarı gömme aydınlatma evin çoğu odasında, özellikle ambiyans, genel aydınlatma istediğiniz yerlerde kullanılabilir. Özellikle koridorlar, mutfaklar, aile odaları, banyolar, dolaplar ve yatak odaları için kullanışlıdır.

Benzer şekilde, ışık ve gömme montaj olabilir mi? Bu tavan lambaları iyi bir aydınlatma sağlar ve tipik olarak gömme montajlı veya yarı gömme montajlı olarak gelir . Daha küçük bir odada, çoğu kez tek fikstürü tüm oda için yeterli aydınlatma sağlayacak. Gömme ışıklar , tavandan aşağı çıkıntı yapmadıkları için alçak tavanlı durumlarda harika seçeneklerdir.

Öyleyse, gömme montaj lambaları nasıl ölçülür?

Tavan floş veya yarı gömme ışıklar monte için, ışık istediğiniz odanın uzunluğunu ve genişliğini ölçmek ve bir tavan ideal genişliği montaj bulmak için birlikte ekleyerek inç bu numarayı çevirir. Örneğin, 12 inç genişliğinde bir tavan montajı , 6x6 ayaklık bir oda için ideal olacaktır.

Gömme montajlı bir ışık nasıl monte edilir?

Kabloları kutunun içine katlayın. Bir montaj vidasını, ardından diğerini başlatın ve ardından sıkın. Fikstürü anahtar deliği-şeklin vida deliklerini varsa, kutuya vidaları takmak; fikstürü büyük deliklerin üzerine kaydırın. Kanopiyi, vidalar daha küçük yuvalara oturacak şekilde döndürün ve vidaları sıkın.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Eğimli bir tavana gömme montajlı bir ışık koyabilir misiniz?

Gömme Aydınlatma
Sen odanın veya ortam aydınlatması gibi belirli bir bölümünü özelliği kullanabilirsiniz. Eğimli bir tavan için, tavandan ile aynı hizada uygun şekilde açılı bir konut ihtiyacı.

Bir avizeyi gömme monte edebilir misiniz?

Alçak tavanlı (8' altında), bir gömme ışık fikstür monte almak isteyecektir. Yarı gömme ışık monte düşünün) 9' tavan yükseklikleri 10' için, (eğer ışık altında bir tablo veya sayaç varsa, bir yarı floş hatta bir avize seçebilirsiniz). Çoğu tavandan bir metreden daha az asılır .

Yarı gömme tavan lambası nedir?

Gömme tavan lambaları ve asma lambalar arasındaki boşlukta, yarı gömme tavan lambaları olarak bildiğimiz modeller bulunmaktadır. Yarı gömme tasarım, hafif dikey bir ışığı tavana bitişik olarak monte edilen bir armatürle birleştiren tasarımdır. Yarı gömme tavan lambaları , evinizdeki hemen hemen her odada iyi çalışır.

Yarı gömme ve gömme montaj armatürü arasındaki fark nedir?

Benzer amaçlar için kullanılmasına rağmen, iki aydınlatma şekli, yarı gömme montajlı bir armatürün bir gövdeye asılması ve tavan ile tavan arasında armatürün tepesine genellikle 4 ila 8 inç arasında küçük bir boşluk bırakması bakımından farklılık gösterir . armatür , gömme montaj tavana sarılır.

Bir gömme montaj nasıl seçilir?

Doğru armatürü seçerken , odanıza uygun olanı alın. Bu temel kuralla başlayın - fit cinsinden, odanın genişliğini ve uzunluğunu toplayın ve ardından bu toplamı inç'e dönüştürün. Bu, gömme montajınızın yaklaşık genişliğini belirler.

Tavan lambası nedir?

Gömme aydınlatma , armatürün odaya sarkmaması için tavana monte edilmiştir. Bazen tencere aydınlatması olarak adlandırılan gömme armatürler genellikle küçük ve yuvarlaktır. Bu tür aydınlatma , çok alçak tavanlar veya oyun odası gibi çıkıntılı armatürlerin hasar görebileceği alanlar için iyidir.

Gömme montajlı tavan lambasındaki bir ampulü nasıl değiştirirsiniz?

Gömme montajlı bir aydınlatma armatürünün çerçevesi tavana yaslanacak şekilde konumlandırılmıştır.
  1. Işığın altındaki süs finialini (yuvarlak şey - cıvata) bulun.
  2. Bir elinizle ışığın cam kısmını tutun.
  3. Gevşetmek için finiali (yuvarlak şey - cıvata) saat yönünün tersine çevirin.

Hangi boyutta gömme montaj lambası?

Gömme - Montaj / Yarı Gömme - Montaj Aydınlatma Ölçüsü
Boyut gömme - montaj veya yarı gömme - Eğer uzayın büyüklüğüne bağlıdır gerektiğini ışık monte. Ortalama gömme montajlı ışık 13 inç genişliğindedir, ancak genişliği 12 inç ila 24 inç arasında değişir. Yarı gömme montajlı ışıklar 6,25 inç ila 23 inç genişliğinde olabilir.

10 metrelik bir Ada için kaç kolyeye ihtiyacım var?

On ayaklık bir masanız varsa ve 4 kolye yerleştirmek istiyorsanız, formül ona bölünür (dört kolye artı bir) ve önerilen alan 2 fit veya 24 inç olur.

5 metrelik bir ada için kaç kolyeye ihtiyacım var?

Lightsonline.com göre Sen “Uzay bir kolye her 2 mutfak adası üzerindeki ayak ya da öylesine ve ada uzunluğunu uygun kolye sağ boyutunu seçmek gerekir. Küçük adalar (4 ila 5 fit uzunluğunda) 1 büyük veya 2 orta boy kolyeyi işleyebilir.

6 metrelik bir ada için kaç kolyeye ihtiyacım var?

Bununla birlikte, üçün görsel olarak iki veya dörtten daha hoş bir sayı olduğunu varsayan mistik üç kuralı unutmayın. Ayak -uzun ada - Buna göre, size 6 yukarıdaki üç kolye yerleştirir.

Giriş ışığını nasıl seçerim?

Giriş yolunun alanıyla orantılı bir armatür seçin . Örneğin, giriş yolunuz 75 fit kare veya daha fazla alana sahipse, çapı en az 12 "ila 18" olan bir avize arayın. Armatürün bir odak noktası olarak hizmet etmesini istemiyorsanız, daha küçük giriş yolları daha küçük avizelerle daha iyi görünür.

Gömme montaj nasıl kullanılır?

Sağda gösterildiği gibi, saplamalara vidalayarak veya duvar dübellerini kullanarak bir çift bağlantı parçasını duvara "parmaklarınızı yukarı kaldırarak" tutturun. Emin bağlar birbirleriyle seviyesi olduğundan emin olun. Ardından, kabinin arkasına başka bir çift "parmak aşağı" vidalayın ve bunları duvardaki bağlantılarla hizalanacak şekilde konumlandırın.

Bir mutfak adasında kaç ışık olmalı?

Bir adanın üzerinde , üç sarkıt lamba , iki veya dörtten daha dengeli bir alan yaratır, ancak Üç Kuralını takip etmede belirleyici faktör her zaman orantılıdır. Küçük bir ada ve büyük boy sarkıt lambaları olan bir mutfakta , iki sarkıt yeterli aydınlatma sağlayacak ve üçü alanı bunaltacaktır.

Ne kadar büyük bir aydınlatma armatürüne ihtiyacım var?

Başparmak Formül genel bir kural tavan armatürleri için uygun bir çapa belirlemek için kullanılabilir. Bunu belirlemek için odanın uzunluğunu ve genişliğini ölçün. Bu iki sayıyı bir araya getirin ve ardından toplamı inç'e dönüştürün. Bu nedenle, odanız 10 fit x 12 fit ise, tavan armatürü 22 inç genişliğinde olmalıdır .

Işıklar modası geçmiş olabilir mi?

Bu gömme aydınlatma modası gitmeyecek neden önemli nedenidir. Gömme aydınlatma kutularını eşit ve stratejik bir şekilde yerleştirir ve yerleştirirseniz , ışığın en eşit dağılımını sağlarlar . Örneğin bir mutfağınız olduğunda, kesinlikle eşit bir dağıtım istersiniz.