Kişisel yaşam giderleri nelerdir?

Sordu: Nassima Labrousse | Son Güncelleme: 5 Mart 2020
Kategori: kişisel finans kişisel vergiler
4.7/5 (261 Görüntüleme . 16 Oy)
Kişisel Yaşam Giderleri Hukuku ve Hukuki Tanımı. Kişisel yaşam giderleri makul hayatın aktiviteleri için, sağlık ve refahını korumak için gerekli olan bu giderlerin ve para kazanmak için kapasite bakın. Kişisel yaşam giderlerine eğlence giderleri dahil değildir.

Bununla ilgili olarak, yaşam giderleri olarak kabul edilenler nelerdir?

Yaşam giderleri , temel günlük yaşam ve sağlığın korunması için gerekli harcamalardır. Bunlar, barınma, gıda, giyim, sağlık ve ulaşım ana kategorilerini içerir.

Ayrıca, makul yaşam giderleri nelerdir? Yaşayan yönergelerinin makul standart tasarruf ve olası durumlar için yiyecek, giyecek, sağlık, ev, mal ve hizmet, iletişim, sosyalleşme, eğitim, ulaşım, ev enerji, çocuk bakımı, sigorta giderleri ve ödenekleri kapsamaktadır.

Ayrıca, aylık harcama örnekleri nelerdir?

Muhtemelen bir dizi aylık harcamanız var:

 • İpotek veya kira.
 • Araçlar.
 • Sağlık Sigortası.
 • Emeklilik hesabı katkıları.
 • Spor salonu üyelikleri.
 • Dışarıda yemek yemek gibi eğlenceli şeyler.

IRS yaşam giderlerini ne olarak değerlendiriyor?

Genel. Tahsilat Mali Standartları, bir vergi mükellefinin gecikmiş bir vergi borcunu ödeme kabiliyetini belirlemeye yardımcı olmak için kullanılır. İzin verilen yaşam giderleri gerekli gider testini karşılayan bu harcamaları içermektedir. Çoğu durumda, vergi mükellefinin fiilen harcanan miktara veya yerel standarttan hangisi daha azsa ona izin verilir.

27 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

En yaygın aylık harcamalar nelerdir?

Doğru yapmanıza yardımcı olmak için, en yaygın ortalama aylık harcamaların bir listesini hazırladık. 20 Ortak Aylık Gider
 1. Konut.
 2. Toplu taşıma.
 3. Gıda?
 4. Hizmet faturaları.
 5. Cep telefonu.
 6. Çocuk bakımı ve okul masrafları.
 7. Evcil Hayvan gıda.
 8. Evcil hayvan sigortası.

Normal aylık giderler nelerdir?

ABD'de Ortalama Hanehalkı Bütçesi
Ev sahipleri ipotek faizi, emlak vergileri ve bakım, onarım ve ev sahibi sigortası gibi diğer masraflar için yılda ortalama 9,552 $ ( ayda yaklaşık 800 $) öderler.

Tek bir kişi için ortalama harcamalar nedir?

ABD için genel yaşam giderleri nelerdir? Ne kadar geçinebilirsin?
ABD'de yaşam giderleri (kira hariç) New York ortalama maliyeti San Francisco ortalama maliyeti
Tek kişi, ayda 1,100 dolar $1,114
Tek kişi, yılda 13.200 dolar 13,368$
Üniversite öğrencisi, aylık 794 $ 852 $
Ayda dört kişilik aile 4.045 $ 4.118$

1 kişi için aylık yemek ücreti ne kadar?

Amerikalılar her yıl yıllık gelirlerinin %6'sından fazlasını gıdaya harcıyor. Bir kişi bir "ılımlı" bütçe yemeye için, yılda 3.000 $ veya aylık neredeyse 250 $ maliyeti. Dört kişilik bir aileye bakkaliye için aylık 712 ila 1.106 dolar arasında bir maliyeti var .

Kişisel harcama örnekleri nelerdir?

Herkesin sabit giderleri aynı değildir, ancak en yaygın örneklerden birkaçını burada bulabilirsiniz:
 • İpotek veya kira ödemeleri.
 • Krediler (öğrenci kredileri, araba kredileri, konut kredileri)
 • Sigorta (araba sigortası, sağlık sigortası, hayat sigortası)
 • Kreş.
 • Öğrenim ücreti.
 • Araçlar.

Yetişkinler aylık ne kadar ödüyor?

Faturalar (kablo, hücre, elektrik, su vb.) Kira/araba kredisi ödemesi . Araç sigortası ( aylık ödeme yapılıyorsa) Hayat / Sakatlık / Uzun süreli sağlık (veya diğer) sigortası.

Temel yaşam giderleri nelerdir?

Bir bireyin olağan ve gerekli yaşam giderleri arasında kira, ipotek ödemeleri, kamu hizmetleri, bakım, gıda, giyim, sigorta (hayat, sağlık ve kaza), vergiler, taksit ödemeleri, tıbbi harcamalar , kişinin yasal olarak sorumlu olduğu durumlarda destek giderleri ve diğer çeşitli masraflar yer alır . hangi giderler

Bir kredi için yaşam giderlerimi nasıl hesaplarım?

Borç verenler, yaşam giderlerinizi hesaplamak için birkaç yöntem kullanır. Şunları yapacaklardır: Birinin her ay HEM'den daha az harcama yapması mantıksız kabul edildiğinden, ailenizin büyüklüğüne ve gelirinize göre Hanehalkı Harcama Yöntemi'ni (HEM) kullanın. Ev kredisi başvuru formunuzda yaşam giderlerinizi kendiniz değerlendirmenizi isteyin.

Yaşam masraflarına ayda ne kadar harcıyorsunuz?

İşiniz size 60.000 $ yılda ve size öderse '% 25 vergi dilimindeki yeniden, daha sonra size' bu gelir üzerinden vergi 10.800 $, yaklaşık ll ödeme $ 49.200 ile bırakarak. Bu , geçim masraflarına ve tasarruflara ayırabileceğiniz ayda yaklaşık 4.100 dolar.

IRS, kamu hizmetlerini ne olarak değerlendirir?

yardımcı programlar Kamu hizmetleri şunları içerir: gaz, su, kanalizasyon, elektrik ve ısı. Bu yardımcı programlar , evin iş kullanımı yoluyla yapılan kesintiler olduğu için 8829'dan itibaren devam edecek. Evin bir iş kullanımı için başvuruda bulunduğunuzda, yardımcı programlarınızı yerleştirmek için bir alan vardır.

İzin verilen giderler nelerdir?

İzin verilen giderler , vergiye tabi olmayan temel işletme maliyetleridir. İzin verilen giderler , bir şirketin vergiye tabi kârının bir parçası olarak kabul edilmez; dolayısıyla bu giderler için vergi ödemezsiniz. Örneğin, bir şirketin yıllık cirosu 15.000 £ 'dur. İzin verilen harcamalar için 2.000 £ harcıyorlar.

Her ay ne kadar param olmalı?

Kurala göre, tüm borç ödeme yöntemini önce vergi geliri en fazla 43 den yüzde geçirmek olmalıdır. Bu nedenle, aylık brüt geliriniz 4.000 ABD Doları ise, ipotek, otomobil kredileri, kredi kartı ödemeleri ve öğrenci kredileri dahil toplam borcunuz 1.720 ABD Dolarından az olmalıdır .

Aylık giderleri nasıl hesaplarsınız?

Haftalık ve aylık bütçe rakamlarını karıştırmayın Do aylık bazda haftalık ödeme, 12 ile çarpın 52 ile ödeme bölün çalışmak için. Bütçe sayfanızı doldururken birine veya diğerine bağlı kalın. Haftalık rakam x 52 (hafta) bölü 12 (ay).

13. Bölüm için bir gelir sınırı var mı?

Chapter 13 iflas için dosyaya uygun olması için, bir birey, kredi kartı faturaları veya kişisel kredi olarak teminatsız borç, en fazla $ 394.725 olmalıdır. Umarım, iflas planı düzenli ipotek ödemeleri yapmak ve ev tutmak mümkün olacak senin gelirin yeterli açacak.

Ortalama aylık giderleri nasıl hesaplarsınız?

Birkaç sütundaki ortalama harcamayı hesaplamak için, tahmini hane sayısı ile birleştirilen sütunların her biri için bir kalemin ortalama harcamasını çarpın. Sonuçları toplayın. Daha sonra bu toplamı, tahmini hane sayısının toplamına bölün.

Yiyecek için IRS ödeneği nedir?

Dosyada Daha Fazla
gider Bir kişi İki kişi
Gıda 386 $ 685 dolar
Temizlik malzemeleri 40 dolar 72 $
Giyim ve hizmetler 88 $ $159
Kişisel bakım ürünleri ve hizmetleri 43 $ 70 $

Kişisel harcama ödeneği nedir?

Kişisel harcama ödeneği , bireylerin sosyal bakımdayken aşağıdakiler için ödeme yapmalarına izin verilen asgari gelir tutarıdır: Kişisel eşyalar. Gazeteler. davranır. Tuvalet malzemeleri.