Saf bileşenler nelerdir?

Sorulan: Ravinder Scheunstuhl | Son Güncelleme: 31 Mayıs 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem web tasarımı ve html
4.7/5 (364 Görüntüleme . 29 Oy)
Pure bileşeni , yalnızca oluşturma işlevine sahip bir bileşenin yerini alabilir. Sadece ekrana bazı içerik işlemek için tam gelişmiş bir bileşen yapmak yerine, bunun yerine saf bir bileşen oluşturabiliriz. Saf bileşenler , yazabileceğimiz en basit, en hızlı bileşenlerdir .

Sonuç olarak, saf reaksiyon bileşeni nedir?

React'teki Pure Components JavaScript'teki Pure Functions gibi, aynı durum ve props değeri için aynı çıktıyı veriyorsa, bir React bileşeni bir Pure Component olarak kabul edilir. Önceki durum ve donanım verileri sonraki donanım veya durumla aynıysa, bileşen Yeniden oluşturulmaz.

İkincisi, saf bileşenin durumu olabilir mi? Saf bileşenler Bir React bileşeni , aynı durum ve aksesuarlar için aynı çıktıyı veriyorsa saf olarak kabul edilebilir . React, props ve state için yüzeysel bir karşılaştırmayla onlar için mustComponentUpdate() yöntemini uyguladığından, saf bileşenlerin bazı performans iyileştirmeleri ve oluşturma optimizasyonları vardır.

Ayrıca, saf bir bileşen ile normal bir bileşen arasındaki fark nedir?

Anladığım kadarıyla temel fark, olduğunu bir bileşen rerenders her zaman üst rerenders bakılmaksızın bileşenin sahne ve devlet değişti olsun. Öte yandan, bir saf bileşen , saf bileşenin özellikleri (veya durumu) değişmediği sürece, üst öğesi yeniden oluşturulursa yeniden oluşturulmayacaktır.

Reaksiyondaki bileşenler nelerdir?

Bileşenler, herhangi bir React uygulamasının yapı taşlarıdır ve tipik bir React uygulamasında bunlardan pek çoğu bulunur. Basitçe söylemek gerekirse, bir bileşen, isteğe bağlı olarak girdileri, yani özellikleri (props) kabul eden ve UI'nin (Kullanıcı Arayüzü) bir bölümünün nasıl görünmesi gerektiğini açıklayan bir React öğesi döndüren bir JavaScript sınıfı veya işlevidir .

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir işlevi saf yapan nedir?

Saf bir fonksiyon , dönüş değerinin gözlemlenebilir yan etkileri olmaksızın yalnızca girdi değerleriyle belirlendiği bir fonksiyondur . Matematikteki fonksiyonlar şu şekilde çalışır: Matematik. cos(x), aynı x değeri için her zaman aynı sonucu döndürür. Bir saf işlevin belirli bir çağrılması, her zaman sonucuyla değiştirilebilir.

tembel tepki nedir?

lazy () Reaksiyon bileşenlerini herhangi bir ek kitaplıktan yardım almadan kod bölme yoluyla tembelce yüklemenizi sağlayan yeni bir reaksiyon işlevidir. Tembel yükleme, önce yalnızca gerekli veya kritik kullanıcı arabirimi öğelerini oluşturma, ardından kritik olmayan öğeleri sessizce açma tekniğidir.

Saf reaksiyon bileşeni ne zaman kullanılır?

PureComponent ne zaman kullanılır?
Özetlemek gerekirse, PureComponent şu durumlarda kullanışlıdır: Bileşenleri ve durumu değiştirilmediğinde bileşeninizin yeniden oluşturma döngülerinden kaçınmak istiyorsanız ve. Bileşeninizin durumu ve donanımları değişmezdir ve. Kendi shouldComponentUpdate yaşam döngüsü yönteminizi uygulamayı planlamıyorsunuz.

Her zaman PureComponent kullanmalı mıyım?

2 Cevap. Bir bileşen aynı sahne ve devleti olsa bile yeniden kullanılabilir hale getirdik zaman bunu kullanabilirsiniz gerekir. Bunun bir örneği, bir ana bileşenin yeniden oluşturulması gerektiği, ancak alt bileşen desteklerinin ve durumunun değişmediği zamandır. Gerçekten yeniden işlemek gerek yoktu çünkü çocuk bileşeni PureComponent yararlanabilecek.

sığ karşılaştırma nedir?

sığ karşılaştırma , karşılaştırılan nesnelerin özelliklerinin "===" veya katı eşitlik kullanılarak yapıldığı ve özelliklerde daha derin karşılaştırmalar yapmayacağı zamandır.

Tepki nesne yönelimli mi?

React Bildirime Dayalı ve Bileşen Tabanlıdır
Bilinen OOP modelinde React , nasıl kullanıldığını tanımlamadan verileri içeren ve işleyen nesnelerin tanımlanmasına izin verir. React , UI'yi bir durum makinesi olarak görür ve tüm bileşenlerini belirli bir durumla işler.

Yüksek dereceli bileşen nedir?

Daha yüksek dereceli bir bileşen (HOC), bileşen mantığını yeniden kullanmak için React'te gelişmiş bir tekniktir. Bunlar, React'in kompozisyon doğasından ortaya çıkan bir kalıptır. Somut olarak, daha yüksek - düzen bileşeni bir bileşen alır ve yeni bir bileşen döndüren bir fonksiyondur.

Tepki veren çocuk nedir?

Çocuklar nedir? Çocukların, reaksiyon göster, içeriğini onlar ana bileşeninden geçti oluncaya kadar bilinmeyen genel kutuya bakın. Ne anlama geliyor? Bu basitçe, bileşenin çağrılırken açılış ve kapanış etiketleri arasında bulunanları göstereceği anlamına gelir.

PureComponent'i ne zaman kullanmamalısınız?

2 Cevap. Bir bileşen aynı sahne ve duruma sahip olsa bile yeniden oluşturulabildiğinde kullanmalısınız . Bunun bir örneği, bir ana bileşenin yeniden oluşturulması gerektiği, ancak alt bileşen desteklerinin ve durumunun değişmediği zamandır. Alt bileşen, PureComponent'ten faydalanabilir çünkü gerçekten yeniden oluşturulmasına gerek yoktur.

Durum bilgisi olmayan bileşenler daha mı hızlı?

Durum bilgisi olmayan ( işlevsel ) bileşenler durum bilgili (sınıf) olandan daha hızlı değildir React 15'te Rendering, 0.14'e kıyasla kabaca %25 daha hızlıdır . Saf bileşenler en hızlı olanlardır. ShouldComponentUpdate'i kullanın.

İşlevsel bileşen nedir?

Fonksiyonel bileşen sahne alır ve JSX döndüren bir fonksiyonudur. Durum veya yaşam döngüsü yöntemleri yoktur. İşlevsel bileşenlerin okunması, hatalarının ayıklanması ve test edilmesi daha kolaydır. Performans avantajları, azaltılmış bağlantı ve daha fazla yeniden kullanılabilirlik sunarlar.

Durumsuz bileşen nedir?

İşlevsel (diğer bir deyişle durumsuz ) bileşen , argüman olarak sahne alan ve bir tepki öğesi döndüren düz bir javascript işlevidir . Bir durumu, yaşam döngüsü kancaları vardır ve bir javascript sınıfıdır; bu, React'in bunun örneklerini oluşturduğu anlamına gelir.

Bir bileşenin nasıl tepki vermesini sağlarsınız?

React: Bir Bileşen Nasıl Oluşturulur
  1. Bir sınıf bileşeni oluşturma. Bir sınıf bileşeni oluşturmak için ona bir isim vermemiz gerekecek.
  2. Bir sınıf bileşenine durum ekleme.
  3. JSX'imizi render metodu ile render ediyoruz.
  4. Bileşenimizdeki Özel İşlevler.
  5. Bir bileşen kullanma.
  6. Aksesuarlar.
  7. Bileşen içinde sahne alma.
  8. Kodu tamamlayın.

Neden güncelleme yaptınız?

Neden güncelleme yaptınız ? neden - yaptım-- - - güncelleme içine kanca tepki ve algılar potansiyel gereksiz bileşen oluşturup oluşturmadığını kütüphanesidir. Bileşenleri değişmemiş olmasına rağmen, bir bileşenin oluşturma yönteminin ne zaman çağrıldığını algılar.

JSX nedir?

JSX , React tarafından kullanılan ve XML/HTML benzeri metinlerin JavaScript/React koduyla birlikte var olabilmesi için ECMAScript'i genişleten XML/HTML benzeri bir sözdizimidir. Geçmişten farklı olarak, JavaScript'i HTML'ye koymak yerine JSX , HTML'yi JavaScript'e koymamıza izin veriyor.

JavaScript'te saf işlev nedir?

Saf bir işlevin tanımı şudur: Aynı argümanlar aktarılırsa işlev her zaman aynı sonucu döndürür. Bir programın yürütülmesi sırasında herhangi bir duruma veya veri değişikliğine bağlı değildir. Yalnızca girdi argümanlarına bağlı olmalıdır.

Bileşen güncellemesi tepki vermeli mi?

Tipik React dogması, bir bileşenin yeni aksesuarlar veya yeni bir durum aldığında güncellenmesi gerektiğini söyler. Ancak bileşenimiz biraz endişeli ve önce izin isteyecek. İşte elde ettiğimiz şey - nextProps ile ilk argüman olarak adlandırılan ve nextState ikinci olan bir mustComponentUpdate yöntemi.