Bir çitin üzerindeki raylar nelerdir?

Sordu: Henar Dar'In | Son Güncelleme: 9 Ocak 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.8/5 (337 Görüntüleme . 27 Oy)
Çit rayları , çit direklerini birbirine bağlayan ve dikey parmaklık veya mahremiyet çit panolarını destekleyen yatay elemanlardır. Bu projeye, merkezde 8 fit aralıklarla kare çit direkleri ayarlayarak başlayın. 4 fitten kısa çitler için iki paralel ray yeterlidir.

Bunu göz önünde bulundurarak çit korkulukları nereye yerleştirilmelidir?

Tipik olarak, üst ray , çitin tepesinden 7-8 ”yerleştirilir. Alt ray tipik olarak sınıftan 7-8 ”dir. Ve orta ray , üst ve alt rayların arasına bile yerleştirilmiştir. Üst veya çitin alt ya adresinin raylar başka koymayın.

Ayrıca, 8 fitlik bir çit için kaç raya ihtiyacınız var? Özel kazıklarınızı 'kopyalamak' için kaç tane pano satın almanız gerektiğini hesaplamanız gerekecek. 5' yüksekliğinden daha düşük tüm çitler için direkler arasında en az 2 yatay ray, 5' ila 7' yüksekliğindeki çitler için 3 ve 8' yüksekliğindeki çitler için 4 ray kullanmanız önerilir.

Burada, 6 fitlik bir çit için kaç raya ihtiyacım var?

üç ray

Bir çitin üzerindeki raylar ne kadar uzakta olmalıdır?

Çit rayları , çit direklerini birbirine bağlayan ve dikey parmaklık veya mahremiyet çit panolarını destekleyen yatay elemanlardır. Bu projeye, merkezde 8 fit aralıklarla kare çit direkleri ayarlayarak başlayın. 4 fitten kısa çitler için iki paralel ray yeterlidir.

33 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir çit yerden ne kadar yüksek olmalıdır?

Hedeflemeniz gereken yükseklik 2 ila 5 inç olsa da, çit panellerinizi yerden biraz daha yükseltmek isteyeceğiniz zamanlar vardır. Çit hattınızın çevresinde büyüyen çok uzun bitki örtüsü varsa, şiddetli nemi uzak tutmak için 5 inç yeterince yüksek olmayabilir.

Çit korkulukları için basınçlı işlem görmüş ahşap kullanmalı mıyım?

Sadece herhangi bir kereste ahşap çit için yapacağız. Olduğu gibi elementlere maruz kalan ahşap çit , çürümeye dayanıklı keresteden yapılmalıdır. Bu nedenle sedir, basınç uygulanmış kereste gibi dış mekan projeleri için popüler bir malzemedir. Ama güzel görünümü için ekstra para ödeyeceksiniz; basınçla işlenmiş kereste daha ucuzdur.

Bir çit direği yüksekliğini nasıl düzleştirirsiniz?

Çit Direkleri Yüklerken Tutarlı Yükseklik Nasıl Sağlanır
  1. Küçük balyozla tahta kazıkları yere çakın.
  2. Mason hattını yerden 6 inç yüksekte kazıklara bağlayın; herhangi bir ölçüm işe yarayacaktır, ancak 6 inç, hattın zemin seviyesindeki engellerden uzak durmasını sağlayacaktır.

Bir çite kickboard nasıl takılır?

Kickboard'u alt rayın altına ortalayın (bir kilitle sabitlenmiş) veya direğin ve alt rayın yüzüne çivileyin . Hayvanları çitin altına kazmaktan caydırmak için kickboard'un zemine en az 4 ila 6 inç uzamasına izin verin. Tekme tahtalarını taktıktan sonra dış cephe kaplamasıyla başlayabilirsiniz.

Adım adım ahşap çit nasıl yapılır?

ahşap çit direkleri
  1. Adım 1: Çitinizi Planlayın.
  2. Adım 2: Çit Direklerini Ölçün ve Yerleştirin.
  3. Adım 3: Delikler Kazın.
  4. Adım 4: Beton ve Çakıl Ekleyin ve Direkleri Konumlandırın.
  5. Adım 5: Direklere Raylar veya Paneller Ekleyin.
  6. Adım 6: Pickets'ı Raylara Takın.
  7. Adım 7: Yazı Başlıklarını Takın.
  8. Adım 8: Ahşabı Lekeleyin veya İşleyin.

Arris Rail'imi nasıl düzeltirim?

Rayları çit direğine sabitlemek için arris ray braketleri kullanıyoruz. İlk çakıl tahtasını, ilk iki direk yuvası arasında zemin seviyesinde yatay olarak sığacak uzunlukta kesin ve takın. Çakıl tahtası klipsleriyle çakıl tahtasını direğe sabitleyin. Eskrimin geri kalanı için sırayı tekrarlayın.

Bir çitin üzerindeki kaide nedir?

Süpürgelikler , colorbond ve ahşap çitlerin altındaki göze hoş gelmeyen boşlukları doldurmak için mükemmel bir üründür. Tutmak için de kullanılabilirler. Kaide çitin altına oturur. Çirkin boşlukları doldurduğu ve yabani otların, molozların ve çöplerin bahçenize girmesini engellediği için çitin temiz ve düzenli görünmesini sağlar.

Bir çitte çivi veya vida kullanmak daha mı iyi?

Çivilerin takılması vidalardan daha hızlıdır, bu da sizin veya inşaatçınız için daha az iş gücü anlamına gelir (bu, daha düşük kurulum maliyeti anlamına gelebilir). Bununla birlikte, çivilerin zamanla gevşemesi vidalardan daha olasıdır. Vidalar ise çiti çivilerden daha iyi sabitler .

Çit direkleri için beton kullanmalı mıyım?

Beton , özellikle kumlu toprağınız varsa, çit direklerini ayarlamak için en güvenli malzemedir. Çakıl, yoğun, kil-ağır toprak için uygun olabilir, ancak daha gevşek topraklarda, çit direklerinizi yerinde tutacak tek şey betondur .

Çit direkleri için 2 fit yeterince derin mi?

Panel bölümleri için çit direği deliklerinizi kazmanız gereken minimum derinlik 2 fittir . Genel bir formül, delikleri direğin yerden yüksekliğinin üçte biri ila yarısı kadar kazmaktır. Delikleri ne kadar derin kazarsanız, çitiniz o kadar sağlam olur , ancak daha uzun direkler de satın almalısınız.

Çit tahtaları arasında boşluk bırakmalı mıyım?

Sağlam bir mahremiyet çiti inşa ederken, çit panoları ya birbirine sıkıca oturtulur ya da ahşabın ıslak ve kuru havalarda genişlemesine ve büzülmesine izin vermek için 3/8 ila 1/4 inç aralıklarla yerleştirilir. 6-inç kurulu gerçek genişliği 5 1/2 inç olduğu Böylece, 6-inç çit panoları, yaklaşık 3 1/2 inç aralıklı olacaktır.

Bir çit panelinde kaç vida olmalıdır?

Prefabrik ahşap paneller , her biri toplam 6 çivi gerektirir; Üç 1 "x 4" destek, her panel ucuna sürülen her bir panelin arkasında yer alan raylar. Kullanılacak çiviler 3 1/8 inç galvanizlidir. Bazı insanlar vida kullanmayı tercih eder; bu iyidir ve çitinize güç verir.

Çit kazıkları için hangi çivileri kullanırım?

Standart seçenek, elektro galvanizli veya sıcak galvanizli malzemelerden daha fazla korozyon direnci sağlayan sıcak daldırma galvanizli çivilerdir . Basınçla işlenmiş ahşap için en güvenilir malzeme paslanmaz çeliktir. 6-d (2 inç) tutturmak kazıklar ve dolgu panoları alani şaft çivi kullanın.

Gizlilik çitinin altındaki boşlukları nasıl doldurursunuz?

Çarpın yüksekliği ve aralığı genişliği ile boşluğun uzunluğu alanının metreküp belirlenmesi. Hacmi doldurmaya yetecek kadar taş veya taş satın alın. Kayaları veya taşları çitin altındaki boşluğa boşaltın . Kayaları veya taşı bölgeye yaymak için bir yay tırmığı kullanın.

Bir çit direği için kaç torba betona ihtiyacım var?

Ayrıca delik başına 1-1 / 2 torba 4x4 çit direği için doğru. Ayrıca, direk deliğinin derinliğinin, yer üstü direk yüksekliğinin yarısı kadar olması gerektiğini unutmayın. (Örnek: zemin mesaj üzerinde bir 6' , 9 feet toplam yüksekliğe sahip bir yayın kullanımı ve zemin 3 ayaklar için).

Eskrimi nasıl hesaplarsınız?

Çit hesaplayıcıda kullanılan denklemler
Direk uzunluğu = çit yüksekliği * 1.5. Toplam ray sayısı = bölüm başına ray sayısı * bölüm sayısı. Toplam gözcü sayısı = inç cinsinden çit uzunluğu / (gözlük genişliği + gözcük aralığı) (sonucu yukarı yuvarlayın)

1 dönümü çitle çevirmenin maliyeti nedir?

Dönüm Başına Çit Maliyeti
dönüm Tel veya Elektrik Bölünmüş Ray veya Ahşap
1 1.050 $ – 1.700 $ 5.000 – 14.200 $
2 1.500 – 2.350$ 7.100$ – 20.100$
5 2.300 – 3.750$ 11.200 – 31.700 $
10 3,300 – 5,300 ABD Doları 15.800 $ – 44.900 $