Döner dudaklı contalar nelerdir?

Sordu: Drusilla Dubenkrop | Son Güncelleme: 15 Ocak 2020
Kategori: işletme ve finans, makine ve endüstri mühendisliği endüstrisi
4.6/5 (200 Görüntüleme. 22 Oy)
Dudak keçeleri olarak da bilinen radyal mil keçeleri , mil veya döner delik gibi döner elemanların sızdırmazlığını sağlamak için kullanılır. Sığ conta conta çalışır nemlendirici yağ tarafında eğimli. Yay, eksenel olarak yayın merkez hattı dudak temas noktasının hava tarafına eğimli olacak şekilde konumlandırılır.

Ayrıca soru şu ki, döner dudaklı contalar nerede kullanılır?

Terimi, dudak contası genel olarak doğru döner mil contaları veya yağ keçesi veya bir radyal salmastra olarak bilinen için ifade etmek için kullanılır. Yağ keçeleri , hidrolik pompalar ve valf gövdeleri gibi döner elemanların sızdırmazlığında yaygın olarak kullanılır .

Aynı şekilde, dudaklı contalar ne kadar sürer? (Gerçekte, gelişmiş döner labirent contaların tahmini çalışma ömrü 10 yıldır.) Geri ödeme 3:1'i aşıyor. Bu sefer, bir dudaklı conta kullandığımızı ve onu başarısızlığa uğrattığımızı varsayalım. Kusuru için dudak mühür izin operasyonun belki iki yıl sonra bir yatak yetmezliğine neden olabilir.

Bu şekilde dudaklı contalar nasıl çalışır?

Dudaklı keçenin birincil amacı, yağlayıcıları tutarken kirleticileri dışarıda bırakmaktır. Doğası gereği, dudaklı contalar sürtünmeyi koruyarak işlev görür. Yavaş hareket eden ekipmandan yüksek hızlı dönüşe kadar çeşitli uygulamalarda ve donma noktasının altından 500 derece F'nin üzerindeki sıcaklıklarda kullanılabilirler.

Dudak mührü nasıl takılır?

Dudak Yönünde Yağ Keçeleri Nasıl Kurulur

 1. Eski contayı yerinde tutan metal halkada iki küçük delik açın. Delikleri birbirinin karşısına yerleştirin.
 2. Eski contanın takıldığı yüzeyi temizleyin. Yeni contayı inceleyin ve dış dudağın yönüne dikkat edin.
 3. Contayı takın. Contayı yağla yağlayın ve çıkış milinin üzerinden döndürün.

31 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Yağ keçesi çeşitleri nelerdir?

Aşağıdaki yağ keçesi türlerini sunuyoruz:
 • Genel Amaçlı Yüksek Performanslı Yağ Keçesi.
 • Kauçuk Kumaş Yağ Keçesi.
 • Döner V-Mühür.
 • PTFE O-Ring Enerjili Yağ Keçesi.
 • PTFE Metal Kasa Yağ Keçesi.
 • PTFE Yay Enerjili Yağ Keçesi.
 • PTFE Dudak Yağ Keçesi.

Mühür dudağı nedir?

Dudak keçeleri olarak da bilinen radyal mil keçeleri , mil veya döner delik gibi döner elemanların sızdırmazlığını sağlamak için kullanılır. Conta yapısı, mil ile nokta teması olan yaylı bir ana sızdırmazlık dudağından oluşacaktır.

Gres keçesi hangi yöne gider?

Bir yağ sızdırmazlık değiştirirken, contanın metal parça römorkun iç ve tekerleğin arka tarafına doğru karşı karşıya gelecek contanın lastik kısmına doğru karşı karşıya kalacaktır. Contanın hava tarafı contanın düz tarafı ve bu göbek monte edildiğinde dönük.

En iyi ruj kapatıcı nedir?

İşte kullanmayı deneyebileceğiniz en iyi ruj kapatıcılardan bazıları.
 • Ella International Lip Chic Ruj. Uzun süre kalıcı bir ruj için bu ruj kapatıcıyı kullanabilirsiniz.
 • Lipcote Ruj Kapatıcı. Denemek isteyebileceğiniz başka bir ruj kapatıcı, Lipcote'un bu ürünüdür.
 • ELF Dudak Kilidi Kalemi.

Çift dudaklı contayı ne zaman kullanırsınız?

Çift contalar , tek contalarla mümkün olmayan bir düzeyde güvenlik/sıfır emisyon uyumluluğu sağlar. Bu, tehlikeli veya toksik bir maddeyi pompalarken veya karıştırırken önemlidir. Bu mühürler giderek belirli çevresel hedeflere veya emisyon gereksinimlerini karşılamak için şirketler tarafından kullanılmaktadır.

Neden bir O halkası denir?

Salmastra veya torik bağlantı olarak da bilinen bir O - ring , torus şeklinde mekanik bir contadır; bir oluğa oturmak ve iki veya daha fazla parça arasında montaj sırasında sıkıştırılmak üzere tasarlanmış, arayüzde bir conta oluşturan, yuvarlak kesitli bir elastomer halkadır.

Yağ keçesinde TC nedir?

Bu nedenle, örneğin, 25 45 5 ile damgalanmış bir metrik yağ keçesi , 25 mm'lik bir iç halka boyutuna, 45 mm'lik bir dış ölçüme ve 5 mm'lik bir genişliğe sahiptir. Bu numaradan önce dudak dizilimini gösteren SC veya TC harfleri de gelebilir. SC tek dudaklı, TC çifte dudak olmasıdır. Standartİmparatorluk.

Çift dudaklı conta nedir?

Tek dudaklı ve çift ​​dudaklı keçe arasındaki fark, çift ​​dudaklı gres keçesinin mile temas eden iki kauçuk dudağa sahip olmasıdır. Çift dudaklı gres keçeleri genellikle denizcilik uygulamalarında daha iyi bir sızdırmazlık sağlamak ve yatakları zarar verebilecek sudan korumak için kullanılır.

Labirent mührün amacı nedir?

Bir labirent conta yardımı üzere kıvrımlı bir yol sızıntısını önlemek sağlayan mekanik contanın türüdür. Bu tür bir contanın bir örneği, yatağı yağlayan yağın sızmasını önlemeye yardımcı olmak için bazen bir dingilin yatağında bulunur.

Çift dudaklı yağ keçesi nedir?

Çift Dudak Yağ Keçeleri
Ağız (lar) ve bir radyal mil contasının en önemli fonksiyonel alan oluşturmak mili. Bazı radyal şaft keçelerinde , birincil keçe dudağını tozdan ve diğer kirleticilerden koruyan yardımcı bir dudağa sahiptir, bu çift ​​dudaklı yağ keçesidir .

Bir O halkasını nasıl mühürlersiniz?

O - halkalar, birbirine yakın iki yüzey arasında bir sıvının potansiyel sızıntı yoluna bir bariyer oluşturan mekanik deformasyonla sızdırmazlığı sağlar. O - halkalar tipik olarak, sızdırmaz hale getirilecek yüzeylerden birinde işlenmiş veya kalıplanmış bir oluğa takılır.

Mekanik salmastranın malzemesi nedir?

Birincil sızdırmazlık yüzeyleri, uç yüzey mekanik salmastrasının kalbidir. Birincil sızdırmazlık yüzeyleri için yaygın bir malzeme kombinasyonu, silikon karbür, seramik veya tungsten karbür gibi sert bir malzeme ve karbon gibi daha yumuşak bir malzemedir.

Bir dudaklı conta ne kadar basınç tutabilir?

Metal kaplı veya kutulu PTFE radyal dudaklı contalar , 150 ila 500 psi arasındaki basınç sınırları ve 6.000 ila 10.000 sfpm arasındaki yüzey hızı sınırları için dikkate alınmalıdır. “Kutu” arasında bir conta yerleştirilmesi ve sızdırmazlık dudakları olası kaçak yolları önleyecektir.

Pervane şaft keçeleri nasıl çalışır?

Çoğu döner salmastra , basınç arttıkça daha iyi sızdırmazlık sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Basınç, contayı conta yüzeyine daha sıkı iter. Bir denizaltıda pervane mili keçesinin gördüğü basınçlar, büyük olmasına rağmen, endüstriyel keçelerde olağandışı bir şey değildir.

TC yağ keçesi nedir?

Açıklama. TC profil kauçuk bir, entegre yaya sahip bir birincil, sızdırmaz ağız ve ilave bir anti-kirlenme conta dudağı olan bir tek bir metal kafes oluşan bir şaft contadır.

Teflon contalar yağlama gerektirir mi?

PTFE yağ keçelerinin sızdırmazlık dudağı, normalde montaj yardımcısı olarak kullanılabilen plastik bir manşonla korunur. Bu nedenle, conta takılana kadar manşon yerinde kalmalıdır. Hem PTFE sızdırmazlık dudağı hem de mil yüzeyi tamamen kuru olmalıdır. Gres veya yağı kullanmayın.

Contalar neden sızdırıyor?

Tipik olarak, contalar dinamik çalışma sırasında sıvı basıncı altındaki statik bir duruma göre daha fazla sızıntı yapar . Mil dönüşü sırasında, daha yüksek sızıntıya neden olan daha büyük bir boşlukla ayırmak için conta yüzleri arasında bir sıvı film oluşur. Statik durumda, yüzler fiziksel olarak birbirine temas eder ve sıfır sızıntı olur .