İkinci kat katları nelerden yapılmıştır?

Sordu: Seth Halliwell | Son Güncelleme: 23 Mart 2020
Kategori: iş ve finans inşaat sektörü
4.7/5 (658 Görüntüleme . 13 Oy)
Müteahhitler genellikle ikinci kat duvarlarını alt zemine düz bir şekilde çerçeveler ve ardından onları yerlerine yükseltir. Standart ikinci kat duvarı, tümü benzer boyutta keresteden yapılmış yatay bir döşeme plakası, bir tavan plakası ve duvar dikmelerinden oluşur .

Daha sonra, bir evin ikinci katı nasıl desteklenir diye de sorulabilir.

İnşa ettiğim evde , ikinci kat kirişleri, birinci kat duvarlarından bazıları tarafından destekleniyor . Kirişler daha sonra bu yükü dış duvarlara ve iç taşıyıcı duvara aktaracaktır. Uygun kiriş boyutları, bir tablo kullanılarak IRC'den (Uluslararası Konut Kodu) kolayca anlaşılabilir.

İkincisi, ikinci katta beton zeminleriniz olabilir mi? Neyse ki, cevap “Evet!” bir evin ikinci katına beton zeminler kurulabilir. Bunlar üst katta banyo için mükemmeldir ya da sadece ikinci hikayeye ilk hikaye yukarı stilini devam etmek istiyorum.

Burada 2x4 duvar ikinci bir hikayeyi destekleyebilir mi?

Evet..birinci katta 2x4 duvarlı milyonlarca iki katlı evler. İkinci kat için 2x6 duvar kullansanız bile bu asla bir sorun değildir. Bu yoldan bir engel.

Vakfım ikinci bir hikayeyi destekleyebilir mi?

Temel , temeldir ! Herhangi bir temel olmadan, evler düzensiz yerleşime sahip olabilir ve bloğa ek ağırlık eklemek felaket olabilir . Senin evinin temeli 's geçerli durumunda ikinci bir hikaye desteklemek mümkün değildir ve ikinci bir hikaye taban tabana zıtlık varsa, destekleyen düşünebilirsiniz.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Garajım ikinci bir hikayeyi destekleyebilir mi?

Ekli garajların çoğu, her ikisi de üstlerindeki ikinci kat odasını destekleyecek kadar güçlü olan çerçeveli veya blok bir duvarla inşa edilmiştir. Müstakil bir garaj daha dikkatli inceleme gerektirir.

Bir eve ikinci bir kat ekleyebilir misiniz?

A. Her evin farklıdır ama burada bazı tipik aralıkları aşağıdaki gibidir: 2000 metrekarelik evin tam 2. hikaye, maliyet arasındaki 150.000 $ ve 200.000 $ arasında olabilir. 500-700 fit kare aralığındaki kısmi 2. kat için, özellikle üst katta yeni bir banyo varsa, 90.000 ila 120.000 $ ödemeyi bekleyin.

İkinci kat ne kadar ağırlık taşıyabilir?

Bir evdeki ikinci katın yük kapasitesi 40 libre olarak düzenlenmiştir. metrekare başına. Yatak odaları için kapasite 30 lbs'dir. metrekare başına.

İkinci katı nasıl güçlendirirsiniz?

Köprüleme, bir kontrplak katmanı veya bir duvar veya kiriş ekleyerek kabarık zeminleri sabitleyin. Size kabarık zemininizi güçlendirmenin üç yolunu göstereceğiz: köprüler ekleyerek, kirişler boyunca kontrplak koyarak ve zeminin altına bir duvar veya kiriş ekleyerek. Üçünden herhangi biri, durumunuza bağlı olarak sorununuzu çözebilir.

İki katlı bir evde bir duvarın yük taşıdığını nasıl anlarsınız?

Bina içindeki yük taşıyan duvarlar tipik olarak mahyaya paralel uzanır. Bodrum gidin veya bir binanın en düşük düzeyiyük tespit etmek - rulman duvarlar. Odanın bir tarafından diğerine uzanan - genellikle metalden yapılmış - kirişleri veya sütunları arayın. Yük taşıyan duvarlar bu kirişlerin üzerinde olacaktır.

2x4 yük taşıyabilir mi?

Bir dış duvar ise, neredeyse her zaman yük taşır . Kirişler duvar üzerinde sürekli değilse (kısa kesilir ve duvarın üstünde buluşurlar) kesinlikle yük taşıyıcıdır . Düz bir 2x4'te yalnızca alçıpanı tutturacak bir şey vermek için sakat saplamalar varsa, muhtemelen yük taşımaz.

Saplamalar yük taşıyor mu?

Civatalar bir bitişik dikmenin merkezi bir dikmenin merkezi ölçülür. Bazen bölme duvarı olarak da adlandırılan yük taşıyan bir duvar, evin ağırlığını onun üzerinde taşır ; yük taşımayan bir duvar sadece kendi ağırlığını destekler. Herhangi bir duvarı kaldırmadan önce, lisanslı bir yükleniciye veya yapı mühendisine danışın.

Destekleyen bir duvarı kaldırırsanız ne olur?

Yük taşıyan bir duvarın çıkarılması , sarkma tavanlar, düz olmayan zeminler, alçıpan çatlakları ve yapışan kapılar dahil olmak üzere bir evde yapısal sorunlara neden olabilir. Düzgün kişilermişiz 'yeniden taşıma bazen yapısal çöküşü ve hatta yaralanmaya neden olabilir yükünü destekleme olmadan yük taşıma duvarların kaldırılması.

Çift üst plaka yük taşıma anlamına mı geliyor?

Çift üst plakalar, otomatik olarak yük taşıyan bir duvar olduğu anlamına gelmez . Herhangi bir duvarda yük olup olmadığını anlamak için duvarın üzerindeki yapı incelenmelidir. 8 ft önceden kesilmiş saplamaların kullanıldığı 8 fitlik bir tavanınız olduğunda çift ​​üst plaka kullanılır.

İkinci bir katı nasıl çerçevelersiniz?

Müteahhitler genellikle ikinci kat duvarlarını alt zemine düz bir şekilde çerçeveler ve ardından onları yerlerine yükseltir. Standart ikinci kat duvarı, tümü benzer boyutta keresteden yapılmış yatay bir döşeme plakası, bir tavan plakası ve duvar dikmelerinden oluşur.

Bir saplama duvarının yük taşıyıcı olup olmadığını nasıl anlarım?

Zemin kirişlerine bakın
Eğer birinci kata ararken ya bodrumdan, döşeme kiriş bakın veya aşağıdaki zemine bakarak tavan arasından durumunda, onların yönünü not edin. Yük taşıyan bir duvar genellikle zemin kirişlerine dik olacaktır.

İnşa etmek mi yoksa bitirmek mi daha ucuz?

Avantajlar İnşa etmek , evinizin metrekaresini artırmak için her zaman en ucuz seçenektir çünkü daha az malzeme ve işçilik gerektirir. Öte yandan, inşa ederseniz, altbilgi, beton, dolgu kayası, çatı sistemi ve daha fazla kazı maliyeti eklemeniz gerekir.

2x4 duvar ne kadar yüksek olabilir?

1. Kullanım dereceli dikmeler merkezde 16 inçten (406 mm) fazla aralıklı olmayacak, bir çatı ve tavandan fazlasını desteklemeyecek ve dış duvarlar ve taşıyıcı duvarlar için yüksekliği 2438 mm'yi aşmayacaktır. veya yük taşımayan iç duvarlar için 10 fit (3048 mm). 2.

Katlar arasındaki beton ne kadar kalın?

Konut yapımında standart beton döşeme levhası kalınlığı 4 inçtir. Beton , karavanlar veya çöp kamyonları gibi ara sıra ağır yükler alacaksa, beş ila altı inç önerilir.

Beton üzerine ikinci bir kat nasıl yapılır?

Özellikle ikinci katta beton bir zemini dökmek, yeni başlayanlar için bir iş değildir.
  1. Adım 1 - Vakfı kontrol edin. Evin temelinin beton bir zemini tutacak kadar sağlam olduğundan emin olun.
  2. Adım 2 - Zemini Hazırlayın.
  3. Adım 3 - Çimento ekleyin.
  4. Adım 4 - Zemini Bitirin.
  5. Adım 5 - Zemini Parlatın.

Ahşap zemin üzerine beton dökebilir miyim?

Masif ahşap zeminleri seviyorsanız ve eviniz beton bir levha üzerindeyse, şansınız bitmedi. Ancak 3/4-in'i takmak çok daha zordur. ahşap alt zemin yerine beton üzerinde ahşap zemin . her 16 inç aralıklarla yerleştirilmiş beton vidalarla betona işlenmiş kontrplak.