AEM'deki askı modelleri nelerdir?

Soruldu: Aristides Warbruck | Son Güncelleme: 9 Şubat 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem programlama dilleri
4.4/5 (312 Görüntüleme. 33 Oy)
Giriş: Askı modelleri , aem 6.0'ın bir parçası olarak piyasaya sürüldü. Sling Modelleri , Sling Nesneleri (kaynak, istek nesneleri.) ile otomatik olarak eşlenen ve jcr düğümü özellik değerlerine doğrudan Java sınıflarına erişmemizi sağlayan basit POJO sınıflarıdır.

Ayrıca, AEM'de askı modellerini nasıl kullanıyorsunuz?

Adobe Experience Manager'da Sling Modelleriyle Çalışma

  1. Bir Experience Manager uygulama klasörü yapısı oluşturun.
  2. Bir şablon oluşturun.
  3. Şablonu kullanan bir oluşturma bileşeni oluşturun.
  4. Geliştirme ortamınızda Maven'i kurun.
  5. Bir Experience Manager arketip projesi oluşturun.
  6. Eclipse kullanarak Java dosyalarını Maven projesine ekleyin.
  7. Maven POM dosyasını değiştirin.

Ayrıca AEM'de sapan nedir biliyor musunuz? AEM , içerik odaklı uygulamaların kolay geliştirilmesini sağlayan REST ilkelerine dayalı bir Web uygulaması çerçevesi olan Sling kullanılarak oluşturulmuştur. Sling , veri deposu olarak Apache Jackrabbit gibi bir JCR deposu veya AEM durumunda CRX İçerik Deposu kullanır.

Peki, sapan modelinde Uyarlanabilirler nedir?

Uyarlanabilir özellik, hangi kaynak nesnelerin Sling modeli uygulamasına uyarlanabileceğini belirler. Tipik olarak bu, sırasıyla bir Sling kaynağı veya Sling istek nesnesi anlamına gelen Resource ve/veya SlingHttpServletRequest'tir.

Sling çerçevesi nedir?

Apache Sling , Apache Jackrabbit gibi JSR-170 uyumlu (diğer adıyla JCR) içerik deposunun üzerinde içerik merkezli uygulamalar oluşturmak için tasarlanmış Java platformu için açık kaynaklı bir Web çerçevesidir .

26 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

sapan modelleri nelerdir

Sling Modelleri , Sling Nesneleri (kaynak, istek nesneleri.) ile otomatik olarak eşlenen ve jcr düğümü özellik değerlerine doğrudan Java sınıflarına erişmemizi sağlayan basit POJO sınıflarıdır.

AEM'de çoğaltma aracısı nedir?

Çoğaltma aracıları , bir yazardan bir yayınlama ortamına içerik yayınlamak (etkinleştirmek) için kullanılan mekanizma olarak Adobe Experience Manager'ın ( AEM ) merkezindedir. İçeriği Dispatcher önbelleğinden açıkça temizleyin.

WCMUSePojo nedir?

genel soyut sınıf WCMUSePojo , Object'in Kullanımını genişletir. Kullanım arayüzünün soyut uygulaması. Bu, özel Kullanım modelleri sağlamak için genişletilebilir.

AEM'de kaynak nedir?

Kaynaklar , Sling'in üzerinde işlem yaptığı içerik parçalarıdır. Kaynak ayrıca diğer türlere bağdaştırıcılar almak için Uyarlanabilir. JCR tabanlı bir kaynak , kaynağın temel aldığı JCR Düğümüne uyum sağlamayı destekleyebilir. Bir Resource nesnesi, bu örneği sağlayan ResourceResolver geçerli olduğu sürece geçerlidir.

Uyarlanabilir AEM nedir?

Uyarlanabilir arabirim, aynı nesnenin diğer türlerine veya temsillerine uyarlanabilen nesneleri tanımlar. Örneğin, bir JCR Düğümü tabanlı Kaynak, temeldeki JCR Düğümü'ne uyum sağlayabilir veya dosya tabanlı bir kaynak, temeldeki Java'ya uyum sağlayabilir.

Sapan ne işe yarar?

Askı , vücudun yaralı bir bölümünü desteklemek ve hareketsiz tutmak (hareketsiz hale getirmek) için kullanılan bir cihazdır. Askılar birçok farklı yaralanma için kullanılabilir. Çoğunlukla kırık (kırık) veya yerinden çıkmış bir kolunuz veya omzunuz olduğunda kullanılırlar.

sapan resourceSuperType nedir?

sling : resourceSuperType : cq'de kalıtım elde etmek için kullanılır. Ayarlandığında, belirtilen bileşeni bu bileşene devralır. sling :resourceType: İçeriği oluşturmak için kullanılacak komut dosyasını bulan bir yoldur. Kullanılan yol mutlak veya göreli olabilir.

AEM bileşenleri nelerdir?

AEM bileşenleri , web sayfalarınızda kullanıma sunulan içeriği tutmak, biçimlendirmek ve işlemek için kullanılır. Sayfaları yazarken, bileşenler yazarların içeriği düzenlemesine ve yapılandırmasına izin verir.

AEM'de OSGi çerçevesi nedir?

Adobe Experience Manager ( AEM ), OSGi ve Apache Sling gibi çerçeveler kullanılarak geliştirilmiştir. OSGi özellikleri, bileşenler arasında özel olarak paylaşılan nesneler olan hizmetler aracılığıyla iletişim kurarken bileşenlerin uygulamalarını diğer bileşenlerden gizlemelerini sağlar.

AEM'de OSGi nedir?

OSGi , Adobe Experience Manager'ın ( AEM ) teknoloji yığınındaki temel bir öğedir. AEM'nin bileşik demetlerini ve konfigürasyonlarını kontrol etmek için kullanılır. OSGi "uygulamaların küçük, yeniden kullanılabilir ve işbirliğine dayalı bileşenlerden oluşturulmasına izin veren standartlaştırılmış temel öğeleri sağlar.

AEM'de OSGi hizmeti nedir?

Bir OSGi hizmeti , bir dizi özelliğe sahip bir OSGi çerçevesine kayıtlı bir java nesnesi örneğidir. Herhangi bir Java nesnesi bir hizmet olarak kaydedilebilir, ancak genellikle iyi bilinen bir arabirim uygular.

AEM'de diyalog nedir?

Bir iletişim kutusu, bir yazarın tasarım süresi boyunca Dokunmatik Kullanıcı Arabirimi (veya Klasik Kullanıcı Arabirimi) görünümündeki bileşeni tıklamasına ve bileşen tarafından kullanılan değerleri girmesine olanak tanır. Bu geliştirme makalesinde oluşturulan bileşen, AEM yazarının daha sonra AEM web sayfasında görüntülenen metin değerlerini girmesine olanak tanır.

Kol askısı ne kadar?

Split Askı Teknolojili Tıbbi Kol Askısı, Maksimum Konfor, Özel SLR ile Ergonomik Tasarım
Liste fiyatı: $27.95
Kazanıyorsun: 8,00 $ (%29)

AEM'de Apache Felix nedir?

AEM'deki Web konsolu, Apache Felix Web Yönetim Konsolu'nu temel alır. Apache Felix , OSGi çerçevesini ve standart hizmetleri içeren OSGi R4 Hizmet Platformunu uygulamaya yönelik bir topluluk çalışmasıdır. Not: AEM'nin kendi varsayılanları vardır ve bu nedenle varsayılanlar seti konsolda belgelenenlerden farklı olabilir.

OSGI ne anlama geliyor?

OSGi (Open Service Gateway Initiative) , modüler yazılım programları ve kitaplıkları geliştirmek ve dağıtmak için bir Java çerçevesidir. OSGi'nin iki bölümü vardır. İlk kısım genel olarak eklentileri olarak adlandırılır demetleri, modüler bileşenler için bir özelliktir.

Jackrabbit Meşe nedir?

Jackrabbit Oak , modern birinci sınıf web sitelerinin ve diğer zorlu içerik uygulamalarının temeli olarak kullanılmak üzere ölçeklenebilir ve performanslı bir hiyerarşik içerik deposu uygulama çabasıdır. Oak çabası, Apache Jackrabbit projesinin bir parçasıdır. Jackrabbit , Apache Software Foundation'ın bir projesidir.

OSGi paketi nedir?

OSGi paketi , Java kodunu, kaynakları ve paketi ve bağımlılıklarını açıklayan bir bildirimi içeren bir Java™ arşiv dosyasıdır. Paket , bir uygulama için dağıtım birimidir. Paket türleri OSGi paket bildirim dosyası Paket yaşam döngüsü.