Azure'daki abonelikler nelerdir?

Sordu: Fairouz Grevens | Son Güncelleme: 12 Nisan 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem veri depolama ve depolama
4/5 (257 Görüntüleme. 39 Oy)
Azure hesabı, Azure hizmetlerine ve Azure aboneliklerinize erişmenizi sağlayan küresel benzersiz bir varlıktır. Azure hesabınızda, örneğin faturalandırma veya yönetim amaçlarıyla ayrım oluşturmak üzere birden çok abonelik oluşturabilirsiniz. Abonelik (ler)inizde kaynakları kaynak gruplarında yönetebilirsiniz.

Ayrıca bilmek, Azure aboneliklerinin türleri nelerdir?

Azure teklifi, sahip olduğunuz Azure aboneliğinin türüdür . Örneğin, kullandıkça öde oranlarına sahip bir abonelik , Open in Azure ve Visual Studio Enterprise, Azure teklifleridir. Her teklifin farklı koşulları vardır ve bazılarının özel avantajları vardır.

Yukarıdakilerin yanı sıra Azure'da kaç aboneliğim olabilir? Abonelik sınırları

Kaynak Varsayılan sınır Maksimum sınır
Abonelik başına etiketler 1 Sınırsız. Sınırsız.
Abonelik başına benzersiz etiket hesaplamaları 1 10.000 10.000
Konum başına abonelik düzeyinde dağıtımlar 800 2 800
Azure Active Directory kiracısı başına abonelikler Sınırsız. Sınırsız.

Basitçe söylemek gerekirse, Azure kiracısı ve abonelik nedir?

Azure kiracısı bir dizindir, abonelik , kaynakları koyabileceğiniz bir "klasörü" temsil eden bir nesnedir. Abonelikler kiracılara bağlıdır. yani 1 kiracının birçok aboneliği olabilir , ancak bunun tersi olamaz.

Microsoft Azure ne kadar?

Microsoft Azure fiyatları ayda 13 dolardan başlar.

34 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Azure AD nedir?

Azure Active Directory ( Azure AD ), Microsoft'un bulut tabanlı kimlik ve erişim yönetimi hizmetidir ve çalışanlarınızın aşağıdaki kaynaklara erişmesine ve oturum açmasına yardımcı olur: Kurumsal ağınızdaki ve intranetinizdeki uygulamalar gibi dahili kaynaklar ve sizin tarafınızdan geliştirilen herhangi bir bulut uygulaması. kendi organizasyonu.

Kiracı adı nedir?

isim. bir başkasından belirli bir süre için arazi, ev, ofis veya benzerlerini kiralayan ve işgal eden kişi veya grup; kiracı. Kanun. Bir başkasının arazilerini, apartmanlarını veya şahsiyetini genellikle kiralık olarak elinde tutan veya bunlara bir süreliğine sahip olan kişi.

Office 365, Azure Active Directory içerir mi?

Office 365 , sahne arkasında kullanıcı kimliklerini yönetmek için Azure Active Directory'yi ( Azure AD ) kullanır. Office 365 aboneliğiniz , parolaları eşitlemek veya şirket içi ortamınızla tek oturum açma ayarlamak istiyorsanız Office 365'i Azure AD ile tümleştirebilmeniz için ücretsiz bir Azure AD aboneliği içerir .

Office 365 neleri içerir?

Office 365 , Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher ve Access (Publisher ve Access yalnızca PC'de kullanılabilir) gibi premium uygulamalarla birlikte gelen bir aboneliktir. Uygulamalar, PC'ler, Mac'ler, iPad'ler, iPhone'lar, Android tabletler ve Android telefonlar dahil olmak üzere birden fazla cihaza yüklenebilir.

Azure sponsorluğu nedir?

Microsoft Azure Sponsorluğu aracılığıyla iş ortakları ve müşteriler, dağıtımlarına ve teknik gereksinimlerine göre ücretsiz Azure'a erişebilir. Azure Sponsorluğu , yeni iş ortağı çözümlerini denemek isteyen yeni ve mevcut Azure müşterilerine ve çözümlerini Azure üzerinde oluşturmak için çalışan iş ortaklarına sunulur.

Azure aboneliği ücretsiz mi?

Ücretsiz Azure hesabı , en popüler Azure ürünlerimize 12 ay boyunca ücretsiz erişim, kaydolmanın ilk 30 günü için harcanacak 13.300 ₹ kredi ve her zaman ücretsiz olan 25'ten fazla ürüne erişim içerir. Azure ücretsiz hesabı için kimler uygundur? Azure ücretsiz hesap Azure tüm yeni müşteriler tarafından kullanılabilir.

Birden çok Office 365 aboneliğim olabilir mi?

Abonelikteki her kişi, Office 365'i tüm cihazlarına yükleyebilir ve aynı anda beş cihazda oturum açabilir. İster aynı abonelikle kalın, ister farklı bir aboneliğe geçin, kullanıcı başına çevrimiçi depolama kapasiteniz değişmez.

Azure, Active Directory'nin yerini alabilir mi?

Ne yazık ki, bu sorunun kısa cevabı hayır. Azure AD , Active Directory'nin yerine geçmez. Azure Active Directory Active Directory bulut versiyonu olarak tasarlanmamıştır. Bir etki alanı denetleyicisi veya AD ile aynı yetenekleri sağlayacak bulut içinde bir dizin değil.

Azure'da abonelik nedir?

Azure Aboneliği Nedir? Adından da anlaşılacağı gibi abonelik , Azure kaynaklarını dağıtma ve kullanma yetkisi sağlayan mantıksal varlığı ifade eder.

Azure'daki kiracı kimliği nedir?

Office 365 kiracı kimliğiniz , kiracı adınızdan veya etki alanınızdan farklı, genel olarak benzersiz bir tanımlayıcıdır (GUID). Nadiren, OneDrive İş için Windows grup ilkesini yapılandırırken olduğu gibi, bu tanımlayıcıya ihtiyacınız olabilir. Başka bir deyişle, " Kiracı Kimliği " "Dizin Kimliği "dir.

Azure Active Directory ücretsiz mi?

Azure Active Directory dört sürümde sunulur: Ücretsiz , Office 365 uygulamaları, Premium P1 ve Premium P2. Ücretsiz sürüm, Azure , Dynamics 365, Intune ve Power Platform gibi ticari bir çevrimiçi hizmet aboneliğine dahildir.

Microsoft Azure nedir?

Eskiden Windows Azure olarak bilinen Microsoft Azure , Microsoft'un genel bulut bilgi işlem platformudur. Bilgi işlem, analitik, depolama ve ağ iletişimi dahil olmak üzere bir dizi bulut hizmeti sağlar.

Active Directory ne için kullanılır?

Active Directory (AD), bir ağdaki bilgisayarları ve diğer cihazları yönetmek için kullanılan bir Microsoft teknolojisidir. Hem yerel hem de İnternet tabanlı sunucuları çalıştıran bir işletim sistemi olan Windows Server'ın birincil özelliğidir.

Bulutta kiracı nedir?

Çok kiracılı bulut , müşterilerin bilgi işlem kaynaklarını genel veya özel bir bulutta paylaşmasına olanak tanıyan bir bulut bilgi işlem mimarisidir. Her kiracının verileri yalıtılmıştır ve diğer kiracılar tarafından görülmez. Çok kiracılı bir bulut sisteminde, kullanıcılar projelerini ve verilerini depolamak için kişiselleştirilmiş alana sahiptir.

Azure'a nasıl abone olurum?

Abonelik ekleme sayfasına ulaşmak için hesap merkezine gitmeniz gerekir. https://account.windowsazure.com/Home/Index Hesap sayfası, Azure yöneticisinin ek abonelikler eklemesine olanak tanır. Abonelik sekmesine gidin ve ardından o sayfadaki " abonelik ekle" bağlantısını tıklayın.

Azure kotasını nasıl kontrol ederim?

Azure portalı aracılığıyla Sanal Makineler, Depolama, Ağ gibi çeşitli kaynaklar için kotanızı görüntülemek kolaydır.
  1. Sol bölmede, Tüm hizmetler'i ve ardından Genel kategorisi altında Abonelikler'i seçin.
  2. Abonelikler listesinden kotasını aradığınız aboneliği seçin.

Bir depolama hesabı için varsayılan çoğaltma şemaları nedir?

Açıklama: Windows Azure depolamada , artıklık için varsayılan Seçenek Coğrafi Olarak Yedekli Depolama (GRS)'dir. İşlemler, depolama hesabını oluşturmak için seçilen birincil bölge içindeki 3 düğüme çoğaltılır . Bu çoğaltma eşzamanlı olarak yapılır.