Geri uzantıların faydaları nelerdir?

Sordu: Cilene Thielk | Son Güncelleme: 4 Nisan 2020
Kategori: video oyunları egzersiz ve fitness video oyunları
4.7/5 (758 Görüntüleme . 38 Oy)
Faydalar. Sırt uzatma egzersizini yapmak, alt sırtınızdaki hareketi koordine etme yeteneğinizi artıracaktır. Diğer iyileştirmeler arasında daha güçlü bir sırt ve daha fazla dayanıklılığa sahip bir sırt bulunur. Genel olarak, bu pozitifler, sırt yaralanmasının önlenmesi için önemli olan daha iyi genel sırt duruşuna yol açar.

Ayrıca sırt uzantıları hangi kasları çalıştırır?

Sırt uzatma makinesi, üç kas olan erector spina'yı hedefler: illiocostalis lumborum, longissimus thoracis ve spinalis. Bu kas demeti, vertebral kolon boyunca bir oluk içinde yer alır.

İkincisi, arka uzantılar abs çalışır mı? Makine arka uzatma egzersiz (aşağı abs) içindir rağmen iş abs geri uzatma makinesi kullanarak, çok daha yaygın sık unsafely ve etkisiz tren abs için kullanılır ve.

Sonuç olarak, kaç tane geri uzantı yapmalıyım?

Sırt Uzantılarının Yapılması Tekrarı tamamlamak için omurganızı uzatarak geri gelin. Bir ila iki set 12 tekrarı tamamlayın. Sırt uzatma tutuşu için, gövdeniz uyluklarınızla aynı hizada olacak şekilde vücudunuzu en üst konumda tutun. Bu pozisyonu, her biri 15 ila 20 saniye süren iki set boyunca tutun.

Sırtınızı çalıştırmanın faydaları nelerdir?

Neden Çalışma Out Your Back Güç sizin bel görünüm küçültmek yardımcı olabilir üst vücut, kas kütlesi katacak sırt kasları eğitim. Göğsünüze gibi, sırtın nedenle yardım fazla kalori yakmak, ağır işlemek ve olabilir büyük kasların oluşur.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Sırt uzantıları sağlıklı mı?

Evet, hareket boyunca uygun tekniğin kullanılması şartıyla, sırt uzatma egzersizleri, kalça ve sırt kaslarının stabilitesini, kuvvetini ve dayanıklılığını artırmaya yardımcı olabilecek güvenli ve etkili egzersizlerdir.

Sırt uzantıları sırtınıza zarar verebilir mi?

Arka uzantı egzersizleri (bazen de denir hyperextensions) alt sırt kaslarını güçlendirebilir. Bu, alt omurgayı destekleyen erector spina'yı içerir. Geri uzantıları da popon, kalça ve omuzlar kasları çalışır. Genellikle bel ağrısı, zayıf bel kaslarından etkilenir.

Arka uzantılar aşk kollarıyla çalışır mı?

3. Haftada 3 gün bel uzantıları yapın . Antrenmanınızın sonunda haftada 3-4 gün bu hareketi yapmanız alt sırt /üst kalça kaslarınızı kısa sürede sıkılaştırmanıza yardımcı olacaktır. Bu yerlerde daha sıkı kaslara sahip olmak, bölgeyi görsel olarak daha pürüzsüz hale getirecektir.

Roma sandalyesi sırt için kötü mü?

AMAÇ: Roma sandalyesi egzersizleri sırt kaslarının dayanıklılığını artırmak için popülerdir ancak özellikle sırt kaslarını hedef almaz. Kalça ekstansörlerinin yorgunluğunu azaltmak için yapılan uyarlamalarda bile bu, bu egzersizi bel kaslarını yormak için istendiği kadar spesifik olmayabilir.

Uzantıları her gün geri alabilir misin?

Bu, antrenmandan önce ve/veya sonra her gün yapılabilecek bir egzersizdir. Biz 'değil kalça uzatma, bir arka uzantısı hakkında -literally esnek konuştuğun unutmayın ve omurganızı uzatın. 'Günlük arka uzantıları yapıyoruz, varsa, hacim ve yoğunluğunu günden biraz gün modüle.

Alt sırt kaslarınızı nasıl güçlendirirsiniz?

Bu alt sırt esnekliği egzersizini gerçekleştirmek için:
 1. Kolları yanlardan tutarak dizler bükülü ve ayaklar düz olacak şekilde yere sırt üstü yatın.
 2. Yavaşça alt sırtını bükün ve mideyi dışarı doğru itin.
 3. 5 saniye basılı tutun, ardından rahatlayın.
 4. Sırtınızı düzleştirin ve göbek deliğini zemine doğru çekin.
 5. 5 saniye basılı tutun, ardından rahatlayın.

Sırt uzantıları deadlift'e yardımcı olur mu?

Arka Uzatma
Sırt uzantıları genellikle unutulan bir egzersizdir, ancak yine de deadlift'inizi iyileştirebilecek bir egzersizdir. 50 ve 60'lı yıllarda ise, arka uzantıları düşük geri güçlendirmek ve performanslarını artırmak için Olimpiyat halterci kullandığı birincil egzersizleri biri idi.

Nasıl geri yağ kaybedersiniz?

Ama yağ yakmanın en iyi yoluna karar vermeden önce, vücudunun hangi bölgesini hedef alacağına karar ver. ?Üst, orta ve alt sırttaki kasları şekillendirmenize yardımcı olacak güçlendirme egzersizlerine odaklanın.
 1. Omuz güçlendirme egzersizleri.
 2. Orta sırt egzersizleri.
 3. Bel egzersizleri.
 4. Alt sırt egzersizleri.

Kaç Hiperekstansiyon yapmalıyım?

İlk birkaç seans için iki set 10 tekrar ile başlayın; sonra yavaş yavaş set ve tekrar sayısını artırın. Eğer 15 dört set yapabilirsiniz olduğunda, sert egzersiz yapmak göğsüne hafif dambıl tutun.

Geri uzantılar yerine ne yapabilirim?

 1. Direnç Bandı Deadlifts. Deadlift, bel ve bacaklarınızdaki kasları güçlendirir.
 2. Bir Topun Uzatılması. Vücudunuzu yerçekimine karşı kaldırarak esneme yapan sırt kaslarını güçlendirin.
 3. Yüzüstü Uzatma. Yüzüstü uzatma egzersizi, havada uçan bir kişiyi andırır.
 4. Oturmuş Uzatma.
 5. İyi sabahlar.

Hiperekstansiyon nedir?

Hiperekstansiyon , belirli bir eklemin kemiklerinin oluşturduğu açının normal, sağlıklı hareket aralığının ötesinde açıldığı veya düzleştiği aşırı bir eklem hareketidir.

Lomber fleksiyon nedir?

Fleksiyon Tanımı. Fleksiyon , öne eğilmenin anatomik adıdır. Sırt ağrısını tedavi ederken, birçok omurga uzmanı, omurgayı fleksiyona getirmek için hareket eden kasları güçlendirmek için egzersizleri teşvik eder. Alt sırtta, fleksiyonun yaklaşık %50'si kalçalarda ve %50'si alt omurgada meydana gelir.

Crossfit'te sırt uzantıları nelerdir?

Bir Back Ext'de sadece sırt uzar, kalçalar sıkışır ve nötrdür. Kalça Ekstansiyonunda, sadece kalçalar dönerken sırt sert ve düz kalır. Her ikisinin birleşimi olan Kalça/ Sırt Uzantısı adı verilen bir şey de vardır.

V up'lar karın kasları için iyi mi?

Bunun nedeni, v - up'ların , alt karın ve oblikleriniz de dahil olmak üzere tüm karın kaslarınızı hedeflemek için daha iyi olmasıdır . Öte yandan, standart situp'lar karın kaslarınızı çalıştıracak , ancak daha çok üst karın bölgenize odaklanma eğiliminde olduklarını söylüyor. Bu genellikle sıkı hamstringlerden ve/veya zayıf karın kaslarından kaynaklanır .

Squat hangi kasları çalıştırır?

Squat egzersizi esas olarak uylukları ( kuadriseps ve hamstrings) ve kalça kaslarını hedefler. Bununla birlikte, bu egzersizi yaparken çekirdek gücü ve stabilitesi, ayak bileği hareketliliği, sırt kasları, baldırlar ve diğer faktörler önemli bir rol oynar.

Nasıl crunch yaparsın?

Crunch yapmak için:
 1. ARKANIZA YASLANIN. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açık olacak şekilde yere koyun. Dizlerinizi bükün ve kollarınızı göğsünüzün üzerine koyun. Karın kaslarınızı sıkın ve nefes alın.
 2. Nefes verin ve üst bedeninizi kaldırın, başınızı ve boynunuzu rahat tutun.
 3. Nefes alın ve başlangıç ​​pozisyonuna dönün.

Neden roma sandalyesi deniyor?

Klein söz ettiğini bir kez profesörlerin Profesör bir Roma Sandalye oluşturmak ve bu Roma kaldırıcı sonra 's adını vermek ilham verdi bir Roma Sandalye, benzer bir cihaz kullanarak spor aslında göstermiştir egzersizleri ziyaret eden bir Roma kaldırıcı.