En iyi şimşirler nelerdir?

Sorulan: Benedikt Peman | Son Güncelleme: 27 Mart 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
5/5 (195 Görüntüleme. 38 Oy)
microphylla var. japonica), resmi çitler için başka bir harika seçim. Çoğu Japon şimşir ağacı , 6 ila 9 arasındaki bölgelerde kısmi güneşe dayanıklıdır. Japon şimşir ağacı iyi bir büyüme oranına sahiptir. Wintergreen şimşir , kısmi ila tam güneş alabilir ve 4 ila 9 bölgelerinde büyür ve birçok klasik İngiliz şimşirinden daha hızlı büyür.

Buna göre, dikilecek en iyi şimşir ağacı nedir?

Yürüyüş yolunuz, çit hattınız veya dikim yataklarınız boyunca vurgu veya sınır görevi gören bir çit oluşturmak için küçük, kompakt, düşük büyüyen bir çalı istiyorsanız, cüce şimşir çeşitleri en iyi seçimdir. "Cüce İngiliz" şimşir ağacı ( Buxus sempervirens “Suffruticosa”) yaklaşık 1 ila 2 fit yüksekliğinde bir sınır çiti oluşturur.

Benzer şekilde, ne tür bir şimşir ağacım olduğunu nasıl bilebilirim? Ortak boxwood kolayca yaprak ucundan, yaprak rengi farklılıklardan Littleleaf şimşir ayrılabilir (yaygın şimşir yapraklar genellikle çok daha yeşil, yeni büyüme farklı bir düz mavimsi / mumsu yeşil renk alır), ve bitki boyutu (yaygın genellikle 15'tir ' yayılmada aynı boyda).

Basitçe, en dayanıklı şimşir nedir?

insularis, tüm şimşir ağaçlarının en dayanıklısı olarak kabul edilir. Buxus semper. virens, ortak kutu, bölge 6'ya dayanıklıdır (Krussmann 1984) ve önceki türlerden daha büyük bir boyuta sahiptir. Büyük, koyu yeşil yapraklar tüm yıl boyunca her zaman yeşil kalır.

Şimşirler güneşi mi gölgeyi mi sever?

Nötr ila hafif alkali olan iyi drene edilmiş toprağı tercih ederler . Toprağı serin tutmaya yardımcı olmak için bir inç kadar doğranmış yaprakla malçlayın (ancak saplara karşı malç yığmayın). Bir kez kurulduktan sonra, şimşir çalıları kuraklığa çok dayanıklıdır. Çeşitlerin çoğu tam güneşte yarım gün gölgede büyür.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Şimşirleri ne kadar uzağa dikmelisiniz?

Şimşirleri sonbaharda ekin , böylece çalılar kış boyunca yeni kökler üretebilir. Şimşir çitlerin Dikim delikleri birbirinden iki üç ayak olmalı ve her delik kök topu kadar geniş iki kat derin gibi olacaktır ve olmalıdır.

Şimşir dikmek için en iyi zaman nedir?

Şimşir dikmek için ideal zaman sonbahar sonu, kış sonu veya ilkbaharın ilk yarısıdır . Sıcaklıklar onların en uçta olduğunda yılın zamanlarda dikim kaçının. Bu, şimşir ağacının kış sıcaklıkları düşmeden ve ilkbahar sıcaklıkları yükselmeden önce kurulması için zaman verir.

Şimşir ağacımdaki yapraklar neden sararıyor?

Nematodlar. Parazit nematodlar, köklere saldırarak şimşir bitkilerinden besinleri çalarak bitkinin sararmasına veya kahverengiye dönmesine neden olur. İyi sulanan ve gübrelenen sağlıklı bitkilerin, nematodlardan kaynaklanan bazı zararları, kuraklık veya zayıf toprak drenajı nedeniyle stres altında olan bitkilerden daha fazla tolere etmesi daha olasıdır.

Şimşirleri ne zaman gübrelemelisiniz?

Yaz sonunda Gübreleme, serin sonbahar sıcaklıkları önce, sadece kış soğuk ve uyuşukluk önce yeni yaprak büyümesini zorlayarak bitkiyi zarar verebilir. Yavaş salınan, dengeli gübreler şimşir için en iyisidir ve granül bir üre gübresi 10-6-4 önerilir.

Kaç şimşir ağacına ihtiyacım var?

Amaç küçük ve resmi bir çit yetiştirmekse, şimşirleri 6 ila 8 inç aralıklarla dikin . Daha uzun olgun yüksekliklere sahip daha büyük büyüyen çeşitleri kullanıyorsanız, Purdue Kooperatif Uzantısı tarafından önerildiği gibi bitkileri 18 ila 30 inç aralıklarla yerleştirin.

Şimşir ağaçlarına nasıl bakıyorsunuz?

Derin su, sık sık, sığ sulama, büyüyen şimşir ağacının kök bölgesine ulaşmayacaktır. Kurulana kadar, yaklaşık iki yıl sonra, şimşir ağaçlarının en az haftalık sulamaya ihtiyacı olacaktır. Şimşir dikerken , kış bronzlaşması denilen bir durumdan kaçınmak için onları kış rüzgarından korunan bir alana yerleştirin.

Şimşirler en iyi nerede büyür?

Şimşir ağaçlarının çoğu, sarkan yapraklardan parlayan benekli ışık veya sabah veya öğleden sonra birkaç saat doğrudan güneş ışığı gibi kısmi gölgede büyümeyi tercih eder. Bazı çeşitler ağır gölgeyi tolere eder.

Şimşir çalıları ne kadar büyür?

En Uzun Şimşirler
ABD Tarım Bakanlığı'ndaki Hardy bitki sertlik bölgeleri 5 ila 8 - yine çeşidine bağlı olarak - olgun yaygın şimşir bitkileri, maksimum ortalama 20 fit yüksekliğe ulaşabilir. Bununla birlikte, daha yaygın olarak, 10 ila 15 fit yüksekliğe kadar büyürler .

En küçük şimşir ağaçları nelerdir?

Buxus sempervirens 'Suffruticosa'
Budanmadan bırakılırsa bir buluta benzeyen büyüme kümeleri oluşturan küçük, yuvarlak yaprak dökmeyen bir çalı. Yavaş büyüyen cüce formu, patikalar boyunca veya çiçek tarhları çevresinde kenar ve bordürler için idealdir.

Bir şimşir ağacını nasıl hayata döndürürsünüz?

Kuru bir şimşir ağacının kurtarılıp kurtarılamayacağı, kuru olma nedenine bağlıdır.
  1. Şimşir ağacını toprağı nemli tutacak kadar sulayın.
  2. Toprak nemini korumaya yardımcı olmak için çalının kök bölgesine 1 inçlik bir malç tabakası ekleyin.
  3. Ölü veya hastalıklı dalları makasla budayın ve bir yaprak kümesinin hemen dışına kadar kesin.

Şimşir köpekler için zehirli midir?

Ağacın tamamı hem ağızdan hem de topikal olarak zehirlidir , bu yüzden köpeğinizin olacağı herhangi bir yerde onları bulundurmamak en iyisidir. Şimşir Ağacı, Buxaceae bitki ailesindendir ve köpekler için toksik olan alkaloidler içerir. Bütün bitki zehirli olmakla birlikte, yapraklar köpekler ve diğer küçük hayvanlar için özellikle zehirlidir.

Green Mountain şimşir ağaçları ne kadar büyür?

' Yeşil Dağ ', ilk 10 yılda tipik olarak 2-3 'boyunda büyüyen yoğun, dik, yaprak dökmeyen bir şimşir ağacıdır . Bu, sonunda 5-7 'boyunda olgunlaşabilen yavaş büyüyen bir melez çalıdır.

Şimşir ağaçlarım neden kahverengiye dönüyor?

Şimşir yanıklığı denir. Cylindrocladium pseudonaviculatum mantarının neden olduğu şimşir yanıklığı, yaprakların renginin bozulmasına ve gövdelerin çizgili olmasına neden olur. Renk değişikliği, yaprak ve dallarda dairesel bir desende kahverengi lekeler olarak başlar. Bu hastalık bitkiyi öldürmez ama yapraksız bırakır.

Şimşir sert bir ağaç mı?

Şimşir Şimşir , adi kutudan ( Buxus sempervirens) ve Buxus cinsinin diğer küçük ağaçlarından elde edilen, genellikle beyaz veya açık sarı olan sert, ağır, ince taneli ağaç .

Şimşirler kokar mı?

Evet, şimşir ağaçlarının bir kokusu vardır; Güneş yapraklarındaki yağı ısıttığında ortaya çıkar. Kokuyu özellikle seviyorum - bana harika Avrupa bahçelerinde, parlak çiçeklerle, arıların vızıltısıyla ve şimşir ağacının kokusuyla çevrili mutlu saatleri hatırlatıyor.

İngiliz şimşir ve Japon şimşir arasındaki fark nedir?

Japon Şimşir , yaklaşık sekiz fit boyunda büyüyecek ve yaklaşık altı fit yayılacak olan kompakt ve yoğun bir çalıdır. Ortak Şimşir de yoğun bir büyümeye sahiptir, ancak küçük bir ağaca dönüşebilir ve 30 fit yüksekliğe kadar çıkabilir.