En iyi toz bezleri nelerdir?

Sordu: Hounaida Uyarı | Son Güncelleme: 5 Ocak 2020
Kategori: stil ve moda bayan dış giyim
4.9/5 (550 Görüntüleme . 30 Oy)
En İyi Tozlayıcılar
 • EN İYİ GENİŞLETİLEBİLİR DUSTER: DocaPole 20 Ayak Yüksek Erişimli Toz Alma Kiti.
 • EN İYİ TEK KULLANIMLIK DUSTER: Swiffer 3 Ayaklı Uzatılabilir Silgi.
 • HAZIRLIKLAR İÇİN EN İYİ DUSTER: OXO Good Grips Mikrofiber Hassas Silgi.
 • İYİ mikrofiber bezler: iCooker Mikrofiber bezler.
 • ELEKTRONİK İÇİN EN İYİ DUSTER: Gigi-Store Elektrikli Duster.

Sonuç olarak, satın almak için en iyi silgi nedir?

Satın alabileceğiniz en iyi toz bezleri

 • Üzerinde yıldız olan bir yer imi şekli. Genel olarak en iyi silgi.
 • En iyi tek kullanımlık silgi. Swiffer Dusters Ağır Hizmet Uzatma Kol Takımı.
 • En iyi kuzu yünü silgi. Norpro Pure Lambs Yün Silgi.
 • Dar alanlar için en iyi silgi. OXO Cihazın Altında İyi Kavramalar Mikrofiber Silgi.
 • Pencere panjurları için en iyi silgi.

Ek olarak, mikrofiber toz bezleri işe yarar mı? Ayrıca, küçük lifler birbirine sürtündükçe , mikro lif bir elektrostatik yük oluşturur. Bu, temizleme yeteneğini arttırır - şarj, tellerdeki yarıklara kiri çekmeye yardımcı olur. Mikrofiber toz bezleri temizlikte geleneksel kuş tüyü toz bezleri, kuzu yünü veya pamuklu bezlerden farklı şekilde çalışır.

Aynen öyle, silgiler gerçekten işe yarıyor mu?

Ucuz sentetik tozlukları , parlak boyalı tavuk tüyü tozlukları ve hatta normal devekuşu tüylerini unutun. Onlar işe yaramaz. Sabit, eşit bir vuruş kullanarak tüyleri tozlu yüzey boyunca çekin. Yüzeyden silgide ölü bir duruşa gelin, toz tüylere statik elektrik ile çekilir.

Önce süpürmeli mi yoksa toz mu almalısınız?

Önce toz , sonra vakum . Toz , alerjenler ve diğer parçacıklar bir evin havasında sürekli olarak yüzer. Hapşırmayı durdurmak için önce yüzeylerinizi nemli bir bez veya tozları hapsedecek bir mikrofiber toz bezi kullanarak silin.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Neden silgi denir?

Bir silgi , hafif, gevşek oturan uzun bir cekettir. Orijinal tozluklar , atlılar tarafından kıyafetlerini iz tozundan korumak için giyilen tam boy, açık renkli kanvas veya keten paltolardı.

Toz almak için en iyi ne işe yarar?

En İyi Bezler: Mikrofiber Bezler
Mikrofiber bezler , bir ton tozu havaya salmadan yakalayıp tuttukları için toz alma için mükemmel bir seçimdir. Toza tutunurlar ve mobilyayı çizmeden veya ahşaba zarar vermeden çıkarırlar ve cila veya yağlara ihtiyacınız yoktur.

Silgi olarak ne kullanabilirim?

Old School Duster'a 6 Alternatif
 • Minidoka Koyun Derisi Silgi. Üstün kaliteli Avustralya kuzu yünü ile yapılan bu yün toz bezi, hafif toz alma ve küçük veya ulaşılması zor yerlere ulaşma için idealdir.
 • Tek Kullanımlık Sıkıştırılmış Gaz Silgi.
 • Çok Amaçlı Mikrofiber Araba Silgi Fırçası 2 Parçalı Kit.
 • Araba Süpürgesi.

Toz birikmesini nasıl önlersiniz?

Önemli Toz Azaltma İpuçları
 1. Bir hava temizleyici çalıştırın. Özellikle tozu gidermek için tasarlanmış piyasadaki en iyi hava temizleyicileri, HEPA (Yüksek Verimli Partikül Hava) filtrelerini kullanır.
 2. Kumaş yumuşatıcı kullanın. Kullanılmış yumuşatıcı.
 3. Fırın filtrenizi yükseltin.
 4. Haftalık temiz yatak.
 5. Yıkanmış bebek mendilleri kullanın.

Kalın toz katmanlarını nasıl temizlersiniz?

Yumuşak fırçalı vakum eki veya elektrostatik paspas (16 $, amazon.com) ile tavan, zemin veya cihaz havalandırma deliklerinden ağır tozu çıkarın, ardından bir mikrofiber bezi nemlendirin ve yüzeyi silin. Çıkarılabilir, yıkanabilir klima filtrelerini tekrar takmadan önce sıcak sabunlu suda iyice durulayın ve havayla kurutun.

Ne sıklıkla toz almalısınız?

Eğer toplam düzgün delisin Eğer her hafta tozunu şey olabilir. 'Daha tembel temizleyici yeniden Ama eğer tamamen ayda bir kez kurtulabiliriz. Tavanlar, köşeler, yüksek raflar ve kapı çerçeveleri gibi sıra dışı noktalar söz konusu olduğunda, her üç ila altı ayda bir toz almanız yeterlidir.

Evimin bu kadar tozlanmasını nasıl önleyebilirim?

Evinizdeki tozdan tamamen kurtulmak imkansız olsa da, onu uzak tutmak için bazı kolay ipuçları.
 1. Yatak çarşafınızı haftada bir değiştirin.
 2. Dolapları düzenli tutun.
 3. Yerlerdeki dağınıklığı ortadan kaldırın.
 4. Halıya "hayır" deyin.
 5. Dışarıya çıkar.
 6. Duster'ın yapması ve yapmaması gerekenler.
 7. Yukarıdan aşağıya doğru temizleyin.
 8. Hava temizleyicileri.

Mobilyaları tozlamak için en iyi şey nedir?

Better Homes and Gardens, cilalı cilalı mobilyaların tozunu almak için en iyi araç olarak kuzu yünü toz bezini önerir. Döşemeler ve perdeler en iyi elektrikli süpürge aparatı ile temizlenir, ancak toz akarlarını uzak tutmak için yılda bir veya iki kez çamaşır yıkamak veya buharla temizlemek iyi bir fikirdir.

Toz ilaçları nelerdir?

Konserve veya basınçlı hava olarak da bilinen Duster , elektronik ekipman parçalarını veya diğer hassas cihazları temizlemek için kullanılır. Ne yazık ki, silgi de yaygın olarak kötüye kullanılan bir üründür. "Huffing" olarak bilinen kullanıcılar, hızlı bir şekilde yüksek almanın bir yolu olarak kimyasal yüklü basınçlı havayı teneffüs eder.

Tozlayıcılar ne yapar?

Gazlı silici veya konserve hava olarak da bilinen bir hava silgi , elektronik cihazları ve suyla temizlendiğinde zarar görebilecek diğer öğeleri temizlemek için kullanılır. Sadece konserve hava olarak adlandırılsa da, bu ürünler genellikle sıvı hale gelmek üzere sıkıştırılan gazlara sahiptir.

Tüy tozları iyi mi?

Devekuşu toz bezleri tozlama 'arasına-' arada sırada ya için iyidir ama parlatma yerini değiliz - bazen hala bez ve bazı eski güzel mobilya cilası çıkmak gerekir.

Neden mikrofiber bezleri renklendiriyoruz?

Renk kodlaması , bakterilerin bir alandan diğerine aktarılmasını önlemenin kolay bir yoludur. Bu çapraz kontaminasyon olarak bilinir ve profesyonel temizlikçiler bile çapraz kontaminasyonu önlemek için dikkatli adımlar atar. Sen mikrofiber temizleme bezleri en az üç renkleri kullanmalısınız.

Duster nedir?

Duster'ın tanımı. 1: tozu temizleyen biri. 2a(1) : giysileri tozdan korumak için uzun, hafif bir üst giysi. (2) : silgi gibi kesilmiş uzun bir ceket . - ayrıca toz bezi olarak da adlandırılır.

Tüy tozları insancıl mı?

Beckner Feather Dusters , sentetik veya daha az insancıl ürünlerle benzersiz olan insancıl bir organik üründür. Çeşitli kalite ve görsel estetik seviyelerinde gelirler.

Mikrofiber toz bezleri nasıl temizlenir?

Kumaş ve mikrofiber toz bezleri söz konusu olduğunda, bunları ılık sabunlu suda yıkayabilirsiniz . Toz araçlar büyük çeşitliliği sağlamaktadır Rainbow Dusters Uluslararası göre, kumaş silgi yıkanır, bir kez su ile temiz yıkayın ve hava-kurumaya bırakın.

Mikrofiber havlular arabaları çizer mi?

Phillips, yüksek kaliteli bir mikrofiber havlu , boyayı çizmeden ağırlığının yedi katını suda emer” dedi. “Bir havlu kullanmak yapacaksanız, genellikle bir gözleme-örgü mikrofiber kurutma havlu şeklinde, uygun bir çizik -ücretsiz mikrofiber kurutma havlu kullanın.

Mikrofiber bezleri ıslak mı kuru mu kullanıyorsunuz?

Yüzeylerin tozunu almak, pencere ve aynaları temizlemek ve paslanmaz çeliği parlatmak gibi birçok farklı temizlik işi için kuru veya nemli bir mikrofiber bez kullanabilirsiniz . Hatta bazı kişiler mikrofiber bezleri ile asla temizlik ürünleri kullanmamayı tercih ederler.