Trombondaki pozisyonlar nelerdir?

Sordu: Alcazar Zamponi | Son Güncelleme: 23 Haziran 2020
Kategori: müzik ve ses caz
4.1/5 (208 Görüntüleme. 14 Oy)
  • Bir trombonun Harmonik serisi.
  • 1. pozisyon - tamamen içeri.
  • 2. konum -2,5" ve 3" arasında.
  • 3. pozisyon - zilden hemen önce destekleyin.
  • 4. konum -slaydın bitişi, zilin hemen yanında.
  • 5. pozisyon - zil ve çorap arasında orta yol.
  • 6. pozisyon - çoraplardan hemen önce.

Buna uygun olarak, bir trombonda kaç pozisyon vardır?

Yedi

Yukarıdakinin yanında, trombonda düşük E düz hangi konumdur? Normal birinci konumda F'den (bas nota anahtarında üstten ikinci satır) bir oktav aşağı, birinci tetik konumunda F'ye gidin (bu nota 6. normal konumda çalınabilse bile). Sonra aynısını E ile , ardından Eb ile yapın . Düşük notalar için biraz daha gevşek dudaklara ve önemli ölçüde daha sıcak havaya ihtiyacınız olduğunu daima unutmayın.

Benzer şekilde, trombonda ilk konum hangi notadır diye sorabilirsiniz.

Aşağıdaki çizelgeler, B bemoldeki "düz" tenor trombonun (valfsiz bir trombon), "F eki" (tek valfli bir trombon) ve F/D ekinde çalınabilen notaların konumlarını verir. bas trombonu için (düşük bir "D"nin temel not olduğu iki valfli bir bas trombonu

Trombon en zor enstrüman mı?

Trombon , aynı anda akort etmesi en kolay ve en zor pirinç enstrümandır . En kolayı, çünkü uyum içinde olmak, slaydı doğru yerde bulundurmaktan ibarettir. En zoru çünkü doğru yer yaklaşık bir milimetre ötede yanlış yer oluyor.

33 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Çalması en zor pirinç enstrüman nedir?

Çalması en zor pirinç enstrüman piccolo trompettir. Bunun nedeni, HERHANGİ bir pirinç enstrüman çalmaya eşlik eden tüm zorlukları sunmasıdır PLUS, çalmak için çok iyi gelişmiş ve güçlü bir ağızlık gerektirir.

Sahte ton nedir?

Yanlış tonlar , harmonik seride olmayan notalardır. Bununla birlikte, belirli yerlerde yuva yapma eğilimindedirler. Trombonunuzda bir valf var mı? Valf notalarını çalmak gerçekten iyi çalışıyor gibi görünüyorlar (F'den B'ye).

Trombon akort edebilir misin?

Ana tarama Slide Tuning
Trombon , konser perdesinde (Bb=Bb) perdelidir, ancak Bb'de trombon olarak adlandırılır. F-ek ve böylece birinci pozisyonda uyum içinde olmak üzere, F (bir oktav daha düşük) personelin alt sağlayan dördüncü hattı F ayarlı olması gerekir.

Trompet veya trombon hangisi daha kolay öğrenilir?

Trombon daha hacimlidir, özellikle daha önce hiç pirinç enstrüman çalmamış olanlar için trompet çalmayı biraz daha zorlaştırır. Kornetin arkasındaki trompet , tüm pirinç enstrümanların en küçüğüdür, bu da tutmayı, çalmayı ve derslere gidiş gelişlerde taşımayı kolaylaştırır .

Bir trombon kaç oktav çalabilir?

Bana bir mola ver! Trombonun normal aralığı, tenor trombon olarak da bilinir, bas nota anahtarının (E2) altındaki ilk satırdaki E'den orta C'nin üzerindeki B-düzüne (B-düz4) kadardır. Tenor trombon tipik olarak gruplarda ve orkestralarda kullanılır. Bu yaklaşık 2 1/2 oktav .

Çalması en kolay pirinç enstrüman nedir?

Trombon – sonsuz
Genellikle pirinç ailesinin en kolay enstrümanı olduğu söylenir.

Yeni başlayan bir trombonun maliyeti nedir?

Trombon Maliyeti
Profesyoneller bir trombona kolayca 8.000$+ harcayabilirken, bu listedeki trombonların çoğu ortalama 1.000$ ile 2.500$ arasında yenidir. F-ekli trombonlar orta seviye enstrümanlardır ve 2.500$ seviyesinde gezinirler , düz başlangıç ​​trombonları ise 1.000$-1.500$ arasındadır.

Trombondaki en yüksek nota nedir?

ARALIK: Trombon , bas nota anahtarının altında E2'den orta C'nin üstünde B bemol4'e kadar normal bir kromatik aralığına sahiptir. Deneyimli sanatçılar üst aralığı, genellikle F5'e (veya daha yüksek) genişletebilir.

Trombonu kim icat etti?

Heinrich Stölzel

Trombon oyuncuları slaydı nereye koyacaklarını nasıl biliyorlar?

Trombon , sıcak ve soğuk gibi duruma bağlı olarak perdesini düzenli olarak ayarlama yeteneğine sahiptir: Soğuk enstrümanlar veya soğuk ortamlar daha düz bir ton, sıcak daha keskin bir ton verir. Trombonistler , konumlarının ( slayt boyunca parmak yerleştirme) enstrümanın geri kalanının nerede olduğunu öğrenmek için eğitilmiştir.

F eki trombon nedir?

F ataşmanı , bir valfi çalıştıran bir tetik kullanılarak devreye girer (bu, üç valfli valf trombonundan farklıdır). Bu tür trombon tipik olarak daha büyük bir delik boyutuyla (0,525 veya 0,547 inç (13.3 veya 13,9 mm)) oluşturulur ve B♭/ F trombon , F - bağlantılı trombon veya tetik trombon olarak bilinir.

Bir trombon ne kadar yüksekte çalabilir?

Lisede trombon oyuncular genellikle düşük düşük bemol (pedal notu) olarak düşük ve (personel üzerinde) yüksek B dairesi olarak en yüksek olarak oynayabilirsiniz.

Bir trombonun çalabileceği en düşük nota nedir?

Pratik amaçlar için, standart bir tenor trombonundaki en düşük not , kadronun altında düşük bir E'dir . Yine de daha düşük oynamak mümkündür. Bir oktav daha düşük olan pedal notaları vardır.

Trombonum neden kulağa havalı geliyor?

İşte havadar bir sesin bazı nedenleri : Sığ bir ağızlık buna neden olur çünkü dibe inersiniz ve pirzolaların ortasını yayar. Yorgunluk buna neden olur çünkü pirzolalar bir arada kalmaz ve yayılır. Nefes alırken alt dudağın ağızlıktan dışarı çıkması da buna neden olur.

Trombonum neden kulağa tuhaf geliyor?

Ortodontik diş telleri genellikle aşırı havadar sese neden olur ve diş telleriyle ilgili ton sorunlarını iyileştirmek için uğultuyu yürekten tavsiye ederim. Yanaklarınızı aşırı şişirmek ve/veya çenenizi yukarı kaldırmak da havadar bir ton oluşmasına neden olabilir. 5) Ağızlık Basıncı ve Açısı—Birçoğumuz sesi bastırabilecek çok fazla ağızlık basıncı kullanırız.

Trombonda hızlı bir şekilde nasıl daha iyi olurum?

Dudaklarınızı (ve kulaklarınızı) sahada vızıldamak için eğitmek için sadece ağızlık ile vızıltı alıştırması yapın. Ağızlık üzerindeki dudak pozisyonunuzu değiştirerek perdeyi değiştirin, ancak tamamen yeniden ayarlamayın. Düşük notalar için aşağıyı hedefleyin ve bağırsaklarınızdan itin. Yüksek notalar için daha yükseğe nişan alın ve göğsünüzden itin.