Bir brad nailer'ın kullanım alanları nelerdir?

Soruldu: Virginidad Heimsohn | Son Güncelleme: 10 Mart 2020
Kategori: stil ve moda tırnak bakımı
4/5 (170 Görüntüleme . 30 Oy)
Bir Brad çivi tabancası böyle trim, pervaz, dolapların, ev hobiler ve farklı projeleri gibi küçük veya ayrıntılı ahşap uygulamaları için tasarlanmış özel bir nailer olduğunu. Brad çivi çakma makineleri , temel olarak hafif ahşap kaplamayı bağlamak için ideal olan ince ölçülü bir çivi olan sütyenleri ateşlemek için tasarlanmıştır.

Aynı şekilde, bir brad nailer ile bir finiş çivisi arasındaki fark nedir?

Brad Nailer ve Finish Nailer Karşılaştırması. Bir brad nailer ile finiş çivi çakma makinesi arasındaki temel fark , brad çivi çakma tabancasının 18-gauge çiviler çekmesi , oysa 16-gauge veya 15-gauge çivilerin finiş çivi çakma makinesinde kullanılmasıdır. Bir brad nailer ile macun kullanmaya gerek kalmadan ince pervazları ve pervazları yapıştırabilirsiniz.

Aynı şekilde, bir brad nailer'a ihtiyacım var mı? Bir mikro pimin sağlayabileceğinden daha fazla tutma gücüne ihtiyaç duyduğunuz ayrıntılı ahşap işleri ve süslemeler için, bir çivi çakma makinesi genellikle hem müteahhitler hem de hafta sonu savaşçıları arasında en iyi seçimdir. Brad çivileri, 18 gauge ince bir telden oluşturulur, bu da çaplarının daha küçük olduğu ve tipik olarak daha az tutma gücüne sahip olduğu anlamına gelir.

Burada, 18 gauge nailer ne için kullanılır?

Brad çivi çakma makineleri , ayrılmanın sorun olabileceği veya daha az delik için daha ince bir çivi isteyebileceğiniz ahşap üzerinde kullanılır . Pek çok kullanımları vardır, ancak en yaygın olarak şu amaçlarla kullanılırlar : Kırpma işi.

Süpürgelikler için brad nailer kullanabilir miyim?

Kalıplar Brad çivi veya bir güç nailer kullanılarak tespit edilebilir ancak birden fazla 2 inç olan çivi kullanmak asla. 1 ½ inç çiviler, bir brad power nailer ile süpürgeliklerin montajı için mükemmel boyuttadır. Süpürgelik yarılması konusunda endişeleriniz varsa, tırnak deliklerinizi önceden delin.

34 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Süpürgelikler için ne tür bir çivi tabancasına ihtiyacım var?

Bir finiş çakma makinesi çok yönlü bir alettir ve 15 veya 16 gauge çiviler çakar . Taç kalıplama, süpürgelikler , dolaplar, sandalye rayları, dekoratif döşeme, doğrama işleri ve parke döşeme gibi çerçeveleme çivilerinden daha küçük projeler için kullanılırlar.

Hangi mastar finiş çivisine ihtiyacım var?

15 kalibreli çivi çakma makineleri gibi , 16 kalibreli tabancaların çoğu 2-1 / 2 inç uzunluğa kadar çiviler çeker ve kalın trim için uygundur. 16 kalibrelik bir tabancanın ana avantajı, daha küçük ve daha hafif olmasıdır. Son bir çivi çakma makinesi için alışveriş yapıyorsanız, daha büyük 15 kalibrelik tabancayı tavsiye ederim, çünkü daha kalın tırnaklar daha fazla tutma gücü sağlar.

Ne tür bir çivi tabancasına ihtiyacım var?

Son işlem çivi çakma makinesi , iç mekan döşeme ve benzeri işler için en iyi çok yönlü çivi çakma makinenizdir. Bu, genellikle 14 ila 16 gauge, 1” ila 2½” çivi olmak üzere daha kısa, daha hafif çiviler kullanır. Bu, pencere ve kapıların, süpürgeliklerin, sandalye korkuluklarının ve benzerlerinin etrafındaki pervazların yanı sıra dolap yapımında kullanılır.

Ne tür bir çivi tabancasına ihtiyacım var?

Görünüşe göre, birkaç farklı çivi tabancası türü vardır ve her birinin kendine özgü kullanımı vardır.
 • Çerçeveleme Nailer. Çerçeveleme çakma makineleri en ağır iş çakma makinesidir ve isimleri buna uygundur.
 • Palm Nailer. Avuç içi çivi çakma makineleri tıpkı mini çivi tabancaları gibidir.
 • çatı ustası.
 • Dış Cephe Kaplamacısı.
 • Çivi Çakmacısı.
 • Brad Nailer.
 • Nailer'ı bitir.
 • Zımba tabancası.

Sütyenleri son bir çivi çakma makinesinde kullanabilir misiniz?

Daha küçük çivi çakma makinesi, teknik olarak çivi kullanmadığından , son çakma makinesiyle aynı tutma gücüne sahip değildir. ? Bitiş nailer vs bir brad çivi tabancası kullanmanın büyük avantajı sütyenliler teraziye ince ve baş çok daha küçük olduğu için, sen deliğini kapatmak için ahşap macun kullanmak zorunda olmasıdır.

En iyi pille çalışan çivi tabancası nedir?

5 En İyi Akülü Kaplama Çivi Makinesi – İncelemeler:
 1. DEWALT DCN660B 20V Akülü Kaplama Çivi Makinesi – En İyi Seçim.
 2. Hitachi NT1865DMA Lityum-İyon Finish Nailer – İkinci.
 3. PORTER-CABLE PCC792LA Akülü Kaplama Çivi Tabancası – Parasının En İyisi.
 4. BOSTITCH BCN650D1 Akülü Kaplama Çivi Makinesi.
 5. Hitachi NT65GAPR Finish Çivi Tabancası.

Süpürgelik çivi tabancası olmadan nasıl kurulur?

Bitirme aletini bir elinizle tutun ve tırnağınızla hizalayın . Diğer elinizle, tırnağınızı trim nickine çakmak için bitirme aletinin ucunu çekiçleyin. Spackling bileşiği veya ahşap macun kullanarak tırnakları tamamen düzeltin. Kalıbın üst ve alt kısmı boyunca kalafat yapın.

16 veya 18 gauge bir nailer almalı mıyım?

16 gauge , kullanılacak en çok yönlü çivi türüdür. Kalın levhalara nüfuz edebilir ve onları destekleyebilir ve onları kalıcı olarak yerinde tutabilir. Eğer Döşeme kalıp ve diğer hassas süs parçaları takmak çekinmiyorsanız, mastar brad çivi tabancası “- Sadece bir 18 almak gerekir. Bir 18 - göstergesi raptiye - göstergesi raptiye 16 daha küçüktür.

Süpürgelikler için 18 ayar çivi kullanabilir misiniz?

Her ikisi de yaygın olarak süpürgelik , sandalye rayı, kapı ve pencere kasası, taç kalıplama ve kapı çerçeveleri takmak için kullanılır. 15 gauge çivilerin bir avantajı, çivi çakma makinesinin burnunun daha dar alanlara ulaşmasını sağlayan bir açıyla sıralanmalarıdır. Brad çivi çakma makineleri, 2 inç uzunluğa kadar daha küçük 18 kalibreli çiviler kullanır .

Daha kalın 16 gauge veya 18 gauge nedir?

Gösterge , çelik sac ve tel ürünler için standart ölçü birimidir. Sayı ne kadar düşük olursa, çelik o kadar kalın olur. Bu nedenle, 16 gauge 18 gauge çelikten daha kalındır . 18'lik 16 karşı biz lavabolar için 16 ölçü çelik kullanılarak teşvik nedeni daha sert olduğunu.

Çerçeveleme için bir finiş çivisi kullanılabilir mi?

Bir çerçeveleme çivisi temel olarak herhangi bir binayı çerçevelemek , kirişleri ve tahtaları birleştirmek, kalasları bağlamak ve güverte yapmak gibi ağır inşaat işlerinde kullanılır . Öte yandan, bitirme çivi çakma makinesi, dolap veya mobilya yapımında, beşik ve kalıplama, kapı ve pencere kalıplama vb. Gibi çok daha hafif işler için kullanılır .

Çivi tabancasını nasıl kullanırsın?

Çivi Tabancası Nasıl Kullanılır
 1. Çivi şeridini çivi tabancasının şarjörüne yükleyin.
 2. Silahın gücünü açmadan önce güvenlik gözlüklerini takın.
 3. Projenize başlamadan önce silahı tahta artıkları üzerinde ateşleme alıştırması yapın.
 4. Tabancanın ucunu çivilemek istediğiniz yüzeye dayayın.
 5. Tabancaya basınç uygulayarak tabancanın ucunu yüzeye doğru itin.

16g ve 18g çivi arasındaki fark nedir?

16- ve 18-gauge çiviler , çivi tabancalarında en yaygın kullanılan çivilerden bazılarıdır. 18 gauge çivi çivi çakma makinesi arasından çekilir ise 16 gauge çivi, bitiş çivi tabancalarından ile ateşlenir. Bu çivi tabancalarının her ikisi de farklı amaçlara hizmet eder ve hepsi kendi çivilerinin tutma gücüne bağlıdır.

Brad nailer yerine ne kullanabilirim?

Sadece bir çekiç ve küçük bitirme çivileri kullanın. Çiviyi havşalamak istiyorsanız, küçük bir orta zımba kullanın ve çiviyi batırın. İçine koyacak 200 dolarınız varsa, HD ve Lowe genellikle 18 gauge / 16 gauge / ve zımba tabancalı pancake kompresörlerinde özel ürünler yayınlar.

Bir finiş çivisi için hangi boyutta hava kompresörüne ihtiyacım var?

Nailer ve brad nailer bitirmek için hangi boyutta hava kompresörü ? Çoğu bitirme çivi çakma makinesi ve çivi çakma makinesi yaklaşık 60 ila 100 PSI ve 0,3 ila 0,5 CFM'ye ihtiyaç duyar , böylece piyasadaki herhangi bir küçük hava kompresörü çivileri ateşleyecektir.

Çivi tabancası olmadan çeyrek tur nasıl kurulur?

Çivi Tabancası Olmadan Çeyrek Yuvarlak Kalıp Nasıl Kurulur
 1. Adım 1: Kalıplamayı kesin.
 2. Adım 2: Kalıbı duvara yaslayın, zeminle aynı hizaya getirin.
 3. Adım 3: Son tırnağınızı neredeyse tamamen duvara çakın.
 4. Adım 4: Çiviyi sonuna kadar sürmek için tırnak setini kullanın.
 5. Adım 5: Dolgu macunu ile bitirin.
 6. Adım 6: Tırnak başlarını örtün.

Süpürgelikleri nereye çiviliyorsunuz?

Duvara Süpürgelik Çivi
Yazılı kaideyi yerine yerleştirin. Daha sonra, her saplama konumunda, üst ve alt kenarlarına yakın, hafif bir aşağı açıyla tahtaya iki 8d bitirme çivisi çakın. Ahşabı işaretlemekten kaçınmak için, kafaları ahşap yüzeyinin hemen altına sürmek için bir çivi seti kullanın.