Havuzumu neyle kaplayabilirim?

Sordu: Tubal | Son Güncelleme: 15 Mayıs 2020
Kategori: ev ve bahçe ev eğlencesi
4.7/5 (286 Görüntüleme . 43 Oy)
Bir havuz örtüsü, yaprakların ve diğer kalıntıların suya girmesini önleyecektir.
 • Satın Alınan Kapak Seçenekleri. Yer üstü havuzlarda kullanılmak üzere tasarlanmış satın alınmış bir örtü en iyi seçeneğinizdir.
 • Enkaz Örtüleri.
 • Örgü Kapaklar.
 • Güvenlik kapağı.
 • Güneş Kapağı.
 • Kontrplak Levhalar.
 • muşamba.

Sonuç olarak, havuzumu kapatmak için ne kullanabilirim?

Kış kapak hava yastıkları sizin havuz suyun yüzeyinde oluşturan bir katı buz tabakasının tutmak için kullanılır. Hava Yastıkları havuzun ortasına yerleştirilir, havuz örtüsü suya bastırmak için yastığın üzerine sıkıca çekilir. Pool Pillow Pal, hava yastığını havuzun ortasında tutmak için 10 dolarlık bir aksesuardır.

Benzer şekilde, her gece havuzumu kapatmam gerekir mi? Yüzme Havuzunun Isıyı Korumasına Yardımcı Olur Geceleri ısıtılmış bir yüzme havuzunu örtmek ısı kaybını azaltır. Isı için güneşe dayanan bir yüzme havuzu için, sıcaklıklar düştüğünde gece boyunca tüm ısısını kaybetmek yerine, geceleri örtmek onu ertesi gün yüzmek için yeterince sıcak hale getirebilir.

Bunu göz önünde bulundurarak, bir havuzu muşamba ile kapatabilir misiniz?

Bariz bir çözüm yabancı içeriği engellemede kullanımda değil, ama ısmarlama havuz kapakları oldukça pahalı olabilir zaman havuz karşılamaktır. Çok daha ucuz olan alternatif bir seçenek, köşelerde çadır kazıkları ve bungee kordonları ile sabitlenmiş büyük bir plastik veya vinil muşamba kullanmaktır.

Havuz örtüsü gerekli mi?

Hayır, ancak kış örtüleri havuzunuzu lekelerden, yosun oluşumundan ve havuz yüzeylerine zarar verebilecek zayıf su dengesinden korur. Havuz örtüleri , kış kimyasallarınızı korumak ve yumuşak ve parlak yüzeyleri korumak için hem döküntüleri hem de güneş ışığını engeller. Ve burada gösterildiği gibi bir havuz güvenlik örtüsü , havuzunuzu güvende tutar ve harika görünür.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Havuzunuzu kışlamazsanız ne olur?

Eğer havuz kapattığınızda, su dondurmak için bu sol ve potansiyel olarak hasar sebebi sağlanması, çizgiler ve pompaları yıkayın. Bunun yerine kışın açık havuz tutmak istiyorsanız, size 'dondurma ve bu yapısal hasarların neden olan havuz tutmak için pompaları çalıştırmak zorunda kalacağız.

Havuz örtümün açık kalmasını nasıl sağlarım?

Havuz kapağındaki durgun suyu bir havuz vakumuyla vakumlayın. Durgun su, gerektiği kadar sık ​​çıkarılmalıdır. Her yağmurdan sonra süpürerek suyun ağırlığının örtünün havuza batmasını engellersiniz. Bu kapağın ortasında havuza su az miktarda izin vermek sorun değil.

Yer üstü bir havuz katı donar mı?

Yer Üstü Duvarın Çökmesi: Bir havuz su sızdırmaya başlarsa, kış havuzunun örtüsü buz tabakasının içinde donarsa - ya örtü yırtılır ya da havuz duvarları içe doğru çöker. Su donduğunda yaklaşık %9 genleşir, bu nedenle havuz yüzey alanının yaklaşık %10'unu kaplayacak kadar Hava Yastığı kullanın.

Havuzumu nasıl kışlatırım?

Kış Kapanışı
 1. Su kimyasını dengeleyin.
 2. Havuzdan sıyırıcı sepetleri, duvar armatürlerini, temizleyicileri, güneş battaniyelerini ve merdivenleri çıkarın.
 3. Havuzu temizleyin.
 4. Havuzdaki su seviyesini düşürün.
 5. Tüm havuz ekipmanını boşaltın.
 6. Ekipmandaki halka contaları yağlayın.
 7. Havuza ve havuzdan sıhhi tesisatı kışlayın.

Havuzunuzu kış için ne kadar derine boşaltıyorsunuz?

Bu kış aylarında ağır yağış alır bir bölgede yaşıyorsanız eğer daha birkaç santim aşağıdan havuzu boşaltmak zorunda kabul edilebilir. Havuzun dönüş jetinin alt düzeyi hakkında - Bazı havuz uzmanları hatta skimmer altında 6 inç olduğu kadar, suyun drenajı düşündürmektedir.

Kış için havuz basamaklarını havuzda bırakabilir misiniz?

Önemle havuz merdivenleri ve basamakları kapalı sezonu (kış ayları) boyunca yüzme havuzundan kaldırılır önerilir.

Yağmur yağarken havuz pompasını kapatmalı mıyım?

Yağmur şiddetli olduğunda, havuz ekipmanları sel riski altındadır. Taşan su havuz pompasını suya batırmakla tehdit ediyorsa, ana panelden havuza giden gücü kapatın ve havuz pompasını güvenli bir şekilde çıkarıp içeride saklayıp saklayamayacağınıza bakın. Bir havuz pompası suya daldırılırsa ve su birikirse, değiştirilmesi gerekecektir.

Havuz buharlaşmasını nasıl azaltabilirim?

Bu makale su tasarrufu üzerinedir, ancak yalnızca buharlaşmayı yavaşlatma taktiklerine odaklanmaktadır.
 1. Havuzunuzu örtün. Her şeyden önce: Bir havuz örtüsü kullanın!
 2. Sıvı bir güneş battaniyesi deneyin. Havuzunuzda sağlam bir örtü veya güneş battaniyesi kullanma fikrinden hoşlanmıyor musunuz?
 3. Herhangi bir su özelliğini kapatın.
 4. Su sıcaklığını azaltın.
 5. Rüzgar siperleri ekleyin.

Havuzun altına muşamba koymak zorunda mısın?

Kumun altında bir muşamba kullanmak sorun değil, onun yerine değil. Bir muşamba , bir kir tabanının tüm topaklarının ve tümseklerinin havuzunuzun tabanına girmesine izin verecektir. Sadece bir muşamba ile havuzun güvenli olması için hala bir koya sahip olmanız gerekir . Koyu çamur, kum veya köpük de olabilir, ama orada olmak zorundadır.

Havuz brandaları su geçirmez mi?

Yer Üstü Havuzlar için Masif Örtüler (Kış Örtüleri olarak da bilinir) Masif havuz örtüsü, açık ara en yaygın örtüdür. En çok yönlü olanlardır ve havuzları kışlamak için kullanılırlar. Masif örtüler su geçirmez malzemeden yapıldıkları için bu isim verilmiştir.

Havuz kapağımda neden delikler var?

Güneş kapağının ortasındaki küçük delikler seti güvenlik içindir (normal havuz örtüsü ile aynı konsept). Buna ek olarak, güneş örtüsünün kenarına yakın çevresinde eşit aralıklarla yerleştirilmiş küçük delikler de vardır .

Havuz örtüsünden su sızıyor mu?

Kafes örtü yağmur suyunun ve karın örtüden havuzunuza sızmasını sağlar . Sağlam bir kapak , suyu kapaktan çıkarmak için bir pompa gerektirir.

Siyah bir muşamba havuzu ısıtır mı?

Saf siyah bir havuz örtüsü veya muşamba, güneş ışığını çabucak engelleyecek ve algleri hayatta kalmak için ihtiyaç duydukları ışıktan mahrum bırakarak onları öldürecektir. Bir yüzme havuzunun su yüzeyindeki siyah bir muşamba güneş ısı enerjisini hapsettiği için , sonunda serin ve ferahlatıcı havuz suyunu ılık, ılık bir banyoya dönüştürür.

Havuz dokunma suyunu örtmeli mi?

Yoğun kar yağışı aldığınız durumlarda su , örtüyü desteklemesi gerektiği için havuz su seviyeniz çok düşük olmamalıdır. Aynı zamanda, ideal olarak, genel koşullar altında suyun kapağın alt tarafına değmesini istemezsiniz, çünkü bu temas döküntülerin birikeceği ıslak bir nokta oluşturacaktır.

Bir havuz örtüsü üzerinde yürüyebilir misin?

Otomatik havuz kapakları mevcut havuz kapakları en uygun türlerinden biridir. Sık erişim için kolayca açılır ve kapanırlar, ısı kaybını önlemeye ve su buharlaşmasını azaltmaya yardımcı olurlar. İlk bakışta, havuz örtüsü üzerinde yürüyebileceğiniz veya havuzu kullanılabilir alana dönüştürebileceğiniz anlaşılıyor.

Havuz pompanızı günde 24 saat çalıştırmak kötü mü?

Su sirkülasyonu sırasında havuzunuza eklediğiniz kimyasalların tekrar sirküle edilmesine gerek yoktur; suyu sürekli pompalamasanız bile karışık kalacaklar. Genel olarak tüm havuz suyunun 24 saatte bir filtrelenmesi tavsiye edilse de, pompanın her zaman çalışmasına gerek yoktur.

Şok havuzunda yüzerseniz ne olur?

Bir havuz şok zaman, normal olarak, kalsiyum hipoklorit ile, bir kimyasal reaksiyon gerçekleşir. Tüm klor formları, suyla karıştırıldığında hipoklorik aside dönüşür . Kimyasal reaksiyon tahriş olmuş cilt veya gözlere neden olabilir. Normalde her şeyin dengelenmesi ve içinde yüzmenin güvenli olması 2-4 saat sürer.