Suntaları mühürlemek için ne kullanabilirim?

Sordu: Salvino Zasuha | Son Güncelleme: 5 Haziran 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları ağaç işleri
4.2/5 (9.590 Görüntüleme. 22 Oy)
Solvent bazlı astar kullanılarak muhtemelen bunu su geçirmez istiyorsanız sunta için iyi izole edicidir. Sadece astarlamadan önce kalafatladığınızdan emin olun, aksi takdirde problemleriniz olabilir!

Ayrıca biliyorum, sunta su geçirmez olabilir mi?

Su geçirmez sunta diye bir şey yoktur. Neme dayanıklı düşünüyor olabilirsiniz. Bu, standart malzemeden daha iyidir, ancak çok uzun süre ıslak bırakılırsa yine de şişer.

Daha sonra soru şu ki, MDF'yi su geçirmez hale getirmek için mühürleyebilir misiniz? MDF nasıl su geçirmez . Proje nem ve rutubet tehditleri dayanabilir, böylece de yüksek kaliteli ahşap dolgu macunu, vernik veya leke ya da neme dayanıklı boya ekleyerek su geçirmez MDF oluşturabilirsiniz. MDF yüzeyine değil bağlamak kolayca ne olursa olsun, su bazlı poliüretan kullanmayın.

Bunun için MDF kenarlarını nasıl bitirirsiniz?

En Emici Olan MDF Kenarlarını Kapatın MDF levhaların kenarları boyayı çok fazla emer. Bunları, özellikle de yönlendirilmiş ayrıntıları varsa, mühürlediğinizden emin olun. Akrilik boya veya alçıpan kullanabilirsiniz veya kenarların şişmesini önlemeye yardımcı olacak tutkal veya yağ bazlı astarlar kullanabilirsiniz.

Kontrplak kenarlarını neyle kapatıyorsunuz?

Dış poliüretan vernik kullanarak kontrplak kenarları mühür. Verniği kontrplağa uygulamak için küçük bir leke fırçası kullanın. Ancak, yüzeyi maskeleme bandı ile bantlayarak kontrplak levha yüzeyinden uzak tutun.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

MDF'yi zımparalayabilir miyim?

MDF ve su kuyusu karışmaz. Bir astar uygulamadan önce, MDF'nizi orta taneli zımpara kağıdı kullanarak hafifçe zımparalamayı düşünebilirsiniz (yaklaşık 120 tane iyi sonuç verir). Pürüzlü kenarlar boyayı ememeyeceğinden , özellikle MDF'nin kenarlarını zımparalamaya odaklandığınızdan emin olun.

MDF'de gomalak kullanabilir misiniz?

MDF , ilk önce ne olursa olsun bir çok şeyi emecek , bu nedenle gomalak nispeten ucuz ve hızlı kuruyan iyi bir seçimdir. Sen elbette sadece başlatmak için poli ile gidebiliriz, ama daha kullanacağız ve tamamen tedavi etmek oldukça zaman alabilir.

Sunta, kontrplak kadar güçlü mü?

Kontrplak genellikle daha güçlü iken, sunta yüzeyleri genellikle daha pürüzsüzdür. Bunun nedeni, kontrplağa gücünü veren çapraz damarlı yüzeyin, dekoratif laminatlar gibi bitiş malzemelerinin eşit olarak dağılmasını da engellemesidir.

Sunta nasıl sertleştirilir?

Sunta Rafların Onarımı
Gevşek sunta parçacıklarını bir hava kompresörü ile üfleyerek başlayın. Başka bir tahtayı yırtık noktaya dayayın ve diğer tahtayı macun sertleşirken tutmak için diğer tahtayı kullanarak epoksi macunla doldurun. Sertleşmiş macunu zımparalayın, vidayı tekrar takın ve rafı değiştirin.

Daha güçlü sunta veya MDF nedir?

Orta yoğunluklu lif levha, daha yüksek yoğunluğa sahip olduğu için suntadan daha güçlüdür . Orta yoğunluklu lif levha ayrıca, daha iyi bir finisaj sağlayan sunta levhadan çok daha pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Mutfak - MDF , suya dayanıklı olduğu için suntadan daha iyi performans gösterir.

Neme dayanıklı sunta üzerine fayans döşeyebilir misiniz?

Ayrıca buna su geçirmez değil & Islanmışsa şişer, sadece bir nem geçirmez tahtası & taşlarını orada ne zaman tüm kurutur dışarı çıkmak, bir çimento / su bazlı yapıştırıcı uygulama bile sorunları vermek yeterli olabilir.

Kontrplak su geçirmez olabilir mi?

Plywood , su yalıtımını kolayca kabul eden lamine bir malzemedir. Kontrplak dış mekanlarda herhangi bir kapasitede kullanıldığında su yalıtımı ömrünü uzatır. Kontrplak , ahşap katmanlarının birbirine yapıştırılması ve bir kaplama ile bitirilmesiyle yapıldığından, katmanlar su hasarına karşı savunmasızdır.

Sunta döşeme kalınlığı nedir?

Sunta döşeme 18mm ve 22mm kalınlıklarda mevcuttur ve dil ve oluk levhalar 2400m x 600mm (yaklaşık 8′ x 2′) boyutlarındadır. Levhalar yüksek yoğunluklu yonga levha kullanır ve hem ev hem de ticari zemin kaplamaları için uygundur.

Sunta boyayabilir misin?

Sunta boyamak için, 'ihtiyaç gazete veya büyük bir bez, orta zımpara kağıdı, geniş kuru bir bezle, astar, akrilik boya, şeffaf-kat boya, üç boyama silindirleri ve lastik eldiven gidiyoruz. Tüm suntalarınızın temiz olduğundan emin olun çünkü boya yağlı veya kirli suntalara yapışmaz.

Preslenmiş ahşabı nasıl mühürlersiniz?

İlk kat olarak ucuz bir beyaz veya gri astar kullanın. Preslenmiş ahşap gözeneklidir ve boyayı çabucak emer. İlk kat odun tarafından emilecek çünkü, ahşap mühür astar birden fazla kat uygulamak zorunda kalacaktır. Astarı uyguladıktan sonra düz bir renge sahip olduğunuzdan emin olun.

OSB kartını nasıl mühürlersiniz?

Boya fırçanızın ucunu kapatıcınıza batırın ve OSB parçalarının yüzeyine ve uçlarına fırçalamaya başlayın. Bu işlemi sadece kesimlerinizin yapıldığı yerde değil, her iki tarafta da tekrarladığınızdan emin olun. Parçaları muşamba üzerinde dururken kaplayın ve ardından su yalıtımının 12 ila 14 saat kurumasını bekleyin.

Sunta nasıl yenilenir?

Kaplama Yonga Levhası Nasıl Yenilenir ve Yeniden Boyanır
 1. Dolapları trisodyum fosfat (TSP) ile temizleyin.
 2. Mobilya yüzeyinde doku oluşturmak için kaplamayı zımparalayın.
 3. Kaliteli bir fırça veya rulo ile mobilyaya astar uygulayın.
 4. Pürüzsüz bir köpük ruloyu iç lateks boya ile doyurun.
 5. Bir boya fırçası kullanarak boyanın üzerine poliüretan uygulayın.

Suntayı parlatabilir misin?

Suntanın süpürüldüğünden ve temizlendiğinden emin olun, ardından zemini %20/80 oranında bir PVA ve su karışımı ile kapatın, gerekirse 2 kat ile astarlayın ve ardından parlatın . PVA'yı kullanmadan önce tüm boşlukların ve birleşme yerlerinin doldurulduğundan emin olun.

Sunta kitap kapağı nasıl yapılır?

Sunta Bölüm 1 ile yapılan Ciltli Kitap - YouTube
 1. Sayfaları ikiye katlayın. [00:24]
 2. İmzaları istifleyin, omurgada bir araya getirin. [00:54]
 3. İşaret dikenleri. [00:59]
 4. A'ya 3 inçlik bir kuyruk bırakın. [01:55]
 5. Sıkı çekin ve kuyrukla düğümleyin. [03:08]
 6. İlk 2 imzayı tutarak iğneyi dikişin altına kaydırın. [04:23]
 7. Tekrar edin, ardından düğüm atmak için iğneyi ilmekten geçirin. [05:35]
 8. Renkli uç kağıtları ikiye katlayın. [06:29]

Sunta lekesi yapabilir misin?

Ne yazık ki çoğu sunta materyali ya da 'T kolayca (lak) gibi çıkarılabilir olarak ya da bitmiş malzemenin çok ince bir tabaka ile kaplanmış olan bir yüzeye sahiptir. Her iki durumda da - boyama tavsiye edilmez (veya mümkün değildir). Ardından boya veya leke /poliüretan karışımı ile kaplayın.

Sunta neye benziyor?

Ayrıca sunta gibi bilinen Sunta, tipik olarak Zeminde veya görünümünden gizli alanlarda kullanılır. It yüzeyi bu konuda, parke, ya da hiç bir woodgrain benzemiyor. Adından da anlaşılacağı gibi, sunta , büyük bir tabaka halinde preslenmiş bir grup talaş ve yongadır.