Birisi mülkünüze izinsiz giriyorsa ne yapabilirsiniz?

Sorulan: Fatma Cardil | Son Güncelleme: 15 Ocak 2020
Kategori: seyahat bütçesi seyahat
4.5/5 (84 Görüntüleme. 15 Oy)
Mülkünüze izinsiz giren birine karşı yasal olarak ne yapabilirsiniz?
  1. Onlardan mülkünüzden defolup gitmelerini isteyebilirsiniz.
  2. Polisi arayabilir ve izinsiz girenleri uzaklaştırmalarını sağlayabilirsiniz.
  3. Mülkünüze erişimi bir çitle engelleyebilirsiniz.

Basitçe, birisi mülküme izinsiz girmeye devam ederse ne yapabilirim?

Genel olarak, sorunu en az düzeyde çatışmayla çözmek istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken bazı üst düzey yönergeler vardır:

  1. Konu hakkında komşunuzla konuşmak.
  2. Tek adamlıktan kaçının.
  3. Ev sahibiyle konuş.
  4. Uygulanabilecek şehir yönetmeliklerini anlayın.
  5. "İzinsiz Girilmez" İşaretleri Asmak.

Ayrıca, izinsiz girdiği için biri hakkında suç duyurusunda bulunabilir misiniz? Belirli yasalar ve bu yasaları ihlal etmenin cezaları yargı yetkisine göre değişir, ancak genel olarak izinsiz girmek bir kabahat suçudur. Bununla birlikte, bazı durumlarda, izinsiz giren kişinin bir silahla silahlanmış olması gibi, koşulların gerektirdiği takdirde izinsiz giriş, ağır bir suç haline gelebilir.

Ayrıca, mülkünüze izinsiz giren birini vurabilir misiniz?

Genel olarak oraya düşenler Atış, mülk sahipleri koruma özelliğine ölümcül güç kullanamaz. Ama mülk sahipleri onlar büyük yaralanma veya ölüme korkmaları halinde kendini savunma Trespassers ateş mümkün olabilir. Yasa mülkiyet sahiplerine makul bir tepki ile kendilerini savunma hakkı verir.

İzinsiz girme yasası nedir?

İzinsiz girme , bir kişiye veya mülke karşı çok çeşitli suçlara atıfta bulunabilen yasal bir terimdir. Sivil izinsiz giriş , arazi sahibinin, izinsiz girenin sorumlu olabileceği herhangi bir zararı (suç işlenip işlenmediğine bakılmaksızın) tahsil etmek için mahkemede özel bir icra davası başlatmasını gerektirir.

28 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Mülkünüzde biriyle savaşabilir misiniz?

Bir sürü ne devlet veya ülke bağlıdır ama çoğunlukla, ABD'de, evet, mallarını birilerini mücadele durdurulabilir. Sanki sizin mülkünüzde ya da bazı üçüncü şahısların mülklerinde ya da halka açık bir alandaymış gibi.

İzinsiz Girilmez işareti sizi koruyor mu?

Senin karaya çıkan bir kişiyi caydırmak için ve çoğu eyalette yasal olarak yapmak için, girilmez işaretleri girişini durdurmak için gönderilebilir. Kanunla korunmak için çoğu eyalet, bir arazi sahibinin veya kiracının araziye girişe izin verilmediğine dair bildirimde bulunmasını gerektirir.

İzinsiz girmek ne kadar ciddi?

İzinsiz girme tipik olarak küçük bir suç olarak kabul edilir ve genellikle katı cezalarla ilişkilendirilmez. Ancak, davanın koşullarına ve eyaletinizdeki yasalara bağlı olarak, izinsiz giriş mahkumiyeti önemli bir hapis cezasına ve diğer cezalara yol açabilir.

İzinsiz girme ve suç izinsiz girme arasındaki fark nedir?

Hem sivil hem de cezai izinsiz giriş, bir mal sahibinin arazisine girmeyi veya mal sahibinin mülküne izinsiz olarak erişmeyi içerir. Ceza trespass bir lisans veya ayrıcalık olmadan orada girerek veya birini bilerek bir yerde kalan içerir. İzinsiz giriş, arazi sahibinin rızası olmadan basitçe araziye girmeyi içerir.

Birini mülkünüzden yasal olarak nasıl uzaklaştırırsınız?

Kişileri Yasal Olarak Kaldırma. 30 gün veya daha kısa sürede ayrılmalarını isteyen onaylı bir mektup gönderin. Ev konuğu teknik olarak kiracı olmasa da, sizinle 30 günden fazla bir süredir birliktelerse, ilişkiniz için belirli kiracı-ev sahibi yasaları geçerli olmaya devam eder. Tahliye bildirimi hazırlamanıza ve göndermenize yardımcı olacak bir avukatla konuşun

Onarım yapmak için komşunun mülküne izinsiz girebilir miyim?

İzinsiz girme yasaları nedeniyle, teknik olarak komşunuzun mülküne onun izni olmadan giremezsiniz . Bununla birlikte, çoğu toplulukta, sizin veya yüklenicilerinizin onarım veya boyama işleri için mülkünüze güvenli ve makul bir şekilde erişmesine izin veren yasalar vardır. Sonuçta, çoğu iskele en az 4 fit genişliğindedir.

Bir polise mülkünüzden çıkmasını söyleyebilir misiniz?

Bunlar kapıyı çalmak ve seninle konuşmak mümkün olup olmadığını sorabilirsiniz mülkünüzü girme gibi makul eylemleri, ancak bu noktada onlar gibi hiçbir ve size 'd bırakmak söyleyebiliriz. Onlar emri veya olası nedeni yoksa, genellikle o noktada özelliğini terk etmelidir.

Kapıyı çalmak izinsiz girmek midir?

Çoğu evin, varlığınızı duyurmak için bir mekanizma ile ön kapıya giden yolları vardır… bir tokmak veya kapı zili veya her ikisi. Ayrıca, mülk sahibi veya mülkün acentesi, kapıyı çaldıktan sonra ayrılmanızı söylerse, uymanız gerekecektir. Bunu yapmazsanız, o noktada “ izinsiz girmekten ” suçlu olabilirsiniz.

Hangi eyaletlerde Kale Doktrini yoktur?

Vatandaşlarına güç kullanarak evlerini koruma hakkı veren sınırlı, çok az veya hiç kale hukuku veya içtihat hukuku olmayan diğer eyaletler şunlardır: Idaho, Pennsylvania, Güney Dakota, Iowa, New Hampshire, New Mexico, Virginia, Vermont ve Washington, DC

Kendinizi ne zaman yasal olarak savunabilirsiniz?

Size zarar vermek niyetinde olduğunu düşündüğünüz düşmanca bir kişiye karşı fiziksel güç kullanarak kendinizi yasal olarak savunmak için, eylemlerinizi haklı çıkarmak için üç unsurun mevcut olması gerekir: araçlar, fırsatlar ve niyet.

Hangi eyaletler sizin temel yasalarınıza dayandı?

Yerinizi koruma yasalarını yasal olarak kabul eden eyaletler Alabama, Alaska, Arizona, Florida , Georgia , Idaho, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Louisiana, Michigan, Mississippi, Missouri, Montana, Nevada, New Hampshire, Kuzey Carolina'dır. , Oklahoma, Pensilvanya, Porto Riko, Güney Karolina, Güney Dakota,

Seni soyarlarsa birini vurabilir misin?

Hayır ABD'de sizi soymaktan ateş birine hakkın yok. Sen şiddet tehdidi (aracı ve niyet olması göründüğünü) şiddet veya yakın inanılır kendinizi veya başka korumak için makul kuvvet kullanma hakkı var. Adamın biri dolar istiyor kafana silah tutuyor yoksa seni vuracak .

Mülkünüzde birine silah çekmek yasa dışı mı?

ABD'deki çoğu eyalette, nefsi müdafaa olmadığı sürece birine "silah çekmek" yasa dışıdır . Ek olarak, çoğu meşru müdafaa yasası, durumu "teşvik etmemenizi" veya makul olmayan bir şekilde "yükseltmemenizi" gerektirir.

Silahsız bir saldırganı vurabilir misin?

Tek ve silahsız saldırganı karşısında boş ellerle kendinizi savunmak gerekir, fakat birlikte birden fazla silahsız saldırganı koymak ve artık bir çeteyi karşı karşıya olabilir. Sayıların bir kuvvetle karşı karşıya zaman, saldırganlar silahsız olsa bile bir silah kullanmada haklı olabilir.

Evinize giren birini bıçaklayabilir misiniz?

Kendi evden çekilmek için hiçbir görevim var. Doğru, ama Birisinin eve girdi çünkü ölümcül güç kullanamaz.

Bir davetsiz misafiri arkadan vurabilir misin?

Çoğu eyalette silahı davetsiz misafire doğrultmak ve ona durmasını söylemek muhtemelen yasaldır. O makul bir kişinin ölümcül güç riskler içeriyordu düşünebilirdi bir şekilde bunu yaparken eğer o sizi saldırırsa, siz 'geri meşru müdafaa muhtemelen yeniden. Ölümcül güç yok makul tutuklanması, başın dertte olabilir.

Arabanıza giren birini dövebilir misiniz?

Suçun bir kişiye veya mala karşı olup olmadığına bakılmaksızın, birçok eyalette suç işlerken birini vurmak yasaldır. Zimmerman'a gitme, lütfen.