Eski CD kapaklarıyla neler yapabilirsiniz?

Sordu: Michale Luha | Son Güncelleme: 24 Şubat 2020
Kategori: kişisel finans tutumlu yaşam
4.6/5 (246 Görüntüleme . 25 Oy)
15 Eğlenceli DIY Gözlük Kılıfı
 1. CD depolama ekiciler. kare mücevher kutuları , yavaş yavaş modası geçen tek CD kutusu türü değil!
 2. CD kutusu takvimi.
 3. CD kutusu kuş yuvası.
 4. CD tutucu beslenme çantası.
 5. Nerf silah kemeri tamburu.
 6. CD kutusu küpe standı.
 7. Akvaryum mağarası.
 8. Hamster egzersiz tekerleği.

Bununla ilgili olarak, eski CD kutuları ile ne yapabilirsiniz?

CD'leri ve Bantları Geri Dönüştürme

 1. Eski CD'lerinizi, DVD'lerinizi ve kasetlerinizi yeniden kullanmak üzere ikinci el bir mağazaya veya müzik satıcısına bağışlayın. Öğeler çizilmiş olsa bile, büyük olasılıkla onarılıp yeniden satılabilirler.
 2. Bunları bir DIY sanat projesi için kullanın.
 3. Medyanızı CD Recycling Center of America veya GreenDisk gibi bir şirkete postalayın.

Ayrıca Bilin ki, eski CD'leri alan var mı? İstenmeyen diskleri yerleştirmek veya kaldırım ya da kasaba geri dönüşüm kutularına ambalaj YAPMAYIN. Onlar 7. plastik çünkü onlar geri dönüşüm CD ve DVD'lerin düzgün yapmak. Her yıl üretilen milyarlarca CD ve DVD'den milyonlarcası çöplüklere ve çöp yakma fırınlarına gidecek . Plastik diskler yağdan yapılmıştır.

Benzer şekilde, CD kapaklarını geri dönüştürebilir miyim?

Diskler için bazı durumlarda geri dönüştürülebilir. Senin recycler, davaları kabul etmez (aynı zamanda geri dönüştürülebilir) ilk herhangi bir kağıt gömlekleri kaldırmak için emin olmak ise CD ve DVD durumlarda genellikle plastik sayısının 6. yapılır ve plastik film (geri dönüşümlü olmayan) dava kapsayan. Bu, eski şarj cihazları, teller ve kablolar ile yapması gereken şey budur.

Boş CD kutularını nasıl atıyorsunuz?

Bir kompakt disk kutusunun geri dönüştürülmesi en kolay parçası kağıt ekidir. Bunu kılıfından çıkarabilir ve geri kalan kağıt ürünlerinizle birlikte geri dönüştürebilirsiniz . Eğer davaları geri dönüşüm ilgilenen varsa, e-atıkların geri dönüşümü konusunda uzmanlaşmış bir geri dönüşüm merkezine plastik kısmını gönderebilirsiniz.

20 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Eski disketler ve CD'lerle ne yapabilirim?

O eski diskler ile yapmanız gereken ilk şey onlara depolanmış bilgileri, mağaza kurtarmak ve kaldırmak için emin olmaktır. Hala bir disket sürücünüz varsa, dosyaları masaüstünüze sürükleyebilir veya bir USB sürücüsüne aktarabilirsiniz. Bunu yapmazsanız, bunları Floppydisk.com gibi bir servise gönderebilirsiniz.

Eski CD'leri yaratıcı bir şekilde nasıl kullanabilirim?

Kuş banyolarından yılbaşı süslerine, lambalardan mücevherlere kadar burada sizin için bir CD tasarımı var:
 1. Güzel bir kuş banyosu yapın. meandmydiy.com.
 2. Eski, sade çizmelerinizi parlak ayakkabılara dönüştürün. Nane Hasumy.
 3. Çivilenmiş: araba yolu reflektörü.
 4. Infinity gitar seçtikleri.
 5. Bir trippy lambası yapın.
 6. Kolay buz kazıyıcı.
 7. Bir mumluk.
 8. Buzdolabı dekoru.

Best Buy'da CD'leri geri dönüştürebilir misiniz?

Size yakın bir geri dönüşüm merkezi.
Çok benim için sürpriz ben onların geri dönüşüm merkezinde Best Buy aşağıdaki geri dönüşüm olabilir, bir yıl önce keşfedilen: CD'ler, DVD'ler ve bunların plastik vakalar. mürekkep ve toner kartuşları. Hediye Kartları.

DVD kutularını nasıl geri dönüştürüyorsunuz?

DVD kutularını kaldırım kenarındaki geri dönüşüm kutunuza koyamazsınız, ancak yerel geri dönüşüm merkezinizle onları alıp almayacaklarını kontrol edebilirsiniz. Earth911.com, belirli malzeme türleri için yerel bir geri dönüşüm merkezi bulmanıza yardımcı olabilir. Eski DVD kutularınızı gönderebileceğiniz başka merkezler de bulduk.

Kaset bantları geri dönüştürülebilir mi?

VHS, Betamax ve ses kasetlerinin dış kasaları gerçekten plastiktir ve en azından teorik olarak geri dönüştürülebilir. Ama öylece bir geri dönüşüm kutusu içine her şeyi fırlatıp edebilirsiniz. İç bant , genellikle Mylar ticari adı altında satılan ve geri dönüştürülemeyen, ftalat yüklü bir plastik polietilen formundan yapılmıştır.

CD'leri nereye atıyorsunuz?

İmha etmek. Artık disklerinizi bir toplama merkezine gönderme seçeneğiniz olduğu için atmanıza gerek yok . Her zaman disklerinizi paylaşmaya, bağışlamaya veya takas etmeye çalışın ve tüm bunlar başarısız olursa onları bir geri dönüşüm merkezine gönderin. Çöpe atılan CD ve DVD'ler, enerji israfına neden olur ve değerli kaynakların kaybolmasına neden olur.

CD'ler e atık olarak kabul edilir mi?

Televizyonlar, mikrodalgalar, bilgisayarlar ve cep telefonları, e - atıkların yaygın örnekleridir. E - atık , özel bertaraf gerektirir ve çok özel bir geri dönüşüm sürecine sahiptir, bu yüzden böyle bir sorun haline geliyor. CD'ler ve DVD'ler Nelerden Yapılır? CD /DVD geri dönüşümü, yapıldıkları malzemeler nedeniyle çok kolaydır.

Eski CD'ler saklanmaya değer mi?

Çünkü eski CD'lerinizin düşündüğünüzden çok daha değerli olabileceği ortaya çıktı. Aşağıda, satışta olan veya son zamanlarda oldukça gülünç bir paraya satılan beş nadir CD bulunmaktadır. Çok fazla nakit paranız varsa, çoğu hala satın alınabilir.

Hayır kurumları CD alıyor mu?

CD'ler , DVD'ler ve Blu-ray'ler İyi Durumda
Bunları yerel bir hayır kurumu dükkanına veya yerel bir kuruluşa yardım eden karma bir satışa verin. Birçok hayır kurumu mağazasının yalnızca görsel olarak mükemmel durumda olan CD'leri satacağını unutmayın.

Best Buy geri dönüşüm için ücret alıyor mu?

Şimdi onlar bizim mağazalarında geri dönüşüm her televizyon ve bilgisayar monitörü için müşterilere 25 $ şarj oluyor. Piller, mürekkep kartuşları, bilgisayarlar, yazıcılar ve diğer yüzlerce ürün gibi diğer tüm ürünler tüm mağazalarımızda ücretsiz olarak geri dönüştürülmeye devam ediyor.

Şerefiye kullanılmış CD'leri alır mı?

kanepeler, sandalyeler, mutfak takımları, sehpalar, sehpalar vb. DVD'ler, VHS, CD'ler , vinil plaklar, Blu-Ray vb.

Eski CD'lerimi nerede satabilirim?

DVD'lerinizi, Blu-Ray'lerinizi ve CD'lerinizi nerede satabilirsiniz?
 • Decluttr. Decluttr, kullanılmış DVD'lerinizi ve Blu-Ray filmlerinizi nakit olarak satmanıza olanak tanır.
 • Kartal Koruyucu. Eagle Saver'da yeni veya benzeri yeni DVD'ler ve Blu-Ray'ler satabilirsiniz.
 • DVD'leri Çevrimiçi Sat.
 • İkinci Döndürme.
 • Bonavendi.
 • Amazon.
 • eBay.
 • 8. Facebook.

Eski kasetleri nerede geri dönüştürebilirim?

VHS kasetleri ve kasetleri artık geri dönüşüm merkezlerinde ve yardım mağazalarında nadiren kabul edilmekte ve genellikle çöp sahasına gönderilmektedir.

DVD ve CD'leri ne yapıyorsunuz?

Bir başkasına yük olmadan bu tür dağınıklıktan kurtulmak için muhtemelen DVD ve CD'lerinizden en az birkaçını emekliye ayırmanız gerekecek. Bunu yaptığınızda, bir çöp yerde onları damping yerine diskleri geri dönüştürecek böyle of America CD Geri Dönüşüm Merkezi gibi bir hizmetin, göndererek düşünün.

CD'leri kılıfsız satabilir miyim?

CD'ler ve kasetler koruyucu bir mücevher veya kaset kutusu ile satılmalıdır. Bir mücevher veya kaset kutusu hasar gördüğünde daha yeni ambalajı değiştirebilirsiniz, ancak orijinallerin yerine kopyalanmış kapak resmini veya astar notlarını değiştiremezsiniz. Aslında hayır öyle.