AIDS hakkında ne söyleyebilirsiniz?

Soruldu: Michelina Severidt | Son Güncelleme: 2 Ocak 2020
Kategori: tıbbi sağlık soğuk algınlığı ve grip
4/5 (235 Görüntüleme . 20 Oy)
HIV , AIDS'e neden olan virüstür. AIDS , Edinilmiş Bağışıklık Yetmezliği Sendromu anlamına gelir. AIDS , HIV'in bağışıklık sisteminize verdiği zararın neden olduğu hastalıktır. Tehlikeli enfeksiyonlar olsun ya CD4 hücrelerinin süper düşük sayıda olduğunda AIDS var.

Benzer şekilde AIDS geçer mi diye sorulur.

HIV gibi bazı virüsler asla kaybolmaz . CD4 sayısı 200'ün altına düştüğünde, bir kişinin bağışıklık sistemi ciddi şekilde zayıflar ve o kişiye başka enfeksiyonlardan hasta olmasa bile AIDS teşhisi konur. AIDS , Edinilmiş Bağışıklık Yetmezliği Sendromu anlamına gelir ve HIV'den kaynaklanır.

İkincisi, bir insan AIDS ile ne kadar yaşayabilir? İlaç almayan AIDS'li kişiler, tehlikeli bir enfeksiyon kaparlarsa sadece 3 yıl yaşarlar . Ama HIV hala bu aşamada tedavi edilebilir.

Ayrıca bilin, AIDS ne anlama geliyor?

AIDS, Edinilmiş Bağışıklık Yetmezliği Sendromu anlamına gelir: Edinilmiş, ona bulaşabileceğiniz anlamına gelir; Bağışıklık Yetmezliği, vücudun hastalıklarla savaşan sisteminde bir zayıflık anlamına gelir. Sendrom, bir hastalığı oluşturan bir grup sağlık sorunu anlamına gelir.

AIDS nasıl oluşur?

Edinilmiş immün yetmezlik sendromu ( AIDS ), insan immün yetmezlik virüsünün (HIV) neden olduğu kronik, potansiyel olarak yaşamı tehdit eden bir durumdur. HIV, bağışıklık sisteminize zarar vererek vücudunuzun enfeksiyon ve hastalıklarla savaşma yeteneğine müdahale eder.

5 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Limon suyu virüsleri öldürür mü?

Yüzde 2'lik bir limon suyu çözeltisinin bir saatlik maruziyette hiçbir etkisi olmadı. Bu yüzde 10'a kadar artırıldığında, virüsün replikasyonu yarı yarıya azaldı ve toksik değildi. Yüzde 20'lik bir çözelti, virüsün yüzde 90'ını sadece iki dakika içinde yok etti, ancak toksisite belirtileri vardı.