Hangi devre kesiciye ihtiyacım var?

Soruldu: Lingmiao Fittschen | Son Güncelleme: 25 Mayıs 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
5/5 (322 Görüntüleme. 10 Oy)
Her devre kesicinin amper değeri kol üzerinde işaretlenmiş olmalıdır . Bu, devre kesici devreye girmeden önce devrenin alabileceği maksimum amperdir. Amerika Birleşik Devletleri'nde standart ev devreleri 15 veya 20 amper olarak derecelendirilmiştir. Belirli cihazlar, 30 veya 50 amper için özel, yüksek yük devrelerine ihtiyaç duyabilir .

Buna göre evlerde hangi tip devre kesici kullanılmaktadır?

Evsel elektrik bağlantıları için en yaygın olarak kullanılan elektrik devre kesicileri , Minyatür devre kesiciler (MCB'ler), Artık akım devre kesicisi (RCCB) ve Yerleşik Muhafazalı Devre Kesicidir (MCCB) Aşağıdakiler, bu evsel Devre Kesiciler hakkında bazı temel kılavuzlardır.

İkincisi, hangi kesicinin ne için olduğunu nasıl anlarsınız? Çözüm: Ana elektrik panosuna gidin, dış kapağı açın ve orada 20 – 30 veya daha fazla devre kesici göreceksiniz. Panik yapmayın, pano kapağının arka tarafında kesici sayısına göre bir liste var. Her kesici numarasının yanında, her devrenin ve neyi kontrol ettiğinin bir açıklaması bulunur.

Aynı şekilde devre kesici ne işe yarar diye sorulur.

Bir devre kesici , bir elektrik devresini aşırı yük veya kısa devreden kaynaklanan aşırı akımın neden olduğu hasardan korumak için tasarlanmış, otomatik olarak çalıştırılan bir elektrik anahtarıdır. Temel işlevi, bir arıza tespit edildikten sonra akım akışını kesmektir.

15 amperlik bir devre kesici, 20 amperlik bir devre kesiciyle değiştirilebilir mi?

Cevap: Mümkün, ancak durumu değerlendiren bir elektrikçi olmadan tavsiye edilmez. Geçerli bir açma sırf amfi one - bir 20 amperlik kesici - Sen sadece 15 yükseltme asla. Aksi takdirde elektrik ateşiyle evinizi yakabilirsiniz.

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

15 amperlik bir kesicide kaç çıkış olabilir?

15 amperlik bir devre için bu 10 çıkışa izin verdi ve 20 amperlik bir devrede 13 çıkışa izin verildi.

Çift kutuplu 20 amperlik bir kesici 40 amper midir?

İki tip standart kesici vardır : tek kutuplu ve çift kutuplu . Tek kutuplu kesiciler 120 volt ve 15 veya 20 amper için derecelendirilmiştir. Çift kutuplu kesiciler ise tipik olarak 20 ila 60 amper için derecelendirilir ve elektrikli kurutucular ve aralıklar gibi büyük cihazlara 240 volt güç sağlar.

Çift 15 amperlik bir kesici 30 ampere eşit mi?

120 volt x 30 amper = 3600 watt güç. 30 amp çift kutuplu kırıcı her bacak 15 amper, daha sonra bir 20 amp çift kesici her bacak 10 amper olacaktır. Ve 15 amperlik bir çift kesici , her bacakta 7,5 amper olacaktır. Konut kesici kutusu için yapılan hiçbir 10 amperlik devre kesici veya 7.5 amperlik devre kesici bulunmaktadır.

Bir devre kesiciyi nasıl değiştiririm?

Devre kesicinizi nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:
 1. Şube devre kesicilerini birer birer kapatın.
 2. Ana devre kesiciyi kapatın.
 3. Devam etmeden önce ölü olduklarından emin olmak için tüm kabloları bir voltaj test cihazı ile test edin.
 4. Panel kapağını çıkarın.
 5. Kaldırmakta olduğunuz kesicinin kablosunu yük terminalinden ayırın.

20 amperlik bir devrede kaç çıkış olabilir?

Temel kurallardan biri, 20 amperlik bir devrede 10 prize izin veren, her bir prize maksimum 1,5 amperlik bir çekiş atamaktır.

Hangi boyutta devre kesiciye ihtiyacım olduğunu nasıl bilebilirim?

Kesici boyutunu hesaplamak için, alt paneliniz için gereken nominal amperi bulmak için ayarlanan gücü 240 volta bölmeniz yeterlidir. Genellikle sonuç, ortak bir devre kesici boyutu değildir . ve kırıcının bir sonraki daha yüksek boyutuna kolayca yuvarlayabilirsiniz.

Bir kırıcı boyutunu nasıl seçerim?

adımlar
 1. Elektrik panosunu inceleyin. Her devre kesicinin amper değeri kol üzerinde işaretlenmiş olmalıdır.
 2. Amperajı 0 ile çarpın. Günlük kullanım için, devre kesiciyi nominal amperin maksimum %80'ine maruz bırakmak iyi bir fikirdir.
 3. Çift kutuplu kesicileri anlayın.
 4. Bunu devredeki akımla karşılaştırın.

Evimin kaç amper ihtiyacı var?

Modern kullanım için tipik standart 100 amper olduğu; 100 amperden daha azı ihtiyaçlarınız için yeterli olmayabilir . Büyük evler ve merkezi klimaya veya elektrikli ısıtmaya sahip evler, tipik olarak 150 ila 200 amper olmak üzere daha fazla güce ihtiyaç duyacaktır .

3 çeşit devre nedir?

Elektrik Devresi - Elektrik Circuit çeşitleri. 5 Ana Elektrik Devresi Türü vardır – Kapalı Devre , Açık Devre , Kısa Devre , Seri Devre ve Paralel Devre .

Bir evde kaç tane kırıcı kutusu var?

Çoğu evde, panelin işlemesi gereken elektrik miktarına ve ana devre kesici paneline eklenen devre sayısına bağlı olarak ideal olarak 100 veya 200 amperlik devre kesici kutuları bulunur. Bu nedenle, birisi daha büyük bir kesici kutusuna ihtiyaç duyduğunda, amperlerden veya devre sayısından bahsediyor olabilir.

En yaygın devre kesici türü nedir?

Termik-Manyetik Devre Kesiciler
Bu devre kesici , bir ev veya bina içindeki farklı devreleri kontrol eden kesicilerin panelleri olan dağıtım panolarında bulunan en yaygın tiptir . Bir manyetik devre kesici , hızlı hareket eden aşırı akımı yakalamak için bir solenoid kullanır ve kısa devrelere tepki vermesine izin verir.

Devre kesici nasıl kurulur?

İşte adım adım bir kılavuz:
 1. Gücü kapat. Şube devre kesicilerinizi birer birer kapatın.
 2. Panel kapağını çıkarın. Kesicilere erişmek için panel kapağını sökün.
 3. Terminal vidalarını gevşetin. Terminal ve teller gevşeyene kadar vidaları çevirin.
 4. Kırıcıyı çıkarın.
 5. Yeni kesicinizi takın.
 6. Güç ver.

Kötü bir kırıcınız olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Şalter ileri geri hareket ediyorsa ve kesin bir "açık" veya "kapalı" konumu yoksa, kesici muhtemelen bozuktur . Devre kesici derhal devreye DEĞİL yoksa: Büyük olasılıkla devre bunun için derecelendirilmiştir daha içinden akan fazla elektrik vardır, yani bir Aşırı yüklü devreyi var bulunmaktadır.

Devre kesici açık mı yoksa kapalı mı olmalı?

Kollar kesici panelinin ortasına doğru olduğunda, kesici şalter kolları açık konumdadır. Panelin dışına doğru konumlandırılmışlarsa kapalı konumdadırlar.

Bir devre kesici ne kadar?

Kesicilerin değiştirilmesi : Standart bir 15-60 amperlik devre kesiciyi her biri 35-60 dolar arasında değiştirin. Bazı evler, standart bir Ark Arızası Devre Kesici (AFCI) 15-20 amperlik devre kesicilerin değiştirilmesini gerektirir ve her bir kesicinin maliyeti 45-75 dolar arasındadır.

Devre kesiciler her iki yönde de çalışır mı?

Sıradan devre kesiciler akımın " yönüne " dikkat etmezler (bu basit cevap için AC akımının göz ardı edildiği gerçeği). Evet "normal" devre kesiciler her iki yönde de çalışır . Ana kesicisi olmayan paneller bazen diğer tüm kesicilerle birlikte yerleştirilmiş bir çift kesici ile beslenir.