Buddleia hangi renklerde gelir?

Sordu: Maylen Fueyo | Son Güncelleme: 8 Mart 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.2/5 (454 Görüntüleme . 25 Oy)
Daha yüksek sınıflandırma: Buddleja

O halde Buddleia'nın kaç Rengi var?

Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri Seyreyle Buddieia melezleri genişlik ve yükseklik 1 metre altındadır. Beyaz, mavi, lila, mor: minyon Kelebek Bush çeşitleri 4 farklı renk gelir.

İkincisi, kelebek çalıları ne renk gelir? Çiçek renkleri genellikle mavi olarak adlandırılırken, Buddleia cinsinde gerçek mavi (veya kırmızı) çiçekler yoktur. Renkleri çok koyu mordan pembeye ve saf beyaza kadar değişir. Bazı melezlerin turuncu ve altın çiçekleri vardır.

Buna göre kaç çeşit Buddleia vardır?

dli?/; Ayrıca tarihsel) Buddlea verilen genel kelebek burç olarak bilinen, Asya, Afrika ve Amerika özgü çiçekli bitkiler ve 140'a türlerini içeren bir cinstir.

Kelebek çalılar farklı renklerde mi geliyor?

Koyu macentadan kırmızı, mavi, koyu mor, sarı ve turuncuya kadar değişen canlı çiçek renkleri ile kelimenin tam anlamıyla düzinelerce farklı çeşit geliştirilmiştir. Yalnızca iki renkli veya üç renkli kelebek çalılar , olgunlaştıkça doğal olarak renk değiştirir.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Buddleia nasıl kokar?

Bal gibi kokan , botanik bahçesindeki kelebek ve sinekleri kendine çeken, oldukça aromatik beyaz, krem ​​veya uçuk sarı çiçekleri vardır.

Beyaz buddleia kelebekleri çeker mi?

Evet, Buddleia davidii birçok kelebeği kendine çekebilir , ancak aksi takdirde orada yaşayacak olan nadir omurgasızların pahasına ise, kelebeklerin nektar alması için istilacı olmayan çiçekler dikmek tercih edilir.

Kelebek çalım neden ölüyor?

Solmuş yapraklar buruşmuş ve kahverengiyse, kelebek çalısı su eksikliğinden muzdariptir. Kelebek çalısı , erken ilkbaharda büyüme mevsimi boyunca ve mevsim boyunca kuru dönemler boyunca suya ihtiyaç duyar. Solmuş yapraklar buruşmuş ve yeşil ise, çalı herbisit toksisitesinden muzdariptir.

Buddleia'yı saksıda yetiştirebilir misin?

Cevap evet, yapabilirsiniz - uyarılarla. Eğer çok büyük bir pot ile bu dinç çalı verebilirseniz tencereye bir kelebek çalısı Büyüyen çok mümkündür. Kelebek çalısının ( Buddleia davidii) 4 ila 10 fit (1 ila 2,5 m.) Yüksekliğe ve yaklaşık 5 fit genişliğe kadar büyüdüğünü unutmayın. (1,5 m.).

Buddleia'nın büyümesi kolay mı?

Bu dayanıklı, güneşi seven çok yıllık bitkilerin bu canlı pembe çeşidi, Buddleia ile birlikte yetiştirilmesi çok kolay . Neşeli süs çiçek kümeleri, yazlık kaya bahçelerine, bordürlere ve saksılara kesinlikle bir renk patlaması getirecektir.

Bir kelebek çalısının çiçek açmasını nasıl sağlarsınız?

Yaz aylarında, kuraklık dönemlerinde sürekli sulamaya ihtiyaçları vardır. Aynı zamanda, kökler durgun suda çok kolay çürür. Emin olun bitki sulama hepsi karşılamak için yeterli drenaj vardır. Kelebek çalıları, tam potansiyellerine çiçek açmak için en azından kısmi ve tercihen tam güneş gerektirir.

Bir buddleia ne kadar büyür?

yaklaşık 10 fit

Kelebek çalılarının kokusu var mı?

Bu 8 hakkında ayağa ulaşır ve harika kokulu lavanta mavisi çiçekleri vardır. Beyaz Bolluk, 15 metreye kadar büyüyebilen çok büyük bir çalı . Hafif kokulu , saf beyaz çiçek kümeleri bir ila iki fit arasındadır. Bu, bir ağaç formuna dönüştürülebilir.

Buddleia yaprak dökmeyen bir bitki midir?

Yaygın olarak Buddleia , Kelebek çalısı olarak bilinir
Herdem yeşil , yarı yaprak dökmeyen ve yaprak döken çalılar, bazen ağaçlar ve dağcılar ve birkaç çok yıllık otsu bitkilerin yaklaşık 100 türünün cinsi. Asya, Afrika ve Kuzey ve Güney Amerika'daki nehir kenarlarından, kayalık alanlardan ve çalılıklardan kaynaklanırlar.

Leylak ve buddleia arasındaki fark nedir?

Leylaklar ve buddleias arasındaki fark
Leylaklar soğuğa buddleialardan daha fazla dayanıklıdır. Buddleias leylak çok daha hızlı büyür ve bunlar tek sezonda sekiz metreye kadar ulaşabilir. Leylaklar çoğunlukla ilkbaharın ortasına doğru çiçek açarken, buddleias yazdan sonbahara kadar çiçek açar .

Buddleia neden kelebekleri çekiyor?

Buddleia'yı severler çünkü diğer birçok bahçe çiçeğinden daha yüksek sakaroz, glikoz ve fruktoz içeriğine sahip nektar üretir, özellikle Buddleia genellikle daha yüksek bir sakaroz seviyesine sahiptir (fruktoz veya glikozdan iki veya üç kat daha yüksek) ve çekici olan da budur. kelebekler , ancak Buddleia

Bir cüce Buddleia var mı?

Çoğu Buddleia çeşidi, 7 ft (210 cm) uzunluğa kadar büyür, bu da onları her zaman daha küçük bahçeler için ideal yapmaz. Orada sadece (60-90cm) 2-3ft şekilde büyüyecektir 'gerçek' cüce Buddleias yeni ırkları artık ve daha küçük alanlarda dikim için idealdir.

Buddleia tohumlarını nasıl çimlendirebilirim?

Yaz sonunda veya sonbahar başında taze kelebek çalı tohumları alın. Yaklaşık 1/8 çay kaşığı çok ince tohumları 1 çorba kaşığı ince kumla küçük, sığ bir tabakta karıştırın, böylece ektiğinizde tohumların daha ince bir şekilde yayılması sağlanır. Tohumları kum içinde eşit olarak dağıtmak için karışımı bir çay kaşığı ile iyice karıştırın.

Bir buddleia çalısı nasıl yetiştirilir?

Kelebek Çalı Dikimi
  1. Buddleias'ın tam güneşe ve verimli, iyi drene edilmiş toprağa ihtiyacı vardır.
  2. İlkbaharda veya dondan önce sonbaharda ekin.
  3. Toprağı gevşetin, kompostla karıştırın ve bitki kabının iki katı çapında bir delik açın.
  4. Bitkiyi deliğe yerleştirirken, kök topunun üst kısmı toprak yüzeyi ile aynı seviyede olmalıdır.

Bal arıları Buddleia'yı sever mi?

Buddleia'yı "Kelebek Çalı" olarak biliyoruz ve pek çok kelebeği ve tozlayıcıyı kendine çektiği için abartı değil. Çiçekler aromatiktir ve ılık güneşli bir yere ekilirse, çalı yaz aylarında kelebeklerle kaplanacak ve bununla beslenecektir.

Buddleias kışın yapraklarını kaybeder mi?

Kelebek Çalı Kış Öldür
Ilıman bir bölgede bile, bitkilerin kış fırtınalarına ve hava koşullarına dayanmasına yardımcı olmak için yapılacak işler vardır . Buddleia çoğu bölgede sonbaharda yapraklarını kaybeder . Bu yaygın bir durumdur ve bitkinin ölü gibi görünmesine neden olabilir, ancak ilkbaharda yeni yapraklar gelecek.

Kelebek çalı kökleri ne kadar derindir?

Altı fit derinliğinde olmaları gerekiyordu. Bu nedenle, 1 numaranın kazılıp çıkarılamayacağı/kolaylıkla nakledilebileceği umurumda değilse (borularda sorun varsa ve borulara ulaşmak için kazmak zorunda kalırlarsa) hiçbir şey dikemem. olay) ve #2, borulara müdahale edecek kadar derine kök salmaz.