Tennessee'deki hangi ilçeler emisyon testi gerektirmez?

Sordu: Daljeet Bacanu | Son Güncelleme: 7 Haziran 2020
Kategori: otomotiv yeşil araçları
3.9/5 (8.788 Görüntüleme. 37 Oy)
Tennessee'deki emisyon testleri 18 Mayıs'a kadar askıya alındı
 • Davidson İlçesi .
 • Hamilton İlçesi .
 • Rutherford İlçesi.
 • Sümer İlçesi.
 • Williamson İlçesi.
 • Wilson İlçesi.

Benzer şekilde, TN'deki hangi ilçelerin emisyon testi gerektirdiğini sorabilirsiniz.

Şu anda altı ilçede zorunlu emisyon testleri uygulanmaktadır: Orta Tennessee'deki Davidson , Sumner , Rutherford , Williamson ve Wilson ilçeleri ve Doğu Tennessee'deki Hamilton İlçesi .

Benzer şekilde, Rutherford County de emisyon testi gerektiriyor mu? GÜNCELLEME: Rutherford İlçesindeki Araçların Emisyon Testi . Vali Haslam tarafından imzalanan House Bill 1782, kayıt veya yenileme öncesinde araç emisyon testinin hala gerekli olduğu Hamilton, Davidson, Rutherford , Sumner, Williamson ve Wilson İlçelerinde yaşayan vatandaşlar için geçerlidir.

Ayrıca bilin, TN'de emisyon testi gerekli mi?

Tennessee Eyaleti'nde zorunlu testlerin yapıldığı bir ilçede ikamet eden sakinler, Tennessee araç tescili veya tescil yenilemesi almadan önce araçlarının araç emisyon testinden geçmesini sağlamalıdır.

Tennessee'de bir arabanın emisyondan muaf olması için kaç yaşında olması gerekiyor?

25 yaşında

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

TN'de hangi yıl araç emisyondan muaftır?

Araç Emisyon Testi Muafiyetleri
Araç 1974 veya daha önce yapılmışsa. Aracın GVWR'si 10.500 lbs'den büyükse. Muafiyet varsa, mal sahibi bir Muayene Muafiyeti Formu doldurup imzalamalıdır. Ek bilgi için mevcut formu indirmek için buraya tıklayın.

Tennessee'de araç kayıt ücretleri nedir?

Araç Kayıt Ücreti :
Tennessee'de Özel Yolcu araçların yenileme ücreti 29,00 $'dır. Motosikletler 17,00 $ karşılığında yenilenebilir. Ticari veya Özel tescil yenileme ücretleri ilçeye göre değişir.

Emisyon testleri paraya mal olur mu?

Emisyon testinin maliyeti eyaletten eyalete değişir. Tipik maliyetler 15 ila 25 ABD Doları arasında değişmektedir. Yıllık test gerekiyorsa, maliyet genellikle daha düşüktür. Arabam Emisyon Testinde Başarısız Olursa Ne Olur?

Tennessee'de eyalet dışı lisanslı bir araba kaydedebilir misiniz?

Tennessee'de durumuna yeni iseniz, başlığı gerekiyor ve yerel ilçe katibinin ofisinde Araç Hizmetleri Bölümü (DVS) ile araç kaydedecektir. Güncel dışı devlet kaydını: Eğer getirmek emin olun. Eyalet dışı unvan sertifikası.

Tennessee'de araçlarda emlak vergisi var mı?

Tennessee satış ve kullanım vergisi yasası uyarınca, motorlu taşıtların , römorkların ve otoyol dışı taşıtların satışları, satış veya kullanım vergisine tabi olan somut kişisel mülklerin satışıdır.

Tennessee'de emisyon testi ne kadar?

Emisyon testi ücreti 9,00 ABD dolarıdır. Tennessee Gelir Departmanından postayla almış olabileceğiniz yenileme bildirimi ile birlikte aracınızı araç emisyon test istasyonlarından birine götürün. Aracınızın test edilmesi için yenileme bildirimi zorunlu değildir.

Tennessee'de arabanın etiketleri ne kadar?

Araç tescili için devlet ücretleri nelerdir? Binek araç için standart plaka ücreti 26,50$' dır. Bir Motosiklet için standart plaka ücreti 19,50 dolardır. Belirli Özel/Kültürel plakalar için ek ücretler hakkında bilgi için http://tn.gov/revenue/article/available-license-plates'i tıklayın.

Emisyon testi sırasında ne yapılır?

Bu test sırasında bir müfettiş, aracı dinamometre adı verilen bir koşu bandı cihazında sürer. Prob, aracın emisyonlarını ölçer ve aracın emisyon kontrol ekipmanının düzgün çalışıp çalışmadığını belirlemek için analiz edilir. Aracın egzoz sistemi sağlam ve sızıntısız olmalıdır.

Emisyon testine herhangi bir şey getirmem gerekiyor mu?

Randevuya gelirken yanınızda getirmeniz gerekenler : Araç ruhsatınız, unvanınız veya bir önceki yıla ait satış faturanız veya. Motorlu Araçlar Birimi'nden posta veya e-posta yoluyla aldığınız kayıt yenileme başvurusu ve. Test için ödenecek ücret.

Hangi yıl emisyon testi gerekiyor?

Emisyonları aracınızın her 1993 ise - Cherokee, Clayton, Cobb, Coweta, DeKalb Douglas, Fayette, Forsyth, Fulton kayıtlı 2014 model yılı benzinli motorlu araç veya kamyonet (8.500 pound toplam araç ağırlığı veya daha az), Gwinnett, Henry, Paulding veya Rockdale County, emisyon testinden geçirilmelidir .

Aracımın emisyon testine ihtiyacı olup olmadığını nasıl anlarım?

Aracınızın emisyon testine ihtiyacı olup olmadığını nasıl anlarsınız ? Test , bir araba 4 yaşındayken ve daha sonra her iki yılda bir başlar. Bu sayfanın alt kısmında "kayıt durumunu olsun" tıklatın ve araç testleri için nedeni ise, metin belirten "test istenen emisyon" görünecektir.

Emisyon testi gerektirmemesi için arabamın kaç yaşında olması gerekiyor?

Antika plakalı araçlar ve normal yolcu plakalı 25 yaşından büyük araçlar, emisyon testlerinden değil , güvenlikten geçmelidir. 1975'ten eski motosikletler ve araçlar testten muaftır. 25 yaş ve üzeri araçlar testten muaftır. 1967 ve daha eski araçlar muaftır.

Emisyon testini nasıl geçerim?

Bu yöntemleri aşağıda tartışacağız.
 1. Emisyon (Smog) Testini Geçmek için Kanıtlanmış 6 Yöntem:
 2. Aracınızın Motorunu Mümkün Olduğu Kadar Isıtın.
 3. Yakıt Katkı Maddesi kullanın.
 4. Lastiklerinizin En Üst Seviyede Şişirildiğinden Emin Olun.
 5. Duman Kontrolünüzden Önce Yağınızı Değiştirin.
 6. Kontrol Motoru Işığınız Yanıyorsa, Kapatmanın Bir Yolunu Bulun.

Kaydı yenilemek için emisyon testine ihtiyacım var mı?

Erken Kayıt Yenileme
Emisyon testi gerekli değilse, son kullanma tarihinden altı ay öncesine kadar yenileme yapabilirsiniz. Emisyon testi gerekiyorsa, geçerli kaydınızı test istasyonunda göstererek, süre bitiminden üç ay öncesine kadar kaydınızı yenileyebilirsiniz .

Her yıl emisyon almak zorunda mıyım?

C: Aracın yılına ve ağırlığına bağlı olarak emisyon testi sıklığı 1 ila 2 yıl arasında değişebilir. Hafif hizmet araçları (dizel değil) olan 1981 ve daha yeni araçlar, her 2 yılda bir emisyon gerektirecektir.

Emisyon testini ortadan kaldırıyorlar mı?

Emisyon kontrol programı sona erdi. 38 yıl sonra, Washington'un emisyon kontrol programı 1 Ocak 2020'de sona erdi. Programın sona ermesiyle birlikte, araç sahiplerinin artık kayıtlarını yenilemeden önce araçlarının emisyonlarını test ettirmeleri gerekmiyor.

Emisyon testi Tennessee'de ne kadar süreyle geçerlidir?

Uygunluk sertifikası 90 gün için iyidir , bu nedenle aracınızı kayıt tarihinizden 90 gün öncesine kadar test ettirmeniz mümkündür. Yenileme zamanı geldiğinde Tennessee'de olmayacağınızı bildiğinizde erkenden test yapmak genellikle yararlıdır.