Madison AL hangi ilçede bulunmaktadır?

Sordu: Rodayna Lysihin | Son Güncelleme: 13 Mayıs 2020
Kategori: etkinlikler ve turistik yerler parklar ve doğa
3.9/5 (200 Görüntüleme. 33 Oy)
Madison'ın Limestone County'deki konumu ve Madison County, Alabama. Madison, esas olarak Madison County'de, ABD'nin Alabama eyaletinin kuzey sınırına yakın bir şehirdir. Madison batıya komşu Kireçtaşı İlçesine kadar uzanır.

Ayrıca soru şu ki, Huntsville AL'nin ilçesi nedir?

Madison İlçesi

Bir de sorabilir, Madison AL neyle tanınır? Madison , ilginç şehir merkezi, yüksek kaliteli okulları ve iyi eğitimli profesyonellerin yoğunluğu ile tanınan bir şehirdir.

Ayrıca, Madison Alabama Güvenli mi?

Madison'da şiddet veya mülkiyet suçlarının kurbanı olma şansı 50'de 1'dir. FBI suç verilerine göre Madison , Amerika'daki en güvenli topluluklardan biri değil. Alabama'ya göre Madison , eyaletin her büyüklükteki şehir ve kasabalarının %56'sından daha yüksek bir suç oranına sahip.

Madison Al'da nerede yaşamalıyım?

Huntsville ve Madison Alabama Yakınında Yaşanacak En İyi Yer:

  • Ledges, Huntsville'de başlı başına bir topluluktur!
  • Clift's Cove, Madison'ın kalbinde yer alan seçkin bir topluluktur!
  • Hampton Cove, Monte Sano'nun eteklerinde bulunan harika bir küçük topluluktur.
  • Highland Lakes, Madison'da da bulunur.
  • Providence Köyü, Huntsville bölgesindeki en yeni topluluklardan biridir.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Huntsville Alabama'da yaşamanın maliyeti nedir?

33 Cobbs Koyu Yolu SE
YAŞAM MALİYETİ Huntsville Alabama
Konut 66.3 55.9
Medyan Ev Maliyeti 153.200 dolar 129.300$
Araçlar 96.2 101.2
Toplu taşıma 80.6 85.9

Huntsville AL'de kar yağar mı?

Kasım 2019 - Ekim 2020 . Kış, ortalama olarak normalden daha sıcak olacak ve en soğuk dönemler Aralık başı, Ocak ayı sonu ve Şubat başı ile Şubat ortası arasında olacak. Yağmur Kasım sonu ve Ocak ayı başlarında orta- kar yağışı en iyi şans, Körfezi yakınlarında normalin altında fakat normal başka yerde üzerinde olacaktır.

Huntsville okyanustan ne kadar uzakta?

Mesafe dönüşümleri
Mesafe türü Mil kilometre
Düz çizgi mesafesi 313,67 mil 504,80 km
Sürüş mesafesi 381 mil 612,52 km

Huntsville AL'nin dağları var mı?

Ama şaşırtıcı Huntsville / Madison alanı içinde 20'den fazla dağlar vardır. Huntsville'in dışına ne kadar kuzeydoğuya giderseniz, dağlar o kadar büyür. Bunun nedeni, Appalachian Dağları'nın eteklerinde olmamız. Kuzey Huntsville ve şehir Huntsville izleyecektir.

Huntsville Alabama'daki ana sanayi nedir?

Huntsville/Madison County, birkaç kilit endüstri sektörüyle çeşitlilik gösteren bir ekonomiye ev sahipliği yapmaktadır. Bölgenin güçlü yönleri arasında teknoloji geliştirme, entegrasyon ve katma değerli üretim yer almaktadır. Birincil sanayi sektörleri şunlardır: havacılık/savunma, bilgi teknolojisi, ileri üretim ve biyobilim.

Huntsville neden Rocket City olarak adlandırılıyor?

Huntsville'in takma adı Rocket City , büyük ölçüde Wernher von Braun ve 1950'lerde buraya yerleşen Alman doğumlu roketçilerden oluşan ekibine teşekkür ediyor. Şehir uzun zamandır Ordu'nun Redstone Arsenal'ine ve NASA'nın Marshall Uzay Uçuş Merkezi'ne ev sahipliği yapıyor. Von Braun, Uzay Kampı'nın da tohumunu attı.

Decatur Alabama'nın neyi meşhurdur?

Başlangıçta Appalachian Dağları'nın batısındaki yerleşimciler için bir nehir geçişi olduğu için "Nehir Şehri" olarak bilinir ; nehir üzerindeki konumu, Decatur'u hala Güneydoğu'da önemli bir ulaşım merkezi haline getiriyor. Decatur , adını 16 Haziran 1820'de, 1812 Savaşı'nın bir deniz kahramanı olan Stephen Decatur'un onuruna aldı.

Huntsville'e Huntsville'den önce ne deniyordu?

"Roket Şehri" adını almadan önce Huntsville , Dünya Su teresi Başkenti olarak biliniyordu , çünkü su teresi bölgede çok bol miktarda hasat edildi.

Huntsville Alabama yaşamak için güvenli bir yer mi?

Huntsville , Alabama'da nüfusu 193.663 olan bir şehirdir. Huntsville , Madison County'dedir ve Alabama'da yaşamak için en iyi yerlerden biridir. Huntsville'de birçok aile ve genç profesyonel yaşıyor ve sakinler ılımlı siyasi görüşlere sahip olma eğilimindedir. Huntsville'deki devlet okulları yüksek puan alır.

Alabama'da yaşamak için en iyi şehir hangisidir?

Alabama'nın en yaşanabilir şehirlerini yakınlaştıralım.
  • Madison. Eyalet ortalamasından 40.000'in üzerinde bir medyan geliri ile Madison, Alabama'nın yaşamak için en iyi şehridir.
  • Fairhope.
  • Troya.
  • Defne.
  • Anniston.

Alabama'da yaşamak için en güvenli yer neresi?

Analiz, Alabama'daki en güvenli beş şehrin Vestavia Hills, Daphne, Pelham, Alabaster ve Madison olduğunu buldu. Nüfusu 34.143 olan en yüksek puan alan Vestavia Hills, 2018'de 22 şiddet suçu ve 422 mülkiyet suçu işledi ve suç eğilimleri son yıllarda yüzde 8'e kadar düştü.

Madison Alabama'da suç oranı nedir?

AL , Madison'daki 2017 suç oranı , ABD ortalamasından 1,4 kat daha küçük olan 202 (City-Data.com suç endeksi) idi. ABD şehirlerinin %68,5'inden daha yüksekti. 2017 Madison suç oranı 2016'ya göre %3 düştü. Cinayet sayısı 2016'ya göre 1 artarak 2 oldu.

Huntsville AL'deki suç oranı nedir?

Bin kişi başına 41 suç oranıyla Huntsville , en küçük kasabalardan en büyük şehirlere kadar her büyüklükteki tüm topluluklara kıyasla Amerika'daki en yüksek suç oranlarından birine sahiptir. Burada şiddet veya mülkiyet suçunun kurbanı olma şansı 24'te bir.

Alabama'da yaşamak için iyi bir yer neresidir?

Alabama'da yaşamak için en iyi yerler Montgomery, Birmingham, Mobile, Cullman, Prattville ve Huntsville'dir.

Decatur Alabama Güvenli mi?

Decatur'daki genel suç oranı, ulusal ortalamanın %81 üzerindedir. Decatur'da her 100.000 kişi için 12.82 günlük suç işleniyor. Decatur , Amerika Birleşik Devletleri'ndeki şehirlerin %20'sinden daha güvenlidir. Decatur'da herhangi bir suçun kurbanı olma şansınız 22'de 1'dir.

Huntsville Alabama'da kasırga var mı?

Birden fazla önemli kasırga , tarihinde Huntsville , Alabama'yı vurdu. 1974 Süper Salgını, Nisan 1974'te Huntsville'de hasara neden oldu. 2 Mart 2012'de şehrin kuzeyini iki hortum vurdu.