Satış sonrası başlıklar ne işe yarar?

Sordu: Cassio Magida | Son Güncelleme: 5 Haziran 2020
Kategori: otomotiv otomobil parçaları
4.7/5 (138 Görüntüleme . 31 Oy)
Başlıklar, bir motorun performansını artırmak için kullanabileceğiniz en kolay cıvatalı aksesuarlardan biridir. Başlıkların amacı, motorun egzoz gazlarını silindirlerden dışarı itmesini kolaylaştırmaktır. Egzoz stroğu sırasında, bir motorun güç kaybetmesinin iyi bir yolu karşı basınçtır.

Benzer şekilde, başlıklar beygir gücü ekler mi diye sorabilirsiniz.

Egzoz başlıkları , egzozun bir motorun silindirlerinden dışarı akmasını kolaylaştırarak çalışır. Hem uzun tüp hem de kısa başlıklar , havayı daha hızlı ve daha etkili bir şekilde hareket ettirerek aracınızın performansını artıracaktır. Ancak uzun boru başlıkları , orta aralıktan üst uç RPM'lere kadar tork ve beygir gücü oluşturmak için en iyi işi yapar.

Ayrıca, satış sonrası başlıklar buna değer mi? Cevap evet, başlıklar performansı artıracak – EĞER aracınız onlar için “hazırlanmışsa”. Başlıklar , egzoz sisteminizin silindir kapakları ile ön egzoz boruları arasındaki ilk parçası olan egzoz manifoldlarınızın yerini alır.

İkincisi, satış sonrası başlıklar bir fark yaratır mı?

Satış sonrası stok başlığı , egzoz gazlarıyla çok daha verimli bir şekilde ilgilenir ve bu da motorunuzun genel performansını artırır. Performans başlıkları , motordan gelen gürültüyü azaltmak yerine performansı artırmakla daha fazla ilgilenir.

Başlıklar arabanın sesini yükseltir mi?

Kısa cevap: evet, başlıklar egzoz sesinizi yükseltecektir .

34 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Başlıklar motora zarar verebilir mi?

Başlıklar motorunuza zarar vermez.

Soğuk hava girişi ne kadar HP ekler?

BEKLENEN BEYGÜCÜ KAZANIMLARI
Senin hava girişi yükseltirken bu sayı daha yüksek olması ya da tip, model motor boyutuna bağlı olarak indirin ve alımının yazabilirsiniz olsa, kamyon sahipleri, 5 ila 15 beygir gücü bir artış bekleyebiliriz.

Başlıklar bir melodi gerektiriyor mu?

tam bir ayara ihtiyacınız yok - ls1'lerde çalışan yerel bir mağazanız varsa, büyük olasılıkla arabanız için çalışabilecekleri başlıklar için bir ayar tutarlar. Çoğu mağaza, temel bir melodi için yaklaşık 150-200 ve tam bir melodi için 400-500'e kadar ücret alır.

Uzun tüp başlıkları ile ne kadar HP kazancı var?

Uzun Tüp Başlıklarından Hp /trq Kazançları ? bir stok veya stoka yakın bir araba, 15-20 hp ortalama kazanç olur . Çoğunlukla, tüm başlıklar eşit kazanç sağlar , ancak bazıları diğerlerinden daha iyi oluşturulmuştur.

İniş boruları ne kadar HP ekler?

Genellikle bir egzoz sistemi de yükleyerek "sadece" 10 20 beygire katacak kabul ettiği ederken, bu kazanç turbo devreye girer farkedilir zaman olduğunu. Performansta büyük bir artışa katkıda bulunur .

Kısa başlıklar buna değer mi?

Bir dizi kısa başlığın size yaklaşık 5 beygir gücü kazandıracağını söyleyebilirim. Bir dizi Bassani başlığı alabilirsiniz , bunlar daha çok orta uzunlukta başlıklara benzer ve hem tork hem de beygir gücünde iyi kazançlar sağlamalıdır. Bir dizi uzun tüp kadar değil, daha yakın ve bir dizi JBA Shorties ile aynı maliyete sahipler.

Başlıklar sesi artırır mı?

Başlıklar sesi yükseltecek mi? Evet ses artacak . Stok dökme demir manifoldlar, isterseniz " sesi içeride tutar" ve yeni paslanmaz başlıklar daha iyi akacaktır. Egzoz hakkında konuşurken daha büyük, genellikle daha fazla güç ve daha fazla ses anlamına gelir.

Bir turbo ne kadar HP ekler?

Turboşarjlar HP'yi Artırır. Küçük bir motora turbo asmak, küçük bir motorun büyük nefes almasını sağlar. Sadece 6 ila 8 poundluk bir takviye basıncı ile bir turbo, doğal emişli bir motora göre güç çıkışını yüzde 15 ila 25 veya daha fazla artırabilir. Turbolar geri döndü.

Uzun tüp başlıklarına sahip bir melodiye mi ihtiyacınız var?

Uzun boru başlıkları aracınızın motorunun egzoz aspirasyonu için önemli bir değişiklik oluşturmaktadır. Eklenen hava akışını ve oksijen sensörlerinin yerini değiştirmek için yeni veya güncellenmiş bir ayar gereklidir .

Başlıkları yüklemek ne kadar sürer?

Kurulumu yapmak için profesyonel bir mağaza yaklaşık 8 saat sürer .

Başlıklar gaz kilometresini artırır mı?

Kurulum açısından daha fazla dahil olsa da, bir cat-back sistemi ile birlikte başlıklar size güçte ölçülebilir bir artış sağlayacaktır . Çoğu durumda, yakıt tüketimi aynı kalır veya biraz iyileşir. Performansı ve kilometreyi etkileyen diğer iki bileşen, oksijen sensörü ve katalitik konvertördür.

Başlıkları olmayan bir motoru çalıştırabilir misiniz?

Başlıksız çalışmanın sorunu, egzoz valfi kapandığında biraz dışarıdaki havayı çekmesidir. Dış hava, valflerin üzerinden akan sıcak egzoz gazlarından çok daha soğuktur. Sürekli ısıtma ve soğutma egzoz valflerini yorar ve çatlar.

Başlıklar sesi değiştirir mi?

Başlıklar Egzoz Sesini Değiştirir mi? Egzoz başlıkları araçlarda nadiren bulunur; çoğu araçta standart egzoz manifoldu denilen şey bulunur. Başlıklar kısıtlamaları azaltır, dolayısıyla beygir gücünü ve sesi artırır. Kısa tüp, orta tüp veya orta uzunlukta ve uzun tüp başlıkları gibi birçok çeşit sunulmaktadır.

Başlıkların faydası nedir?

Başlıkların amacı, motorun egzoz gazlarını silindirlerden dışarı itmesini kolaylaştırmaktır. How Car Engines Work'teki dört zamanlı çevrime baktığınızda, motorun tüm gücünü güç stroğu sırasında ürettiğini görebilirsiniz.

Kısa başlıklar manifoldlardan daha mı iyi?

Kısa başlıklar Rams Horns'tan çok daha iyi olmayabilir, ancak diğer stok dökme demir manifoldların çoğundan çok daha iyiler. Kısa başlıklar , sıkı kurulumları çok daha kolay hale getirir - bu kesin.

Tam uzunluktaki başlıklar nelerdir?

Tam Boy Başlıklar . Tam uzunluktaki başlıklar , stok egzoz manifoldunuzdaki birincil borulardan daha uzun olan birincil boruları kullanır. Çoğu durumda, bu dört ana boru tek bir kolektör borusuna boşalır ve bir "4-1" tasarımı oluşturur.