Bitki meraklısına ne denir?

Sordu: Geanina Ainoza | Son Güncelleme: 1 Mayıs 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.7/5 (7.610 Görüntüleme . 10 Oy)
"Bitkici, bitkileri kendi iyiliği için seven ve onları beslemeyi bilen kişidir.

Aynen öyle, bitki insanı ne denir?

Botanikçi, bitkileri inceleyen veya deney yapan bir bilim adamıdır. Bu bitkiler , çiçekler, ağaçlar ve algler dahil olmak üzere bir dizi organizma içerebilir. Botanikçiler bir tür biyologdur.

Benzer şekilde, bahçecilik için başka bir isim nedir? Bu sayfada bahçıvanlık ile ilgili 13 eş anlamlı, zıt anlamlı, deyimsel ifade ve ilgili kelimeleri keşfedebilirsiniz, örneğin: bahçıvanlık, yetiştirme, yetiştirme, dikim, kamyon çiftçiliği, sebze yetiştirme, toprak işleme, peyzaj, peyzaj- bahçecilik , peyzaj mimarlığı ve çiçek bahçeciliği .

Bir bahçıvanın profesyonel adı nedir diye de sorulabilir.

Bu sayfada bahçıvan ile ilgili 11 eşanlamlı, zıt anlamlı, deyimsel ifade ve ilgili kelimeleri keşfedebilirsiniz, örneğin: sebze yetiştiricisi, kamyon çiftçisi, fidanlık, yetiştirici, tohumcu, bekçi, peyzajcı, yeşillikçi, peyzaj- bahçıvan , peyzaj mimarı ve bahçıvan.

Selenofil nedir?

Selenophile (isim) ayı seven bir kişidir.

17 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kadın bahçıvana ne denir?

Bir bitki yetiştiricisi , hevesli ve bilgili bir bahçıvan (amatör veya profesyonel), çocuk bakıcısı veya çocuk bakıcısıdır. "Bitki adam", bazen bitki kadını ve hatta bitki insanı terimleri kullanılsa da, bir erkek veya kadın kişiye atıfta bulunabilir.

Bitkiler için süslü bir kelime nedir?

İsim Eş Anlamlılar. ? Bitki krallığına ait bir organizma. bitki. çalı.

Çiçeklerin incelenmesine ne ad verilir?

Çiçeklerin incelenmesine çiçekçilik denir .

Ağaçları inceleyen bilime ne ad verilir?

Dendroloji (Antik Yunanca: δένδρον, dendron, " ağaç "; ve Antik Yunanca: -λογία, -logia, bilimi veya incelemesi ) veya ksiloloji (Eski Yunanca: ξύλον, ksulon, "ağaç"), ağaçlıkların bilimi ve incelenmesidir . bitkiler ( ağaçlar , çalılar ve sarmaşıklar), özellikle taksonomik sınıflandırmaları.

Bir çiçek sevgilisine ne denir?

Çiçekleri seven kişiye “Anthophile” denir .

bahçıvan kelimesinin zıt ve eş anlamı nedir?

Bahçe de beceri karşısında. İsim. ? Mahsul üretenin zıttı, hayvan yetiştirendir. çiftçi olmayan.

Bir bahçıvan ne yapar?

Bahçıvanlık , bitki fizyolojisi ve yayılımının incelenmesidir. Bahçıvanlar botanik, bitki ve toprak bilimi bilgilerini peyzaj tasarımı veya mahsul yönetimi gibi alanlara uygular. Yetiştirme, seçme, dikim, bakım ve üretimin tüm yönlerini denetleyerek doğrudan bitkilerle çalışırlar.

bakıcı kelimesinin Eş anlamı nedir?

çocukla ilgilenen isim. çifti. çocuk bakıcısı. bekçi . gardiyan.

Nasıl bahçıvan olabilirim?

Bir bahçıvan olarak giriş seviyesi bir pozisyon almak için genellikle bir lisans derecesi gerekir. Bu, bahçecilik, bitki bilimi, toprak bilimi veya ilgili başka bir alanda olabilir. Bu programların tamamlanması dört yıl sürer ve botanik, kimya ve toprak bilimi derslerini kapsar.

Peyzaj mimarının diğer adı nedir?

Peyzaj mimarı, peyzaj bahçıvanı, bahçıvan, peyzaj mimarı (isim) Peyzajın veya bahçenin özelliklerini çekici bir şekilde düzenleyen kimse. Eşanlamlılar : peyzaj mimarı, peyzaj bahçıvanı, peyzaj mimarı.

Bahçecilikten kastınız nedir?

Bahçıvanlık , mahsullerin incelenmesi ile ilgilenen tarım dalıdır. Tohum kaplamak ve bitki yetiştirmek için bir miktar arazinin hazırlanması anlamına gelir . Süs bitkilerinin, sebzelerin, meyvelerin, kuruyemişlerin, çiçeklerin vb. yetiştirilmesi, çoğaltılması, işlenmesi ve pazarlanmasını içerir.

Cennet Bahçesi'nin diğer adı nedir?

Cennet Bahçesi (İbranice: ?????????? – gan-ʿ??en), aynı zamanda Cennet olarak da adlandırılır, İncil'deki Yaratılış Kitabı ve Hezekiel Kitabında açıklanan "Tanrı'nın bahçesi "dir. Genesis 13:10 "Tanrı'nın bahçesi" anlamına gelir ve "bahçe ağaçları" Ezekiel 31'de belirtilmiştir.

Bahçe düzenlemesi nedir?

Peyzaj , aşağıdakiler dahil, bir arazi alanının görünür özelliklerini değiştiren herhangi bir faaliyet anlamına gelir: flora veya fauna gibi canlı unsurlar; ya da genellikle bahçecilik olarak adlandırılan şey, peyzaj içinde bir güzellik yaratma amacıyla bitki yetiştirme sanatı ve zanaatı.