Bir bebeğiniz olduğunda ne yaparsınız?

Sordu: Arnulfo Candales | Son Güncelleme: 18 Haziran 2020
Kategori: sağlıklı yaşam kadın sağlığı
4.6/5 (516 Görüntüleme . 35 Oy)
Hamileliğin uzun bir yapılacaklar listesiyle geldiği bir sır değil. Bebek Gelir gelmez Yapılması Gereken 6 Önemli Şey
 1. Bebeğin Sosyal Güvenlik Numarası için başvurun.
 2. Hayat Sigortası Satın Alın.
 3. Vasiyetinizi Yazın veya Güncelleyin.
 4. Vergi Muafiyetleri Hakkında Bilgi Edinin.
 5. Bir Sağlık Planı seçin.
 6. Kendinize ve Partnerinize Zaman Ayırın.

Aynı şekilde insanlar doğumdan hemen sonra ne yapmalıyım diye soruyorlar.

Ne yapabilirsin:

 1. Kegel egzersizleri yapın. Bu egzersizler pelvik bölgedeki kasları güçlendirir.
 2. Perine bölgenize soğuk bir paket koyun. Bir havluya sarılmış buz kullanın.
 3. Bir yastık veya çörek şeklinde bir minder üzerine oturun.
 4. Sıcak bir banyoda bekletin.
 5. Tuvalete gittikten sonra önden arkaya doğru silin.
 6. Sağlayıcınıza ağrı kesici ilaç hakkında danışın.

Ek olarak, bebek sahibi olduktan sonra evde ne kadar kalmalısınız? Normal vajinal doğum sonrasında muhtemelen yaklaşık 2 saat boyunca bebeğinizle birlikte doğum odasında kalacak. Bir yemek ve doğum sonrası koğuşa transfer veya ev gitmeden önce duş sahip olabilir. Eve doğumdan sonra 4 ila 6 saat gidiyor iseniz, taburcu olana kadar doğum odasında kalmak mümkün olabilir.

Sonuç olarak, bebek doğduğunda ne olur?

Doğumdan hemen sonra ne olacağı , emeğinize, bebeğinizin nasıl doğduğuna ve bebeğinizin rahim dışındaki hayata ne kadar çabuk uyum sağladığına bağlı olacaktır. Çoğu bebek doğduktan birkaç saniye sonra nefes alır ve ağlar. Ebe, bebeğiniz üzerinizdeyken bebeğinizi kurutur ve ikinizi de sıcak bir battaniye veya havluyla örter.

Doğumdan sonra iyileşmek ne kadar sürer?

Doğum sonrası iyileşmeniz sadece birkaç gün olmayacak. Hamilelik ve doğumdan tamamen iyileşme aylar alabilir . Çoğu kadın 6-8 hafta içinde çoğunlukla iyileşmiş hissederken, tekrar kendin gibi hissetmen bundan daha uzun sürebilir . Bu süre zarfında, vücudunuzun size karşı döndüğünü hissedebilirsiniz.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Doğumdan sonra nelerden kaçınmalıyım?

Bilinecek şeyler:
 • Günde 8-10 bardak su için.
 • Vajinal akıntı bekleyin.
 • Doktorunuz bu aktivitelerin tamam olduğunu söyleyene kadar merdivenlerden ve kaldırmaktan kaçının.
 • Doktor tamam diyene kadar banyo yapmayın veya yüzmeye gitmeyin.
 • Doktorunuz sorun olmadığını söyleyene kadar sürmeyin.
 • Kesi kızarırsa veya şişerse doktorunuzu arayın.

Bebek sahibi olduktan sonra midemi nasıl sıkabilirim?

İşte gevşek cildi sıkılaştırmaya yardımcı olmak için yapabileceğiniz bazı şeyler.
 1. Bir kardiyo rutini geliştirin. Kardiyo egzersizi yağ yakmanıza ve kaslarınızı güçlendirmenize yardımcı olabilir.
 2. Sağlıklı yağlar ve proteinler yiyin.
 3. Düzenli kuvvet antrenmanı yapmayı deneyin.
 4. Su iç.
 5. Yağlarla masaj yapın.
 6. Cilt sıkılaştırıcı ürünleri deneyin.
 7. Cilt sargısı için spaya gidin.

Doğumdan ne kadar sonra kanama olur?

Doğum Sonrası Kanama Ne Kadar Sürer ? Doğum sonrası kanama genellikle doğumdan sonra dört ila altı hafta kadar sürer. Bebeğinizi doğurduktan sonraki ilk birkaç gün kanama daha yoğun ve yoğundur, ancak zaman geçtikçe loşinin yavaş yavaş azaldığını fark etmelisiniz .

Bebek sahibi olduktan sonra gevşeyecek miyim?

Vajinal doğumdan sonra vajinanızın değişmesi doğaldır. Ne de olsa vajina kaslarınız, bebeğinizin doğum kanalından geçmesine ve vajinanızın girişinden dışarı çıkmasına izin vermek için gerilir. Bebeğiniz doğduktan sonra vajinanızın normal halinden biraz daha gevşek olduğunu fark edebilirsiniz. Bu tamamen normal.

Doğumdan sonraki altın saat nedir?

Doğumdan sonraki ilk saat , annenin yeni doğan bebeğiyle kesintisiz ten tene temasının olduğu döneme “ altın saat ” denir. Bu süre, anne isterse emzirme yolculuğunda ayrılmaz bir faktördür.

Doğumdan sonra midemi ne kadar süre bağlamalıyım?

Sadece kendi kasık yukarıda göğüslere aşağıdan kumaşınızı veya korse kravat. Doğumdan sonra en az altı hafta boyunca elinizden geldiğince devam ettirin .

Doğumdan sonra nasıl duş alırsınız?

Günde iki ila üç kez 15 dakika boyunca birkaç inçlik ılık su içeren bir küvette oturun (oturma banyoları) Daha sonra Tuck pedleri uygulayın (dondurucuya koyun ve daha rahatlatıcı olabilir) Her boşluktan sonra peri şişenizi kullanmaya devam edin. vajinal akıntıya sahip olmak.

Doğum yapmak nasıl bir duygu?

Doğum ve Doğum Sırasında Ağrı
Bu ağrı, karında, kasıkta ve sırtta güçlü kramplar ve ayrıca ağrılı bir his olarak hissedilebilir . Kadınlar doğum ağrısını farklı yaşarlar - bazıları için adet kramplarına benzer; diğerleri için şiddetli baskı; ve diğerleri için, ishal krampları gibi hissettiren aşırı güçlü dalgalar.

Bebeği dışarı ittikten sonra ne olur?

Bebeğinizi dışarı itmek
Rahim ağzınız tamamen açıldığında , bebeğiniz doğum kanalından vajinanızın girişine doğru ilerleyecektir. Eğer bir kaka olması gerekir gibi hissediyor itme için bir dürtü alabilirsiniz. İlk bebek sahibi yeniden' Eğer bu itme evresi artık üç saatten daha sürmelidir.

Bebek doğduğunda kimler hastanede olmalı?

Ancak herhangi bir çocuğu veya genci davet etmeden önce, bazı hastanelerin doğum ve doğumhane refakatçilerinin en az 18 yaşında olmasını gerektirdiğini unutmayın. Doğum, doğum , iyileşme ve doğum sonrası bakım odasında (LDRP) kalıyorsanız, bebek doğana kadar muhtemelen bir veya iki misafirle sınırlı kalacaksınız.

Doğumdan sonra bebeği temizliyorlar mı?

Vernix caseosa biraz itici görünebilir. Ancak bebeğinizi anne karnındayken korur ve doğum sırasında ve sonrasında ikinize de değerli faydalar sağlayabilir. Bu nedenle, mümkünse doğumdan sonra bir süre yeni doğan bebeğinizin cildinde bırakmayı düşünün.

Neden doğumdan sonra bebeği annenin göğsüne koyarlar?

Normal bir vajinal doğumdan sonra , yeni doğan bebeğiniz ten tene temas için göğsünüze konur . Bebeğiniz uykuya ve yemeğe ihtiyacı vardır ve onlar cildinizi hissetmeye ihtiyacım yüzden, güvenli ve sıcak hissetmeye ihtiyacım var. Bu basit şeyi yapmak: Yenidoğan ağlamasını azaltır.

Bir hastane bebeğinizi tutabilir mi?

Hastane alıkoymaları herhangi bir zamanda kullanılabilir ve duruşmadan önce kaldırılmadıkça Gözaltı Duruşmasına kadar geçerlidir. Bir çocuğun ciddi fiziksel zarar, cinsel istismar veya fiziksel istismar riskiyle karşı karşıya olduğuna inanmak için bir neden olduğunda hastanede bekletme kullanılabilir.

Doğumdan sonra hastanede ne kadar kaldınız?

1996 yılına gelindiğinde, çoğu eyalet ve ABD Kongresi, bir kadının komplike olmayan bir vajinal doğumdan 48 saat sonra ve komplike olmayan bir sezaryenden sonra 96 ​​saat hastanede kalabilmesini sağlamak için yasalar çıkardı.

Bebek doğduktan sonra ağlamazsa ne olur?

Ayrıca doğum veya yenidoğan asfiksi denilen Asfiksi neonatorum, doğum bir dakika içinde düzenli solunum başlatmak için bir başarısızlık olarak tanımlanır. Yeni doğan bebekler normalde yardımsız nefes almaya başlarlar ve genellikle doğumdan sonra ağlarlar . Doğumdan bir dakika sonra çoğu bebek iyi nefes alır.

Babalar doğumdan sonra hastanede kalabilir mi?

Birincisi tabii ki babalar doğum sırasında kalabilirler . Babalar doğum son aşamalarında tümü için anne ile kalabilir ve bebek gece yarısı ötme sırf onlar emek odasından çıkartılmamış alamadım. Ancak, özel çalışma odanızdan ayrıldıktan sonra bir doğum koğuşuna taşınırsınız. Burası bir koğuş – oda değil.

Neden doğumdan 40 gün sonra diyorlar?

İyi hazırlanmış 40 günlük bir dinlenme ve bağlanma süresi şunlara katkıda bulunabilir: Rahmin daha hızlı iyileşmesi ve olası yara izi. Anne ve bebek arasında daha iyi bağ. Aile içindeki ilişkilerde uyumu kolaylaştırmak.