PE GCSE'de ne öğreniyorsunuz?

Sordu: Yuxuan Kleinecke | Son Güncelleme: 1 Mayıs 2020
Kategori: video oyunları egzersiz ve fitness video oyunları
4.7/5 (93 Görüntüleme . 34 Oy)
GCSE (9–1) PE , Uygulamalı Anatomi ve Fizyoloji, Beden Eğitimi, Spor Psikolojisi, Sosyo-kültürel Etkiler ve Sağlık, Zindelik ve Zindelik konularında zorunlu çalışmayı içerir. Bunun yanı sıra, Sınavsız Değerlendirme (NEA) bileşeni aracılığıyla incelenen Beden Eğitimi becerileri de vardır.

Daha sonra, PE GCSE için iyi midir?

GCSE ve A düzeyinde, fizik, kimya ve biyoloji beden eğitimi ile iyi gider ve özellikle iş ve üniversite kurslarına başvururken faydalı olacaktır. Okulunuz beden eğitiminin yanı sıra spor bilimi veya spor bilimi de sunuyorsa, bu dersler bir işvereni veya üniversiteyi de etkileyecektir.

Ayrıca, bir PE A seviyesi ile neler yapabilirsiniz? A Seviyesi Beden Eğitimi, spor gelişimi, spor koçluğu, fizyoterapi, kişisel eğitim veya yeni nesil Beden Eğitimi öğretmenlerinden biri olmak dahil olmak üzere bir dizi kariyer fırsatı açabilir.

Ayrıca bilmek, esneklik GCSE PE nedir?

Esneklik - bir eklemde mümkün olan hareket aralığı. Sanatçıların daha fazla esnemesine ve daha fazla ulaşmasına yardımcı olur.

GCSE PE Kağıt 2'de hangi konular var?

Kategoriler ve Notlar

 • Beden Eğitimi.
 • Beden eğitimi / Sağlıklı, aktif yaşam tarzı.
 • Beden eğitimi / Spor tarihi ve sosyo-kültürel çalışmalar.
 • Beden eğitimi / Performans ve spor psikolojisi.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

PE GCSE kolay mı?

Araştırmacılar, yetenekten bağımsız olarak, öğrencilerin kimya veya Fransızca'dan daha kolay konularda daha iyi notlar alma olasılıklarının daha yüksek olduğunu buldular. Fazla 144.000 öğrenci, geçen yaz ise yüzde 7,5 artış PE GCSE oturdu ve 147.500 dini çalışmalar sınav, yüzde 4.6'lık bir artış sürdü.

GCSE PE'yi nasıl geçersiniz?

GCSE PE sınıfınız için en iyi 10 revizyon ipucu
 1. Bir plan yapın ve ona sadık kalın. Ne yazık ki, bir beden eğitimi teorisi makalesinin gerektirdiği bilgi bir gecede öğrenilemez.
 2. Masaları Çevir. Gerçek anlayış ancak başkalarına öğretmekle gelir.
 3. Kısa ama tatlı.
 4. Dikkat dağıtıcıları en aza indirin.
 5. Sabah Kuşları.
 6. Egzersiz yapmak.
 7. Cesur ol.
 8. Ödülleri kullanın.

PE GCSE'de ne yaparsınız?

GCSE (9–1) PE , Uygulamalı Anatomi ve Fizyoloji, Beden Eğitimi, Spor Psikolojisi, Sosyo-kültürel Etkiler ve Sağlık, Zindelik ve Zindelik konularında zorunlu çalışmayı içerir. Bunun yanı sıra, Sınavsız Değerlendirme (NEA) bileşeni aracılığıyla incelenen Beden Eğitimi becerileri de vardır.

PE GCSE nasıl çalışır?

Beden Eğitimi Bizim GCSE sporda kendi performanslarını geliştirmek için bilgi, anlayış ve becerilerin öğrencilere donatıyor. Spora katılım üzerindeki sosyo-kültürel etkileri ve fiziksel aktivitenin sağlık, zindelik ve esenlik üzerindeki yararları konusundaki anlayışlarını geliştirirler.

PE'yi kim yaptı?

Friedrich Jahn

GCSE PE için kaç spora ihtiyacınız var?

Yukarıdaki listeden üç spor var ve istenilen spor seçtiğiniz için aşağıdaki kriterleri yerine getirmelidir.

GCSE'lerimle hangi işleri yapabilirim?

Ancak, GCSE'lerle okulu bıraktıysanız , yine de yüksek ücretli bir Ordu subayı işini yönetebilirsiniz . Örnek çıraklık şunları içerir:
 • Siber güvenlik çıraklıkları (bazıları derece düzeyinde dahil)
 • Altyapı teknisyeni ileri çıraklık (bir yıl)
 • Veri analizi yüksek çıraklık (iki yıl)

Neden beden eğitimi okuyorsun?

Beden eğitimi , başkalarıyla çalışmak ve başkalarıyla ilişki kurmak için gerekli bilgi ve becerileri açıkça öğretir ve bu becerileri geliştirmek için öğrenme fırsatları sunar. Liderlik ve takım çalışması becerilerinin gelişmesini sağlar ve öğrencileri bilgiyi diğer öğrenme alanlarına aktarmaya teşvik eder.

PE'de hız nedir?

Hız Fitness Bileşeni
Spor Tanımı: Hız , zeminde hızlı hareket etme veya uzuvları kapmak veya fırlatmak için hızla hareket ettirme yeteneğidir. Hareket hızı iyi bir güç ve güç gerektirir, ancak çok fazla vücut ağırlığı ve hava direnci de kişiyi yavaşlatabilir.

Kardiyovasküler dayanıklılık GCSE PE nedir?

Kardiyovasküler dayanıklılık / dayanıklılık
Tanım: Sürekli egzersiz sırasında kalbin , akciğerlerin ve kanın oksijen taşıma yeteneği. Bizim kalp ve akciğerler yorulmadan, nispeten uzun zaman dönemleri için aktivite ile baş edebiliyoruz.

Fitness'ın 11 bileşeni nelerdir?

Fiziksel Uygunluğun 11 Bileşeni şunları içerir:
 • Çeviklik.
 • Denge.
 • Vücut kompozisyonu.
 • Kardiyovasküler Dayanıklılık.
 • Koordinasyon.
 • Esneklik.
 • Kas dayanıklılığı.
 • Kas gücü.

Esneklik PE nedir?

Esneklik / Esneklik . Esneklik , bir eklemde mümkün olan hareket aralığıdır. Sanatçıların sahip olmak, bir motifi ilginç hale getirmek veya daha etkili veya verimli bir pozisyon elde etmek için eklemlerine uzanmalarını, germelerini ve hareket ettirmelerini sağlar.

Fitness GCSE PE'nin bileşenleri nelerdir?

Aşağıdaki uygunluk bileşenlerinin tanımları:
 • çeviklik.
 • denge.
 • kardiyovasküler dayanıklılık (aerobik güç)
 • Koordinasyon.
 • esneklik.
 • kas dayanıklılığı.
 • güç/patlayıcı güç (anaerobik güç)
 • reaksiyon süresi.

Esneklik eğitiminin dezavantajları nelerdir?

Dinamik esnemelerin dezavantajı , aceleyle yapılırsa yaralanma riskinin artmasıdır. Hareketi düzgün bir şekilde tamamlamadan dinamik esnemeler yapmak kas yırtılmalarına veya burkulmalara neden olabilir. Dinamik esnemelerin bir başka dezavantajı , geleneksel esnemelerin yaptığı şekilde esnekliği geliştirmemeleridir.

Hangi eğitim esnekliği artırır?

Genel olarak, esnekliği artırmak ve sürdürmek için dört yöntem vardır: (1) statik germe ; (2) balistik (veya dinamik) germe ; (3) kasılma-gevşeme germe (ayrıca PNF, proprioseptif nöromüsküler kolaylaştırma olarak da adlandırılır); ve (4) pasif germe .

Hangi sporlar esneklik kullanır?

Bu insanlar genellikle yoga, karate, dans veya golf, jimnastik , dalış , sprint ve yüzme gibi çok fazla esneklik gerektiren sporları öğretmek gibi çok fazla esneklik gerektiren mesleklere yönelirler.

Gücümü nasıl artırabilirim?

Eğer gücünü artırmak için arıyorsunuz? İşte egzersiz rutininize eklemek için 5 egzersiz. Gücü Artırmak için 5 Egzersiz
 1. Denge egzersizleri ekleyin.
 2. Bacak Basın.
 3. Tıp Topu Squat Fırlatmaları.
 4. Squat Jump.
 5. Halter Kıvrımı.