10'a 10 mutfak ne anlama geliyor?

Sorulan: Wanessa Scheickenpflug | Son Güncelleme: 30 Mart 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.1/5 (478 Görüntüleme. 14 Oy)
10x10 Mutfak Nedir? 10 'x10' Mutfak , farklı dolap tipleri ve stilleri arasında evrensel fiyat karşılaştırmaları için kullanılan örnek bir mutfaktır . 10 'x10' Örnek Mutfak aşağıda listelenen 12 öğeler dayalıdır ve taç kalıplama, dekoratif donanım, tezgah, lavabo / musluk veya aletleri içermez.

Ayrıca soru, 10'a 10 mutfak tadilatının maliyeti nedir?

10x10 Mutfak Tadilat Maliyetleri 100 metrekarelik bir mutfak yenileme maliyeti 15.000 ila 30.000 $ arasındadır.

Daha sonra soru şu: 10x10 ne anlama geliyor? Boyut olarak 10 feet 10 ayak olduğu bir 10x10 birim aracı, 100 feet kare toplam ve mükemmel bir kare. Karşılaştırılabilir büyüklükteki alanlar açısından, büyük bir kulübe, tek yatak odalı büyük bir daire veya iki yatak odalı küçük bir daire düşünün.

Benzer şekilde, 10 metrelik mutfak dolapları nedir diye sorabilirsiniz.

10 - ayak çalıştırmak uzun endüstri standardı olarak kullanılan 10 doğrusal ayak olan bir tek duvarlı şekillendirilmiş mutfak. Fiyat, tasarım talebine göre değişir ancak size kaç tane dolaba ihtiyacınız olacağı ve temel bir mutfak için yaklaşık maliyetin ne kadar olduğu hakkında genel bir fikir verir.

Bir mutfak tadilatının en pahalı kısmı nedir?

Herhangi bir mutfak tadilatının en pahalı unsuru, genellikle ortalama olarak 15.000 dolardan fazlaya mal olan dolaplardır. İkinci sırada, ortalama maliyeti yaklaşık 8.200 dolar olan yeni cihazlar yer alıyor. Tezgahlar, genellikle 6.000 doların hemen altında olan bir sonraki en büyük giderdir.

24 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Mutfağımı yenilemeye nasıl başlayabilirim?

Tadilatınızı sağ ayakla başlatmak için bu adımları izleyin.
 1. Adım 1 – Kendinizi Hazırlayın.
 2. Adım 2 – İsteklerinizi ve İhtiyaçlarınızı Değerlendirin.
 3. Adım 3 – Bir Tadilat Zaman Çizelgesi ayarlayın.
 4. Adım 4 – Proje Hedeflerini Belirleyin.
 5. Adım 5 – Alışverişe Git.
 6. Adım 6 – Bir Tadilat Bütçesi Belirleyin.
 7. Adım 7 – Profesyonelleri Getirin.

10x10 mutfak için granit maliyeti ne kadardır?

Döşeme granit tezgahı, metrekare başına 40 ila 60 ABD Doları arasında satın alırken, granit karoyu metrekare başına 5 ila 15 ABD Doları arasında satın alabilirsiniz. Ortalama olarak , ev sahipleri bir granit tezgahı kurmak için kurulum ve malzemeler için 2.000 ila 4.500 dolar harcıyor.

10x10 IKEA mutfak ne kadar?

IKEA'dan temel bir 10x10 mutfak dolabı siparişi yaklaşık 899 dolardan başlar ve 2,999 dolara kadar çıkabilir…

Mutfak tezgahlarını değiştirmenin maliyeti nedir?

Tezgahı değiştirmek, metrekare başına 25 ila 120 dolar arasındadır. Eskisini aynı yükseklik ve şekildeki aynı malzemeyle değiştirirseniz, aralığın alt sınırında ödeme yaparsınız. Her tip kurulum için farklı hazırlık gerektirir.

Mutfak tadilatımda nasıl tasarruf edebilirim?

 1. Montaja hazır dolaplarla gidin.
 2. Mümkünse mevcut dolapları saklayın.
 3. Mümkünse açık rafları seçin.
 4. Alternatif tezgah malzemeleri düşünün.
 5. Aletleri bulundukları yerde tutun.
 6. Adalar için farklı seçeneklere bakın.
 7. Bir duvarı kaldırmak yerine bir kesmeyi tercih edin.
 8. Gömme aydınlatma yerine ray aydınlatmasını deneyin.

Bir IKEA mutfağının gerçekten maliyeti nedir?

" Ortalama Ikea mutfağı 25.000 dolardan fazla." İnsanların unutmaya meyilli olduğu yeni bir mutfağın son faturasının diğer unsurları: Emek. Teslimat, montaj ve kurulum için Ikea ödeme kabine maliyetlerine yüzde 200 ekler Grote diyor.

Döşeme dolaplardan önce mi girmeli?

Eğer zemin kayan bir parke (veya mantar veya laminat gibi herhangi hareketli zeminler) yüklüyorsanız mutfak dolapları yüklü SONRA Sen zeminle yüklemelisiniz. Yani, çivilenmiş (veya yapıştırılmış) olan zeminler dolapları SONRA yapılmalıdır yüzdüğü dolapları ve katlarda ÖNCE monte edilmelidir.

Küçük bir mutfak boyutu nedir?

Ortalama küçük mutfak 70 fit kare veya daha azını ölçer. Ortalama orta büyüklükteki mutfak 100 ila 200 fit karedir.

En iyi mutfak dolabı markası hangisidir?

Fabuwood, Forevermark ve Cubitac, evinizin ihtiyaç duyduğu kalite, işlevsellik, stil ve değeri sunacağımız en iyi dolap markalarından bazılarıdır. Bunlar aynı zamanda uygun fiyatlı lüks mutfak dolapları markaları olarak kabul edilir.

Temel mutfak nedir?

Temel mutfak fiyatlandırması, toplam 20 fit duvar alanına dayanmaktadır. Bu tür fiyatlandırma, mutfak dolabı perakendecileri tarafından, müşterilerin hangi dolapların daha az ve hangilerinin daha pahalı olduğunu belirlemelerine yardımcı olmak için kullanılan yaygın bir yöntemdir. Nakliye masrafları temel mutfak fiyatlarına dahil değildir.

Dolapların maliyeti ne kadar olmalı?

Fiyatlandırma açısından, sırayla listelenirler - stok dolapları en ucuzdur, lineer ayak başına yaklaşık 60 ila 200 $ arasında, yarı özel dolaplar sizi lineer ayak başına yaklaşık 100 ila 650 $ arasında çalıştırır ve özel dolaplar genellikle doğrusal başına 500 ila 1.200 $ arasındadır. ayak.

Para için en iyi mutfak tezgahı nedir?

Bunlar, bugün piyasada en çok talep gören tezgah üstü malzemelerinden bazılarıdır ve bunun iyi bir nedeni vardır:
 1. Kuvars. Kuvars, dayanıklılığı ve az bakım gerektirmesi sayesinde popüler hale geldi.
 2. Granit.
 3. Mermer.
 4. Laminat.
 5. Katı Yüzey Kaplama.
 6. Arduvaz.
 7. Geri Dönüştürülmüş Cam.
 8. Ahşap Kasap Bloğu.

Sadece mutfak dolabı kapaklarını değiştirebilir miyim?

Mutfak tadilatları, özellikle dolapları değiştirmeyi ve değiştirmeyi seçerseniz pahalıdır. Çok para kazanmak için tek yapmanız gereken masif ahşap kapı ile kabin kapıları değiştirmek ve tamamen mutfak tüm görünümünü yükseltebilirsiniz.

Shaker dolapları daha mı pahalı?

Maliyetler. Çoğu durumda, Shaker kapıları, benzer stil ve tasarıma sahip yükseltilmiş panel kapılardan daha ucuza mal olma eğilimindedir. Çoğu dolap çeşitli şekillerde fiyatlandırılır, kutu konstrüksiyonu, ahşap türleri ve tümü, maliyetin en azından bir kısmını oluşturur. Kapıyı inşa etmek için işçilik maliyeti, stile göre farklılık gösterir.

10 ölçümde ne anlama geliyor?

İnç
Birim sistemi emperyal/ABD birimleri
Birimi uzunluk
Sembol in veya ″ (çift asal)
Dönüşümler

5x10 depolama birimine ne sığar?

5x10 depolama birimi , küçük bir gömme dolabın boyutudur.
Kraliçe boy yatak, şifonyer, TV ve birkaç küçük ila orta boy kutu dahil olmak üzere orta boy bir yatak odasının mobilyalarına uyar .

Ortalama bir mutfakta kaç dolap var?

" Ortalama büyüklükteki bir mutfaktaki tahmini 30 dolaba dayanarak, yaklaşık 15.000-45.000 dolar arasında bir maliyete bakabilirsiniz" diyor.