Musluktaki havalandırıcı ne işe yarar?

Sordu: Macie Matabosch | Son Güncelleme: 6 Şubat 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.6/5 (229 Görüntüleme . 13 Oy)
Havalandırıcılar, musluk uçlarına yerleştirilen küçük parçalardır. Havalandırıcılar, su akışını hava ile seyrelterek musluğunuzdan akan su hacmini önemli ölçüde azaltır. Bunu, yüksek basınçlı akış hissini korurken yaparlar . Havalandırıcılar ayrıca lavabolardaki sıçramayı da azaltır.

Ayrıca soru şu ki, bir musluktaki havalandırıcı nasıl çalışır?

Su havalandırıcı , musluğun ucunda bulunan disk şeklinde bir ekrandır. Sadece musluğun dişli ucunu açıp kapatarak çıkarılabilir ve su akışına hava verirken musluktan akan suyu birkaç küçük akışa bölmek için tasarlanmıştır.

Ayrıca, bir musluk havalandırıcı ne kadar su tasarrufu sağlar? Standart 2.2 gpm musluk havalandırıcılar ile karşılaştırıldığında dakika (gpm) havalandırıcı başına bir 1.0 galonluk kullandığınız suyun yüzde 50'sinden fazlasını kaydedebilirsiniz. Havalandırıcıya bağlı olarak, günde 2 ila 16 galon su tasarrufu yapabilirsiniz.

İnsanlar ayrıca muslukta havalandırıcıya ihtiyacınız var mı diye soruyorlar.

Suya küçük kabarcıklar tanıştırarak, musluk havalandırıcı daha az su kullanarak musluk uzun çalışmasını sağlar. Havalandırıcı gerekli değildir ve hatta bazı dış musluklarda (bahçe hortumları gibi), duş veya küvet musluklarında veya çamaşır yıkama suyu besleme musluklarında ters etki yapabilir.

Musluk havalandırıcılarını ne sıklıkla değiştirmelisiniz?

Bazı insanlar bir havalandırıcıyı haftada bir kez sıklıkta temizlemenizi önerir. Diğerleri yılda iki kez temizliği yeterli bulabilir. Her yıl bir havalandırıcıyı değiştirmek iyi bir fikirdir. Bunlar ucuz ve eski bir tane temizlemek için olduğu gibi yeni bir tane yüklemek için sadece kadar kolay.

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Herhangi bir musluğa havalandırıcı takabilir misiniz?

Ben herhangi bir vida dişini yok benim eski musluğuna bir musluk havalandırıcı uyabilir mi? Evet, bu harika ürünle! * Buraları ve savurgan musluk sıçramasına eleyin * Kolay uyacak - basitçe musluk memesine içine genişleme adaptörü takıp yeni musluk havalandırıcı vida!

Bir mutfak musluğundaki havalandırıcı nerede?

Modern iç mekan su musluklarının ucunda genellikle bir musluk havalandırıcı (veya musluk havalandırıcı ) bulunur. Havalandırıcılar, sıçrama yapmayan bir akış oluşturarak ve genellikle su ve hava karışımı vererek musluk başlığına basitçe vidalanabilir.

Bir mutfak musluğundan akış kısıtlayıcı nasıl çıkarılır?

Mutfak Bataryasından Akış Kısıtlayıcı Nasıl Çıkarılır
  1. Küçük parçaların gidere düşmesini önlemek için lavabo giderini kapatın veya bir havluyla örtün.
  2. Havalandırıcı parçalarını muhafazadan çıkarın ve tezgahın üzerine sırayla yerleştirin.
  3. Havalandırıcı kapalıyken, sıcak ve soğuk suyu 15 ila 30 saniye süreyle çalıştırarak musluğu ve su hatlarını yıkayın.

Tüm muslukların dişleri var mı?

Bu musluk bağlı olarak erkek veya kadın konuları olabilir. Bunlardan sığacak havalandırıcılar kadın konuları var bu kadar uzun ağızlı Mutfak musluk tipik erkek iplikleriyle spouts var. Banyo musluklarının , özellikle de tasarımcıların, erkek dişli havalandırıcıları kabul eden dişi dişlilere sahip olma olasılığı daha yüksektir.

Musluğum erkek mi dişi mi?

Mutfak musluğunuzun dış tarafında diş varsa, erkek dişlidir - bu, üzerine oturması için DİŞİ dişli bir perlatör almanız gerektiği anlamına gelir. Tersine, musluğunuz iç kısımda dişlere sahipse, dişi dişlidir ve ERKEK dişli bir havalandırıcıya ihtiyacınız olacaktır.

Musluk ekranımı nasıl değiştiririm?

Ekranın değiştirilmesi, hiçbir özel araç veya beceri gerektirmeyen hızlı ve ucuz bir düzeltme sağlar.
  1. Tahliye tapasını kapatın veya tahliyeye bir lastik tıpa yerleştirin.
  2. Çıkarılabilir ekran aksamı için musluğu inceleyin.
  3. Musluk ucunu parmaklarınızla gevşetin.
  4. Kauçuk O-ringi ve havalandırıcı süzgecini çıkarın.

Tüm musluk havalandırıcıları çıkıyor mu?

Çoğu musluk havalandırıcısı elle vidalanmıştır ve çoğu zaman aynı şekilde vidasını da açabilirsiniz . İyi bir tutuş elde etmek için ilk musluk ve iki elini de kuru olduğundan emin olun.

Musluk havalandırıcı nasıl seçilir?

Bir nikel ve kuruş yardımı ile perlatörünüzün boyutunu kolayca belirleyebilirsiniz. İlk önce havalandırıcının içindeki ek parçayı ve rondelayı çıkarın. Havalandırıcının üstüne bir nikel yerleştirin ve çevre neredeyse aynıysa, havalandırıcı normal boyuttadır. Normal boyutta bir havalandırıcı değilse, bir kuruş kullanın.

Musluk havalandırıcılarının maliyeti nedir?

Maliyet . 10 $ - musluk havalandırıcılar genellikle 5 $ maliyeti düşük akar. Düşük akışlı duş başlıkları, akış ayarlama kadranları ve tasarımcı stili gibi özelliklere bağlı olarak 8 ila 50 dolar arasında değişmektedir. Elde taşınan modeller sabit modellerden daha pahalıdır.

Neoperl havalandırıcı nedir?

NEOPERL ® Havalandırıcılar
Havalandırıcılar hemen hemen tüm mutfak ve lavabo musluklarında bulunur. Havalandırıcı , musluğun genel performansında önemli bir bileşendir. Havalandırıcınızın nasıl performans göstermesini beklediğiniz aşağıda açıklanmıştır: akış düzlüğünü ve çapını kontrol edin. akışı havalandırarak ve yan spreyi ortadan kaldırarak sıçramayı azaltın.

Musluk kartuşu nedir?

Her musluk sapının (sıcak ve soğuk) kendi kartuşu vardır , musluk ağzına su akışını kontrol etmek için kolla birlikte dönen bir valf. Çok eski bir iki kulplu musluğunuz varsa , kartuştan ziyade kompresyon tipi olabilir.

Musluğumun debisinin az olup olmadığını nasıl anlarım?

Kapağı çıkarın ve tankın içinde bir yıkama hacmi damgası veya bir tarih damgası olup olmadığını kontrol edin. Damga, tankın duvarlarında veya kapağın kendisinde olabilir. Model numaralarını ve markaları arayın, çevrimiçi olarak bulabilirsiniz.

Banyo musluğum neden yavaş çalışıyor?

Musluk Besleme Tüplerini Kontrol Edin
Ezilmiş veya bükülmüş olabilirler, bu da musluğa giden su akışını yavaşlatacaktır . İyi görünüyorlarsa, su vanalarını kapatın ve besleme borularını musluktan ayırın. Güçlü bir su akışı varsa, borular temizdir ve sorun musluğunuzdadır .

Musluk suyu ne kadar hızlı akar?

Bir mutfak musluğunun ortalama akış hızı dakikada 2,2 galondur. Çoğu yeni mutfak bataryasında, musluğun vidalı ucu olan bir havalandırıcı bulunur. Banyo armatürleri 1,5 veya hatta daha kısıtlayıcı bir akışa sahiptir. Dakikada 5 galon.

Düşük akışlı musluklar ne kadar su tasarrufu sağlar?

Düşük akışlı bir musluk ile tasarruf
Ortalama musluk dakikada 2,2 galon, düşük akışlı modeller ise dakikada 1,5 galon çalışır. ABD Çevre Koruma Ajansı'nın WaterSense programına göre, su akışını yaklaşık %30 azaltan düşük akışlı bir musluk , bir evde yılda 700 galon su tasarrufu sağlayabilir .

Su tasarruflu havalandırıcı nedir?

Su Tasarrufu Aeratörler: Tasarruf A Dikkatsiz yolu! Su tasarruf havalandırıcılar 2.2 ila 1.5 arasında su akış hızı azaltılması için izin vermekte ya da dakikada su 0.5 galon kadar az. Teknoloji, sabit bir su akışı ve su basıncında zar zor farkedilir bir değişiklik oluşturmak için havanın suyla karıştırıldığı şekildedir.