Mevcut bakiye ve gerçek bakiye ne anlama geliyor?

Sordu: Aissatu Juzvyuk | Son Güncelleme: 21 Ocak 2020
Kategori: işletme ve finans borç faktoringi ve fatura indirimi
4.5/5 (567 Görüntüleme. 20 Oy)
Gerçek bakiye, o hesaptaki toplam bakiyedir . Kullanılabilir bakiye, NEFT RTGS gibi herhangi bir işlem için kullanılabilen tutardır. Fark Hesabınız veya hesabınızdan tahsil edilecek olan bekleyen masrafların mevcut bir tutma olabilir.

Benzer şekilde, hesap bakiyem ve kullanılabilir bakiyem neden farklı?

Hesap bakiyeniz , hesabınızdaki toplam tutardır . Kullanılabilir bakiye , çekebileceğiniz, aktarabileceğiniz ve kullanabileceğiniz fonları temsil eder. İşlemler veya tasarruf hesapları için , düzenlenmiş bir kredili mevduat hesabı nedeniyle kullanılabilir bakiye hesap bakiyesinden fazla olabilir.

Ek olarak, kaydedilen bakiye ile mevcut bakiye arasındaki fark nedir? Gönderilen bakiyeniz , bir önceki bankacılık gününde hesabınıza kaydedilen gerçek para miktarıdır. Kullanılabilir bakiyeniz , çekmeniz gereken para miktarıdır ve gün boyunca para yatırma, çekme veya borç işlemleri gibi herhangi bir banka faaliyeti ile değişebilir.

Ayrıca, gerçek bakiyemi kullanabilir miyim?

Bankamatik kartı işlemleri, kullanılabilir denge yansıyacak, ancak tüm işlemler 'düzenlenen' ya da hesabınızda 'Beklemede' olarak listelenir unutmayın. Bill Öde kullanırsanız onlar ödenene kadar Örneğin, bu işlemler hesap bakiyenize yansıtılmaz.

Mevcut bakiyenin kullanılabilir bakiyeye dönüşmesi ne kadar sürer?

Mevcut Bakiyeniz , Hesabınıza yapılan son ödemeler dahil Kaydedilen İşlemleri gösterir. Mevcut Bakiyeniz, 3 ila 5 iş günü sürebilen Bekleyen İşlemleriniz Hesabınıza gönderildiğinde güncellenecektir.

17 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bekleyen işlemler zaten mevcut bakiyeden düşülür mü?

Bekleyen işlemler yalnızca mevcut paranızı etkiler. İşlem beklemedeyken işlem tutarı mevcut bakiyenizden düşülür . Hesap bakiyeniz bekleyen bir işlemden etkilenmez; yalnızca ödeme tamamen işlendikten sonra değişir.

Hesap bakiyesine kredili mevduat dahil mi?

Özetle, mevcut bakiyeniz yalnızca hesabınızda gerçekte ne kadar paranız olduğunu gösterecek ve kabul ettiğiniz herhangi bir kredili mevduat hesabını içermeyecektir .

Bekleyen mevduatlar mevcut bakiyeye dahil mi?

Kullanılabilir bakiyeniz şunları içerir: Hemen kullanılabilen tüm para yatırma işlemleri ve hesabınıza gönderilen para çekme işlemleri. Yetki verdiğimiz banka kartı işlemleri ve bildiğimiz çekler/yetkili ödemeler dahil bekleyen para çekme işlemleri, mevcut bakiyenizi azaltır.

Mevcut bakiyem neden ekside?

Hesapta eksi bakiye varsa - sahip olduğunuzdan daha fazla para harcadınız. 1) banka, işlem için ödeme yapılmasına izin verecek ve ardından sizden kredili mevduat hesabı veya yetersiz fon ücreti talep edecektir. Bu nedenle, bankaya işlem tutarı artı eksi bakiye ile sonuçlanan ücret borcunuz olacaktır.

Mevcut bakiyemden daha fazlasını harcayabilir miyim?

Henüz Mevcut Değil
Bazen hesap dengesi daha düşük bir kullanılabilir bakiyesi görürsünüz. (Eğer olağanüstü kontroller varsa daha az ya) Böyle durumlarda, yalnızca mevcut dengeyi geçirebilirsiniz ve paranın geri kalanı bankanız tarafından tutuluyor. Hesabınıza yatırılan paralar henüz temizlenmedi.

Mevcut bakiyeden para çekebilir miyim?

||| Yalnızca "mevcut dengeyi." Çekebilirsiniz Cari denge Ancak tüm bu para henüz doğrulanmadı olmayabilir hesabınızda var paradır. Ancak mevcut bakiyeniz hala 100$. Bankanıza ve hesabınıza bağlı olarak, tutarın tamamını veya bir kısmını hemen çekemezsiniz .

Hesabınızda para olmayan bir banka kartı kullanabilir misiniz?

Orada işlem kapsayacak şekilde hesabınızda yeterli para değil ve hesabınız fazla para çekmeye izin vermez zaman bankamatik kartı kullanmaya çalışırsanız, işlem reddedilir. Herhangi bir ücret alınmamaktadır. Hesabınız fazla para çekmeye izin veriyorsa, çek gibi bir ücret alınabilir.

Mevcut ve kullanılabilir bakiyem neden farklı?

Cari Bakiye , Bankadaki Nakit bakiyenizin ödenmemiş bakiyesidir . Bu, tüm para yatırma ve çekme, banka masrafları ve diğer bankacılık işlemlerinden sonra denge dikkate alınmıştır olduğunu. Kullanılabilir Bakiye ise, mevcut bakiyenin çekilmeye uygun kısmını ifade eder.

Mevcut kayıtlı bakiye nedir?

Çek hesabınızdaki para miktarı - iş gününün başında mevcut olan ve bekleyen para çekme veya mevduatları içermeyen para - genellikle cari hesap bakiyesi olarak adlandırılır. Çek hesabınızdan anında çekilebilecek nakit, genellikle kullanılabilir bakiye olarak adlandırılır.

Bekleyen parayı çekebilir miyim?

Bu bekleme durumunu kaldırmak için, blokenin kaldırılması için kartı veren bankanızla birlikte satıcıyla iletişime geçmelisiniz. Diğerlerinin de belirttiği gibi, fonlar " beklemede " durumdaysa, onları çekemezsiniz . Önceden satın alma veya yetkilendirdiğiniz başka bir ürün nedeniyle tutuldular.

Bekleyen işlemler nelerdir?

Bekleyen İşlemler henüz sunmuş, ancak sahip edilmiştir vb (eğer bir Teller'la bizzat yapılan) bu tür nakit mevduat olarak işlemler, doğrudan mevduat, noktası (POS) alımları, ATM para çekme, para transferi, vardır. hesabınızı temizlemek için.

Bekleyen işlemler HSBC kullanılabilir bakiyesinde gösteriliyor mu?

Banka hesabınıza verilen benzersiz bir numara. Kullanılabilir bakiyeniz bekleyen ödemeleri hesaba katar , örneğin mal veya hizmet satın almak için banka kartınızı kullandığınızda ve tutar henüz ekstrenizde gösterilmediğinde, ancak henüz denkleştirilmemiş çekler hariç tutulduğunda.