co işareti ne anlama geliyor?

Sordu: Curt Hassan | Son Güncelleme: 2 Mayıs 2020
Kategori: iş ve finans iş operasyonları
4.5/5 (520 Görüntüleme. 44 Oy)
Bir krediyi birlikte imzalarsanız , yasal olarak krediyi tam olarak ödemekle yükümlüsünüz. - bir kredi imzalamadan başkası için bir karakter referansı olarak hizmet anlamına gelmez. Ortak imza attığınızda, krediyi kendiniz ödemeye söz veriyorsunuz. Bu , kaçırdığınız ödemeleri hemen geri ödeme riskiniz olduğu anlamına gelir .

Ayrıca, ortak imzalı olmanın ne anlama geldiğini de biliyor musunuz?

Cosign için bir kredi için bir borçlu ile işbirliği içinde imzalama eylemidir. Bir ortak imza sahibi, birincil borçlu için ek bir geri ödeme kaynağı olarak hizmet eder. Bir ortak imza sahibi, bir borçlunun, aksi takdirde onaylanamayacakları kredi koşulları elde etmesine yardımcı olabilir.

Benzer şekilde, ortak imza kredinize ne yapar? Sıkı bir anlamda, cevap hayır. Kendi başına bir eş imza sahibi olmanız, kredinize mutlaka zarar vermez . Ancak, cosigned hesap zamanında ödenen bile, borç, kredi puanları ve gelecekte kredi almak yeteneğini etkileyebilir döner kullanımını etkileyebilir.

Benzer şekilde, Neden Eş İmzalama kötü bir fikirdir?

Bir krediyi birlikte imzalamak , finansal hayatınızı birçok farklı ve son derece nahoş yollarla mahvedebilir . Borç veren bir kredi için bir eş imzacıya ihtiyaç duyuyorsa, borç verenin borçlunun yükümlülüklerini yerine getirmeyeceğine ve genellikle haklı olduğuna ikna olduğu anlamına gelir.

Bir arabada ortak imza nasıl çalışır?

Taşıt Kredisi ile Cosigner Olmak Ne Anlama Geliyor? Krediye isimlerini imzalayarak, cosigner yasal olarak yükümlü hale gelir. Bu, birincil borçlunun ödememesi durumunda krediyi geri ödemek zorunda oldukları anlamına gelir ve borç verene kredinin geri ödeneceğini garanti eder.

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir cosigner hangi haklara sahiptir?

Bir cosigner , imzaladığı araba üzerinde herhangi bir yasal hakka sahip değildir, bu nedenle sahibinden bir araç alamaz. Kredi varsayılan girerse Cosigners birincil borçlu ile aynı yükümlülüklere tabi ama borç veren emin kredi Bu noktada önce ödenmiş olur hale getirmek için cosigner temas edecek.

Ortak imzalayanların sorumluluğu nedir?

Bir cosigner onlar zamanında ve in-tam borcunu ödemek cosigning vermekte olduğunuz kişiyi garanti eder. İmzaladıkları kişinin ödeme yapmaması durumunda sözleşmeye bağlı olarak borcu geri ödemekle yükümlüdürler. Bir ortak imza sahibi olarak, borçtan, imzaladığınız kişi kadar sorumlusunuz .

Ortak imzalı krediden nasıl çıkabilirim?

Yine de ortak imzalı bir hesaptan çıkmanın yolları vardır:
  1. Seçenek 1. Kredi alan diğer kişinin finansal alışkanlıklarını geliştirmesine yardımcı olun.
  2. Seçenek 2. Borç verenle konuşun.
  3. Seçenek 3. Araç sahibinin araç kredisini kendisi yeniden finanse etmesini sağlayın.
  4. Seçenek 4. Mevcut krediyi daha hızlı ödeyin.
  5. Seçenek 5.
  6. Seçenek 6.

Ortak imzalayanlar fayda sağlar mı?

Bir krediyi birlikte imzalamanın faydaları
Birisi için bir kredi -signing co ters açıktır - Onları üniversite öğrenimim, bir kredi kartı veya kendi başlarına olsun veya daha az oranda onlara ilgi kurtaramadı bazı diğer finansal ürün için hak yardımcı olabilir.

Bir cosigner şahsen oturum açmak zorunda mı?

Bir Cosigner Finansman Sağlarken Orada Olmalı mı ? Bir krediyi birlikte imzaladığınızda , kredi ödemelerini yapmak için ortak sorumluluk almayı kabul edersiniz. Bir eş imzalayan olarak sık sık borç veren bir in- kişi toplantıya anlamına ilk uygulama, görevlisi misin.

Cosigner olmak için ne tür bir kredi puanına ihtiyacınız var?

Gerekli bir kredi puanı olmamasına rağmen, bir müşteri genellikle çok iyi veya istisnai bir aralıkta (670 veya daha iyi) krediye ihtiyaç duyacaktır . Bu aralıktaki bir kredi puanı genelde birisi cosigner olmak nitelendirir ama her borç verenin kendi gereksinim gerekir.

Bir kosigner sizi mahkemeye verebilir mi?

O kredinin alakalı olsun ya da olmasın - sen kabul ettiğinizde yine herhangi bir nedenle borçlu dava edebilir, kredi eş-imzalarlar. Herhangi dava ile gerçek soru, bunu dosya olup olmadığını ancak kazanabilirsiniz olmadığı değildir. Eğer bir anlamsız dava ederse, borçlu avukat ücretleri ve mahkeme masrafları için peşinden gelebilir.

Bir cosigner olmak hakkında ne bilmeli?

Kısacası, bir cosigner , iyi kredisi olan ve ödeme yapmazsanız sizin için bir kredi almayı teklif eden kişidir. Ödeme almamaları durumunda bankaların yedeğidir. Eğer bir kredi kefil için anne dilenmek Ama hepsinden önce (ve cosigner) farkında olmalı bazı şeyler vardır.

Bir cosigner olarak çıkarılabilir miyim?

Bir kredi veya kredi kartı imzalamak , temel olarak bankaya, diğer kişi yapmazsa ödeme yapmaya istekli olduğunuzu söyler. Genel bir kural olarak, borç verenler, diğer kişi krediyi kendi başına idare edebileceğini göstermedikçe, adınızı ortak imzalı bir borçtan çıkarmayacaktır .

Bir cosigner'ınız varsa kredi oluşturuyor musunuz?

Evet, bir araba kredisinde eş imza sahibi olmak, kredi geçmişinizi oluşturmanıza yardımcı olacaktır . Birincil kredi tutucu ve borç cosigner payı eşit sorumluluk ve kredi kredi raporu ve onun her ikisinde de görünür.

Cosigning kredi raporunda görünüyor mu?

Nasıl mu Cosigning sizin Kredi Etkileyen? Bu kredi, ödeme geçmişiyle birlikte her iki kredi raporunuzda da görünecektir . Diğer kişinin ödeme yapmaz ve hesap geç ödeme kredi raporda göstermek için gidiyor ve çok kredi geçmişinizi zarar vermeyecek olduğunu, geç olursa.

Oğlum için kredi imzalamalı mıyım?

Sizin Çocuklar için Neden Meli asla kefil. Ebeveynlerin çocukları için bir krediyi birlikte imzalamayı düşünmeleri için birkaç iyi neden olsa da - bir araba veya ev satın almalarına veya bir kredi geçmişi oluşturmalarına yardımcı olma - ortak imzalamanın çok büyük mali sonuçları olabilir. İşte neden çocuklarınız için asla kefil kredileri gerektiği.

Mukaddes Kitap bir aile üyesi için birlikte imza atmak hakkında ne der?

Süleymanın Meselleri 11:15, “Bir yabancıya kefil olan, onun için akıllı olacaktır; ve kefaletten nefret eden emindir.” Sıra banka saymıyorum - bir kredi cosigns Birisi Tanrı'nın Sözü birçok uyarılar verilir. Büyük sorumluluk gerektirir ve hafife alınmamalıdır.

Ortak imzalı bir kredide krediyi kim alır?

Bir kredinin ortak imzacısıysanız , imzaladığınız borç, birincil borçlunun kredi dosyasında olduğu gibi kredi dosyanızda da görünecektir. Birincil borçlu tüm ödemeleri kararlaştırıldığı gibi zamanında yaptığı sürece, bir alıcının bile daha olumlu bir kredi geçmişi oluşturmasına yardımcı olabilir.

Bir cosigner'ı nasıl alırsınız?

Bir apartman dairesi sahibi almanın 3 yolu
  1. Güvenilir bir aile üyesine veya arkadaşınıza sorun. Bir eş bulma konusunda ebeveynleriniz muhtemelen ilk seçeneğinizdir.
  2. Büyük paralar kazanan bir oda arkadaşı edinin. Yakın arkadaşınız veya aile üyeniz, oda arkadaşınız olabilir.
  3. Ücret talep eden bir şirket kiralayın.

Bir arabaya el konulduğunda ortak imza sahibine ne olur?

Araç Temerrüt Edilirse Ortak İmza Sahibi Hakları
Birisi cosigner olduğunda , kredi sözleşmesini imzalar ve sorumluluğu paylaşır. Birincil borçlular ödeme yapmazsa, borç veren, ortak imzalayandan ödeme yapmasını talep edebilir. Ancak, geri alma durumunda birincil borçlu ile aynı haklara da sahiptirler.

İyi bir kredi puanı nedir?

300-850 arasında bir dizi ile bir skorla için, kredi 700 puan ve üzeri genelde iyi kabul edilir. Aynı aralıkta 800 veya üzeri bir puan mükemmel olarak kabul edilir. Çoğu kredi puanı 600 ile 750 arasındadır.