Birini kırbaçlamak ne anlama geliyor?

Sordu: Reita Mergenthal | Son Güncelleme: 7 Mart 2020
Kategori: tıbbi sağlık göz ve görme koşulları
4.6/5 (116 Görüntüleme . 41 Oy)
Biri sizi kırbaçlarsa veya kırbaçlarsa , sizinle çok öfkeli konuşur, sizi eleştirir veya yanlış bir şey yaptığınızı söyler. Kirpik , kamçının ucundaki ince bir deri şerididir. 6. sayılabilir isim. Bir kirpik bir kamçı ile bir darbe, bir ceza olarak birinin sırtında özellikle bir kayıp.

Aynı şekilde, insanlar soruyor, kırbaçlanmak ne anlama geliyor?

şiddetle veya sert bir şekilde vurmak için: Yağmur ağaçları kırbaçladı . bir kamçı darbesiyle ya da sanki bir kamçı darbesiyle sürmek: Onları daha fazla çaba sarf etmek için kamçıladı . sözlerle sert bir şekilde saldırmak, azarlamak veya cezalandırmak: Öğrencileri sert eleştirilerle kırbaçladı.

Daha sonra soru şu: Blurd nedir? şekil veya ana hatlarını karıştırarak karartmak; belirsiz hale getirin: Sis, arabanın ana hatlarını bulanıklaştırdı . algısını veya duyarlılığını azaltmak; donuk veya duyarsız hale getirmek: Kafasına gelen darbe duyularını bulanıklaştırdı .

Ayrıca, metinde lash out ne anlama geliyor?

birine veya bir şeye aniden fiziksel olarak saldırmak veya onu, onu veya onu öfkeli bir şekilde eleştirmek: Ben sadece onunla alay ediyordum ve aniden (bana) saldırdı ve yüzüme vurdu.

Ne tür bir kelime kırbaçlanır?

(nesneyle birlikte kullanılır) sözlerle sert bir şekilde saldırmak, azarlamak veya cezalandırmak için: Öğrencileri sert eleştirilerle kırbaçladı. ani ve hızlı bir şekilde atılmak, fırlamak veya geçiş yapmak: Timsah kuyruğunu kamçıladı . DAHA FAZLA GÖR.

22 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kirişler ne için kullanılır?

Bir bağlama biraz esnemez bir şekilde bağlamak, iki ya da daha fazla öğe birbirine bağlamak için kullanılır ve cihaz bağlama ile halat tel veya dokuma bir düzenlemedir. Bağlamalar en yaygın olarak ahşap direklere uygulanır ve genellikle kargo, konteynerizasyon, İzcilik hareketi ve denizciler ile ilişkilendirilir.

ne anlama geliyor?

OF'nin Anlamı
OF "Yaşlı Osuruk" anlamına gelir Şimdi biliyorsunuz - OF "Yaşlı Osuruk" anlamına geliyor - bize teşekkür etmeyin. YW! OF'nin anlamı nedir?

kamçı nedir?

Kırbaç , görevi bir yasama meclisinde parti disiplinini sağlamak olan bir siyasi partinin yetkilisidir. Ek olarak, " kamçı " terimi, yasa koyuculara verilen oy kullanma talimatları veya belirli bir yasa koyucunun partisinin meclis grubundaki statüsü anlamına gelebilir.

Çift kirpikli anlamı nedir?

şiddetle veya sert bir şekilde dövmek için. yağmur ağaçları kamçıladı .

Kirpik argo ne demektir?

LASH'ın Anlamı
LASH, " Aşırı iç " veya "Seks yap" anlamına gelir. Artık biliyorsunuz - LASH, "çok iç" veya "Seks yap" anlamına gelir - bize teşekkür etmeyin. YW! LAŞ ne anlama gelmektedir ? LASH LASH tanımı verilmiştir burada yukarıda açıklandığı bir kısaltma, kısaltma veya argo kelimedir.

Konteyner bağlama nedir?

Konteyner Lashing Nedir? Konteyner gemilere yüklenirken, bağlama çubukları, gerdirmeler, burgulu kilitler vb. ile geminin gövdesine ve altına yerleştirilen konteynere sabitlenir. Bu, konteynerlerin yerinden oynamasını veya düşmesini engeller. sert hava veya şiddetli rüzgarlar sırasında deniz.

Kirpik taşımak ne demek?

kirpik . kırbaç veya kırbaç benzeri bir nesneyle yapılan hızlı bir darbe. Ben kadar çalışmak ve yemek kadar bir insan olarak olabilir - Anladım ne zaman - ve sıra kirpiği ayı! demek . belirtmek veya çağrıştırmak.

Benim tasmam ne anlama geliyor?

Birinden " benim efendim " diye söz ediyorsan, muhtemelen bir oyun oynuyorsundur. Ah, orta çağ, bildiğimiz şekliyle liege kelimesini bulduğumuz, astlar tarafından topraklarının efendisi için kullanılan bir terim. Kelime muhtemelen Ortaçağ Latince laeticus'tan türetilen Cermen kökenliydi.

Bağırmak nasıl yazılır?

fiil (nesnesiz kullanılır)
birine sert sözlerle saldırmak veya azarlamak (genellikle ardından dışarı gelir ): adaletsizliğe saldırmak . ani ve hızlı hareket etmek; acele, kısa çizgi veya flaş: Sarmal yılan aniden kamçılandı . Başta İngiliz. savurganca veya aptalca para harcamak (genellikle ardından dışarı gelir ).

Bulanık eş anlamlısı ne?

blur , blear(fiil) loş veya belirsiz hale getirir. "Sis görüşümü bulanıklaştırıyor " Eşanlamlılar : lekelemek, cilalamak, bulaşmak, bulamaç, bulanıklık, loş, belirsiz, belirsiz, şaşırtmak, film bitmek, pislik.

Bulanık bir insanı nasıl tanımlarsınız?

Bulanıklığın tanımı, net olmayan veya lekeli olan veya bir kişinin zihninde net olmayan bir şeydir. Bulanıklığa bir örnek, bir kişinin iyi hatırlamadığı bir olaydır.

Bir resmi nasıl bulanıklaştırırsınız?

Bir görüntü nasıl bulanıklaştırılır?
  1. BAŞLAT'a basarak fotoğrafınızı Raw.pics.io'da açın.
  2. Sol taraftaki panelde Düzenle'yi seçin.
  3. Sağ araç çubuğunda Bulanıklaştırma aracını bulun.
  4. Gerekli bulanıklaştırma efektini elde edene kadar Bulanıklaştır'a tıklayın.
  5. Bulanık görüntünüzü kaydedin.

Bulanık görme neden olur?

Bulanık görme , nesnelerin odak dışında ve puslu görünmesine neden olan görme keskinliğinin kaybıdır. Bulanık görmenin başlıca nedenleri kırma kusurları - yakın görüşlülük, ileri görüşlülük ve astigmatizma - veya presbiyopidir. Bulanık görme her iki gözü de etkileyebilir, ancak bazı insanlar yalnızca bir gözde bulanık görme yaşarlar.

Bulanık için bir cümle nedir?

Cümle Örnekleri
Görüntüler hiçbir zaman bulanık veya bulanık değildi. Görüşü gözyaşlarıyla bulanıklaştı . Bakışları bulanıklaştı ve sıcak nem yanaklarını yaktı. Gözleri yaşlarla bulanıklaştı .

Bulanık bir sıfat mıdır?

sıfat, bulanıklık · ri · er, bulanıklık · ri · est.
bulanık ; belirsiz.

Kirpik cümle içinde nasıl kullanılır?

kirpik Cümle Örnekleri
  1. Çenesini kaldırdı, ona tekrar saldırmasına meydan okudu.
  2. Aristophanes ve Plautus, evcil köleler söz konusu olduğunda bile kırbaç disiplinine ne kadar sık ​​başvurulması gerektiğini bize gösteriyor.
  3. Madenlere spekülatörler de köle gönderdi; kadın erkek yarı çıplak, zincire vurulmuş, kamçı altında ve askerlerin koruması altında çalışıyorlardı.

Grimly bir sıfat mıdır?

sıfat , grim·mer, gaddarlık.
sert, huysuz, yasaklayıcı veya hastalıklı bir havaya sahip: acımasız bir adam ama adil bir adam; kasvetli bir surat.