kontrol altında tutmak ne demek?

Sordu: Valdas Hinterkopf | Son Güncelleme: 6 Mayıs 2020
Kategori: kişisel finans tutumlu yaşam
4.1/5 (510 Görüntüleme . 37 Oy)
birini veya bir şeyi kontrol altında tutmak
birini veya bir şeyi kontrol altında tutmak ; birini veya bir şeyi kısıtlamak. Köpeği kontrol altında tutmak için bu ipe tutun .

Bunu göz önünde bulundurarak, kontrol altında tutmak ne anlama geliyor?

kontrol altında veya çek bir şey tutmak için bir şey tutmak için kontrol altında tutmak için bir şey. ifade etmek. Bir şey veya biri kontrol altında tutulursa veya kontrol altında tutulursa, kontrol edilir ve çok büyük veya güçlü olmaları engellenir. Nüfus artışı kontrol altında tutulmadıkça, Dünya'daki yaşam sürdürülemez hale gelecektir.

Ek olarak, birini hizada tutmak ne anlama gelir? Fiil. 1. çizgide tutmak - Kumanda (diğerleri kendini ya) ya da ustaca etkisi genellikle kişinin lehine; "Patronunu manipüle ediyor"; "Çok kontrolcü bir anne ve çocuklarının büyümesine izin vermiyor"; "Öğretmen hattında sınıfı tutmak biliyorlardı"; "diye doğrultusunda tutar"

Benzer şekilde, bir şeyi kontrol etmenin ne anlama geldiği sorulur.

Kontrol , doğruluğunu, kalitesini veya durumunu belirlemek için (bir şeyi ) incelemek anlamına gelir . Check on, durumunu veya durumunu doğrulamak, tespit etmek veya izlemek anlamına gelen bir öbek fiildir. Size verdi örnekte, ben uygulanabilir ya düşünüyorum, ikisi arasında ince bir fark var ve.

enkaz nedir?

Enkaz , yok edilmiş bir şeydir. Berberde geçen kötü bir günün ardından saçlarınız mahvolabilir. Bir telefon direğine çarptıktan sonra arabanız enkaz olabilir. Batık bir gemi bir enkaz veya bir gemi enkazıdır. O telefon direğine çarptığınızda, bir kaza geçirdiniz ve parçalanmış arabanıza da enkaz diyebilirsiniz.

34 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bankalar neden çeklerde fon tutuyor?

Bankalar Neden Çeklere Tutturur ? En yaygın nedeni bankalar hesabınızdaki fonları beklemeye koymak çek edilen vernikleri sağlamaktır. Basitçe söylemek gerekirse, bu fonlar size sunulmadan önce uygun fonları aldıklarından emin olmak istiyorlar.

Bir çek ne kadar süreyle beklemede kalır?

Eğer para çekmek için önce Yasaya göre, bir banka 9 iş günü maksimum bir çek tutabilir. Çoğu durumda, çek depozitonuz en fazla 3 iş günü boyunca tutulacaktır. Kesin tutma süresi, aşağıda ele alacağımız çeşitli koşullara bağlıdır.

İşleri düzene sokmak ne anlama geliyor?

sıraya koyun . Uygun sırayla düzenleyin; sırayla bakınız, def. 1; Ayrıca sırayla kişinin evini koydu. Şuna da bakın: sırala , koy .

Bir çekin beklemeye alınması ne anlama gelir?

Biz ödeme için çek aldık rağmen Muhafazalar anlamı, siz tutma süresi dolana kadar fon kullanmak mümkün olmayacaktır söyledi. Bekletme süresi dolmadan önce tevdi öğe ödenmemiş dönerse bu fonlar size sunulan edilmeyecektir.

Birini uzak tutmak ne anlama gelir?

ifade etmek. Eğer koyunda şey ya da kimse tutabilir veya defne onları tutarsa, sen ulaşan saldıran veya sizi etkilemesini engeller.

Banka çek ne kadar tutar?

(Onlar bundan uzun bir çek ödemesi beklemeye uzatmak hakkına sahip olsa da) otomatik, bankalar herhangi çek depozito bir günlük ara verildi. Bunu, çekin meşru olduğundan emin olmak ve hesabınıza isabet eden karşılıksız çekleri kabul etmekten ve ödemekten kaçınmak için yaparlar .

çek kelimesinin Eş anlamı nedir?

eşanlamlılar . muayene, teftiş, inceleme, inceleme, kontrol , inceleme, inceleme, inceleme, inceleme, inceleme, inceleme, analiz, değerlendirme, sorgulama. test, deneme, tahlil, izleme. resmi olmayan bir kez tekrar, gözden geçir, bak-gör.

seni kontrol etmek ne demek?

"Sadece seni kontrol etmek ", birinin iyi veya iyi olduğundan emin olmak anlamına gelir. "Sadece seni kontrol etmek ", birinin iyi veya iyi olduğundan emin olmak anlamına gelir.

Birini kontrol ederken ne dersin?

Check- in, "Seni düşündüm ve sadece merhaba demek istedim" yazan kısa bir mesaj kadar basit olabilir, "Aklımdan geçtin ve mücadele ettiğini biliyorum, bu yüzden haber vermek istedim, eğer istersen buradayım. havalandırmanız gerekiyor,” “Merhaba, ___ için çok üzgünüm, bugün sizin için bir mum yaktığımı bilmenizi isterim.

Bir şeyi kontrol etmek ne anlama geliyor?

Her şeyin doğru, gerçek veya tatmin edici olduğundan emin olmak için birini veya bir şeyi incelemek için geçişli. Polis kadın out kontrol ediyoruz. Sadece kamerayı kontrol etmek için bir sürü fotoğraf çekiyorum. Doktora git ve kendini kontrol ettir . Eş anlamlılar ve ilgili kelimeler.

Kontrol etmek fiilinin anlamı nedir?

Çekin tanımı . (Entry 1/3 ) geçişli fiil . 1a : incelemek, incelemek veya takdirle veya takdirle bakmak - genellikle dışarıda veya aşırı olarak kullanılır Doktorlar onu yaralanmalara karşı kontrol etti.

Kontrol ettin mi veya kontrol ettin mi?

"Eğer kontrol ettirin." Kullanım böylece "işaretli mi" gergin, yanlıştır

Çek ne için kullanılır?

Çekler , insanların bir yerden başka bir yere para transfer etmek için kullandıkları kağıt formlardır. Çek , bir bankaya belirli bir çek hesabından belirli bir kişi veya kuruluşa, örneğin bir mağazaya belirli bir miktarda para ödemesi talimatını veren yazılı bir emirdir.

Yazım denetimi nasıl yapılır?

Dosyanızdaki yazım ve dil bilgisini denetlemeye başlamak için F7 tuşuna basın veya şu adımları izleyin:
  1. Çoğu Office programını açın, şeritteki Gözden Geçir sekmesine tıklayın.
  2. Yazım Denetimi veya Yazım Denetimi ve Dilbilgisi'ni tıklayın.
  3. Program yazım hataları bulursa, yazım denetleyicisi tarafından bulunan ilk yanlış yazılmış sözcüğü içeren bir iletişim kutusu görüntülenir.

Hayatını ortaya koymak ne anlama geliyor?

(birinin) hayatını tehlikeye atmak
Bir şeyi başarmak için, özellikle de hayatını kaybetme pahasına, kendini tehlikeye atmak . (Bazen hyperbolically kullandı.) Ülkemizi savunmak her gün hayatlarını ortaya koymak askeri kadın ve erkek onurlandırmak için önemlidir.

Bir şeyi sıraya koymak ne anlama geliyor?

sıraya bir şey koyun . veya hatta bir şey koyun. itibarınız veya işiniz gibi bir şeyi kaybetme riskine girmenize neden olacak bir şey yapmak . O on line kariyerine koymuştu ve ben o önemi azaldığı için yaptıklarını izin hazırlıklı değildi. duygularınız hakkında doğru ve doğrudan konuşmak için.

Argoda çizgi ne anlama geliyor?

bir sıra kokain solumak. Kulübe gitmeden önce bir replik yapalım. Aynı anlama sahip daha fazla kelime gör : uyarıcı yapmak (örneğin metamfetaminler, kafein).