Madame Loisel sonunda kolye hakkında ne keşfeder?

Sordu: Yulema Donoso | Son Güncelleme: 29 Ocak 2020
Kategori: filmler belgesel filmler
4.9/5 (425 Görüntüleme . 18 Oy)
Madam Loisel , arkadaşı Madam Forestier'den bir kolye ödünç alır çünkü o, hiç takısı olmadığından şikayet eder. Madame Loisel sonunda Madame Forestier'in ona verdiği kolyenin sahte olduğunu ve gerçekten 500 frank olduğunu keşfeder.

Buna göre kolyenin Madam Loisel için sembolik anlamı nedir?

Madam Mathilde Loisel'in ödünç aldığı kolye , her zaman arzuladığı rüyayı simgeliyor : "kıskanılmak, çekici olmak, aranmak." Baloda bir geceliğine o kişi Madame Loisel olacak. Madam Loisel büyük bir başarıydı.

Ayrıca, hikayenin sonunda Madame Loisel'in ne kadar değiştiğini düşünüyorsunuz? Sonunda, Madam Loisel sadece zihinsel değişmedi, o da (o yapmak zorunda zorlu işten) fiziksel olarak değişti. Bu nedenle, Madame Loisel hikaye boyunca dramatik bir şekilde değişir. Artık zenginlerin hayatını beklemiyor. O geri bakarken o iyi yaşama sahip yaptığını fark eder.

Ayrıca Madame Loisel sürekli ne yapıyor?

Hikayenin başında, Mme . Loisel sürekli yas tutuyor çünkü hayattan mahrum kaldığını ve daha iyi şeylere sahip olmayı hak ettiğini düşünüyor. Madame Loisel , kolyeyi mükemmel bir şekilde değiştirdiği için "gurur ve basit bir sevinçle dolu".

Madame Loisel nasıl bir karakter?

Yuvarlak bir karakterin temel özelliği, edebi eserde tasvir edilen deneyimler sonucunda değişmesidir. Madam Loisel , güzelliğinin ve çekiciliğinin ona daha iyi şeyler kazandırdığına inandığı için alt-orta sınıf bir ev hanımı olarak hayatından mutsuz olan güzel bir genç kadın olarak tanımlanır.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kolyenin ana teması nedir?

"Kolye "nin ana temalarından biri , görünüşe karşı gerçekliktir. O kolyeyi kaybeder ve bunu değiştirmek için borç içine gider olarak Mathilde için, kolye, sonuçta zenginlik, güzellik ve, utanç sembolize eder. Hikayenin büyük ironisi kolyenin sahte olmasıydı.

Kolyenin ahlaki dersi nedir?

"Kolye " nin ahlaki dersinin, aldatmanın genellikle aldatan için kötü sonuçları olan bir hata olduğunu söyleyebilirim. Mathilde, baloya katılan insanları gerçekte olduğundan daha yüksek bir sosyal statüye sahip olduğunu düşündürerek aldatmak istiyor. Ödünç alınan kolye bunu yapmasına yardımcı olur.

Kolyedeki çatışma nedir?

"Kolye"de, çatışma, Madame Loisel'in yoksulluğundan utanması gerçeğinde yatmaktadır. Fiziksel olarak güzel olmasına ve anlayışlı bir kocayla evli olmasına rağmen, mutluluğunun anahtarının pahalı kolyeler, balolar ve zengin olmanın getirdiği lükslerde yattığına inanıyor.

Madam Loisel ne anlama geliyor?

Fransızca "oiselle" kelimesi İngilizce'ye "küçük kuş" veya "dişi kuş" olarak çevrilir; "kuş" anlamına gelen "oiseau" kelimesinden gelmektedir . Bu yüzden yazar, Madame Loisel'i gururla parıldayan ve baloda dans partnerinden dans partnerine geçiş yapan küçük bir kuş olarak düşünmemizi isteyebilir.

Kolye hikayesinin anlamı nedir?

Kolye , Mathilde'nin özlediği ama elde edemediği zenginliği ve statüyü simgeliyor. Partinin sonunda kocasının ona verdiği palto, Mathilde'nin nefret ettiği şu anki hayatlarını ve kaçmak istediği vasat sosyal statüyü simgeliyor.

Kolyeler neyi temsil eder?

Kolyeler , insanlar tarafından giyilen en eski süsleme türlerinden biri olabilir. Genellikle törensel, dini, büyülü veya cenaze amaçlı amaçlara hizmet ederler ve genellikle değerli metallerden ve taşlardan yapıldıkları için zenginlik ve statü sembolleri olarak da kullanılırlar.

Kolyede hangi sembolik unsurlar kullanılmıştır?

Kolye, açıkça hikayedeki en büyük sembolizm örneğidir. Madam Loisel'in kolyesi, hayatta sahip olmadığı ve arzuladığı her şeyi simgeliyor. Sahte olduğu gerçeği, onu Madam Loisel ve kocasını tüketen açgözlülük ve fedakarlığı çok daha sembolik kılıyor.

Madam Loisel parti için yeni bir elbise almak için ne kadar para ister?

Mathilde schemed ve bu anı almak için gayret vardır: o o, diğer kadınlar arasında zayıf görünmüyor böylece Madam Forestier gelen yeni bir elbise ve ödünç mücevher satın böylece Mösyö Loisel para Tekerlekli ve.

Mathilde Loisel balo için neden arkadaşlarının elmas kolyesini ödünç alıyor?

O erkek konukların dikkatini çekmek için onu etkinleştirmek ve ona zengin görünmesine neden olacaktır takı gözlerinin kamaşması "süper" ve sadece türüdür inandığı için ne düşündüğünü Madam Mathilde Loisel seçer bir elmas kolye.

Madam Loisel bir elbiseye ne kadar harcamak istedi?

Loisel ne yapacağını bilemez ve karısına çok pahalı olmadığı sürece bir elbise almayı teklif eder. Mathilde 400 frank ister ve kabul eder. Yine de Mathilde'nin bu sefer mücevherleri olmadığı için başka bir nöbet geçirmesi çok uzun sürmedi.

Mathilde hayatı hakkında ne düşünüyor?

Her incelik ve lüks için doğduğunu hissederek [ Mathilde ] sonsuz acı çekti. O onun ortalama duvarlar, yıpranmış sandalye ve çirkin perdeler gelen, evinin fakirlikten yaşadı. Kendi sınıfındaki diğer kadınların farkında bile olmayacakları tüm bu şeyler ona eziyet ve hakaret etti .

Madam Loisel parti haftasında ne kadar yaşlandı?

Metnin Gönderen: yaşlı beş yıl vardı Ve Loisel, ilan: "Biz mücevheri nasıl değiştirileceği göz önüne almalıyız."

Mösyö Loisel, statüsünü karısı kadar umutsuzca mı arzuluyor?

Mösyö Loisel kesinlikle eşi Madam Loisel olarak statüsü için uzun değil, yok. Çift birlikte yemeğe oturduğunda çorbayı açar ve "büyülü bir havayla" diye ilan eder.

Madame Loisel hikayenin başında neden hoşnutsuz?

Madame Loisel hikayenin başında neden hoşnutsuzdu ? Bir partiye davet edildiğinde giyecek doğru elbisesi olmadığı için hikayenin başında hoşnutsuzdu .

Madam Loisel'in kolyedeki aşağıdaki ifadelerinden hangisi bir gerçeği temsil ediyor?

Guy de Maupassant, Mme tarafından deyimi ile "kolye" olur. Bir gerçeği temsil eden Loisel , "Yalnız benim gece elbisem yok ve bu yüzden o ilişkiye gidemem." Hem Mathilde Loisel hem de kocası süslü bir partiye davet edildiğinde, giyecek hiçbir şeyi olmadığı için gidemeyeceğini belirtir.

Madame Loisel neden hikayenin başında hayatından keyif alıyor?

Madam Loisel , hikayenin başlangıcındaki hoşnutsuzluğun resmidir. O mütevazı geliri kılan bir adamla evli mütevazı hayatı vardır, ama o daha bir şey için vardır hayatını bir kenara isteyen onu zaman harcıyor. Zengin olmak, kıskanılmak ve arzulanmak ister.