Hemen sonuca varmak deyimi ne anlama geliyor?

Soruldu: Gianina Echagarai | Son Güncelleme: 5 Mayıs 2020
Kategori: müzik ve ses tv ve film podcast'leri
4.3/5 (285 Görüntüleme. 19 Oy)
sonuçlara atlamak . ORTAK Eğer birisi onlar tüm gerçekleri bilmedikleri zaman, çok hızlı şey gerçek olduğuna karar, sonuca atlar. Beni affet. Hemen sonuçlara atlamamalıyım . Not: Ayrıca birisi bir sonuca atlar söyleyebiliriz.

Buna göre, sonuca atlamanın anlamı nedir?

Sonuçlara atlama (resmi olarak, genellikle JTC olarak kısaltılan ve aynı zamanda çıkarım-gözlem karışıklığı olarak da anılan, resmi olarak atlamalı sonuç yanlılığı), birinin bir şeyi "yargılama[lar] veya karar verme[ler] olduğu bir iletişim engeline atıfta bulunan psikolojik bir terimdir. tüm gerçekler; asılsız sonuçlara varmak ".

Ayrıca deyim yerindeyse ne anlama gelir? Ağızdan aşağı, üzgün, depresif, cesareti kırılmış veya asık hissetme durumunu tanımlar. Ağızda aşağı ifade ilk olarak 1600'lerin ortalarında ortaya çıktı ve mutsuz insanların genellikle kaşlarını çatarak, ağzın köşelerinde bir düşüş içeren bir yüz ifadesi ile tasvir edildiği gerçeğine atıfta bulunuyor.

Bunu göz önünde bulundurarak, hemen sonuca varan kişiye ne denir?

Bu, ani kararlar verme veya hemen sonuçlara varma eğiliminde olan bir kişidir . Eğer bir kelime istiyorsanız, kişidir. dürtüsel.

Zıplamak deyimi ne anlama geliyor?

silahı atla . Bir şeye izin verilebilir, uygun veya tavsiye edilmeden başlamak. Bu ifade, başlangıç silahı patlamadan önce bir ayak yarışında koşmaya başlamayı ima eder. Henry silahı atladı ve patron onları onaylamadan önce provaları yazıcıya gönderdi ve mutlu değildi.

33 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Sonuç alıntı atlamayın?

Görünüşte olan şeyleri kabul etmiyorum, duyduklarınıza veya gördüklerinize güvenemezsiniz. Düşünmeden sonuca varmayın. Sahip olduğum bu deneyime dayanarak, hemen sonuçlara varmak her zaman gerçekten aptalcadır.

Ayağını ağzına soktu deyiminin anlamı nedir?

ayağını ağzına sokmanın anlamı
Başkasını gücendiren, üzen veya utandıran bir şey söylemek veya yapmak . Söylediğiniz (veya yaptığınız ) şey, özellikle konuşmadan veya yapmadan önce dikkatlice düşünmediyseniz, genellikle başınızı belaya sokar. Ayağını ağzına soktu .

Sol alanda out deyimi ne anlama geliyor?

Sol alanda yetersiz. "Sol alanın dışında" Amerikan argo anlamı "beklenmedik" olduğunu "garip" veya "garip". Bu ifade , topun sol saha oyuncusu tarafından kapsanan alandan ev plakasına veya ilk kaleye atıldığı ve koşucuyu şaşırttığı bir oyuna atıfta bulunan beyzbol terminolojisinden geldi.

Birisi bir şey varsaydığında buna ne denir?

Diğer insanlar hakkında hızlı, küçümseyici bir şekilde bir şeyler varsayan bir kişiyse, iddialıdırlar. Başkalarının hiçbir işe yaramadığını varsayarlarsa ve başkalarında en kötü güdüleri varsayarlarsa kibirlidirler.

Hemen sonuca varmaktan nasıl vazgeçerim?

Şimdi MRTP'ye bakarak, bu beş adımlı yöntemden nasıl yararlanabileceğinizi görün:
 1. Yanlış sonuçlara atladığınız zamanları düşünün.
 2. Resmin tamamını görme yeteneğinizi test edin.
 3. Yanılsamalar tarafından ne kadar kolay kandırıldığınızı görün.
 4. Bir insan hakkında bir izlenim oluşturmak için çok hızlı olup olmadığınızı kendinize sorun.

Düşünen birine nasıl tepki verirsiniz?

Kişi, Birisi veya Başka Bir Şey Hakkında Aşırı Varsayımda Bulunuyorsa
 1. Bu yanıtların temasına (net, saygılı, doğrudan ve kısa) dikkat edin ve bunları kendi tarzınıza uyarlayın.
 2. Siz yanıt verdikten sonra, diğer kişinin size "direnmesini" bekleyin - ör. mazeret, açıklama, tartışarak inkar etme, küfür etme, susma, göz temasından kaçınma, sızlanma vb.

presumptulousness'nin tanımı nedir?

küstah Birisi bir şeyleri çok cesurca yaptığında özgürlükler aldığında, onları küstah sıfatıyla tanımlayabilirsiniz. Presumptuous verilen araçlar almaya praesumere fiil Latince geliyor. Birine erişiminizi veya bir şey yapma gücünüzün hakkını vermek anlamına gelir .

Nereye atlayacağına karar veren kişinin adı nedir?

Jumper ( kişi ) Polis ve medya dilinde bir jumper, potansiyel olarak ölümcül bir yükseklikten düşmeyi veya atlamayı planlayan (veya zaten düşmüş veya atlamış olan), bazen intihar ederek ölmek, bazen de kaçmak için olan bir kişidir. içerideki koşullar (örneğin yanan bir bina).

Hemen sonuca varmak iletişim sürecini nasıl etkiler?

Bir sonuca atlamak , konuşmacının konuşmayı bırakmasına neden olur çünkü ne söylendiğini zaten bilen bir dinleyiciye devam etmek için bir neden görmez. O zaten hoparlör ifade çalışıyor şeyin bir görünüm oluşturmuştur çünkü bir sonuca atlama durdurma dinleme dinleyicinin neden olur.

Nasıl bir şeyi varsaymazsın?

 1. İlk önce ilk şeyler – onları yaptığınızı nasıl anlayacağınızı öğrenin. Bir haftayı gerçekten ne zaman bir şeyler varsaydığınızı izleyerek, hatta onları yazarak geçirin.
 2. Varsayımlarınız hakkında iyi sorular sorun.
 3. Her şeyin kontrolünün sizde olmadığını kabul edin.
 4. Kendinizi sıkışmış hissettiğiniz yerleri arayın.
 5. Dikkatli ol.

Hangi kelime, en kötüsünü bekleme eğiliminde olan biri anlamına gelir?

Sinizm: İnsanlar veya olayların sonucu hakkında en kötünün varsayımı. Bir alaycı en kötüsünü varsayar, ancak en kötüsünün doğru olup olmadığını bulmak için analiz eder.

2 ve 2'yi bir araya getirmek ne anlama geliyor?

İki ve İki Birlikte Anlamı koy
Tanım: Verilen kanıtlara dayanarak bir sonuç çıkarmak. Bu ifade, öncelikle çıkarım veya tümdengelim açık olduğunda kullanılır.

İkinci keman olmak ne anlama geliyor?

isim. İkinci keman , bir asistan veya ikinci komutan tarafından başka birine oynanan bir roldür. İkinci kemanın bir örneği, Başkan'a hizmet eden ve Başkan'a yardım eden Başkan Yardımcısıdır. Sözlüğünüz tanımı ve kullanım örneği.

karamsar ne demek?

Dejected'un tanımı . 1: morali bozuk : depresif Takım mağlubiyetten sonra üzüldü .

beşikten mezara ne demek?

Beşik hayata başladığınız yerdir ve tabii ki mezar da onu bitirdiğiniz yerdir. İş dünyasında, beşikten mezara terimi, bir firmanın ürünleri veya faaliyetleri tarafından yaşam döngüsünün başlangıcından sonuna veya elden çıkarılmasına kadar yaratılan çevresel etkiye ilişkin bakış açısına atıfta bulunmak için kullanılır.

Şekillendirmek veya dışarı göndermek deyimi ne anlama geliyor?

şekillendirin veya dışarı gönderin . (deyimsel) Birinin davranışını iyileştirmek ya da ayrılmak zorunda kalmak; ya bir aktivitedeki performansını iyileştirmek ya da o aktiviteden tamamen geri çekilmek.

Pantolonumun koltuğuna göre deyim ne anlama geliyor?

(birinin ) pantolonunun koltuğuna göre
Net bir plan veya yön olmadan. Genellikle " (kişinin ) pantolonunun koltuğuna göre uçmak" ifadesinde kullanılır. Ailemin Ben sadece üniversite terk beri benim pantolon koltuk tarafından uçuyorum düşündüğünü biliyorum, ama sadece bir plak şirketi ile imzalanan ve benim şarkıcılık kariyerine çıkarıyorum!