Satıcının kapanış için ne getirmesi gerekiyor?

Sordu: Florene Mergenthal | Son Güncelleme: 6 Haziran 2020
Kategori: gayrimenkul gayrimenkul alım satımı
4.6/5 (229 Görüntüleme . 40 Oy)
Kapanış tarihinde ne getirmelisiniz ? Kapanış için fazla bir şey getirmenize gerek yoktur: genellikle sadece devlet tarafından verilmiş bir fotoğraflı kimlik, mülkün anahtarları ve avukatınızın veya emanet acentenizin getirmenizi istediği tüm bekleyen belgeler ve evraklar.

Ayrıca, satıcı kapanışta olmak zorunda mı?

Alıcının kapanışında satıcının hazır bulunması gerekmez . Kapanışta ve belge ve anahtar alışverişinde tüm tarafların birlikte masanın etrafında oturması gerektiği yaygın bir yanılgıdır. Kapanış avukatı, kapanış tarihinin ne zaman belirlendiğini ve gelirinizi nasıl alacağınızı size açıklamalıdır.

İkincisi, kapanışta hangi belgeleri imzalayacağım? Kapanış belgeleri

 • Kredi tahmini. Bu belge, krediniz hakkında şartlar, faiz oranı ve kapanış maliyetleri dahil olmak üzere önemli bilgiler içerir.
 • Kapanış ifşası.
 • İlk emanet beyanı.
 • İpotek notu.
 • İpotek veya güven belgesi.
 • Mesleki sertifika.

Ayrıca bilmek, kapanıştan ne kadar sonra satıcıya ödeme yapılır?

Satıcılar , bir mülkün kapanmasından kısa bir süre sonra paralarını veya satış gelirlerini alırlar . Genellikle bir çek üretmek veya para havalesi emanet hamili için bir iş ya da iki gün sürer. Ancak, kesin dönüş süresi emanet şirketine ve teslim alma yönteminize bağlı olabilir.

Kapanıştan ne kadar süre sonra fonlar ödenir?

iki gün

25 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Satıcı kapanışta görünmezse ne olur?

Satıcı sözleşme ile donatılmamış bir nedenden dolayı vazgeçmesi halinde, alıcı mahkemeye satıcıyla alıp eve satışını zorlayabilir. Satıcı , alıcının yasal ücretlerini ve mahkeme masraflarını ödemek zorunda kalabilir. Alıcının emanet parası da faiziyle birlikte iade edilir.

Kimler son yürüyüşe katılır?

Aracılığıyla - son yürüyüş katılır 2. bilir. Tipik olarak, nihai bir yürüyüş - aracılığıyla satıcının veya satıcının ajan olmaksızın, alıcı ve alıcının ajan katılır. Bu, alıcıya, satıcıdan baskı hissetmeden mülkü boş zamanlarında inceleme özgürlüğü verir.

Bir ev hangi noktada satılmış sayılır?

Bir Ev Ne Zaman Satılır ? Bir ev, satıcı artık yasal olarak sahibi olmayana kadar teknik olarak satılmaz . Tapu el değiştirdiğinde veya kaydedildiğinde ve fonlar ödendiğinde satılır .

Bir ev satıcısı taşınmazsa ne olur?

Normal koşullar altında, satıcılar özelliğinden kapanma işleminden önceki taşınmasını. Ancak hareket etmedikleri zaman yaygın olarak kullanılan tabir “tutucu satıcı ”dır. Temel olarak bu, yeni alıcının, satıcı ayrılmayı reddettiği için satın aldıkları mülkü ele geçiremeyeceği anlamına gelir.

Kapanış gününe ne getireyim?

Al ve git: Satıcıların kapanışa ne getirmesi gerekiyor?
 • Evin anahtarları, kodları ve garaj kapısı açıcıları.
 • Kapanış masrafları ve onarım kredileri için kasiyer çekleri.
 • Kişisel çek defteri.
 • Kapanış saati, tarihi ve yeri.
 • Devlet tarafından verilen kimlik.
 • Yazı elin (ve belki şanslı kalemin)

Kapanış avukatını kim seçer?

Gayrimenkul alım satımı söz konusu olduğunda, bir emlak avukatı alıcıyı veya satıcıyı temsil edebilir. Bir avukat ikisini birden yapamaz. Ve alıcının ipotek için borç para alması gerektiğinde, kapanışı yapan emlak avukatı , alıcıyı veya satıcıyı değil, borç vereni temsil eder.

Bir ev müfettişi ne arar?

Bir ev müfettişi , bir evin HVAC sistemine, iç tesisat ve elektrik sistemlerine, çatıya, çatı katına, zeminlere bakacaktır . pencere ve kapılar, temel, bodrum ve yapı elemanları, daha sonra sonuçları ile birlikte yazılı bir rapor sunar. Yeni evinizi ayrıntılı olarak keşfedebilmek ve giderken sorular sorabilmek için denetime katılın.

Kapanışta Emlakçıya hediye veriyor musunuz?

Emlakçılar ve diğer emlakçılar nadiren kapatma hediye almak. Bu çabaları müşterileri tarafından takdir edilmediğinden değil, çoğu ev satıcısı ve alıcısı kapanıştan sonra emlakçı kapanış hediyelerini teslim etmeyi düşünmek için çok meşgul. Belki on müşteriden biri teşekkür hediyesi verecektir .

Satıcıya mektup yazmak yardımcı olur mu?

Satıcıya bir mektup yardımcı olur , ancak belirli bir şekilde yapılması gerekir. Satıcıya mektubun amacı, müşterilerinizi canlandırmaktır. Alıcılarınızın kağıt üzerindeki bir sayıdan daha fazlası olmasını istiyorsunuz. Mektubu satıcıya yazarken , onu oraya ekleyin.

Kapanış sürecindeki son adım nedir?

Kapanış sürecindeki son adım, kapanış maliyetlerinin ödenmesidir. Tipik olarak alıcı, uzlaşma ücretleri, borç veren ücretleri ve tapu sigortası gibi masrafları karşılar.

Kapanıştan paramı nasıl geri alabilirim?

Alıcı emanet fonuna para yatırır, %100 kredi alır ve ardından krediyi geri alır. Bu, alıcının kendi parası olduğu için kapanışta nakit olarak kabul edilmez. Satıcı, alıcıya peşinat ve kapanış masrafları konusunda yardımcı olurken, ciddi para genellikle kapanışta iade edilebilir.

Sattıktan sonra bir evden ne kadar süre sorumlusunuz?

Son çare olarak, bir ev sahibi, zamanaşımı olarak bilinen sınırlı bir süre içinde satıcıya karşı dava açabilir. Zamanaşımı süreleri genellikle kapandıktan sonra iki ila 10 yıl arasındadır.

Emlakçılar kapanış gününde ödeme alır mı?

Çoğu zaman emlakçılar , bir mülkün satış fiyatına göre ödenen emlak komisyonları alırlar . Geleneksel 50/50 komisyon payını varsayarsak, her biri o mülkün emanet kapanışında 6.250$'lık bir komisyon çeki alacak .

Bir kapanış ne kadar sürer?

Federal olarak ilgili ipotek kredilerinin çoğu 30 gün içinde kapanabilir. Özel ilk kez ev satın alma programlarının, özellikle alıcının peşinatıyla ilgili yardım içeren programların kapanması 35 ila 45 gün sürebilir .

Bir evin kapanmasında ne olur?

Kapanış sırasında şunlar olur : Borç vereniniz, ev kredisi tutarınızı karşılayan fonları kapanış acentesine dağıtır. Kredi koşullarınıza bağlı olarak, aylık ipotek ödemenize ek olarak emlak vergilerini ve ev sahibi sigortasını karşılamak için bir emanet (veya haciz) hesabı oluşturmanız da gerekebilir.

Kapanış belgelerini imzaladıktan sonra ne olur?

Belgeleri imzalama ve kapanış maliyetleri ödeme yaptıktan sonra, mülk sahipliğini olsun. Satıcı, mülkü size kamuya açık bir şekilde devretmelidir. Kapanış avukatı veya tapu acentesi daha sonra tapuyu kaydedecektir. Eğer anahtarlarını almak ve resmen ev sahibi olmak.