Hangi DSLR fotoğraf makinesini satın almalıyım 2019?

Sordu: Millie Cruchaga | Son Güncelleme: 20 Mart 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem kameraları ve kameraları
4.4/5 (386 Görüntüleme . 41 Oy)
En iyi 10 DSLR
 1. Nikon D850. Muhtemelen dünyanın en iyi kamerası .
 2. Canon EOS 7D Mark II. Pek çok çekici özellik, 7D Mark II'yi her şeyden biraz çeken meraklılar için bariz bir seçim haline getiriyor.
 3. Nikon D500.
 4. Nikon D7500.
 5. Canon EOS 800D.
 6. Canon EOS90D.
 7. Canon EOS 250D.
 8. Nikon D5600.

Daha sonra, DSLR fotoğraf makinesi için hangi markanın daha iyi olduğu da sorulabilir.

Dünyanın en iyi DSLR Fotoğraf Makinesi üreticileri Canon ve Nikon'dur . Nikon , düşük maliyetle size daha iyi alan derinliği ve daha iyi görüntü çözünürlüğü sağlar. Canon size parlak renkler, daha fazla kontrast ve daha iyi kullanım sağlar. vahşi yaşam fotoğrafçıları genellikle bunun yanı Nikon için bu alandaki en iyi tercih.

Benzer şekilde, başlangıç ​​için hangi DSLR fotoğraf makinesini satın almalıyım? Bir bakışta en iyi başlangıç ​​DSLR'leri 2020: Canon EOS Rebel T7i / EOS 800D. Nikon D5600. Canon 90D. Canon EOS Asi T7/ 2000D / EOS 1500D.

Ayrıca bilmek, DSLR hala satın almaya değer mi?

DSLR fotoğraf makineleri, biri değiştirilebilir lensler olmak üzere çeşitli nedenlerle popülerdir. Fotoğrafçıların (hem amatörler hem de profesyoneller) %95'i için bir DSLR fotoğraf makinesi satın almaya değer , ancak yalnızca karlı bir fotoğrafçılık işleri varsa. Sadece hobi olarak fotoğraf çekmekten hoşlanan insanlar için buna değmez .

Hangisi daha iyi GoPro veya DSLR?

Son GoPro Hero5 Siyah ortalama DSLR görüntüleri kalitesi için onun para için ciddi bir çalışma verecek ciddi bir kameradır. Açıkçası, GoPro'lar her yerde yüksek etkili hızlı aksiyon görüntüleri yakalamak için tasarlanmıştır, oysa DSLR biraz daha sakindir, hem durağan görüntüler hem de yüksek kaliteli videolar çekmek için tasarlanmıştır.

27 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Profesyoneller hangi kamerayı kullanır?

Kameralar. Birçok profesyonel fotoğrafçı, Canon EOS 1DX Mark II veya Nikon D5 gibi üst düzey Canon veya Nikon DSLR'ler kullanır .

Düşük fiyata en iyi DSLR fotoğraf makinesi hangisidir?

Hindistan'daki En Popüler ucuz DSLR Fotoğraf Makinesi , Nikon D5600 DSLR Fotoğraf Makinesi AF-S DX Nikkor 18-140mm ED VR Siyah, Rs'de fiyatlandırılır . Ucuz DSLR Fotoğraf Makineleri .
Kamera Adı Fiyat
Nikon D5200 DSLR Gövde Siyah Rs. 9994
Ricoh Pentax X5 DSLR Fotoğraf Makinesi Siyah Rs. 11199
Canon EOS 550D DSLR Kiti EF-S18-55mm Siyah Rs. 13999

DSLR'nin tam biçimi nedir?

Dijital tek lens refleksi

En iyi fotoğrafları hangi kamera çeker?

Fotoğrafçılık için En İyi 10 Kamera Listesi
İSİM DETAYLAR
Nikon D850 EN İYİ DSLR 45,7 MP CMOS Fiyatı kontrol et
Canon EOS 5D Mark IV PROFESYONEL 30,4 MP CMOS Fiyatı kontrol et
BAŞLANGIÇLAR İÇİN Canon EOS Rebel T7i 24,2 MP APS-C Fiyatı kontrol et
Fujifilm GFX 50S EN İYİ AYNASIZ 51,4 MP CMOS Fiyatı kontrol et

Aynasız, DSLR'den daha mı iyi?

Aynasız kameralar genellikle daha hafif, daha kompakt, daha hızlı ve video için daha iyi olma avantajına sahiptir; ancak bu, daha az lens ve aksesuara erişim pahasına gelir. DSLR'ler , lens seçiminde ve düşük ışıkta daha iyi çalışan bir optik vizörde avantaja sahiptir, ancak bunlar daha karmaşık ve daha hacimlidir.

Hangi kamera en iyi görüntü kalitesine sahiptir?

Nikon D3500
Ama 24 megapiksel sensör Nikon'un son AF-P geri çekme kit objektifi minyatür harikasıdır ve hatta on-sensör faz algılama otofokus olmadan, canlı görünümde çok hızlı odaklanır, süper keskin, süper yüksek kaliteli görüntüler sunar.

Telefon kameraları hiç DSLR kadar iyi olacak mı?

Akıllı telefonlar asla yerini kameralar olacak, ancak övgü kalite ve kontrol DSLR veya aynasız kamera tarafından sunulan kompakt seçenek olarak kullanmak her zaman cebinizde taşıyabilir o güçlü araçlar, kalırsınız.

Telefon kameraları DSLR'den daha mı iyi?

DSLR Akıllı Telefondan Daha İyidir
DSLR ve aynasız kameralarda çekilen fotoğrafların çözünürlüğü, 40 megapiksel veya daha fazla sayıdaki daha büyük sensörleri sayesinde akıllı telefon kameralarının çözünürlüğünden çok daha yüksektir .

İyi fotoğraflar çekmek için bir DSLR'ye mi ihtiyacınız var?

Eğer amatör ve profesyonel fotoğraf makinesi yüksek kalitede görüntü çekimi için teşvik karşılamak için uyanık olup olmadığını Günümüzde, bir DSLR gerekmez. Aynasız değiştirilebilir lens Kameralar (MILC) vermek onlar çok yönlülük büyük bir derece ile, yüksek kaliteli fotoğraf çekmek için gereken araçları amatör.

Profesyonel kamera nedir?

Profesyonel bir fotoğrafçı için profesyonel bir kamera , metal gövdeli ve 100.000 pozlama için garantili deklanşörlü bir kamera ve hava koşullarına dayanıklı lensler gibi dayanıklı ve güvenilir olacak şekilde üretilmiş bir şeydir. Bir Canon kullanıcısı için bu, 1 serisi (veya muhtemelen 5 serisi) kamera ve L serisi lensler anlamına gelir.

DSLR'yi çevrimiçi satın almak güvenli midir?

Gaurav, sürece dan satın alıyor alıcı iyi dereceleri vardır ve kamera faturası ve üretici garantisi ile geliyor gibi çevrimiçi satın alma hiçbir sorun yoktur. Flipkart'tan Nikon DSLR ve lens satın alsanız bile izin alacaksınız.

Akıllı telefonlar DSLR'nin yerini alacak mı?

Kısa cevap şudur: Onlar zaten var. Birçok millet akıllı telefonlar ile DSLRs dahil uygun kameraların kullanımlarını yerini almıştır. Bu arada, bas-çek, kompakt, aynasız ve DSLR gibi uygun kameraların fotoğrafçılıkta hala meşru bir yeri var. Birçokları için bir akıllı telefon asla DSLR'nin yerini alamaz .

Aynasız kameralar DSLR'nin yerini alacak mı?

Aynasız kameralar daha kompakttı, ama o kadar. Neredeyse her zaman, bir DSLR daha hızlı odaklanabilir, daha hızlı çekebilir, çok daha iyi bir vizöre sahip olabilir ve çoğu zaman üstün görüntü kalitesi üretemezdi. Aynasız kameralar artık daha kompakt bir alternatif değil, daha iyi bir alternatif.

DSLR'ler ölüyor mu?

DSLR'ler Ölmekte Olan Bir Gelenek
Benim için DSLR'lerin önümüzdeki yıllarda modasının geçmesi söz konusu değil. Bir sokak fotoğrafçısı olarak, bir DSLR'nin kullanıldığını görmek zaten çok nadirdir ve sonunda tüm fotoğrafçıların değişikliği yapması an meselesidir.

Bir DSLR fotoğraf makinesi satın almadan önce bilmem gerekenler nelerdir?

İşte göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli faktörler.
 • Sensör Boyutu. Resim kalitesi ve pozlama esnekliği söz konusu olduğunda - ve insanların SLR fotoğraf makinesi satın almalarının ana nedenleri bunlardır - en önemli kriterler sensörün boyutu ve üzerindeki her bir fotositenin boyutudur.
 • Megapiksel Çözünürlük.
 • Marka sadakati.

Canon mu, Nikon mu daha iyi?

Canon vs Nikon : Başlangıç ​​Fotoğraf Makineleri
Her ikisi de nispeten küçük bir fiyat artışı için daha ucuz DSLR'lerden daha iyi otomatik odaklama, çözünürlük ve genel performans sunar. Nikon biraz daha hafif ve size marjinal olarak daha iyi bir pil ömrü verirken, en büyük fayda sensörden gelecek.