Kaçıranları hangi egzersizler çalıştırır?

Sordu: Dilyan Sisquella | Son Güncelleme: 8 Mart 2020
Kategori: tıbbi sağlık kemik ve eklem rahatsızlıkları
4.6/5 (65 Görüntüleme . 15 Oy)
 • Ayakta kaçırma. En iyi bacağın üzerinde dur.
 • Kapaklı yükseltir. Dizleriniz ve kalçanız bükülü olarak yanınızda yatın, devam edin.
 • Yan bacak kaldırır. İyi tarafınıza yatarken kalçanızı ve dizinizi tutmak için bükün.
 • Eğilimli uzantılar. Yüz üstü yatarken bacağınızı düz ve sola doğru tutun.
 • Yükseltilmiş diz yürüyüşü.
 • Su Yürüyüşü.

Bununla ilgili olarak, zayıf abdüktör kaslara ne sebep olur?

Bu kaslardaki zayıflık ayrıca şunlardan da kaynaklanabilir:

 • özellikle gluteal minimus ve medius kaslarınızdan geçenlerde sinir hasarı veya işlev bozukluğu.
 • osteoartrit, eklem kıkırdağı aşınmaya başladığında meydana gelen bir artrit türüdür.

Ek olarak, adüktörleriniz ve kaçıranlarınız nerede? Addüktörler, kasıldığında bacakları birbirine çeken üst uyluktaki fan benzeri kaslardır. Ayrıca kalça eklemini stabilize etmeye yardımcı olurlar. Addüktörler pelvisten femura bağlanır ( uyluk kemiği). Bir insanda, bacağın uyluk bölgesinde bulunan addüktör kaslara genellikle kasık kasları denir.

Ayrıca, abdüktör makinesinin hangi kasları çalıştırdığını bilmek için?

Kalça abdüktör makinesi , hem gluteus medius hem de gluteus minimus dahil olmak üzere lateral gluteal kaslarınızı (glüteler) ve ayrıca uyluktaki tensör fasya lataları dahil lateral, dış kalça kaslarınızı eğitmek için kullanılır.

Pilates bacakları inceltiyor mu?

Ama Pilates ayrıca bacaklarını dışarı eğilerek için etkili bir egzersiz olabilir, Heather Anderson, New York Pilates kurucusu diyor. "Köprü oluşturma ve yan yatma gibi klasik egzersizler popo, diz arkası ve iç uylukları hedef alır ve bu da onları daha ince görünen bacak kasları geliştirmek için ideal kılar ."

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kalça Abdüksiyonu eş merkezli mi yoksa eksantrik mi?

Örneğin, kalça abdüksiyonu sırasında, dinamometre kolu kalça abdüksiyonunun 0°'den 20°'ye hareket etmesiyle eşmerkezli faz meydana geldi; eksantrik faz, dinamometre kolu kalça abdüksiyonunun 20°'den 0°'ye hareket etmesiyle meydana geldi.

Trendelenburg yürüyüşü nedir?

Adını Friedrich Trendelenburg'dan alan Trendelenburg yürüyüşü , alt ekstremite, gluteus medius ve gluteus minimusun abdüktör kaslarının zayıflığından kaynaklanan anormal bir yürüyüştür (yürürken olduğu gibi). Telafi etmek için, yürüyüş döngüsü boyunca düz bir pelvisi korumaya çalışmak için gövde zayıflamış tarafa doğru sallanır.

Gluteus mediusumu nasıl güçlendiririm?

İzometrik Tek Ayaklı Duvar Yalın
Bir duvara paralel dururken, duvara en yakın olan kalçayı diz bükülü olarak 90 derece esnetin. Bükülmüş bacağı duvara sürerken duruş bacağının ayağını zemine bastırın. Ayakta duran bacağın gluteus mediusu , pelvisi stabilize etmek için ateş edecektir.

Karın kaslarınızı nasıl güçlendirirsiniz?

Egzersizi klasik bir çekirdek güçlendirme hareketidir. Üst bedeninizi kaldırma eylemi karın kaslarınızı çalıştırır . Bel ağrınız varsa, egzersizi dikkatli yapın. çıtır çıtır
 1. Sırt üstü başlayın.
 2. Çekirdeğinizi sıkın ve boynunuzu ve omuzlarınızı gevşetin.
 3. Başlangıç ​​pozisyonuna dönmek için üst sırtınızı yavaşça indirin.

Zayıf bir kalça kaçıranınız olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Bir müşteri yürüyüş döngüsünün duruş aşamasında sağ bacağı üzerinde yürüyorsa ve sol kalçası aşağı iniyorsa, bu, sağ kalça abdüktörlerinde bir zayıflık olduğunu gösterir. Kalça kaçıranlar her iki tarafta da zayıfsa , bir Vegas şov kızının dikmesini andıran, sallanan bir yürüyüşle sonuçlanır.

Kaçırma makinesi çalışıyor mu?

Makineler bu kasları izole bir şekilde çalıştırırken, addüktörler ve kaçıranlar aslında bacakları stabilize etmek için vücudun geri kalanıyla koordineli olarak çalışmak içindir. Ayrıca, kalça ve uyluklarda güç oluşturmak için daha fazla stabilizasyon gerektiren tek bacaklı çömelme veya tabanca çömelme gibi egzersizleri vurgulayın.

Lunges addüktörleri çalışır mı?

Akciğerler , hemen hemen her disiplin için harika çapraz eğitim egzersizleridir. İleri, geri, yan veya çapraz hamle pozisyonları, gluteus maximus (glute), kalçalar, hamstringler, addüktörler , kalça fleksörleri ve kuadriseps (üst) uyluklar dahil olmak üzere büyük alt vücut kas gruplarını şekillendirmek, tanımlamak ve güçlendirmek için çalışır .

Zayıf kalça kaslarına ne sebep olur?

Bonaccorsy, " Zayıf kalçalar, hatalı mekaniklere, zayıf hareket modellerine veya bazı durumlarda doğrudan yaralanmaya neden olan karşıt kaslarda kesme kuvvetlerine yol açan kas dengesizliklerine yol açan tam hareket açıklığının olmaması anlamına gelir" diyor.

Kalça kaçıranlara nasıl davranıyorsunuz?

Evde yapılan ilaçlar
 1. Dinlenmek. Yaralanmadan sonraki ilk birkaç gün kalçaya ağırlık veren aktivitelerden kaçının.
 2. Buz. Şişliği azaltmak için yaralanmadan hemen sonra buz uygulayın.
 3. Sıkıştırma. Daha fazla şişmeyi önlemek için bölgeyi yumuşak bir bandajla hafifçe sarın veya kompresyon şortu giyin.
 4. Yükseklik.

Beni kaçıran neden acıyor?

Atlama bir sürü gerektiren sporlar yaparken Kalça tendinit, tendinopathy veya abdüktör gözyaşları genellikle aşırı kaynaklanır. Yakın destekleyen kasları çok zayıf veya çok kuvvetli ise Kalça tendinit aynı zamanda bir kas dengesizliği neden kaynaklanabilir. Tendon aşırı ayrıca tendon minik mikro gözyaşları neden olabilir.

Kaçıran ağrıyı nasıl tedavi edersiniz?

Çoğu addüktör kas suşu konservatif tedaviye yanıt verir. İlk tedavi , geçici olarak koltuk değneklerini içerebilen aktivite değişikliğini içerir. Akut kas gerilmeleri için buz ve iltihap önleyici ilaçlar uygundur. Semptomlar düzeldikçe hafif germe ve güçlendirme egzersizleri uygundur.

Pozitif Trendelenburg'a ne sebep olur?

Pozitif Trendelenburg testi genellikle kalça abdüktör kaslarındaki zayıflığı gösterir: gluteus medius ve gluteus minimus. Bu bulgular doğuştan kalça çıkığı, romatizmal artrit, osteoartrit gibi çeşitli kalça anormallikleri ile ilişkilendirilebilir.

Trendelenburg pozitif ne anlama geliyor?

Trendelenburg işaretinin pozitif olduğu söylenir, eğer tek bacak üzerinde dururken ("duruş bacağı"), pelvis duruş bacağının karşı tarafına düşerse. Trendelenburg işareti, kas disfonksiyonu (gluteus medius veya minimusun zayıflığı) olduğunda veya birisi ağrı hissettiğinde ortaya çıkabilir.

Sıkı addüktörler diz ağrısına neden olabilir mi?

Giordano, sıkı addüktörlerin kalçalarınızda ve pelvisinizde ve nihayetinde dizlerinizde dengesizliğe neden olabileceğini söylüyor. İşte onları uzatmanın harika bir yolu: Bir tarafa doğru uzanın, dizinizi bükün ve karşı bacağınızı düz tutun.

Sıkı addüktörler sırt ağrısına neden olabilir mi?

Adduktor zayıflık Rahatsızlıklarınızın katkısı olabilecek
Zayıf veya sıkı addüktörlerden kaynaklanan zayıf kalça stabilitesi, bel ağrısına yol açabilir veya daha da kötüleştirebilir. Ancak hedeflenen egzersizleri ile bu kasları güçlendirmek ve size kalça ve sırt desteklemek için kasların dengeli bir zincir oluşturabileceği.

Yürürken sallanmanıza neden olan nedir?

Ayrıca myopatik yürüyüşün olarak bilinen yürüyüş, waddling, yürüyen bir yoludur. Gövdenizi kalçalarınıza ve bacaklarınıza bağlayan kase şeklindeki bir kas ve kemik ağı olan pelvik kuşaktaki kas zayıflığından kaynaklanır . Sonuç olarak, yan yana gelen vücudunuzun salıncaklar düşmesini tutmak için.

Kaçırma makinesi yerine ne kullanabilirim?

Kalça Abdüktör / Adductor Makinesi Yerine
Spor yaparken, koşarken veya aktif bir şey yaparken, karın ve addüktörün ana işlevi kalça ve dizler için stabilite sağlamaktır. Yandan yana kayan hamle, bu kasları daha doğal bir şekilde güçlü ve dengeli tutmaya yardımcı olur.