Kasiyer çeki kullanmazsam ne olur?

Sordu: Ovidiu Mulen | Son Güncelleme: 28 Mayıs 2020
Kategori: kişisel finans tüketici bankacılığı
5/5 (217 Görüntüleme. 28 Oy)
Kullanılmamış Kasiyer Çekleri
Onu halen onay varsa kaybı beyanname vermesine gerek yoktur. Genellikle, üzerinde sizin çek ve yazma ile bankaya “amaç için kullanılmaz amaçlanan” dönmek ve vezne bunu vereceğiz. Bankanız, çeki geri aldıktan sonra parayı hesabınıza iade etmelidir.

Sonuç olarak, bir kasiyer çeki durdurulabilir mi?

Kayıp Kasiyer Çekinde Ödemeyi Durdurma Çoğu banka, telefonla veya çevrimiçi olarak bir ödeme durdurma başlatmanıza izin verir, ancak kasiyer çekleri için politikalarının ne olduğunu öğrenmek için bankanızı aramak iyi bir fikirdir. Ayrıca bankanın parayı hesabınıza iade etmesi için 180 güne kadar beklemeniz gerekebilir.

Yukarıdakilerin yanı sıra, bir kasiyer çeki ne kadar süreyle geçerlidir? Kasiyer çekleri için belirlenmiş veya belirlenmiş bir son kullanma tarihi yoktur. Bazıları kasiyer çeklerinin süresinin dolmadığını söylerken, diğerleri kasiyer çekinin 60, 90 veya 180 gün sonra eski (tarihi geçmiş) olduğunu iddia ediyor.

Bu nedenle, kasiyer çekleri hemen siliniyor mu?

Çoğu çekler 48 saat içinde silinecektir. Kasiyer çeki için para yatırıldığında hemen hesabınıza yatırılır, ancak bankanız çekin ödeme yapan bankayı mahsup etmesini sağlamak için bu fonları bloke edebilir. Tutukluluk kaldırılmış ve para mevcut olsa bile, çek denkleştirilmemiş olabilir.

Bir kasiyer çekini yatırıldıktan sonra iptal edebilir misiniz?

Genellikle, bir çekin yatırıldıktan sonra mahsup edilmesi birkaç iş günü sürer. Çek temizlenir değilse, bunu ödemeyi durdurabilir. Çoğu durumda, bankalar bir kasiyer çekini ibraz edildiğinde kabul etmelidir ve bir ödeme durdurma mevcut değildir.

19 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir kasiyer çeki için maksimum miktar nedir?

Bir kasiyer çekinin karşılayabileceği tutarda genellikle bir sınır yoktur, ancak birçok işletme 1.000 dolardan fazla para emri vermez.

Bir kasiyer çekinin iyi olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Alacaklının adı, bir kasiyer çekine önceden basılmış olmalıdır (bu, bankada bir veznedar tarafından yapılır). Alacaklı hat boşsa, çek sahte. Gerçek bir kasiyer çeki her zaman kartı veren bankanın telefon numarasını içerir. Bu sayı genellikle sahte çeke eksik veya sahte kendisidir edilir.

Kasiyer çekinde benim adım var mı?

Kasiyer çekleri bir finans kuruluşunun fonları üzerinden çekilir, ancak çek tutarını önceden bankanıza verirsiniz. Ve bir boş banka çeki alamayan beri ödüyoruz “alacaklının,” iş veya kişinin adını gerekir. Ayrıca kimlik hazır olmalıdır; vezne muhtemelen görmek isteyecektir.

Bir kasiyer çekini nasıl doğrulayabilirim?

Bankayı arayın.
Eğer bizzat ziyaret edemiyorsanız çeke listelendiği gibi, bağımsız bankanın telefon numarasını teyit etmektedir. Bankayı arayın ve çekin doğrulamasını isteyin. Çek numarasını, size çeki veren kişinin adını ve tutarı doğrulayın .

Kasiyer çekindeki adı değiştirebilir misin?

Miktarını kontrol edin: Check için tam olarak ne kadar bankaya bildirmeniz gerekir. Bu tutar çek üzerinde yazılıdır ve değiştirilemez. Alacaklı: Alacaklının adını girin ( çekin ödenmesi gereken kişi veya işletme).

Araba satarken kasiyer çeki kabul etmek güvenli midir?

Senin kullanılan araç alıcı nakit yerine çek veya havale yoluyla öderse, araç için anlaşmalı satış fiyatının sadece tam miktarı kabul edin. Ayrıca, güvende olmak için, kişisel bir çek yerine yerel bir şubeden çekilen para için bir kasiyer çeki talep etmek iyi bir fikirdir.

Kasiyer çeki nakit ile aynı şey midir?

Kişisel çek veya nakit yerine birine ödeme yapmak (veya ödeme almak) için kasiyer çeki kullanmanın iyi tarafı , güvenli olmasıdır. Banka parayı doğrudan hesabınızdan alıp kendi hesabına yatırdığı için çekin karşılıksız kalmaması garanti edilir.

Bir kasiyer çekine haciz konulabilir mi?

Genel olarak, kasiyer çekleri , çekin yatırıldığı banka gününden sonraki iş gününe kadar kullanılabilir hale getirilebilir. Check ödeyerek bankadan tahsil edilemeyen olduğunu inanmak için geçerli sebepleri varsa Ayrıca, bir banka çekte de bir tutulması anlamına gelebilir.

Kasiyer çeki para gibi midir?

Kasiyer çeki , havale emrine benzer, ancak bir banka tarafından düzenlenir ve bir banka hesabı gerektirir. Bir kasiyer çeki aldığınızda, bankanız parayı hesabınızda tutar veya hesabınızdan çeker ve size talep ettiğiniz tutarda banka tarafından verilmiş bir çek verir .

Bir banka bir kasiyer çekini ne kadar süreyle bloke eder?

Bu paraları garanti edilir olsa da, banka politikası başka devlet veya bankadan çek 10 gün yapılmasını veya banka fonlarını serbest bırakın ve işaretini kaldırın diğer kurum için beklemeniz gerekir çünkü daha fazla gerektirebilir.

Kasiyer çekleri IRS'ye bildiriliyor mu?

IRS'ye Raporlama
Banka Gizliliği Yasası uyarınca, bir müşteriden kasiyer çeki veya başka bir kıymetli evrak karşılığında 10.000 ABD Doları veya daha fazlasını alan finansal kuruluşlar, işlemi IRS'ye bildirmelidir.

Kasiyer çeki ne kadar süreyle bekletilir?

Ayrıca, Federal Rezerv'in CC (Reg CC) Yönetmeliğine göre, kasiyer çekleri "garantili fonlar" olarak kabul edilir ve yeni hesaplar dışında 5.000 doların altındaki tutarlar mevduat beklemeye tabi değildir. Bir muhafazanın uzunluğu bankaya bağlı (2 gün ila 2 hafta) değişir.

Banka dışında bir kasiyer çeki nereden alabilirim?

Kasiyer çeki sadece bankalardan ve kredi birliklerinden alınabilir. Bu bir seçenek değilse, daha evrensel olarak kullanılabilen başka bir alternatif para emridir. Amerika Birleşik Devletleri'nde, havale emirleri genellikle Birleşik Devletler Posta Servisi bakkalları ve uygun mağazalar gibi üçüncü taraflarca satılır.

Bir araba satın almak için bir kasiyer çeki kullanabilir misiniz?

Eğer 'saygın, lisanslı bayiinde kullanılmış bir araba satın ediyorsanız, sen, istediğiniz ödeme hiçbir şekilde ilgili sadece kullanabilirsiniz kişisel çek, banka kartı, kredi kartı, çekte, hatta soğuk nakit tarafından olsun. Ve gerçekten, bir bayiden satın alıyorsanız, kesinlikle nakit ödeme yapmanıza gerek yok.

Bir kasiyer çeki ne kadar büyük olabilir?

Gerçek limitler ihraççıya bağlı olmasına rağmen, havale emirlerinin tipik olarak maksimum limitleri 700 $ veya 1,000 $ civarındadır. Kasiyer çekleri ise çok daha büyük meblağlar için mevcuttur.