Kötü humus yerseniz ne olur?

Sordu: Layachi Hatin | Son Güncelleme: 30 Nisan 2020
Kategori: yiyecek ve içecek pişirme
4.8/5 (5.651 Görüntüleme. 34 Oy)
O ekşi kokuyor, o ekşi tadı. Bu yüzden tadına bakmakla uğraşmayın, sadece atın. Bundan sonra o kalıp geliştirmeye başlayacaktır. Bazı Humus üreticileri tarafından önerilen 5 günden daha fazla ürün taze tutmak koruyucu kullanacaktır, ancak çoğu 5 hakkında gün sonra ekşi koku başlayacaktır.

Ayrıca şunu da bilin, eski humus yemekten hastalanır mısınız?

Eğer hasta yapacak ondan Gıda zehirlenmesi alabilirsiniz ama bakteriler orada olsaydı sadece Listeria alabilirsiniz. O olmasaydı sadece onun eski nedeniyle gelişmez. Ayrıca size 'yeniden hasta zaten Listeria Listeria belirtiler göstermeye yaklaşık iki ay değil sürer eğer.

Daha sonra soru şu ki, soğutulmamış humus yiyebilir misiniz? Dışarı bırakılabilir ne kadar üzerinde FDA standart oda sıcaklığında 4 saattir. Dip açık ve buzdolabında bırakıldığında, bozulmasını hızlandırabilecek çeşitli bakteri ve mikroplara maruz kalır ve çok uzun süre dışarıda bırakılırsa bozulur .

Bu şekilde humusun bozulduğunu nasıl anlarsınız?

Humus : Tadı ekşidir. Büyürken, ekstra limonla yapılan ve ona biraz ekşi bir tat veren bir sürü ev yapımı humus yedim. EatByDate'e göre, mağazadan satın alınan humus tipik olarak bu zing'e sahip değildir, bu nedenle ekşi bir tat geliştirmeye başlarsa, muhtemelen kötü gittiğinin bir işaretidir.

Humus'u buzdolabından uzak tutabilir misin?

Biz kesinlikle olamazdı! Yani belki de bir parti ve bir kaç saat için unrefrigerated sizin Humus, daha sonra buzdolabına geri koyun bırakın. Eğer açılmamış bir kaç ay için buzdolabında Humus tutabilir rağmen Yani, sadece bunu bitirmek için açılmasını yedi gün var.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Humustan salmonella bulaşır mı?

Zorba Şarküteri bir sözcüsü salmonella Humus bir "sınırlı hacimde" bulunmuştu söyledi ve bu işlemin kendi 15 yıl içinde salmonella ilk ürün geri çağırma olduğunu söyledi. FSA, salmonella'nın neden olduğu semptomların genellikle ateş, ishal ve karın kramplarını içerdiğini söyledi.

Humus neden beni hasta ediyor?

Humus yedikten sonra gıda alerjisi belirtileri yaşarsanız, ilk tepkiniz en yaygın bileşen olan nohutu suçlamak olabilir. Alerjilerinizin nedeni için nohutları suçlamadan önce, humusta kullanılan diğer alerjenik bileşenleri de göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz, örneğin: sarımsak.

Tahinin bozulduğunu nasıl anlarsınız?

Tahin gitti feci varsa sadece kokusundan ürünü kontrol söylemek oldukça kolaydır. Tahin bir kokmuş koku yayan edilmişse, ürünün artık güvenli kullanmaktır. Eski tahin yağlar geliştirmeye ancak yağlar parçalayarak başladıktan sonra, ürün yağma edecektir normaldir. Ayrıca küf olup olmadığını kontrol edin .

Humus gaz verir mi?

Dr. Schnoll-Sussman, gaza neden olan garbanzo fasulyesinden (diğer bir deyişle nohut) yapılan humus gibi fasulye sosları sizi şişirebilir - ve aynı şey mercimek, siyah fasulye ve bezelye için de geçerli. Bu arada, şekersiz soslar ve soslar genellikle mideyi tahriş eden yapay tatlandırıcılar içerir.

Humus dondurabilir miyim?

4 Aya Kadar Freeze: Humus dört aya kadar dondurulabilir. Yemek için hazır olana kadar bu çözülme için en az birkaç saat sürer - ve öyle konteyner, donmuş ne kadar bağlı olarak daha uzun sürebilir neden büyük gruplar halinde değil dondurarak Humus gerektiği. Karıştırın: Daldırma çözüldüğünde, karıştırın!

Gıda zehirlenmesi ne kadar sürer?

yaklaşık 1 ila 2 gün

Humustan gıda zehirlenmesi alabilir misin?

Humus, çok uzun süre ve çok yüksek bir ortam sıcaklığında tutulursa gıda zehirlenmesine neden olabilir.

Süresi dolmuş humus yiyebilir misin?

Genellikle etikette son kullanma tarihi ile birlikte gelir. Ve her zaman olduğu gibi, son kullanma tarihinde ürün daha uzun süre dayanmalıdır. Bu özel durumda, humus o tarihten sonra en az bir ay, belki daha fazla taze kalmalıdır. Paketi açtıktan sonra, 4 ila 7 gün içinde bitiririm gerekir.

Humus neden köpürüyor?

Nohut genellikle ne olsun daha küçük Yani, ne zaman onları gecede kabartma tozu fazla nohut nüfuz edilir ıslatmak ve Humus bunu tatmak edilmiştir. Gazlı humusumuzdan bir parti aldıysanız, bize bildirin.

Humus sıcak servis edilebilir mi?

Taze yapılmış humus asla soğuk servis edilmez, asla. Genellikle oda sıcaklığındadır ve hatta bazen sıcak servis edilir .

Humusun tadı nasıldır?

İlk olarak, humus , onunla karıştırılan diğer malzemeler nedeniyle nohut gibi bir tat vermez. Tadı biraz sarımsaklı ve ayrıca içindeki limon suyu nedeniyle keskin. Ağzınızda eriyen pürüzsüz, kremsi bir macun ve tadı dilinizde kalacak.

Tahin açıldıktan sonra buzdolabında mı saklanmalı?

Yağ oranı çok yüksek olduğu için, tahini açtıktan sonra çok çabuk kokmasını önlemek için buzdolabında saklayın. Soğuduktan sonra karıştırmak zorlaşır, bu yüzden buzdolabına koymadan önce iyice karıştırdığınızdan emin olun.

Humus neden sizin için iyidir?

Humus , vitamin ve minerallerle dolu popüler bir Orta Doğu sosudur. Araştırmalar, humus ve bileşenlerini, iltihaplanma ile mücadeleye yardımcı olmak, kan şekeri kontrolünü iyileştirmek, daha iyi sindirim sağlığı, daha düşük kalp hastalığı riski ve kilo kaybı dahil olmak üzere çeşitli etkileyici sağlık yararlarıyla ilişkilendirmiştir.

Humus nasıl koyulaştırılır?

Konserve fasulye kullanıyorsanız, su yerine konserve sıvısını kullanın. Humusu koyulaştıracaktır . Sıvı notta, ilk başta muhafazakar olun. Karışımı inceltmek için her zaman daha fazlasını ekleyebilirsiniz, ancak çok ince bir humusu düzeltmek çok daha zordur.

Her gün humus yemek zararlı mı?

Humus çok sağlıklı bir atıştırmalık seçeneği olsa da bu, bol miktarda tüketilebileceği anlamına gelmez. Yağ oranı düşük olmasına rağmen, yine de kalori içerir. Bu çok fazla değil, ancak yine de günlük kalori alımına katkıda bulunuyor ve günde bir porsiyondan fazla yemek yemek ekleyebilir.

Humus'u orijinal kapta dondurabilir misiniz?

Cevap evet bunu dondurulmuş edildikten sonra değişmiş bir kıvama sahip olabilir bununla birlikte üreticisine bağlı olarak dondurabilirsiniz ... olduğunu. Bu onun düzgün ve kremamsı bir yapıya değiştirebilir. Eğer, Humus dondurmak bir hava geçirmeyen saklayın Eğer plastik bir kap kapaklı.