90 GSM mikrofiber nedir?

Sordu: Andra Zurleit | Son Güncelleme: 5 Mart 2020
Kategori: stil ve moda erkek iç giyim ve pijama
4.5/5 (527 Görüntüleme. 9 Oy)
Mikrofiber levhalar için 90 GSM ne anlama geliyor? Metrekare başına 90 gram demektir.

Buna uygun olarak, 90 GSM mikrofiber levhalar iyi mi?

Bunun yerine GSM'ye (gram/metrekare) bakmak isteyeceksiniz, GSM (100 GSM ve üzeri) ne kadar yüksekse, çarşaflarınız o kadar güçlü ve dayanıklı olacaktır. Düşük kaliteli GSM ( 90 ve altı) mikrofiber satın almak , çarşaflarınızın birkaç yıkamadan sonra yırtılma ve dağılma olasılığını artırır.

Ayrıca bilin, mikrofiber pamuktan daha mı iyidir? Pamuklu çarşaflar mikrofiberden daha fazla nefes alabilir ve ısıyı kolayca hapsetmez ve daha rahat bir uyku sağlar. Bununla birlikte, doğal lifler – özellikle daha ucuz pamuk seçenekleri – sık yıkamalarda daha kolay bozulabileceğinden, mikrofiber levhalar pamuklu çarşaflardan daha dayanıklı olabilir.

Ayrıca bilmek, 110 GSM mikrofiber ne anlama geliyor?

GSM metre kare başına (g / m2) gram anlamına gelmektedir. Daha ağır GSM havluları, hafif havlulardan daha fazla sıvı emer. En genel kullanım mikrofiber 200-350 GSM arasındadır. Bunlar, Lowe ağırlıkları ve daha düşük yığın var, yani daha düşük GSM Havlular, camın üzerine çizgi veya tiftik daha az olasıdır, ve biraz daha saldırgandır.

GSM mikrofiber levhalar nedir?

GSM , iplik sayısına benzer bir yoğunluk ölçüsüdür. Mikrofiber kumaş ağırlığı veya kalınlığı GSM (gram/metrekare) ile belirlenir. GSM Derecesi ne kadar yüksek olursa, tabakadaki lifler o kadar fazla olur ve tabakalar o kadar ağır olur. Lüks Mikrofiber Çarşaf Takımlarımız 120 GSM'dir .

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Mikrofiber sizi sıcak yapar mı?

Mikrofiber suni bir malzeme olduğu için pamuk, bambu ve diğer doğal çarşaf kumaşlar kadar iyi nefes almaz. Muhtemelen olanlar için en iyi seçenek değildir bu araçlar uyku sırasında sıcak olsun eğilimindedir. Mikrofiber kumaşlar nemi vücuttan uzaklaştırma eğiliminde olsalar da vücut ısısını da hapsederler.

Mikrofiber çarşaflarım neden kokuyor?

Bu nedenle, rafa yerleştirildiğinde çarşaflarınız tamamen kuru olsa da havadaki nemi emerek bakteri ve küf için harika bir ortam sağlar. Organizmaların atıkları küf kokusunun kaynağıdır.

Mikrofiber nasıl bir his?

Odun hamurundan veya polyester ve naylon polimerlerden yapılabilirler. Mikrofiber tabakalar çok incedir, ancak güçlüdür ve son derece pürüzsüz ve rahattır.

Mikrofiber çarşaflar tutar mı?

Pamuklu çarşaflar şu anda en uzun ömürlü çarşaf türlerinden biri unvanını elinde tutarken , mikrofiber aynı zamanda birden fazla yıkamaya ve uzun süreli kullanıma da dayanabilir. Ancak levhalar daha düşük kalitedeyse ve yüksek iplik sayısından oluşmuyorsa, yalnızca birkaç ay sonra yırtılmalar ve yırtılmalar mümkündür.

Polyester bir mikrofiber midir?

Mikro elyaf (veya mikro elyaf), on mikrometreden daha küçük bir çapa sahip bir denye veya desiteks/iplikten daha ince sentetik elyaftır. En yaygın mikroelyaf türleri polyesterler, poliamidler (örn. naylon, Kevlar, Nomex, trogamid) veya polyester , poliamid ve polipropilen konjugasyonundan yapılır.

Çarşaf için iyi bir GSM nedir?

En Nefes Alan: Keten , 160 GSM
Bunun yerine, keten liflerinin kalitesi ve GSM (metrekare başına gram) en belirleyici olanlardır. Çoğu kişi Avrupa keten ve büyük bir seçenek olduğunu 160 civarında bir GSM düşünün.

En iyi mikrofiber levhalar nelerdir?

En İyi 4 Mikrofiber Levha
  1. Genel Olarak En İyisi, Her Şey Düşünüldü. Mellanni Fırçalanmış Mikrofiber Çarşaf Takımı.
  2. İkinci. CGK Sınırsız Fırçalı Mikrofiber Levha Seti.
  3. En İyi Fiyat: Dört Yastık Kılıflı Fırçalanmış Mikrofiber Çarşaf Seti.
  4. Derin Cepli En İyisi: Kalın Yatakları Alabilen Mikrofiber Takım.

Mikrofiber çarşaflar neden kötü?

Bu nedenle mikrofiberin yıkanması daha kolaydır, leke tutma olasılığı daha düşüktür ve pamuklu çarşaflardan üç kat daha hızlı kurur. ?Yüksek kaliteli mikrofiber yırtılmalara karşı çok dayanıklıdır, iplik sayısı ne kadar yüksekse o kadar dayanıklıdır. Pamukla, o kadar basit değil. Çoğu pamuklu çarşaf , yüksek iplik sayılarına sahip olsa bile kolayca yırtılma eğilimindedir.

Mikrofiber levhaların faydası nedir?

Mikrofiber levhaların en büyük avantajı, laboratuvarlarda ileri teknoloji kullanılarak dokunmuş olmalarıdır. Bunun bir sonucu olarak, lifler o kadar ince dokunmuştur ki, inanılmaz derecede sıkı hale gelirler ve bu da onların lekeleri itmede çok iyi olmalarına neden olur.

Mikrofiber polyester nasıl bir duygu?

Poliester çok ince liflerden oluşan -Kumaş mikrofiber levha uygun ve yumuşak misin ve daha boncuklanma geleneksel polyester kumaş göre daha karşı direnç gösterirler. Bununla birlikte, polyester pamuktan daha az nefes alabilir ve hassas cilde sahip olanlar için muhtemelen en iyi seçim değildir.

Mikrofiber ve polyester arasındaki fark nedir?

Polyester ve Mikrofiber arasındaki temel fark , Polyester'in bir polimer kategorisi olması ve Mikrofiber'in bir denye veya desiteks/iplikten daha ince, on mikrometreden daha küçük bir çapa sahip sentetik bir elyaf olmasıdır.

pamuk perkal nedir?

Perkal çarşaflar, imza niteliğindeki sıkı dokumalarıyla bilinen pamuklu çarşaflardır. “ Perkal ” kelimesi, levhanın yapıldığı malzemeyi değil, levhayı üretmek için kullanılan özel örgü tipini ifade eder. Bu şekilde dokunan çarşaflar zarif ve pürüzsüzdür.

Bir mikrofiber çarşafı ilk kez nasıl yıkarsınız?

Mikrofiber Levhaları Yıkama
Tipik olarak, üreticinin soğuk veya ılık suyla yıkamayı önerdiğini göreceksiniz. Bunun nedeni, yüksek sıcaklıkların lifleri eritebilmesi ve çarşaflarınızı kalıcı olarak kırışmış ve rahatsız bırakabilmesidir. Mikrofiber tabakalarda yumuşatıcı kullanmayın.

Mikrofiber levhalar zehirli midir?

Ancak üretim sürecine bağlı olarak mikrofiber tekstiller yanıcı olabilir ve hatta zehirli gazlar yayabilir. Bazen biyolojik olarak parçalanamazlar ve bu nedenle geri dönüştürülemezler. Fırçalanmış mikrofiber tabakalar yapay olarak yapılmıştır.

Mikrofiber üzerinde yüceltebilir misin?

Biz boya süblimasyon adı verilen bir işlem kullanır. Kumaşa kabartmalı bir his veren serigrafi baskıdan çok farklıdır. Sürecimizle ile 't boya hissedebilirsiniz. Mikrofiber üzerinde mükemmeldir ve performansı hiçbir şekilde etkilemez.

Mikrofiber plastik midir?

Mikrofiber havlular kumaştan yapılmış gibi görünebilir, ancak aslında plastikten yapılmıştır. "Bazen geri dönüştürülmüş plastiklerden yapılırlar, ancak diğer zamanlarda tamamen saf malzemelerden yapılırlar."

Tüm mikrofiber bezler aynı mıdır?

Tüm mikrofiber temelde aynıdır . Ekonomi ve dayanıklılık ya da kaç yıkamaya dayanacağı sorusu haline gelir. Daha ağır bir havlu daha uzun süre dayanır ve daha fazla yıkamaya dayanır. Daha ağır mikrofiber hafifliğe göre daha üstün olsa da, mikrofiber diğer dokuma kumaşlardan daha hafiftir.