4. dereceden bant geçiş kutusu nedir?

Sorulan: Boguslawa Zdravkova | Son Güncelleme: 2 Mart 2020
Kategori: otomotiv oto bilgi-eğlence teknolojileri
4.6/5 (535 Görüntüleme . 35 Oy)
Ana Sayfa / Araç Ses Sistemi / Subwoofer Muhafazaları / Dördüncü Derece /Bas Refleks ve Bant Geçişi . Dördüncü dereceden bir muhafaza (havalandırmalı kutu ), belirli bir frekansa ayarlanmış bir bağlantı noktasının eklenmesiyle kapalı bir muhafazadır. Bağlantı noktası, genellikle daha düşük bir kesme frekansı sağlayarak temel sızdırmaz muhafazanın düşük frekans yanıtını genişletir.

Buna uygun olarak, dördüncü dereceden bant geçiş kutusu nedir?

Ana Sayfa / Araç Ses Sistemi / Subwoofer Muhafazaları / Dördüncü Derece /Bas Refleks ve Bant Geçişi . Dördüncü dereceden bir muhafaza (havalandırmalı kutu ), belirli bir frekansa ayarlanmış bir bağlantı noktasının eklenmesiyle kapalı bir muhafazadır . Bağlantı noktası, genellikle daha düşük bir kesme frekansı sağlayarak temel sızdırmaz muhafazanın düşük frekans yanıtını genişletir.

Ayrıca Bilin, bir bant geçişi taşınandan daha mı yüksek? bir bant geçiş kutusu genellikle daha verimli olacaktır ve bu nedenle , taşınan veya mühürlenenden daha sesli olacaktır. Bununla birlikte, bant geçişi , genellikle 45-70 Hz civarında ayarlandığı kadar derinden çalmaz; bu, yüksek olabilir, ancak bunu yaparken oldukça gürültülü olabilir. Yine de istediğiniz şey yüksekse , 4. veya 6. sıradaki bir bant geçiş kutusuna bakın.

Bununla ilgili olarak, bir bant geçiş kutusu ne yapar?

Bandpass kutuları , maksimum slam için tasarlanmış özel bir portlu kutu türüdür. Woofer, çift bölmeli bir kutunun (bir bölme kapalı, diğeri bağlantı noktası) içine monte edilir ve ses dalgaları bağlantı noktasından çıkar. Bağlantı noktasından çıkan ses, dar bir frekans aralığında ekstra yüksek.

4. sipariş nedir?

4. sıra , belirli bir bant geçiren muhafaza türüdür ve frekans yanıtını genişletmeye yardımcı olmak için kapalı bir kutudaki bir subwoofer'ın portlu bir bölüme ateşlenmesiyle ilgilenir.

34 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

4. siparişler taşındığından daha mı yüksek?

1) Küçük portlu muhafazalar, daha büyük portlu muhafazalardan daha yüksek bir frekansta ayarlanmalıdır. Daha az düşük basa sahip olacaklar ve daha büyük portlu bir muhafaza kadar yüksek sesle çalmayacaklar. Bu aynı zamanda işleyebilecekleri gücü de sınırlayacaktır. Bant geçiren muhafazalar: Bunlara bazen yanlışlıkla dördüncü dereceden muhafazalar denir.

6. dereceden bant geçişi nedir?

6. sıradaki bant geçiş kutuları kararsız canavarlar olabilir. Paralel ayarlı ve seri ayarlı olmak üzere iki çeşidi vardır. Paralel ayarlı bir kutu, aralarında alt olan iki portlu kutu gibidir, her iki oda da dışarıya taşınır. Bunlar, iki stilin doğru olması daha kolay ve bunları WinISD'de simüle edebilirsiniz.

Bant geçiren kutu nasıl hesaplanır?

Bant geçiren kutu nasıl yapılır?
 1. f B - Havalandırmalı bölmedeki bağlantı noktasının frekansını ayarlama.
 2. R – Santimetre cinsinden limanın yarıçapı.
 3. L v – Santimetre cinsinden bağlantı noktasının uzunluğu.
 4. f L – f 3 düşük frekans düşüşü.
 5. f H – f 3 yüksek frekans düşüşü.
 6. Q bp – Mühürlü arka bölmenin Q'su.

8. dereceden bir bant geçiş kutusu nasıl yapılır?

ABC 8. Sıra Bant Geçidi
 1. Biri 3 ft^3 ve diğeri TAM yarısı, 1,5 ft^3 olan 2 odacıklı bir kutu oluşturun.
 2. Ardından, her biri 6" borudan aynı uzunlukta 3 bağlantı noktası kesin.
 3. Her bölmenin önüne bir bağlantı noktası ve iki bölmeyi ayıran duvara üçüncü bir bağlantı noktası koyun.
 4. Bu kadar!

Bir alt kutudaki hava boşluğunu nasıl hesaplarsınız?

Bir Subwoofer Kutusunun Kübik Hava Alanı Nasıl Bulunur?
 1. Kutunun iç kısmının yüksekliğini, genişliğini ve uzunluğunu inç olarak ölçün. Ölçüleri yazın.
 2. Yüksekliği, genişliği ve uzunluğu çarpın. Bu size kutunun içinin toplam hacmini toplam inç küp olarak verecektir. Sayıyı 1.728'e bölün.

Hoparlör kutusu nasıl yapılır?

Yapmanız gerekenler:
 1. Altı ahşap tahta satın alın.
 2. Kartları, hoparlör sürücünüzün etrafına sığacak şekilde ölçün ve kesin.
 3. Hoparlör sürücünüzün yüzünü ölçün.
 4. Hoparlör sürücüsünü hoparlör kutusunun ön paneline vidalayın.
 5. Siyah hoparlör bezini tüm ön panel kartına sığacak şekilde kesin.
 6. Tüm tahtalarda delikler açın.

Bir subwoofer kutusu özelliklerini nasıl oluştururum?

İyi bir kural, subwoofer'ın boyutuna en az 2 ila 3 inç eklemektir. Örneğin, 10 inçlik bir alt , en az 12 ila 13 inç karelik bir ön panele sahip olmalıdır. Kutunuz için ihtiyaç duyduğunuz hacmi oluşturmak için kutunun derinliğini boyutlandırın .

10 inçlik bir alt kutu nasıl yapılır?

İki 10 İnç Subwoofer İçin Bir Subwoofer Kutusu Nasıl Yapılır
 1. Daire testere ile MDF'den iki uç paneli ölçün ve kesin.
 2. Daire testere ile MDF'den üst ve alt panelleri ölçün ve kesin.
 3. Daire testere ile MDF'den ön ve arka panelleri ölçün ve kesin.
 4. İçi boş bir kutu oluşturmak için üst, alt, ön ve arka panelleri birleştirin.

Mühürlü bir kutu daha sert vurur mu?

mühürlü veya portatif. Sanırım " daha sert vur " ile ne demek istediğine bağlı. Tecrübelerime göre, portlu kutular genellikle daha yüksek ses çıkarır, ancak mühürlü kutularda bası daha fazla hissedersiniz. Bu yüzden sadece farklı.

Hangisi daha iyi taşınır veya mühürlenir?

Mühürlü muhafazalar, portlu muhafazalara göre düşük frekansları daha doğru bir şekilde üretir çünkü kutunun içindeki hava bir amortisör gibi davranır ve subwoofer'ın daha kontrollü bir şekilde ileri ve geri hareket etmesine izin verir. Mühürlü muhafazalar genellikle daha küçüktür ve ayarlanması daha kolaydır çünkü ayarlanacak bir bağlantı noktası yoktur.

Subwoofer muhafazasının şekli önemli mi?

Derinlere inersen, şekil önemli . Aslında, belirli bir muhafaza tarafı için en iyi durumu veren formüle edilmiş sihirli bir oran vardır. Kutu tasarımına daha fazla girdiğinizde, duran dalgaların tümü nihai sonuçta rol oynar. ve şeklin definatley etkisi vardır.

Farklı subwoofer türleri nelerdir?

Genel olarak, subwoofer'lar aşağıdaki iki tipte sınıflandırılır:
 • Pasif subwoofer'lar.
 • Güçlendirilmiş subwoofer'lar.
 • Kendi Kendini Güçlendiren Bas Çözümleri.
 • Bas Tüpleri.
 • Standart Subwoofer Hoparlörler.
 • Underseat vs Gövde Subwoofer'ları.

Daha büyük bir alt kutu daha mı iyi?

Daha büyük bir alt satın alın. daha büyük bir kutu , tunning hz'nin hemen üzerindeki bir notada daha yüksek ses çıkarır. ama diğer notalar o kadar gürültülü olmayacak. birçok nota dışında daha küçük bir alanda kutuyu daha fazla pik yapar ve daha yüksek ses çıkarır.

Subwoofer kutusu için en iyi malzeme nedir?

Özetlemek gerekirse, MDF , bir subwoofer kutusu oluşturmak için kullanılacak en popüler ve genellikle en iyi malzemedir. Bazı niş durumlarda, başka bir ahşap veya cam elyafı veya tamamen başka bir şey kullanmak isteyebilirsiniz, ancak altın standardı arıyorsanız, orta yoğunluklu sunta ihtiyacınız olan şeydir.

Subwoofer'ımdan nasıl daha fazla bas alabilirim?

Tüm yol alçak geçiren filtre açmak, subwoofer amfi kazanımını tüm yol aşağı çevirin ve kapalı bas boost açın. Baş ünitesini açın ve orta ayarlarına ton kontrolleri her ayarlayın. Yüksek, orta sınıf ve çok düşük notları da o aşina bir müzik parçası oynayın.

Bir alt kutuyu taşımak sesi yükseltir mi?

Kuşkusuz, portlu kutular , mühürlü kutulardan daha yüksek sesle , daha güçlü bas ve daha fazla yankılanma sağlayabilir. Bu, herhangi bir ek ses ekolayzır veya dijital işlemci kullanmadan portlu bir subwoofer kutusu ile kolayca elde edilir.

Subwoofer kutumu hangi frekansa ayarlamalıyım?

Ortalama bir şarkı üzerinde muazzam etkisi olan bir sistem istiyorsanız, 35 Hz iyi iş görür. Ancak tüm müzik türlerini en iyi şekilde çalacak bir şey arıyorsanız, daha düşük bir ayar yapmanız gerekir.