80/10/10 konut kredisi nedir?

Sordu: Jihad Llera | Son Güncelleme: 15 Nisan 2020
Kategori: kişisel finans ev finansmanı
3.9/5 (622 Görüntüleme . 9 Oy)
80 10 10 Bugünün Ev Alıcısına Kredi
80 10 10 kredisi , ev alıcısının aynı anda birinci ve ikinci ipotek aldığı ve evin satın alma fiyatının %90'ını kapsayan bir ipotek seçeneğidir. Alıcıların %20'den az peşinat öderken özel ipotek sigortasından kaçınmasına yardımcı olduğu için popülerdir.

Bu bağlamda, 80/20 ipotek iyi bir fikir mi?

Bir borçlu %20 indirim sağlayamadığında, 80/20 kredisi genellikle gidilecek en iyi yoldur, çünkü PMI taşımak zorunda kalmaktan daha ucuzdur. %20'lik kredi genellikle ilk tröst kredisinden daha yüksek bir faiz oranına sahip olacaktır, bu nedenle finansmanı dikkatli bir şekilde yönetmek önemlidir.

Aynı şekilde 80 15 5 konut kredisi nedir? 80 - 15 - 5 krediler , aynı zamanda “piggyback ipotekleri ” olarak da bilinirler, özel ipotek sigortasından kaçınmak veya kredi tutarlarını uygun limitler altında tutmak isteyen borçlular için mükemmel bir seçenektir. 15 - - iki krediler, 80 kombinasyonu 5 vasıta birinci ipotek satış bedelinin% 80'i içindir ve ikinci% 15 içindir.

Ayrıca, bir geri ödeme kredisi nasıl çalışır?

Borçlu aynı anda iki kredi aldığında bir sırt kredisi oluşur: biri evin değerinin yüzde 80'i için, diğeri yüzde 20'lik bir ön ödemeyi tamamlamak için eksik olan nakit parayı telafi etmek için. Bu, özel ipotek sigortasına alternatif olarak kullanılır.

80/20 kredisine nasıl hak kazanırsınız?

80/20 kredisi , bir ev alıcısının, bir evin satın alma fiyatının yüzde 80'i üzerinden geleneksel bir ipotek ve fiyatın yüzde 20'si için ikinci bir kredi almasıdır. Kredi verenler, konutun kredi /değer oranı yüzde 80'den yüksekse Özel İpotek Sigortası yaptırmanızı ister.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Borç verenler PMI'dan feragat edebilir mi?

Ancak, kuralın istisnaları vardır - PMI'dan kaçınmak istiyorsanız seçeneklerinizi araştırın. Örneğin, Quicken Loans'tan PMI Advantage gibi düşük peşinat ödemeli, PMI içermeyen geleneksel krediler vardır. Bu borç verenin aşağı 20'den az yüzde borçlular için PMI feragat edecek ama senin faiz oranını yükseltmek edeceğiz.

Hala 80/20 Kredi veriyorlar mı?

Esasen, bir 80/20 ipotek bir ev satın almak için kullanılan kredilerin bir çift. İlk kredi ev fiyatının yüzde 80'ini karşılarken, ikincisi kalan yüzde 20'yi kapsıyor. Her iki kredi kapanış dahil edilir ve iki aylık mortgage ödemeleri yapmak gerekecektir.

80/10/10 Kredisi nasıl alınır?

80 10 10 Bugünün Ev Alıcısına Kredi
80 10 10 kredisi , ev alıcısının aynı anda birinci ve ikinci ipotek aldığı ve evin satın alma fiyatının %90'ını kapsayan bir ipotek seçeneğidir. Alıcı sadece % 10 indirim yapıyor. Bu kredi türü aynı zamanda ipotekli ipotek olarak da bilinir.

400 bin kredi için PMI ne kadar?

Genworth Mortgage Insurance, Ginnie Mae ve Urban Institute'a göre, geleneksel bir ev kredisi için özel ipotek sigortasının veya PMI'nin ortalama maliyeti , orijinal kredi tutarının yıllık %0.55'i ile %2.25'i arasında değişmektedir. Hesaplayıcımız , PMI için ne kadar ödeyeceğinizi tahmin eder.

PMI veya ikinci ipotek ödemek daha mı iyi?

Ev üzerinde aynı anda birinci ve ikinci ipotek alarak PMI'dan kaçınabilirsiniz, böylece hiçbir kredi maliyetinin %80'inden fazlasını oluşturmaz. Borç veren tarafından ödenen ipotek sigortasını (LMPI) tercih edebilirsiniz, ancak bu genellikle ipoteğinizin faiz oranını artırır.

%20 indirim olmadan PMI'yi nasıl önleyebilirim?

Bir ipotek için PMI ödemekten kaçınmanın geleneksel yolu, bir sırtlama kredisi almaktır. Bu durumda, yalnızca kredi bakiyesinin yüzde 15 için ikinci bir "bindirme" ipotek almak ve ödeme aşağı yüzde 20 bunları birleştirmek, ipotek için yüzde 5 aşağı koymak eğer.

PMI ödemekten nasıl kurtulabilirim?

PMI veya özel ipotek sigortasını kaldırmak için evde en az %20 hisseye sahip olmanız gerekir. Eğer ev kullanıcısı orijinal biçilen değerin% 80'ine ipotek dengesi aşağı ödemiş zaman PMI iptal etmek borç isteyebilir. Denge% 78'e düştüğünde, ipotek servicer PMI ortadan kaldırmak için gereklidir.

İpotek sigortasını ne kadar süreyle taşımanız gerekiyor?

Eğer 'PMI ödeme taahhüt ettik, sen' Bir kez genellikle en az iki yıl süreyle tutmak gerekecek. Eviniz iki ila beş yıl sonra size %25 eşitlik sağlayacak kadar değer kazandıysa, kapsamı iptal edebilirsiniz . Beş yıl sonra, sadece o hendek% 20 özkaynak gerekir.

Sırtta kredi iyi bir fikir mi?

Bindirme kredileri ilk hacizinizi yüzde 80 LTV ile sınırladığından, aylık özel ipotek sigortası (PMI) maliyetlerinden kaçınırken bir ev için düşük bir peşinat ödemesi yapmanın etkili bir yolu olabilir. Bazı alıcılar için bu, sırtlama kredilerini kullanmalarının nedenidir. % 90 kredi to-değerde bir geleneksel kredi.

Geri ödeme kredileri hala var mı?

Bir bindirme kredisi hala PMI kurtulmuş olurdu süre sonra sırtına ev öz kredi aylık ödemeler yapmak olabilir böylece,% 20 özkaynak ulaşır sonra bile kalır. Hangi seçeneğin daha iyi olduğunu bulmak için biraz matematik yapmanız gerekecek.

80/10/10 Oranının her bir bileşeni, bölünmüş veya bindirmeli kredide neyi temsil eder?

80-10-10 krediler peşinatlı iki ipotek olarak yapılandırılmıştır. İlk sayı daima birincil ipotek, orta sayı ikincil krediyi temsil eder ve üçüncü sayı peşinat temsil eder.

Bir ev satın almak için iki kredi kullanabilir misiniz?

Bindirme ipoteği, aynı ev için iki ayrı kredi aldığınız zamandır. Tipik olarak, ilk ipotek evin değerinin %80'i ve ikinci kredi %10'u olarak belirlenir. Kalan %10 peşinat olarak cebinizden çıkıyor.

Sırt ipoteği nedir?

Bir “ piggyback ” ikinci ipotek , ana ipoteğinizle aynı zamanda yapılan bir ev sermayesi kredisi veya ev sermayesi kredi limitidir (HELOC). Amacı, düşük peşinat tasarrufuna sahip borçluların, özel ipotek sigortası ödemeden ana ipotek almaya hak kazanmak için ek para ödünç almalarına izin vermektir.

Kombi kredisi nedir?

Kombine kredi , aynı borç verenden aynı borçluya verilen iki ayrı ipotek kredisinden oluşur. Bir tür kombinasyon kredisi , yeni bir evin inşası için finansman sağlar ve bunu inşaat tamamlandıktan sonra geleneksel bir ipotek izler.

PMI nasıl hesaplanır?

PMI, tipik olarak, yıllık bazda tüm kredi tutarının %0,5 ila %1'i arasındadır. Bu, %1'lik bir PMI ücreti varsayarak, 100.000 dolarlık bir krediyle yılda 1.000 ABD Doları veya ayda 83.33 ABD Doları ödeyebileceğiniz anlamına gelir.

Köprü kredileri ne için kullanılır?

Köprü kredileri bir ipotek yerine geçmez. Genellikle mevcut evinizi satmadan önce yeni bir ev satın almak için kullanılırlar . Her kredi kısa vadelidir ve 6 ay ile üç yıl arasında geri ödenmek üzere tasarlanmıştır. Ve ipotekler, konut öz sermaye kredileri ve HELOC'ler gibi, köprü kredileri de mevcut eviniz tarafından teminat olarak güvence altına alınır.

Bugün faiz oranları ne kadar?

Bugünün Mortgage ve Yeniden Finansman Oranları
Ürün Faiz oranı Nisan
30 Yıllık VA Oranı 3.570% %3.740
30 Yıllık FHA Oranı %3.430 4.200%
30 Yıllık Sabit Jumbo Oranı %3.760 3.850%
15 Yıllık Sabit Jumbo Oranı %3.110 %3.180