Tablodaki çöp kutusu nedir?

Sordu: Rosiane Wilsdorf | Son Güncelleme: 20 Nisan 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları fotoğrafçılık
4.2/5 (475 Görüntüleme . 42 Oy)
Tableau'daki herhangi bir ayrı alan, bir kutu kümesi olarak kabul edilebilir. Örneğin, Satırlarda Kar ve Sütunlarda Durum ile bir görünüm oluşturduğunuzu varsayalım. Durum alanını bir dizi kutu olarak düşünebilirsiniz; her kar değeri, değerin kaydedildiği duruma karşılık gelen bir kutuya sıralanır.

Bununla ilgili olarak, bin'in tablodaki kullanımı nedir?

Tableau depo veri depolamak değerleri karşılık gelen veya kovalı büyüklüğü uydurma, eşit boyutta kaplardır. Ayrıca, bin'lerin bir dizi veriyi eşit aralıklarla veya boyutta gruplar halinde gruplandırdığını ve onu sistematik bir veri dağılımı yaptığını söyleyebiliriz. Tableau olarak, herhangi bir ayrı alan veri depo oluşturmak için alınabilir.

Benzer şekilde, tablodaki küme ve grup arasındaki fark nedir? – En önemli fark , kümeler dinamikken gruplar dinamik değildir. Tableau'da , her zaman bir şeyi yapmanın 2'den fazla yolu vardır ve Setler ve Gruplar'dan farkı yoktur. Setler penceresindeki Boyut sağ tıklayarak oluşturulabilir kümesi oluştur seçin.

Ayrıca bilmek, bir bin grubu nedir?

Bölme, az ya da çok sürekli değerleri daha az sayıda " kutu " şeklinde gruplamanın bir yoludur. Sayısal sütunlar, bir sütun seçiciye sağ tıklanarak ve Otomatik Bin Sütun'a tıklanarak da geçici olarak gruplandırılabilir.

Excel'de bir çöp kutusu nasıl oluşturulur?

Bu örnek size Excel'de bir histogramın nasıl oluşturulacağını öğretir.

 1. Önce, C4:C8 aralığındaki bin numaralarını (üst düzeyler) girin.
 2. Veri sekmesinin Analiz grubunda Veri Analizi'ne tıklayın.
 3. Histogram'ı seçin ve Tamam'a tıklayın.
 4. A2:A19 aralığını seçin.
 5. Bin Aralığı kutusuna tıklayın ve C4:C8 aralığını seçin.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Tabloda küme ve grup nedir?

Filtre: İlgili bilgilere odaklanmak için bir görünümde gösterilen verileri daraltan bir boyut veya ölçü. Grup : Çok sayıda boyut üyesini daha üst düzey kategorilerde birleştirerek basitleştirir. Küme : Mevcut boyutlara dayalı olarak belirli koşulları karşılayan verilerinizin bir alt kümesi.

Tabloda ne ayarlanır?

Kümeler , veri kaynağınızdaki boyutlara dayalı olarak Tableau Desktop içinde oluşturulan özel alanlardır. Koşullu mantık kullanılarak bir kümeye neyin dahil edilip edilmediğini belirlemek için boyutlar veya hesaplamalar kullanılabilir.

Tabloda küme nedir?

Tableau'daki kümeler, kullanıcı tarafından tanımlanan belirli koşullara dayalı olarak veri alt kümeleri oluşturmak için kullanılır. Örneğin, bir dizi en çok satış yapan ilk 10 müşterilerden bir alt kümesi verilere sahip için oluşturulabilir. Tableau'da sadece boyut alanlarına dayalı olarak setler oluşturulabilir.

Tabloda bir küme nasıl oluşturulur?

Dinamik bir küme oluşturmak için:
 1. Veri bölmesinde, Boyutlar altında bir alana sağ tıklayın ve Oluştur > Ayarla'yı seçin.
 2. Küme Oluştur iletişim kutusunda kümenizi yapılandırın. Setinizi aşağıdaki sekmeleri kullanarak yapılandırabilirsiniz:
 3. Bittiğinde, Tamam'ı tıklayın. Yeni küme, Veri bölmesinin alt kısmına, Kümeler bölümünün altına eklenir.

Tablodaki Çapraz Tablo nedir?

Tableau bir çapraz grafik aynı zamanda, Şekil yazı formunda verileri bir metin tablo olarak adlandırılır. Grafik, bir veya daha fazla boyuttan ve bir veya daha fazla hesaplamadan oluşur.

Tabloda nasıl bir tarih kutusu oluşturabilirim?

Cevap
 1. Analiz > Hesaplanan Alan Oluştur'u seçin.
 2. Alanı Uçuş Gecikmeleri olarak adlandırın, aşağıdaki hesaplamayı girin ve ardından Tamam'ı tıklayın:
 3. Ölçümler bölmesinde Flight Delays'e sağ tıklayın ve Bins Oluştur'u seçin.
 4. Alanı 2 Gün Aralığı olarak adlandırın, Kutu boyutu için 2 girin ve ardından Tamam'a tıklayın.
 5. 2 Gün aralıklarını Sütunlar'a sürükleyin.

Histogramdaki kutular nelerdir?

Bir histogramda , veri kümesinin toplam aralığı (yani minimum değerden maksimum değere kadar) 8 ila 15 eşit parçaya bölünür. Bu eşit parçalar, kutular veya sınıf aralıkları olarak bilinir. Veri setindeki her gözlem (veya değer) uygun bin'e yerleştirilir.

Tabloda nasıl dinamik bir çöp kutusu oluşturabilirim?

Dinamik Histogram Oluşturma (Bin'ler ve Ölçüler)
 1. Kullanıcının aralarından seçim yapabilmesi için gerekli ölçüleri bir parametreye ekliyoruz ve seçilen ölçüyü döndürmek için hesaplanmış alan oluşturuyoruz.
 2. Aşağıdaki formüllere göre kutu sayısını ve kutu boyutunu hesaplayın.
 3. Ölçü değerini kutulara kategorize eden bir boyut ekliyoruz.

Tabloda yaş gruplarını nasıl oluştururum?

Sağ üst köşedeki Çalışma Kitabını İndir'e tıklayın ve ardından çalışma kitabını açın.
 1. Çalışma Sayfası > Temizle > Sayfa'yı seçin.
 2. Veri bölmesinde, Yaş alanına sağ tıklayın ve Oluştur > Kutular'ı seçin.
 3. Kutu Oluştur iletişim kutusunda, ilgilendiğiniz yaş gruplarına göre bir kutu boyutu girin ve ardından Tamam'a tıklayın.

Tabloda bir histogramı nasıl çizersiniz?

Tableau'da Bana Göster'i kullanarak bir histogram oluşturabilirsiniz.
 1. Sample - Superstore veri kaynağına bağlanın.
 2. Miktarı Sütunlara sürükleyin.
 3. Araç çubuğunda Bana Göster'e tıklayın, ardından histogram grafik türünü seçin.
 4. Segmenti Renk'e sürükleyin.
 5. Ctrl tuşunu basılı tutun ve CNT(Miktar) alanını Satırlar rafından Etiket'e sürükleyin.

Tablodaki parametreler nelerdir?

Parametreler , hesaplamalarda, filtrelerde ve referans çizgilerinde sabit değerlerin yerini alabilen dinamik değerlerdir. Örneğin, Satışlar 500.000 ABD Dolarından büyükse true, aksi takdirde false döndüren hesaplanmış bir alan oluşturabilirsiniz. Formüldeki “500000” sabit değerini bir parametre ile değiştirebilirsiniz .

.TWB ve .twbx uzantısı arasındaki fark nedir?

İşte temel teknik özet: Bir twb bir xml belgesidir. Bir twbx , bir twb + bu çalışma kitabıyla ilişkili tüm harici dosyaları, örneğin özler ve arka plan görüntüleri gibi içeren "sıkıştırılmış" bir arşivdir .

Tablodaki histogram nedir?

Bir histogram , aralıklara ayrılmış bir değişkenin değerlerinin frekanslarını temsil eder. Histogram , çubuk grafiğe benzer ancak değerleri sürekli aralıklar halinde gruplandırır. Tableau bir ölçü alarak bir histogram oluşturur. Histogram oluşturmada kullanılan ölçü için ek bir bin alanı oluşturur.

Tabloda sürekli bir alanı nasıl tanımlarsınız?

Alanı tıklayın ve Ayrık veya Sürekli öğesini seçin. Alan sürekli olduğunda yeşil, kesikli olduğunda mavidir. Veri bölmesinde tedbirler için, alanı sağ tıklayın ve Sürekli için Ayrık Dönüştür veya dönüştürme seçin. Alanın rengi buna göre değişir.

Bidonlar ne anlama geliyor?

ÇÖP KUTUSU Şimdi Satın Al İşletme » Genel İşletme Oyla:
ÇÖP KUTUSU Badan Intelijen Negara Çeşitli » Sınıflandırılmamış Oyla:
ÇÖP KUTUSU Borçlu Kimlik Numarası İşletme » Bankacılık Oyla:
ÇÖP KUTUSU İş ve Bilgi Ağı Devlet » NASA Oyla:
ÇÖP KUTUSU Fayda Kimlik Numarası Çeşitli » Sınıflandırılmamış Oyla:

Veri kutuları nedir?

Veri gruplama. Belirli bir küçük aralığa, bir bin 'e düşen orijinal veri değerleri, o aralığı temsil eden bir değerle, genellikle merkezi değerle değiştirilir. Bu bir nicemleme şeklidir. İstatistiksel veri gruplama, az ya da çok sürekli değerlerin sayılarını daha az sayıda " kutu " şeklinde gruplamanın bir yoludur.

BIN analizi nedir?

genel bakış İstatistikte, veriler genellikle şu veya bu şekilde sıralanır. Verileri sınıflara, kategorilere, aralığa veya sayı doğrusundaki yerleşime göre sıralayabilirsiniz. Bazen sınıf aralığı olarak da adlandırılan bir bin , bir histogramdaki verileri sıralamanın bir yoludur. Verileri kategorilere ayırma fikrine çok benzer.