Makine öğreniminde kara kutu nedir?

Sorulan: Idoia Moody | Son Güncelleme: 13 Ocak 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem veri depolama ve depolama
4.1/5 (56 Görüntüleme . 37 Oy)
Makine öğrenimi genellikle kara kutu olarak adlandırılır; veriler girer, kararlar çıkar, ancak girdi ve çıktı arasındaki süreçler opaktır. Açıklanabilir bir yapay zeka alanı ortaya çıkıyor, bu sayede yorumlanabilir makine öğrenimi algoritmaları, sınıflandırmaları için bir açıklama veya gerekçe sağlıyor.

Bunun yanında kara kutu sorunu nedir?

BİR ANLAMA SORUNU Daha fazla ilerleme için neler olup bittiğine dair derin bir anlayış gereklidir. Ancak, daha büyük ve daha karmaşık sorunların üstesinden gelmek için yapay zekayı kullandığımızda, kaputun altında neler olduğunu açıklamayı zorlaştıran bir “ kara kutu sorunu ” ile karşılaşıyoruz.

Yukarıdakilerin yanında, sinir ağındaki kara kutu nedir? Bir sinir ağı , herhangi bir fonksiyona yaklaşık olarak yaklaşabilmesine rağmen, yapısını incelemek size yaklaşık işlevin yapısı hakkında herhangi bir fikir vermeyeceği anlamında bir kara kutudur . Ardından, uygulamanız için kabul edilebilir bir hata oranına sahip bir f yaklaşıklığı oluşturmak için Sinir Ağı'nı kullanırsınız.

Benzer şekilde, kara kutuda ne var diye sorabilirsiniz.

" Kara kutu " iki ayrı ekipman parçasından oluşur: uçuş veri kayıt cihazı (FDR) ve bir kokpit ses kayıt cihazı (CVR). Herhangi bir ticari uçuşta veya kurumsal jette zorunludurlar ve genellikle bir çarpışmadan sağ çıkma olasılıklarının daha yüksek olduğu bir uçağın kuyruğunda tutulurlar.

İstatistiklerde kara kutu nedir?

Kara kutu testi, bir sistemi yalnızca dışarıdan değerlendirir, operatör veya testçi, test eylemlerine yanıtlar oluşturmak için sistemde neler olduğunu bilmeden. Kara kutu , davranışı tamamen girdiler ve çıktılar tarafından gözlemlenmesi gereken bir sistemi ifade eder.

34 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kara kutu yok edilebilir mi?

Bir kara kutunun asla yok edilmeyeceği yanlış bir varsayım. Bir kokpit ses kaydedici (CVR) ve bir Uçuş Veri Kaydedici (FDR). Bunlara bir uçağın kara kutuları denir. Bir kara kutu genellikle sert metalden yapılır ve sıkıca paketlenir.

Kara kutunun amacı nedir?

Kara Kutu cihazı yaklaşık bir akıllı telefon boyutundadır. Torpido gözünün içine oturur ve aracın hızını, ivmesini, frenlemesini ve viraj alma durumunu kaydeder. Bu, bir sürücü olarak sizin bir profilinizi oluşturur. Agresif bir şekilde hızlanırsanız, ani fren yaparsanız ve virajları sert alırsanız, kara kutu bunu bilecektir.

Bir kara kutuya ne kadar süreliğine sahip olmak zorundasın?

Kara kutuyu ne zaman takmam gerekir ? Çoğu sigortacı, poliçenin başlangıcından itibaren belirli bir süre, örneğin 14 gün içinde kutunun takılmasını isteyecektir. Poliçe hüküm ve koşulları, kutunun belirli bir süre içinde kurulmaması durumunda sigortacının poliçenizi iptal etmesine izin verir.

Siyasette kara kutu nedir?

Kara kutu ”, çoğu insan tarafından görülemeyen veya incelenemeyen süreçlere veya prosedürlere atıfta bulunan bir metafordur.

Kablo için kara kutu nedir?

Black Box , ağınızın sorunsuz çalışmasını sağlamak için iletişim ve altyapı ürünleri sağlamaya kendini adamıştır. Kablolar, bağlantılar, kurulum araçları, test cihazları, sunucu rafları, güç dağıtımı ve daha fazlasını içeren ses ve veri ağları için kaliteli çözümler sunarlar.

Kara kutu modeli nedir?

Kara Kutu Modeli Nedir? Bilim, bilgisayar ve mühendislikte kara kutu , kendi iç işleyişi hakkında herhangi bir bilgi olmaksızın girdileri ve çıktıları açısından görüntülenebilen bir cihaz, sistem veya nesnedir.

Kara kutu video kaydeder mi?

Siyah kutular gitti dijital olması ve çok daha eskisinden kayıt olsa da, bir kritik öğe henüz kayıt tahta videoda ise yoktur. Uçuş güvertesinden kokpit ses kayıt cihazı yakalar ses iken, biz hala bir çökmesine yol anlarda ne geldiği hususunda görsel ipucu alamadım.

Kara kutu bir çarpışmadan nasıl kurtulur?

Kara kutular genellikle en kötü uçak kazalarında bile hayatta kalır . Dan parçalanmış kokpit ses kayıt cihazı Germanwings uçuş çöktü. Uçağın nasıl uçtuğunu değiştiren bir şey oluyorsa, not edilir. CVR, pilotların seslerini, hava trafik kontrolünü ve kokpitteki gürültüyü kaydeder.

Piyangodaki kara kutu neyi simgeliyor?

Kara kutu bir eserdir ve tüm eserler gibi, halkı için kültürel ve tarihsel olarak önemlidir. Kara kutu , köylüler için geleneklerinin uzun ömürlülüğünün ve onlardan önceki birçok insanın piyango uygulamasını desteklediği gerçeğinin bir simgesidir.

Bir araba kara kutusu verileri ne kadar süre saklar?

Ayrıca, bir kara kutu , çarpışma çevresinde yalnızca 20 saniye boyunca bilgi depolar . Yine de, birçok gizlilik savunucusu, kayıt uzunluğunun sonunda artabileceğinden ve daha fazla tanımlayıcı bilgi içerebileceğinden endişe ediyor. Bu, ilk etapta verilere kimin erişebileceği sorusunu gündeme getiriyor.

Kara kutu ne kadar sert?

Kara kutu , yaklaşık 310 mph'lik bir çarpma hızına eşit olan 3.400 Gs (yerçekimi kuvvetinin 3.400 katı) ivmeye dayanabilmelidir.

TV Kara Kutuları yasal mı?

Söz, Android TV Kutularının satın alınmasının yasal olduğu ve bunları evinizde kullanıyorsanız, bunlara bağlı herhangi bir yasa dışı öğenin bulunmadığıdır. Ancak, bu cihazları herhangi bir ücret ödemeden dijital TV abonelik kanallarını alacak şekilde değiştiriyorsanız sorun ortaya çıkar.

Helikopterlerin neden kara kutuları yok?

Çok az sayıda yolcu uçağı olmayan veya yolcu taşımayan uçakta , yaygın olarak (ve hatalı olarak) adlandırıldığı gibi herhangi bir türde “ kara kutu ” olduğunu göreceksiniz. Onlar da zorunlu değildir. Masraf, ağırlık, karmaşıklık ve bakım tüm nedenlerdir. Risk altındaki daha az sayıda hayat başka bir şey olabilir.

Neden tüm uçağı kara kutudan yapmıyorlar?

Tüm uçağın kara kutu malzemesiyle tasarımı, onu uçamayacak kadar ağır hale getirecektir . Uçak yapısı bir sebepten dolayı kompozitlerden ve alüminyumdan yapılmıştır. Çarpma, yere düşen ölümcül bir uçağın içindeki insan için endişelerden yalnızca biridir.

Helikopterlerin kara kutusu var mı?

Tahta, ulaşım güvenliğini artırma görevli bir devlet kurumu, tüm helikopterler bu cihazları var mandate 2011'den beri FAA çağırdı. FAA , yorum taleplerini geri göndermedi. Kara kutular , uçuşların hızı ve irtifası da dahil olmak üzere binden fazla veri noktası kaydeder.

Arabamda kara kutu olup olmadığını nasıl anlarım?

Kara Kutu , aracınızın ne kadar hızlı gittiği, gaz kelebeğinin konumu, fren uygulaması, hava yastığının açılması, emniyet kemeri kullanımı, direksiyon açıları ve bir dizi başka faktör gibi verileri yaklaşık 20 saniye önce, sırasında ve 20 saniye sonra olduğu gibi gösterir. kaza.