Kutu ışın seviyesi nedir?

Sordu: Irais Maleta | Son Güncelleme: 6 Haziran 2020
Kategori: işletme ve finans inşaat mühendisliği endüstrisi
4.4/5 (112 Görüntüleme . 9 Oy)
Kutu Kiriş Seviyesine Genel Bakış
Kutu kiriş seviyeleri veya kutu seviyeleri terazisi bir tür çünkü seviyesi çerçeve şeklinde böyle adlandırılır. Kutu seviyesini yarıya indirirseniz, alüminyumun bir dikdörtgen (veya kutu ) şeklinde oluşturulduğunu (ekstrüde edildiğini) ve genellikle ortası oyuk olduğunu görürsünüz.

Buna uygun olarak, bir kutu çerçeve ile I kiriş seviyesi arasındaki fark nedir?

KUTU - KİRİŞ VS. Kutu şeklindeki bir seviye , “I” şeklindeki bir seviyeye göre daha sert, güçlendirilmiş bir çerçeveye sahiptir. Bu nedenle kutu - kiriş seviyeleri, bükülme ve bükülmeye karşı dirençlidir ve genellikle uzun ömürlü bir seçimdir. I- Işın seviyeleri daha hafif bir seçim olma eğilimindedir.

Ayrıca, hangisi daha güçlü kutu ışını mı yoksa ben ışını mı? Bir I-kiriş daha uzakta kirişin merkez hattından bir kesit alanına daha büyük bir oranına sahip olan I iyi vermek için tasarlanmıştır. Dikey boyutu en uzun olan dikdörtgen boru sonraki ve kare en kötü olanıdır çünkü düzenli kesitler için I, dikey boyutun üçüncü gücüne bağlıdır.

Ayrıca soru şu ki, AI ışın seviyesi ne için kullanılıyor?

I- Kiriş seviyeleri , yapıya düz bir metal çerçeve üzerinde ek sertlik kazandırmak için bir I şekli kullanır. 24" ila 96" aralığındaki "standart" şantiye seviyeleri arasında, bunlar kutu seviyelerinden daha az malzeme kullandıkları için en hafiflerinden bazılarıdır.

Neden ruh düzeyi denir?

Bir Su Terazisi , bir yüzeyin dünyaya göre ne kadar paralel ( düzey ) veya dik (çek) olduğunu belirtmek için kullanılan bir araçtır. Bir su terazisi , adını seviyelerin içindeki mineral ispirto çözeltisinden alır.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir ruh seviyesi nasıl çalışır?

Bu şişeler, tüpte bir kabarcık bırakarak, genellikle renkli bir ispirto veya alkol olmak üzere bir sıvı ile eksik doldurulur. Kabarcık doğal olarak merkezde, en yüksek noktada duracak şekilde yukarı doğru hafif bir eğriye sahiptirler. Hafif eğimlerde, balon işaretli merkez konumundan uzaklaşır.

Bir kutu seviyesi ne için kullanılır?

Öncelikle kutu seviyeleri , kapı sıkışmalarında manyetik kutu kiriş seviyelerini de kullanacak olan çerçeveciler tarafından kullanılır . Daha sonra, bitirme marangozları, doğrulukları için profesyonel kutu kirişleri kullanacaklar. Son olarak, kutu kiriş seviyeleri ahşap düzeyi için bir yedek olarak "ıslak" işlemler kullanılmaktadır.

Daha uzun bir seviye daha doğru mu?

Akılda tutulması gereken iki şey: seviye ne kadar uzun olursa, doğruluk o kadar yüksek olur - ve sıkışık alanlarda çalışırken, aşırı uzun bir seviye işe yaramaz. Bu nedenle, kitinizde dokuz inçlik bir torpido seviyesine sahip olmak muhtemelen iyi bir fikirdir. Bir inç kadar kısa olan daha küçükleri de var.

Satın almak için en iyi seviye nedir?

İşte satın alabileceğiniz en iyi seviyeler:
 • Genel olarak en iyi seviye: DeWalt DW088LG Yeşil Çapraz Çizgi Lazer Seviyesi.
 • En düşük maliyetli seviye: Empire True Blue Profesyonel Torpido Seviyesi.
 • En iyi ışın seviyesi: Stanley FatMax 72-İnç Manyetik Olmayan Seviye.
 • En iyi otomatik tesviye seviyesi: Black & Decker BullsEye Otomatik Tesviye Lazer Seviyesi.

Bir baloncuk seviyesi ne kadar doğrudur?

Doğruluk – bir baloncuk seviyesi , size gerçekten seviye ölçümü verebilme yeteneği kadar iyidir. 0.0005″/1″ veya daha iyi doğrulukta seviyeleri kullanmayı tercih ediyoruz. 48" düzeyinde , bu bize maksimum +/- 0.024" veya 3/125" hata verir.

Farklı düzey türleri nelerdir?

Dumpy seviyesi , Y seviyesi , cushing seviyesi , tilting seviyesi , Cooke'un tersinir seviyesi ve ölçmede tesviye için otomatik seviye aletleri gibi çeşitli seviye türleri vardır. Ölçmede dikey mesafeleri ölçme işlemine tesviye denir.

Torpido seviyesi nedir?

Bir torpil seviyesi dar alanlarda kullanım için tasarlanmış bir ruh seviyesidir. Johnson Level , ABD'de üretilen torpido seviyelerini 6 ila 12 inç arasında değişen uzunluklarda sunar. Torpido seviyeleri sadece seviye ve çekül bulmakla kalmaz, üçüncü şişe de mükemmel bir 45 ° açı bulabilir.

En iyi Ruh Seviyesi nedir?

En İyi Ruh Seviyesi
 1. Stanley 43-511 Manyetik Darbeye Dayanıklı Su Terazisi.
 2. Black & Decker BDSL10 Gecko Grip Su Terazisi.
 3. Kapro 227-08 Araç Kutusu Su Terazisi.
 4. Workpro 3 parçalı Su Terazisi Seti.
 5. Stanley FatMax 43-524 Manyetik Olmayan Seviye.
 6. OX Tools Ağır Hizmet Kutusu Seviyesi.
 7. TACKLIFE Alüminyum Alaşımlı Manyetik Torpido Seviyesi.

Düzleştirici alet nedir?

araç . Seviye , yatay bir düzlem oluşturmak için cihaz. Alkol veya benzeri bir sıvı ve bir hava kabarcığı içeren küçük bir cam tüpten oluşur; tüp, düz bir alt yüzeye sahip ahşap veya metalik bir blok veya çerçeve içinde kapatılır ve yatay olarak sabitlenir.

Dijital seviye nedir?

Dijital Seviyeler
Dijital seviye , gelişmiş seviyelendirme çalışmaları, otomatik yükseklik hesaplamaları ve temel inşaat işleri yapmak için kullanılabilen bir araçtır. Referans noktası olarak yerçekimini kullanır ve son derece doğru okumalar elde etmek için barkodlu bir personelden barkod ölçeklerini okur.

En iyi dijital seviye nedir?

En İyi 10 Dijital Seviye
 • Hesaplanan Sektörler AccuMASTER 7434. İNCELEME.
 • Beceri 12 İnç. GÖZDEN GEÇİRMEK.
 • Swanson Vahşi Torpido. GÖZDEN GEÇİRMEK.
 • Bosch 5'i 1 arada. GÖZDEN GEÇİRMEK.
 • MD Yapı Ürünleri 92500. İNCELEME.
 • Digi-Pas DWL80E. GÖZDEN GEÇİRMEK.
 • Digi-Pas Su Geçirmez. GÖZDEN GEÇİRMEK.
 • Floureon Eksen Kutusu. GÖZDEN GEÇİRMEK.

Neden torpido seviyesi deniyor?

Orijinal torpidolar böyle göründüğü için bunaTorpido Seviyesidenir . Arka uçlarında pervaneleri olan puro tüplerine benzeyen modern türden DEĞİLDİR.

Bir seviyedeki açı balonu ne işe yarar?

Aynı zamanda bir su terazisi adı verilen bir su terazisi, uzunluğu boyunca çok sayıda sıvı dolgulu şişeleri ile, ince uzun bir araçtır. Her şişenin içinde bir baloncuk vardır ve bu balon size bir şeyin düz mü yoksa düz mü olduğunu söyleyen şeydir. Bazı modellerde, seviyeyi 45 derecelik bir açıyla bulmanız ihtimaline karşı açılı şişeler bulunur.

Kirişler ne kadar ağırlık tutabilirim?

Tablomda, ft başına 5" x 3" 10.0 lb'lik bir Amerikan Standardı I kirişinin, 0,4" sapma ile sonuçlanan 24.000 psi maksimum fiber gerilimi verildiğinde 10 ft'lik bir açıklıkta konsantre 3800 lb'yi destekleyeceğini gösteriyor.

Gücünü ışınlamamı sağlayan nedir?

Çelik I kirişler, bir yapının bütünlüğünü amansız güç ve destekle sağlar. Ben ışınları şekli web'e tek yönlü eğilme paralel onları mükemmel hale getirir. Web kesme stresi karşı dayanıklıdır yatay flanşlar, eğilme hareketine karşı direnç gösterir.

Kaç çeşit ışın vardır?

Dört farklı kiriş türü şunlardır:
 • Basitçe Desteklenen Kiriş.
 • Sabit Kiriş.
 • Konsol kirişi.
 • Sürekli Desteklenen Kiriş.