Kardiyak bakım hemşiresi nedir?

Soruldu: Elizabel Strub | Son Güncelleme: 29 Şubat 2020
Kategori: tıbbi sağlık kalp ve kardiyovasküler hastalıklar
4.3/5 (163 Görüntüleme . 41 Oy)
Kardiyak hemşirelik , kardiyovasküler sistemin çeşitli koşullarından muzdarip hastalarla çalışan bir hemşirelik uzmanlığıdır. Kardiyak hemşireler cerrahi bir ünitede postoperatif bakım , stres testi değerlendirmeleri, kardiyak izleme, vasküler izleme ve sağlık değerlendirmeleri gerçekleştirir.

Bunu göz önünde bulundurarak, bir kalp hemşiresi ne yapar?

Kardiyovasküler Hemşire Kariyerine Genel Bakış Kardiyovasküler klinik hemşire uzmanlarının (CNS) çoğu hastanelerde çalışır. Baypas, anjiyoplasti veya kalp pili ameliyatı gibi kardiyak prosedürlerden iyileşenlerin yanı sıra kritik hastalara da bakıyorlar. Kardiyovasküler hemşireler ayrıca hastaların evde iyileşmesine yardımcı olabilir.

Ayrıca neden kalp hemşiresi olmak istiyorsun diye de sorulabilir. Kalp hemşireleri , kalp hastalıklarının ve diğer kardiyovasküler durumların önlenmesi, teşhisi ve tedavisinde kritik bir rol oynamaktadır. Bir Kardiyak hemşiresi olarak , kalp krizi, anjina ve kalp yetmezliği gibi kardiyovasküler sistemle ilgili çeşitli rahatsızlıkları olan veya bu durumu yaşayan hastaları destekliyor ve tedavi ediyorum.

Benzer şekilde, bir kalp hemşiresi ne bilmeli diye sorabilirsiniz.

Kardiyak bakım hemşireleri , çeşitli kalp hastalıkları veya rahatsızlıkları olan hastaları tedavi eder ve bakımını yapar. Kalp hemşiresi olmanın nasıl bir şey olduğunu merak ediyorsanız okumaya devam edin. İşverenlerin kardiyak hemşirelerde aradıkları ek yumuşak beceriler: 1

 • Kritik düşünce.
 • Araştırma.
 • Bilgisayar yetenekleri.
 • Problem çözme.
 • Fiziksel yetenek.

Kalp hemşireleri kaç saat çalışır?

Kayıtlı hemşireler , genellikle sekiz ila 12 saatlik vardiyalarda, yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak çalışırlar . Ayakta tedavi tesislerinde ve özel kliniklerde bulunan kalp hemşireleri , hastanelerdekinden daha istikrarlı programlarda çalışırlar . Hastane ortamında kardiyak hemşireler hafta içi, hafta sonu ve birçok tatil günlerinde gece ve gündüz her zaman çalışırlar .

26 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Nasıl iyi bir kalp hemşiresi olurum?

Birçok hastane en azından bir BSN'yi tercih etse de, bir kardiyak bakım hemşiresi olmak için minimum eğitim gereksinimi bir ADN'dir. Hemşireler ayrıca NCLEX-RN'yi almalı ve geçmeli ve aktif bir lisansa sahip olmalıdır. Kardiyak bakım hemşiresi olarak ilerlemek için bir MSN takip edilmelidir.

Hangisi daha kötü ICU veya CCU?

Yoğun bakım Yoğun Bakım Ünitesi ve CCU Kardiyak / Koroner Bakım Ünitesi olduğunu. Her ikisi de yoğun bakım ekibi tarafından bakılması gereken hastalar için yoğun bakım üniteleridir. CCU , Kardiyak Bakım veya Yoğun Bakım Ünitelerini tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Bu birimler hemen hemen aynıdır.

Hemşireler neden telemetri kullanıyor?

Telemetri Hemşireleri, bir hastanın yaşamsal belirtilerini yaşam belirtisi ölçüm cihazlarıyla (tipik olarak bir elektrokardiyogramla) izler. Gastrointestinal hastalıkları, kalp yetmezliğini ve diğer kalp rahatsızlıklarını tedavi ederler. Telemetri Hemşireleri , ciddi kalp rahatsızlıkları ve risk faktörleri olan kalp hastaları ile çalışır.

Kardiyak adım aşağı nedir?

Tipik olarak, bir kalp ne denir aktarılır CCU hastaları ayrıldıktan sonra - daha az yoğun bakımda için “adım biriminin aşağı” ve izleme. Çoğu kalp hastaları adım doğrudan eve taburcu edilir - Aşağı bakım.

CVRN nedir?

Amerikan Kardiyovasküler Tıp Kurulu (ABCM)
Sertifika Adı: Kardiyovasküler Hemşire-Seviye I ve Seviye II. Kazanılan Kimlik Bilgisi: CVRN -BC.

Bir hemşire kardiyolog olabilir mi?

Kardiyoloji hemşireler ilk önce bir ön lisans veya emzirme alanında lisans derecesini kazanma ve licensure sınavı geçtikten gerektirir kayıtlı hemşireler, haline gelmelidir. Onlar hemşirelik bazı deneyim kazanmış sonra, kardiyoloji sertifika kazanabilirsiniz; Hemşirelik Yüksek Lisansını da takip edebilirler .

Kalp hemşiresi olmak için hangi eğitime ihtiyaç vardır?

Kardiyak hemşireler, hastanelerde ve diğer tıbbi ortamlarda kalp rahatsızlığı olan hastalarla çalışan kayıtlı hemşirelerdir ( RN'ler ). Hemşirelik alanında bir önlisans veya lisans derecesini tamamlamalı ve bir devlet lisansı almalıdırlar. Kariyer gelişimi isteyenler için yüksek lisans programları da mevcuttur.

En yüksek ücretli hemşire pratisyen uzmanlığı nedir?

 1. Uzmanlıkları: Pediatri hemşiresi. Ortalama maaş: 89.000 dolar.
 2. Sertifikalı hemşire ebe. Ortalama maaş: 96.970 dolar.
 3. Psikiyatrik ruh sağlığı hemşiresi pratisyeni. Ortalama maaş: 102.000 dolar.
 4. Pratisyen hemşire. Ortalama maaş: 95.350 dolar.
 5. Gerontolojik hemşire uygulayıcısı. Ortalama maaş: 64.906 dolar.
 6. Yoğun bakım hemşiresi.
 7. Hemşire anestezi uzmanı.

Kardiyak yoğun bakım hemşireleri ne kadar kazanıyor?

5-9 yıllık deneyime sahip bir kariyer ortası Kardiyak Bakım Ünitesi (CCU) Hemşiresi , 5 maaş üzerinden ortalama 37.61 $ tazminat kazanır. 10-19 yıllık deneyime sahip deneyimli bir Kardiyak Bakım Ünitesi (CCU) Hemşiresi , 5 maaş üzerinden ortalama toplam 37.95 $ tazminat kazanır.

cath lab hemşireliği nasıldır?

Cath Lab hemşiresi , Cardiac Interventionist'e tanısal ve terapötik müdahaleleri gerçekleştirmede yardımcı olur. Hastayı komplikasyonlar açısından yakından izler, bilinçli sedasyon dahil ilaçları uygular ve Müdahaleciye yardımcı olur, bu RN'nin ana görevleridir.

Bir NP ne yapar?

Bir Hemşire Uygulayıcı ( NP ), hasta bakımını yönetmek için RN'lerden ek sorumlulukları olan bir Gelişmiş Uygulama Kayıtlı Hemşiredir. Ne bir Hemşire Uygulayıcı Do mu? NPS, ilaç reçete hastaları, teşhis hastalıklar incelemek ve doktorlar yapmak çok gibi, tedaviyi sağlayabilir.

Pediatri hemşiresi olmak için ne yapmak gerekir?

Pediatri Hemşiresi olmak için, hemşirelik alanında önlisans derecesi (ADN) veya Hemşirelikte Lisans Derecesi (BSN) gereklidir. Ehliyet sahibi olmak da gereklidir. Bu Pediatrik Hemşire sertifikasyon sınavı geçerek yapılabilir. Hemşirelik bir meslekten çok bir meslek olarak düşünülebilir.

Farklı hemşire türleri nelerdir?

Her rolün daha ayrıntılı bir dökümü ile birlikte 25 farklı hemşire türünün tam listesi için okumaya devam edin.
 1. Kayıtlı hemşire (RN)
 2. Lisanslı pratik hemşire (LPN)
 3. Seyahat hemşiresi.
 4. Hemşire pratisyeni (NP)
 5. Yoğun bakım ünitesi (YBÜ) kayıtlı hemşire.
 6. Tıbbi-cerrahi hemşire.
 7. Acil servis hemşiresi.
 8. Ameliyathane (VEYA) hemşiresi.

Pediatri hemşireleri ne kadar kazanıyor?

Pediatrik hemşireler yılda 52.000 ila 88.850 dolar kazanıyor, ancak tazminat eğitim düzeyine, deneyime, coğrafi konuma ve çalıştıkları tesisin türüne bağlı. Deneyimli pediatrik hemşireler yılda 100.000 $ veya daha fazla kazanabilir .

Kalp yetmezliği hemşiresi ne iş yapar?

Kalp yetmezliği hemşireleri , hastalar için esnek olabilen ve bireysel hastaların ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen gelişmiş bakım ve optimal yönetim sağlar. Bu, hastaların durumlarını ve tedavilerini daha iyi anlamalarını sağlar ve hastanın yetkilendirilmesini destekler.

Kalp damar muayenesi nedir?

Kardiyak muayene (prekordiyal muayene olarak da bilinir), bir kişinin kalp hastalıkları belirtileri açısından muayene edilmesini içerir. Göğüs, muayene edilecek ana bölgedir, ancak muayene edilecek diğer alanlar eller, baş ve ayak bileklerini içerir.

Yoğun bakım görüşmesi için bilmem gerekenler nelerdir?

Sorulacak En İyi Yoğun Bakım Hemşiresi Soruları:
 • Yoğun bakım ünitesinin bir parçası olarak hangi sorumlulukları üstlendiniz?
 • Bir yoğun bakım hemşiresi olarak en büyük gücünüz nedir?
 • Neden mevcut pozisyonunuzdan ayrılıyorsunuz?
 • Son tesisiniz/kuruluşunuzla ilgili neyi beğenmediniz?
 • İdeal çalışma haftanızı tarif edebilir misiniz?
 • En büyük zayıflığın ne?