Bir arabada ortak alıcı nedir?

Soruldu: Jackelin Casabayo | Son Güncelleme: 8 Mayıs 2020
Kategori: iş ve finans iş operasyonları
4.6/5 (656 Görüntüleme . 21 Oy)
Ortak alıcı veya ortak borçlu, birincil borçlu ile otomobil kredisi başvurusunda bulunan kişidir. Hem birincil borçlu hem de ortak alıcı , o araba için aynı hak ve sorumluluklara sahiptir. Bir ortak alıcı ile otomobil kredisi başvurusunda bulunurken, tüm süreç için her iki tarafın da hazır bulunması gerekir.

Ayrıca sorulan, bir araba başlığında ortak alıcı nedir?

Ortak borçlu olarak da adlandırılan ortak alıcı , genellikle araç kredisi belgelerini birincil borçluyla imzalayan bir eştir. Ortak alıcı olmak, hem birincil borçlunun hem de eşinin araç üzerinde eşit haklara sahip olduğu anlamına gelir ve bir otomobil kredisine hak kazanmak için gelirleri birleştirebilirler.

Ayrıca, ortak alıcı ile ortak alıcı aynı şey midir? Ortak alıcıya karşı Cosigner . Cosigner , birincil borçlunun finansman için onaylanmasına yardımcı olmak için bir krediyi imzalamayı kabul eden kişidir. Ortak alıcılar ( ortak borçlu veya ortak başvuru sahibi olarak da bilinir), diğer yandan araç üzerinde eşit haklara sahiptir ve tipik olarak bir eştir.

Basitçe, bir ortak alıcı arabayı alabilir mi?

Eğer ödeme başarısız olursa, alıcının otomobil ele geçirmek için - - ko - ve olmasa bile çünkü sen ediyoruz eşit sahipleri, - araca alıcının hakları ko izin ve ko gerekir - alıcının izni arabayı sonra satmak için Bir cosigner'ın mülkiyet hakkı yoktur, ancak bulması daha zor olabilir.

Bir ortak alıcı bir araba kredisinden nasıl çıkarılabilir?

Borç veren ortak alıcıyı kaldıracaksa , krediyi kendi başınıza yeniden finanse etmeniz gerekecektir . Borç veren herhangi bir değişikliğe izin vermiyorsa, araç kredisini tam olarak ödemek için başka bir kredi alma seçeneğiniz vardır. Araç kredisi tamamen geri ödendiğinde, her iki taraf da yükümlülüklerinden kurtulur.

21 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir cosigner, ödenmemişse bir arabaya sahip olabilir mi?

Onlar ödemelerini yapıyoruz bile - onlar 't aracınızın ele geçirmek, böylece Cosigners, aracınıza herhangi bir hak yok. Bir cosigner'ın yaptığı şey, bir otomobil kredisi için onaylanmanıza yardımcı olmak için size kredilerini "ödünç vermek" tir . Bir cosigner , iyi bir krediye sahip olmalı ve yapamamanız durumunda herhangi bir ödeme yapmayı kabul etmelidir.

Bir ortak sahibini arabamın unvanından nasıl çıkarabilirim?

Bu ismin kaldırılması mümkün ancak atılması gereken bir takım adımlar var.
  1. Başlığa bir göz atın.
  2. Adını başlıktan çıkarmak istediğiniz kişiyle iletişime geçin.
  3. Postadaki başlığı, adını kaldırdığınız kişiye gönderin.
  4. Yerel Motorlu Araçlar Departmanına gidin.

Ortak alıcı olmak kredinize yardımcı olur mu?

Evet, bir araba kredisinde eş imza sahibi olmak , kredi geçmişinizi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Birincil kredi tutucu ve borç cosigner payı eşit sorumluluk ve kredi kredi raporu ve onun her ikisinde de görünür.

Bir aracın başlığında bir ortak imza var mı?

Taşıt Kredisi Ortak İmzası
Bir araç birincil borçlu ve borç veren tek isim, daha sonra işbirliği içeriyorsa - imzalayıcısı (varsa) araca hakkı yoktur. ise - imzalayan aracın başlığını listelenir, daha sonra o aracın sahip olması yasal hakkına sahiptir.

Borç alan ve ortak borçlu arasındaki fark nedir?

Borçlu birisi onayı ile borçlu yardımcı olmak çoğu zaman kredi eklenir - ko sırasında bir borçlu, borcunu ödemek için tam sorumluluk kişidir. Ko - borçlu o borçlu olamaz eğer kredi ödemek zorunda olabileceği riski üzerine alır.

Bir cosigner'ın bir araba üzerinde hangi hakları vardır?

Bir cosigner , imzaladığı araba üzerinde herhangi bir yasal hakka sahip değildir, bu nedenle sahibinden bir araç alamaz. Kredi temerrüde düşerse, ortak imzalayanlar birincil borçlu ile aynı yükümlülüklere sahiptir , ancak borç veren, kredinin bu noktadan önce ödendiğinden emin olmak için ortak imzalayanla iletişime geçecektir .

Bir cosigner birincil borçlu olabilir mi?

Bir krediyi birlikte imzalarsanız , birincil başvuru sahibinin sözleşmeyi yerine getirmek için ödemeleri yapacağına dair söz vermiş olursunuz. Sen kredi veren kurumu başvurun ve kredi kurtarmak için kredi ele geçirmek için girişimde bulunabilir. Birçok kredi Uygun protokolü takip etmeden birincil borçlu olmasına izin vermez.

Bir ortak sahibi, birincil sahibi olmadan bir araba satabilir mi?

Hepsi Yazıda
Hemen hemen tüm eyaletler, otomobil unvanlarında ortak sahipler söz konusu olduğunda “ve/veya” kurallarını kullanır. ise - sahipleri adları ile birleştirilir “ve” o zaman her iki taraf da arabayı satmak mevcut olması gerekir. Ortak sahiplerin adları arasında “veya” kullanılan başlıklar, taraflardan herhangi biri , diğer taraf hazır olmadan arabayı satabilir .

Bir kosigner sizi mahkemeye verebilir mi?

O kredinin alakalı olsun ya da olmasın - sen kabul ettiğinizde yine herhangi bir nedenle borçlu dava edebilir, kredi eş-imzalarlar. Herhangi dava ile gerçek soru, bunu dosya olup olmadığını ancak kazanabilirsiniz olmadığı değildir. Eğer bir anlamsız dava ederse, borçlu avukat ücretleri ve mahkeme masrafları için peşinden gelebilir.

Bir ortak borçlunun araba unvanında olması gerekir mi?

Ortak mülkiyet
Bu olağanüstü bir kredi varken aracınızın başlığı borç veren isim listesi olasıdır. Bununla birlikte, bir kredi kosigner'ın araba evraklarınızda olması gerekmez . Bunun yerine, krediyi ortak olarak imzalamayı ve adını yalnızca mali belgelere eklemeyi seçebilir.

Adımı ortak araç kredisinden nasıl çıkarırım?

Onaylanmak için bir eş imzacıya veya ortak borçluya ihtiyaç duymuş olabilirsiniz, ancak işler değişir ve artık kredide adlarına ihtiyaç duymayabilir veya adını istemeyebilirsiniz. Birinin adını ortak bir otomobil kredisinden çıkarmak istiyorsanız, krediyi kendi başınıza yeniden finanse etmeniz gerekir.

Bir ortak imzalayan bir araba satabilir mi?

Araba kredisi gibi teminatlı bir kredi için birlikte imza attıysanız, borçludan varlığı satmasını isteyebilirsiniz. Borçlu ödemesini yapamazsa, arabayı satabilir ve krediyi tamamen ödeyebilir. Böylece, artık bir cosigner olmayacaksınız.

Ortak imzalayan nedir?

Bir cosigner , krediyi temerrüde düşürmesi durumunda borçlunun borcunu ödemeyi kabul eden bir kişidir. Bir krediyi birlikte imzalaması istenen kişinin genellikle iyi bir kredi puanı ve uzun bir kredi geçmişi vardır, bu da birincil borçlunun onay olasılığını büyük ölçüde artırır.

Ortak imzalı bir kredide krediyi kim alır?

Bir kredinin ortak imzacısıysanız , imzaladığınız borç, birincil borçlunun kredi dosyasında olduğu gibi kredi dosyanızda da görünecektir. Birincil borçlu tüm ödemeleri kararlaştırıldığı gibi zamanında yaptığı sürece, bir alıcının bile daha olumlu bir kredi geçmişi oluşturmasına yardımcı olabilir.

Adınızı bir araba kredisinden çıkarabilir misiniz?

Sen kredi kapalı cosigner almak için kendi adına bir araç kredisi yeniden finanse etmek mümkün olabilir. Özünde, 'eski eşinden araba satın edeceğiz ve tekrar araba satın alma sürecinden geçmesi. Araba kredisi ödemeleri sorumludur eş, birincil imzalayan, ideal olarak kredi için kredi sorumluluk üstlenmelidir.

Bir cosigner kendilerini kaldırabilir mi?

Dolandırıcılık söz konusu olmadığı sürece, genellikle bir kredinin eş imzacısı olmaktan çıkarılmanın tek bir yolu vardır; kredi kapatılmalıdır. Kredi yeniden finanse ise veya yeni bir kredi eski krediyi geri ödemek için dışarı alınır Ancak, sadece kredi ödeme yapmaz imzalayıcısı varsayarak bir cosigner kapalı alınabilir.

Bir cosigner ne zaman araba kredisinden çıkarılabilir?

4. Sizin cosigner bırakın Can. Yeniden finanse ettiğinizde, tüm eski otomobil borcunuzu ödersiniz ve yeni kredi için ödeme yapmaya başlarsınız. Eski krediler karşılığını olduğundan, bu kredilerin cosigner çıkacak.