Bir devrede ortak olan nedir?

Sorulan: Zviad Königshoven | Son Güncelleme: 28 Nisan 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları takı yapımı
4.3/5 (439 Görüntüleme. 43 Oy)
Bir ortak genellikle bir sıcaktır, ki bu devredeki birçok noktada ortaktır , nötr, devreyi tamamlayan kaynağa dönüşünüzdür. Ancak bir ağ kurulumunda (2 sıcak bir nötrü paylaşıyor) nötr ortaktır .

Aynen öyle, ortak tel canlı mı yoksa nötr mü?

Tek, tek yönlü anahtarın ön yüzünde iki terminal bulunur: "L1", nötr çekirdek telinin bağlı olduğu terminaldir - mavi tel (geleneksel olarak değişiklikten önce siyah). "COM" veya " Ortak ", canlı çekirdek telin bağlı olduğu terminaldir - bu kahverengi teldir (önceden kırmızı).

Yukarıdakilerin yanında, ortak tel akım taşır mı? Tipik bir iki telli AC döngüsünde/devresinde, her iki kablonun da aynı miktarda akım (amper) taşıdığını düşünmekte haklısınız. Özetlemek gerekirse, canlı bir tel tam yük akımını taşırken, nötr bir tel sadece yükler dengelenmediğinde bir miktar akım taşır.

Daha sonra, bir devrede topraklamanın ne olduğu da sorulabilir.

Elektrik mühendisliğinde, toprak veya toprak, voltajların ölçüldüğü bir elektrik devresindeki referans noktası, elektrik akımı için ortak bir dönüş yolu veya toprağa doğrudan fiziksel bağlantıdır. Elektrik devreleri çeşitli nedenlerle toprağa (toprak) bağlanabilir.

Bir ışık anahtarını yanlış bağlarsanız ne olur?

Işık fikstür ya tel sıcak sonra hala ise anahtar yanlış kablolu. Tellerden oluşan bir kapalı konumda anahtarıyla ışık fikstür hala sıcak olursa, o zaman en olası nötr kablo ışık anahtarı vardır. Gücü güvenli bir şekilde tekrar açabilmeniz için kabloların çıplak uçlarını ayırın.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Canlı ve nötr kabloyu yanlış bağlarsanız ne olur?

Eğer 'Cihazın içindeki teller ve yükün tüm kapama düğmesi enerji bile sahip sonra canlı ve nötr teller takas ettik Eğer şok almak çok daha kolaydır böylece. Doğru hâlde Eğer yanlışlıkla dokunursan sonra vida kabuk, nötr tarafında çok güvende olacak.

Alçak gerilimde ortak tel nedir?

Ortak bir kablo genellikle, elektrikle çalışan her vanaya giden bir çim sulama sistemi için düşük voltaj devreleri gibi kontrol devrelerini ifade eder. Bu düzenlemelerde, valften valfe ortak bir tel döngüler. Her valf ayrıca valfi açıp kapatmak için kendi güç kablosuna sahiptir.

Bir telin canlı mı yoksa nötr mü olduğunu nasıl anlarsınız?

Büyük olasılıkla nötr tel beyazdır ve sıcak tel kırmızı veya siyahtır, ancak emin olmak için test edin. Teller bakarak fikstür nötr teli tanımlanması. Modern armatürlerin çoğunda nötr tel beyaz, sıcak tel kırmızı veya siyah olacaktır. Bazı armatür türlerinde her iki kablo da aynı renkte olacaktır.

Işık anahtarımda neden 3 kablo var?

Söz konusu anahtar tek kutupludur. Ondan, kendi anahtarları tarafından kontrol edilen diğer ışıklara bağlanan bir ışığa giden 3 telli kablo vardır. Üç yollu kurulum yoktur ve bu da bir geçiş döngüsü değildir. Artı, iki siyah kablo aynı terminali kullanıyor.

Aydınlatma için 2,5 mm kablo kullanabilir miyim?

Elbette 2,5 mm² kablo kullanabilirsiniz . Büyük binalarda, besleme hatlarında bazen 4 veya 6 mm² kablo kullanılır ve aydınlatma armatürlerinin yakınında, voltaj düşüşünü telafi etmek için aydınlatma armatürlerine gitmek için kablolar J-kutularında 1,5 mm²'ye kadar dallara ayrılır. Bu ışık devreleri genellikle kontaktörler aracılığıyla kontrol edilir.

Ortak bir tel ne renktir?

Beyaz. "Ortak", devre tipine bağlı olarak "nötr" veya "toprak" telidir. Normal ABD konut kablolamasında, siyah bir "sıcak" kabloya, beyaz bir "nötr" veya "ortak" kabloya ve yeşil veya çıplak bir "toprak" teline sahip olacaksınız.

Işık anahtarımda neden nötr bir kablo yok?

Hemen hemen her akıllı anahtar bağlı bir nötr teli ihtiyacı bir nedeni var: bu her zaman açık kalması gerekiyor. Devre için nötr kabloya ışık fikstür tutan bağlantı kutusu aslında, ve anahtar kadar gelen iki tel ışık güç olacaktır, "sıcak" bacak olmasıdır.

Bir ışık anahtarında hangi telin nereye gittiği önemli mi?

Anahtarınızda “LINE” işareti varsa, her zaman sıcak olan kablo buna gider . Diğer bağlantı, yükün (yani aydınlatma armatürünün) kablolandığı yerde “YÜK” olacaktır. Yük telinin üzerinde ayırt etmek için kırmızı elektrik bandı olabilir.

Bir ışık anahtarındaki ortak tel nedir?

Tek yönlü bir ışık anahtarının , COM veya C olarak işaretlenmiş ortak olan iki terminali vardır. Ortak , anahtara giriş voltajını sağlayan canlı kablo içindir . Diğer terminal L1 olarak işaretlenmiştir ve aydınlatma armatürünün çıkışıdır.

Bir ışık anahtarı için nötr bir kabloya mı ihtiyacınız var?

Herhangi bir kablolu otomatik ışık anahtarının en yaygın gereksinimi nötr bir kablodur . Bu, nötr olan bir anahtarın şemasıdır. Işığı açıp kapatmak için siyah “sıcak” bağlantı kopuyor, beyaz “ nötr ” bağlantı devreyi tamamlıyor. Çıplak (umarım) katı bakır tel topraktır.

Nötr telin amacı nedir?

Nötr kablo genellikle topraklama kablosuyla karıştırılır, ancak gerçekte iki farklı amaca hizmet ederler. Nötr teller, voltajı daha iyi kontrol etmek ve düzenlemek için akımları güç kaynağına geri taşır. Genel amacı , enerjiyi geri döndürmek için bir yol olarak hizmet etmektir.

Bir ışık anahtarına nötr bir tel ekleyebilir misiniz?

Seçenek 1 - Bir Nötr Tel Çalıştırın
Eğer akıllı anahtarları kullanmak istiyorum ve anahtar kutusuna bir nötr teli yoksa, ışık fikstür anahtar arasındaki nötr kablosu çekip bir elektrikçi kiralayabilirsiniz. Ayrıca potansiyel olarak daha pahalı bir elektrikçi rewire anahtarı ve ışık fikstür, sahip olabilir.

Ortak tel 3 yollu anahtar nedir?

Üç yollu anahtar kabloları normalde Kırmızı, Siyah ve Beyaz'dır. Beyaz, nötr için doğru şekilde kullanılırsa, bağlanan anahtarlama kabloları Kırmızı ve Siyah olur. Beyaz (nötr) genellikle Ortak olarak adlandırılır, ancak renkli kabloların her ikisi de Sıcak teller olarak kullanılır, alternatif olarak olası anahtar konumları yapılır.

Bir devrede toprak yoksa ne olur?

Bir sinyal zemin ve diğer da topraklama denir Toprak alanıdır. Devre sonra devre olmaz işi topraklı sinyalin değilse Yani eğer sinyal toprağa soruyorsunuz! Öte yandan , devre topraklanmamışsa, onu kullanan kullanıcılar için tehlikelidir. Çünkü elektrik çarpabilirler!

Bir DC devresinin toprağa ihtiyacı var mı?

DC'de pozitif ve bir negatif terminalimiz var. Akım pozitiften negatif terminale akar (tek yönlü yol). Sistemin stabilitesini engel nedeniyle dengesiz akımı toprağa gerekli Toprak tel yer alınabilir. Yani DC sistem devresini tamamlamak için zemin gerektirmez ...

Bir devreyi topraklamazsanız ne olur?

Kesinlikle hayır. Birçok devrenin toprakla fiziksel ve doğrudan bağlantısı yoktur. Bir devre toprak zemin yoksa, olsa da, bir yüzer zemin olmalıdır. Yüzen bir toprak , pozitif voltaj kaynağı için 0V referansı olarak hizmet eder, böylece devreye güç sağlamak için yeterince büyük bir net pozitif voltaj verir.

Zemin pozitif mi yoksa negatif mi?

Genellikle elektronikte toprak , devrede belirli bir noktaya verdiğimiz bir isimdir. Bir pilli bir devrede ( pozitif ve negatif terminalli), genellikle negatif terminali toprak olarak adlandırırız .